21
  • kriszwells
    #21
    Ha már fegyver, akkor a fénykard mintályára legyen hangkard :D A markolatból kilógna egy kb másfél méter hosszú hangnyalább, tetszés szerinti zene lenne persze a hang ahogy a fénykard színe is változó... :D jó tudom, már késő van... :P
  • Doktor Kotász
    #20
    Igen, ez ugyanaz az eszköz, csak nagy teljesítménnyel.
  • Sir Ny
    #19
    nekem meg van otthon valami cuccosom, és ha jön az ellenség, akkor felé fordítom, és nem lát. valami zseblámpa van ráírva.
  • Ayma
    #18
    Nekem erről a hangzatos Future Weapons nevű pár éves sorozat jut az eszembe - talán a NAtGeo-ról. Ott valamiféle hangfegyvert mutattak be, amiből kvázi egyenesen ment a hang és kikészítette az ellenséget, mert oylan éles sípolást halottak. NEm vágom a témát, de akkor sanszos, hogy ez is ilyen ultrahangos cucc lehet ami a kis hallócsontocskáinkat befolyásolja? Btw a dok.filmben ez nem kézi méretű cucc volt:)
  • Doktor Kotász
    #17
    Az nem tölcsér volt, hanem ultrahangos hangpanel. Az ultrahangnak az a jellemző tulajdonsága, hogy nem halljuk. Viszont, ha az ultrahangot amplitúdómoduláljuk, akkor a hallócsontjaink úgy viselkednek, mint egy diódás RC AM demodulátor, mert a burkológörbét leköveti rezgésben a hallócsont. Az ultrahangos panelt, ha úgy alakítják ki, hogy terelőlamellákat építenek a hangszóróra négyzethálószerűen, akkor a hang egyenes irányban csűszerűen terjed, és nem gömbszerűen. Így elérhető az, hogy ráirányítjuk a hangfalat, és miközben ő hallja, a mellette álló személy nem.

    Milyen vicces lenne egy embert kiszemelni, és sejtelmesen huhogni neki, mint egy szellem, meg olyanokat mondani neki, hogy én vagyok a lelkiismereted, vagy egy szellem, akit csak ő hall, meg ilyenek. Hiába kérdezné, hogy te is hallod, senki nem hallaná, csak ő. :-)
  • Autszajder
    #16
    ... a "minmehhalunk!!!" kimaradt
  • jackoneill90
    #15
    nekem most jut eszembe,hogy láttam egy kísérletet a tvben. Lehet hogy discoveryn volt. Emberünk egy könyvtárban ahol sokan voltak, nem egy ilyen diódával, hanem egy tölcsérszerű valamivel ( csak tölcsér jut eszembe, lehet nem az volt) Ráirányította a hangját a célszemélyre és csak az hallotta meg. nem egy két technika úgygondolom, de van hasonlóság közöttük.
  • fu89
    #14
    Gondoltam magamban, hogy elolvasom a cikket, mégis konyítok valamit a témához, erre meg...wtf
  • F1End
    #13
    Eh, hangerőmű!
    Ezt már Paksi Endre is megálmodta.
    Igaz, nem pont így.
  • Doktor Kotász
    #12
    Őgyhogy nem is értem, hogy amikor senkinek sincs lovése a témáról, akkor miért nem kezdünk el zsidózni, fujj amerikázni, nem is voltak a holdonozni, és az evolúció semnemnincssincsenezni.
  • Doktor Kotász
    #11
    Hirtelen ránéztem a naptárra, hogy április 1-je van-e.
    Merthogy az elv ismertetése olyan zavaros, mint egy bioenergetikus tenyérjosló és igazlátó magyarázata az univerzum rezgéseiről...

    Nem azt mondom, hogy nincs értelme, csak azt, hogy nincs elmagyarázva.
  • Shiron
    #10
    "kis hibával rendelkező, periódikusan ismétlődő rendszer"

    :D
  • gombabácsi
    #9
    hangot energiává alakító dolog már többféle van, autópályák mellé, városokba építettek már ilyeneket, persze csak kísérleti egyelőre

    de ezek már elég régi dolgok
  • Hungarikum
    #8
    Ilyet kell kötelezővé tenni a diszkókba majd :)))
  • moikboy
    #7
    Ez a hangerőmű nagyon jó ötlet! A kozmetikusszalonok és a fodrászatok belsejét ilyen panelekkel kellene kitapétázni és megoldódna az energiaválság.
  • mkfdd
    #6
    *hasonlóan homályosan
  • mkfdd
    #5
    Hangerőművek? lol
    Ám végre valami iszonyatosan hasznos cucc. Remélem olcsó lesz az előállítása, és hamar átkerül a mindennapokba.
    Belenéztem a hivatalos sajtóközleménybe, és ott is hasonlóan fogalmaznak. Gondolom nem akarnak kiadni pontos technikai részleteket amíg még korai stádiumban tart a fejlesztés.
  • Tetsuo
    #4
    Jaja, engem is erdekelne vmi komolyabb leiras vagy egy oras riport a keszitokkel a Kossuthon. ;)
  • Molnibalage
    #3
    Tanultam akusztikát, de én sem tudom ebből összerakni a műszaki tartalmat.
  • thsanyi5
    #2
    Szerintem se nem chipnek se nem egy anyagnak nem nevezhető. Inkább mondanám egy struktúrának. A belső felépítése adja, hogy benne csak egy irányba mehetnek a hanghullámok. Bár a méretét én se tudom elképzelni a leírtak alapján. A benne lévő gömbök vajon focilabda méretűek vagy gombostűfej, esetleg mikro méretűek??? :^) Benne gondolom vákuum lehet mert abba nem terjed a hang. Így csak a golyók maradnának neki amik meg csak egy irányba engedik. De csak találgatok. Valakinek esetleg van jobb ötlete?
  • radical
    #1
    ezt nem egészen értem. valaki hozzáértő el tudná magyarázni? Mi ez? Egy chip, vagy egy anyag? Mi az a "kis hibával rendelkező periódusos rendszer"?