117
  • Sir Ny
    #68
    Na jó, ez kettő feladat volt.
  • Sir Ny
    #67
    Mégis hogy a francba alakult ki ez a melyik oprendszer a legjobb vita? Úgy tesztek, mintha oprendszert használnátok, és nem programokat -.- Az oprendszernek egyetlen feladata van: hogy indítsa el a programot, illetve zárja be, hogyha azt akarom. Meg hogy a programok mögé jó kis API(?)-t tegyen, hogy azért ne legyen benne minden programban minden driver. Ennyi, és nem több.
    Semmi értelme az oprendszert mint előre csomagolt programokat kezelni. Nekem a legjobban a terminállal induló linux tetszik, bepötyögöm, hogy firefox, és megnyissa. Ha meg file-t akarok kezelni, akkor bepötyögöm, hogy filemanager, és megnyissa. Így kéne kinézni a normális pc használatnak, kb 0 sec bootidővel.
  • gombost
    #65
    Bár már látom, hogy nem nagyon van értelme ennek a vitának, de tessék:
    http://windowsnetworking.com/articles_tutorials/IPv6-Support-Microsoft-Windows.html
    Kérlek olvasd el az XP és a Vista leírást!

    "Az IPv6 egyelőre még nem előny, mivel nem használjuk."
    o.O Dehogynem.
  • hurkaur
    #64
    hat kenderesi (akarki), te az evezred vesztese vagy :D
    "mindezt kernel szinten beleintegrálva a gyökérrendszerbe, kiirthatatlanul, ami az xp esetében még kiszedhető volt"
    ezutan a szoveged utan megerdemled a gecihulye statuszt :D asdasd
  • gothmog
    #63
    Te vagy tényleg egy idióta vagy, vagy a microsofttól kapod a fizetésedet.
  • Zombee
    #60
    Mondjuk a Vista tényleg ganéj.
    az UAC egy borzasztóan idegesítő valami, és a néhai vezérlőpultot is jól szétcseszték, semmi sem ott van ahol addig.
    A kezelőfelület gány, és nem lehet választani a régi jó letisztult Win95/98/2000 dizájnt, ahol semmi fölösleges szarság. Nekem ugyanis tökéletesen megfelel az, a 3D-től és az átlátszó ablakoktól az ég óvjon.

    Maga a gépigény, úgy gondolom, ma már nem tényező, fillérekért össze lehet rakni olyan gépet, ami megfelel a Vistának és a Win7-nek.

    Az IPv6 egyelőre még nem előny, mivel nem használjuk.

    Én a magam részéről kihagyom őket, amúgyis rühellek Windowst telepíteni, majd talán a Win8-ra átállok, ha eleget tud nyújtani nekem.

    Nem kell hülyének nézni valakit csak azért, mert az XP-t jobban használhatónak látja.
  • TreDoR
    #59
    FIGHT!
  • B0nFire
    #57
    Most már tényleg jó lenne, ha kicsit visszavennél. Kezd a stílusod mocskos lenni. Győzd meg észérvekkel (neked olyan úgy sincs), de ne disznólkodj itten. Azért mindennek van határa!
  • gombost
    #55
    "Az IPv6 protokoll alapban rajta van az SP NÉLKÜLI Windows XP CD-n"

    HAHAHAHA!!! Eleve SP2-től van ez a supportnak nevezett akármi. Atyaég!

