17
  • Sir Ny
    #17
    nem tudom, százmillió ember neked nem elég statisztikailag? elég hiteles weblap, ott áll feketén fehéren.

    ----------usa----eu-----jp
    xbox360--10.31--6.43--7.92
    ps3------9.94---4.75--7.01

    minden régióban több játékot vesznek a zemberek xboxra, mint ps3-ra. ha van jobb statisztikád, bármilyen téren ( szoftver, zene, játék, film ), kíváncsian várom.
  • B0nFire
    #16
    Hm. Vannak hivatalos sajtóorgánumok is, amelyek "objektívan", tájékoztatnak, csak éppen nagyon szűk a lyuk az objektíven amin át szemlélik a dolgokat.
  • Sir Ny
    #15
    „Vannak persze afféle önmegnyugtató felmérések, miszerint a warezolók többet is költenek ilyen termékekre, de ez a hiszi a piszi kategória."

    vgchartz, xbox360 tie ratio, ps3 tie ratio én elhiszem. miért, te nem?
  • Sir Ny
    #14
    ez elment. de most van fontosabb. és tudod mi? a könyv. ha csón adnának DRM mentes e-könyvet nagy adatbázisból eccerűen, ( úgy, hogy pl lehessen érte fizetni magyarból is ), akkor nem úszna el az a hajó is.
  • B0nFire
    #13
    Ez bullshit! A fájlcserélés előtti időkben sem hallgathattad végig a CD-t, kazettát a boltban. Max megengedték, hogy belehallgass két percig, azt slussz. A könyvesboltban sem kölcsönzik oda neked az új könyvet, hogy elolvashasd, mielőtt megveszed. Az elektronikai cikkeket sem viheted el kipróbálni, vagy elhiszed, amit a katalógus és az eladó állít és megveszed (otthon meg szembesülsz, hogy mégsem olyan szép a dolog), vagy nem veszed meg.

    A kocsmában sem kérhetsz minden pálinkából egy kóstolót, hogy melyik ízlik jobban, és majd te azt veszed meg. Vagy az étteremben végigenni a menüt és csak azután fizetni, amelyik ízlik. Ilyesmi a világban sincs. Igenis meg kell venni a zsákbamacskát. Nekem is van kedvenc íróm, akinek minden művét megveszem, hogy teljes legyen a sorozat, hiába az utóbbi pár évben már nagyon ellaposodott, soha nem tudhatom, melyik könyve lesz ismét nagyon jó. Ez van. Van a termék, meg van a vevő. Meg van a reklám. A reklám célja az, hogy veled a terméket megismertesse és vonzóvá tegye számodra. Nem a kóstolók.

    Az más dolog, ha valakinek a kedvenc együttese nem forgalmaz Európában hivatalosan. De elsősorban nem őróluk szól a dal, hanem az európai jogvédő szervezetekről. Németekről, franciákról és olaszokról.
  • Rotyoka
    #12
    Ez nem nekem akart szerintem jönni
  • cateran
    #11
    A cd-be belehallgatni kb 200 eve es millio oldalon lehet..nem kicsit vagy lemaradva..Google-rol hallottal mar?
  • niof
    #10
    Már bocsika, de én speciel keresgethetném bármelyik kiadó oldalain azokat a zenéket, amiket hallgatok, de sajna nem találnám őket sehol, mivel klubbokban rögzített mixeket hallgatok, nagyrészt európából, keveset ázsiából és az usa-ból, és igen keveset mo-ról. Ezek általában a dj által rögzített felvételek, az "élő" anyagról.
    A másik része a dolognak, hogy ha én meg akarok venni egy albumot, előtte szeretem végighallgatni, pénz kiadása nélkül. Pont egy új CD-t hallgattam meg tegnap, amit egy torrent oldalról húztam le, hogy meggyőződjek róla, hogy esetleg érdemes e pénzt kiadni az original copy-ért. Például ezt sem veszi senki figyelembe, ha valaki ezért tölt le így feltöltött cuccokat.
  • Rotyoka
    #9
    Hidd el egy aktív film letöltő 2x annyit jár moziba mint egy sima ember, és egy aktív zene letöltő 5x annyit jár koncertre.

    Ha tetszik ha nem ez így van. Nem véletlen lett nagyobb a bevételük a moziknak is..
  • L3zl13
    #8
    Nem értelek. Ha olyan qrva egyszerű konvertálgatni ingyenes programokkal, akkor ugyanilyen egyszerűen megy a kiadónak/online bolt szolgáltatónak is.
    XY regisztrál, megveszi a zenét, és aztán olyan formátumban, és akkor töltheti le az oldalukról, amilyenben és amikor csak akarja. Nem egy nagy durranás megoldani.
    A szabadon választható formátum minimális extra költséget jelent csak.