    Az általad adott link csodásan leírja, hogy mi az IPv6 és hogyan lehet XP-re installálni, de nem írja le, hogy ez nem teljes support, csak amit én már írtam.
  • gombost
    #53
    Te nagyon buta vagy! Az XP-ben nincs és nem is lesz IPv6 support. Amit Te annak hiszel, az annyi, hogy képes lekezelni egy IPv4-es kérésre érkező IPv6 választ, ez viszont édes kevés lesz a következő 1 évben is, nemhogy később.
  • ProgServ
    #50
    Azon elgondolkodtál, hogy ha jó az XP...akkor miért is kellett 990 gépet élesztened?
  • ProgServ
    #49
    Wanek úr! Te nem fejlődsz. :(
  • alma2
    #48
    farmanager es ha nem birsz max harom billentyu lenyomasa utan barmit megoldani vele, akkor keresel egy plugint hozza, ha utana sem megy akkor veled van a baj. Addig jo a vilagnak amig kenderesi es tarsai csak a sajat gepukon "rendszergazdak"
  • hurkaur
    #47
    ahh latom a kedves mama is megvolt neki.. aj aj :\
  • gombost
    #44
    Jaj! Eszembe jutott egy nagyon jó érv az XP fanoknak. IPv6. Ípévéhat. Haha, b*szh*tod az XP-det.
  • hurkaur
    #43
    semmit nem sztarol, inkabb csak utalja a w7et, mert -> elozo kommentem.
  • hurkaur
    #42
    ez esetben marad a - win7 disztributor megdugta a nojet- verzio.
  • gombost
    #41
    Csak szólok, hogy _nem_ a screenshot miatt írta, hanem mert az XP-t sztárolja a srác.
  • Zombee
    #40
    Csak szólok, hogy az a 900MHz-es CPU NEM Pentium 3, a screenshot-on az is ott van, hogy Asus EEE PC, ami ugyan szintén nem egy erőmű, de nem is az a rendeltetése.
  • hurkaur
    #39
    figyelj, nincs azzal gaz ha neked es a p3as homopajti korodnek nem telik win7 ready gepre igy 2011 tajan, foleg mint certified rengszergizda vagy szervizes..
  • B0nFire
    #38
    "arrakistornak meg megint 2 új felhasználóneve van :))"

    Igazából most már az ötletekből is kifogyott, mert ugyanazon a néven regisztrált a PCfórumra is a napokban (Bulletshit), de az alant olvasható Kenderesi is ő. Ha valaki kételkedne benne, még arra is lusta, hogy új flémet találjon ki, mert a PCfórumra szóról-szóra ugyanazt másolta be, amit ide is behányt, össze lehet hasonlítani. Bulletshit – 2011.08.25. 17:07 hsz.

    Bulletshit: SkullJoe vagy akárki! Szakadj már le rólunk! Kívülről fújjuk az összes nótádat (bár mostanában a trójai megfigyelőrendszert valamiért hanyagolod...). Menjél már olyan fórumra flémelni, ahol még nem ismernek, hadd szórakozzanak már mások is, ne mindig csak mi!
  • Csaba42
    #37
    Te ezt remélem nem írtad be komolyan, ugye nem?!
  • Bulletshit
    #36
    Szervizesként egy év alatt 1000 gépet javítottam meg, ezek közül 990-en volt Windows XP , és 995-ön volt rajta a Total Commander... Ezzel az űlést berekesztem, neked pedig megköszönjük az ész osztását !
  • ptamas88
    #35
    én nem értem ezeket akik a saját életükből kiragadnak egy példát és azzal bizonyítják h milyen nagyon igazuk van. de biztos én tévedek és az átlagember mikor leül a gép elé azon bosszankodik h basszus ma is át kell neveznem 15000 fájlt -.-"
    Bulletshit : nem akarom a testrészeidet méltatni de nem látom be hogy imádhatod az XP-t, és itt most csak a rendszerről beszélek hiszen printscreen-en amit bemásoltál semmi nem maradt meg XP-snek, minden utánozza az Apple agyonhypeolt rendszerét és ezek után dicsőíted h milyen gyönyörű...gratulálok, de az már nem XP akkor amire te a nyáladat csorgatod.
    és a zseniális önjelölt közgazdászokat(vagy rendszergazdákat) se méltatnám, de azért ne azt vegyük már alapul h mennyi gépen van XP, és mennyin 7...ennyi erővel kijelenthetnéd azt is h a régi CRT TV jobb mint egy LCD, mert több embernek van még olyan...
  • torreadorz
    #34
    TC az egyik legjobb program ilyen célokra, a windows intézővel össze sem mérhető.
    Nem is értem a kommenteket, mivan ide került az ország összes számítógépes analfabétája??? Csajoktól elnézést, egy nőismerősöm sem képes a TC-t használni, de ez nem az ő hibájuk, valószinüleg a térlátásukkal van gond, nem tudnak átlátni két panelt, de férfiaktól ilyet hogy a TC-t egy lapon említik az intézővel...