    A fogyasztó elvárja, hogy kiszolgálják? Még ilyet!
  • Meridian
    #7
    Ezt most te kinek írtad? Akinek címezted az nem létezik. Akinek akartad volna, azok meg itt nem olvassák... inkább küldd nekik direktbe, hátha elolvassak a törlés előtt..!
  • B0nFire
    #6
    Egyébként legtöbb ország kibékülne egy olyan szabályozással, mint minálunk, miszerint magáncélra letölteni legális, és nem picsognának azon, hogy Jancsika nem fizetett érte, mert esetleg nem telik neki rá, hanem az a baj, hogy Jancsika hozzáférhetővé teszi a cuccot Józsikának meg Ferikének, aki bizony megtehetnék, hogy megveszik, de ha már ott van ingyé', majd hülyék lennének fizetni érte. És innentől nincs megállás.

    Vannak persze afféle önmegnyugtató felmérések, miszerint a warezolók többet is költenek ilyen termékekre, de ez a hiszi a piszi kategória. Az igazság ezzel szemben az, hogy mivel megosztja valaki az ingyencuccot, olyanok sem veszik meg, akiknek egyébként nem esne le a gyűrű az ujjukról, ha megvennék. A fájlmegosztással veszíti a zenei piac a sokat, nem a szimpla letöltőktől. Ezért is lehet üldözni és bezáratni a torrentoldalakat, és ezért virul a kismillió+ FTP-s fórum, ahol csak a linkek vannak, és nincs gazdája a feltöltésnek.
  • B0nFire
    #5
    Az a baj, hogy maguk a felhasználók sem értenek egyet abban, hogy milyen minőségért lennének hajlandóak fizetni. Te pl a 256-os mp3-at mondod, de vannak, akik úgy gondolják, hogy nekik a 320-as is gagyi, minimum flac-ban, vagy 44 kHz-es, 16 bites wavban tudják elképzelni a minőségi zenét. Az meg már CD minőség, akár a CD-t is megvehetnék, de hát ugye nehogy már neki kelljen még saját kezűleg lerippelni, mert ahhoz olyan nagy szakértelem kell, esetleg átkonvertálni egy ingyenes szoftverral mp3-ba, mert az is fáradság. De adathordozón nem kell, szitázott lemez nem kell, borító szöveggel és képekkel nem kell, csakis a tartalma, az is a lehető legjobb minőségben, és rögtön 3 formátumban (wav, flac, mp3), hogy minden eszközével kompatibilis legyen, és maximum 50-99 Ft/szám.

    Erre meg azt mondja a kiadó, hogy akkor egy nagy lópikulát a popótokba, ha már ennyire kényelmesek vagytok, warezoljatok, féljetek a lebukástól, mi meg majd jogi eszközökkel harcolunk ellenetek.

    Szóval mindenkinek a sült galamb kéne, vagyis a kész picsa+meleg málé, lehetőleg szarér'-húgyér'. Ez sem nagyon fog menni. Egyszerűen nem rentábilis.
  • arty
    #4
    Kedves zenei kiadók!

    Ez a vonat már elment. Jó minőségű, DRM mentes, hiper-olcsó, extém választékból megvehető zenét kellett volna adnotok, még időben, mondjuk kb a napster indulásának éveiben.

    Késő van, de a veszteséget még mindig lehetne minimalizálni - persze, nem ezzel a vergődéssel, ami évek óta megy. Olyan olcsón kell adni a netes zenét, hogy ne érje meg a torrentes vergődés senkinek. Legyen ott a youtube video alatt a katt lehetősége, és pillanatok alatt kapjam 1$-ért a 256k-s mp3-at.

    Kurva sok kicsi, kurva sokra megy - vili??!?!?!?!

    Nemvili, ostobák vagytok.

    isten veletek,
    arty
  • B0nFire
    #3
    Így van. Üdv a kapitalizmusban!
  • Gyuszopapa
    #2
    Ezek igazán hülyék,de meg is látszik hogy valójában miért alakultak ezek a jogvédő szervezetek.Azért mert pénzt látnak az egészben,nem is érdekli őket igazán azok akikért verik a nyálukat csak a zsozsó az kell a köcsögöknek.
  • MacropusRufus
    #1
    :))
    alakúl