    Wtf
  • kjhun
    #33
    Iyesmire gondoltál??


    Erről: (mondjuk ezek van txt-ben, eredetileg így vannak a fájlok, elérési út szerint (FIFA 10 telepítőlemezén)

    data\bescene.cs
    data\big.fat
    data\cl.bin
    data\zdata_00.bh
    data\zdata_00.big
    data\audio\Dat_cze.big
    data\audio\Dat_eng.big


    Erre: (Ha Multi-5 DVD9-ből Multi-2 DVD5-öt csinálnál, és CAB-ba kell tömöríteni, mert csak akkor tenné fel jól a Windows Installer-es telepítő a lemezről, és így kellene lennie akkor a fájlok neveinek):

    dataBescene_cs
    dataBig_fat
    dataCl_bin
    dataZdata_00_bh
    dataZdata_00_big
    dataAudioDat_cze_big
    dataAudioDat_eng_big


    Ez csak egy példa, ehhez TC kell(ett), (Csoportos átnevezés parancs), meg Notepad++ Szerkesztés csere parancs, és akármilyennév.bat fájlt készíteni, (pláne ha másolni akarsz, a fentebb megadott elérési úton lévő könyvtárban lévő fájlokat egy mappába, egy bizonyos logika alapján átnevezve a fájlok neveit. Így több ezer fájlt lehet átnevezni egyszerre és átmásolni.

    Pl.:

    copy /y "%FIFA10DVD%\data\cl.bin" "Group1\dataCl_bin" >nul
    copy /y "%FIFA10DVD%\data\big.fat" "Group1\dataBig_fat" >nul

    ezt txt-ben kellett létrehozni, és bat fájlként futtatni, erre a windows intéző nem képes.
  • kjhun
    #32
    Hát ja, az XP-nél az SP3-mal is így volt, hol a beigért 3D-s Asztal, és egyebek

    SP4-ben talán benne lesz Még 3 év 2014 végéig, beleférne addig bőven.
  • tenkenorman
    #31
    Én már ezeknek nem hiszek, annyi forradalmi frissítést ígértek a win7 hez, amiből sok megvalósult de a nagyja csak kamu volt.
  • kjhun
    #30
    Ja és amikor tényleg törölni kell mondjuk 100 ezer fájlt, a Windows intézővel, vagy másolni, akkor melyik gyorssabb??? Hát a jó öreg parancssor. Meg a TC is jobb, az öreg Dos Navigator-t, meg NC-t ne is említsem már, mint az ősöket a Dos-os korszakból. Nekiáll számolni, hogy körülbelül mennyi ideig tart, a fájlnevek kiírása, stb.. Ha például a %TEMP% környezeti változó által definiált mappában lévő szemetet akarom az Intézővel kitörölni, és olyan fájlt akar törölni, ami használatban van (pl.: vírusirtó hulladékfájlai, mert éppen vizslat valamit, vagy a WMP 9/10/11 hulladéka, vagy az oprendszer esetleges hulladékállományai), akkor mi történik, hát nyavalyog hogy nem törölhető, és leáll az egész folyamat, utána kibogarászhatod egyesével azokat a fájlokat, amit nem lehet törölni, nem jelölöd ki és úgy Shift+Del -el törölni őket, erre 1 perc is elmehet. Ezt a bugot még mindig nem javították ki!! Még szerintem Win8 alatt se. Vagyis a jó öreg parancssorban ilyen gondod nincs, ott átugorja, meg TC-ben is.

    A %TEMP% könyvtár tartalmát kipucoló program, csak egy katt és pápá hulladék-fájlok és mappák, ezt semmi mással nem csinálod meg ennél gyorsabban.

    Link: CLEANTEMP

    És csak 64kB az egész, letöltöd, aztán a Windows köyvtáradna bemásolod (így parancssorból is elérheted, lásd: PATH környezeti változók), aztán ikont az Asztalra neki, jobbklikk az ikonon, és a "Cél:"-nél kibővíted a parancsot,

    erről: C:\WINDOWS\CLEANTEMP.EXE
    erre: C:\WINDOWS\CLEANTEMP.EXE /y /a

    aztán, elmented, és egy katt rá. Automatikusan törli az összes fájlt és mappát onnan.

    %TEMP% = "C:\Documents and Settings\Felhasználónév\Local Settings\Temp" (XP)
    %TEMP% = "C:\Users\Felhasználónév\AppData\Local\Temp" (Vista/7 és a Win8 gondolom azon is ugyanott)

    Több hónap alatt akár több GB-nyi hulladék is lehet ott, ha nem töröltél onnan sose. Nem kell ide mindenféle ccleaner, meg társaik, ha csak ott akarsz szemetet kipucolni onnan.
  • hurkaur
    #29
    helyesen:
    "amíg egy certified rendszergizda, mint pl. Én , le nem sikálja izomból és rá nem telepít egy rendes Operációs Rendszert, pl. XP-t"
  • FoodLFG
    #28
    És azt hogy lehet vele megcsinálni, hogy fájlneveket írok egymás alá richtextboxban és ezek alapján nevezi át a kijelölt fájlokat ? Kerestem, hogy van-e ilyen funkciója, de nem találtam.
    Az, hogy különböző fájltulajdonságok stringként a fájlnevekhez fűzhetők megadott séma szerint, az még nekem nem elég.

    Mondjuk írtam rá programot (nem nagy ügy), ami egyszerűbben is kezelhető, szóval már nem aktuális a probléma, csak kérdezem.
  • asgh
    #27
    itt a screenshot:

  • 5241451
    #26
    És? Egyik rondább, mint a másik.
  • asgh
    #25
    Total Commanderrel:
    1. * kijelöli az összeset
    2. CTLR +M
    3. Megadod az átnevezés szintaktikáját (használhatsz sima karaktereket, az eredeti filenév adott karaktereit, sorszámokat, dátumot, időt, egyedi függvényeket, stb., stb.)
    4. ráklikk a Start! gombra és pár másodpercen belül megvan.
    Ehhez képest sok sikert az "F2, beír, tab" megoldáshoz 15000szer.
  • gombost
    #23
    Onnantól, hogy 2011-ben XP-vel példálózol igazából nincs miről beszélni. A TC nem rossz egy átlag felhasználónak és kifejezetten jó egy power usernek, hogy elmondhassa mekkora kocka. De komolyabb munkáknál a parancssori másolásnak nem lesz ellenfele.
  • Bulletshit
    #22
    Még válogathatok is az XP-n, hogy Tiger vagy Leopard felületet akarok
  • sanyicks
    #21
    Sajos az ablakos intézős alap felület röviden: szar néha olyan gépen ahol nincs tc azt kell használnom, lassú, nehézkes és idegesítő a használata. Hosszútávon csak balfaszok, és 1 bites userek használják.

    arrakistornak meg megint 2 új felhasználóneve van :))
  • Bulletshit
    #20
    Te sem gondolhatod komolyan, hogy ez a gusztustalan, átláthatatlan, használhatatlan okádék összemérhető, vagy egyáltalán csak egy napon megemlíthető egy XP+Total Commander kombóval???
    Há' hogy néz má ki ?? Mint a se99em szüretkor... !

    És hol marad a használhatóság??!?!

    Amíg te a kis kacsóddal az egér fele bénázol, addigra én már megtaláltam, átneveztem, átmásoltam és fel is FTP-ztem...

    És itt az általad oly' hőn szeretett egész képernyőt eltakaró , átláthatatlan winfos 7-ed:
  • SzirmosSzisza
    #19
    F2, beír, tab, beír, tab, beír ...

    Vagy CTRL+A,F2,beír csak ilyenkor az összes név (szám) nevű lesz. Vagy TC-ben miért olyan gyors a fájlátírás ?
  • SzirmosSzisza
    #18
    Én Intézőben sokkal gyorsabban másolok mint TC-ben, egyedül FTP miatt szoktam használni néha, de akkor se konkrétan TC-t, hanem WinSCP aminek hasonló a felülete.