74
Krimikről mindenfelől..
  • valamit
    #34
    Kedves-Édes Eszter,

    Ahogy a tárgyban is írtam ez egy rendhagyó levél lesz. Nem a hossza miatt (így elsőre nem tervezem igazán hosszúnak, de aztán majd kialakul, hogy ténylegesen milyen hosszú is lesz), hanem tartalmában.

    Pár hete elkérted a számomat, én akkor megadtam a mobilom számát (06/70/315-7189), aztán azóta volt időnként, hogy leállt a wiw, meg ugye még nem is hívtál, én meg valamelyik fülledt este, mikor nem bírtam aludni elgondolkodtam, és arra jutottam, hogy mindenféle elérhetőségemet megadom Neked. Nem azért, hogy valamelyiken keress, ha már mobilon nem, hanem mert... Szal félek, hogy hamarosan ugyanott kötünk ki, mint már oly sokszor: Te eltűnsz (vagy épp a wiw mondja be az unalmasat), és én nem tudom, hogy hol keresselek. A mobilszám meg azért időnként változik. Igaz, hogy a Tiéd gyakrabban, de időnként az enyém is. Szóval összeírok Neked ide pár elérhetőségemet, és ha tényleg úgy alakulna minden, ahogy megszoktuk egymás közt (némi iróniával ), a felsoroltak valamelyikén évek múlva is elérhetsz.

    e-mail címeim: [email protected], [email protected], [email protected] (az első kis kihagyással úgy 6-8 éve megvan, a másik kettő is több mint két éve)
    lakcím: 9022 Győr, Pálffy u. 3. III/11. (itt több-kevésbé vagy 25 éve lakom és ha nem is közvetlenül, de valamelyik családtagomon keresztül jó eséllyel el fogsz érni itt még 10 év múlva is)
    ehhez a lakcímhez tartozó telefonszám:06/96/337-043
    internetes fórumokban is megtalálsz: a forum.index.hu -n Darwin néven vagyok, jellemzően a Drukkerkocsmában, a http://www.sg.hu -n pedig (a kissé elcseszett) valamit néven láthatsz időnként.
    végül még egy chaten is megtalálhatsz http://www.trefort.hu -n. itt aki régebbről ismer az Darwin illetve Darw nickeken hallott rólam, amúgy manapság minden nap más nicken vagyok, mostanában jellemzően a #rockerek szobában szoktam beszélgetni este 8-9-10 után

    Tudom elég kétségbeesettnek tűnhet ez a felsorolás. Igazából csak annyit szerettem volna vele, hogy ha - tételezzük fel - újfent eltávolodnánk egymástól valahol, és esetleg technikai okokból kifolyólag ( bemondja az unalmast, én meg elhagyom a telefonom) történne, vagy később szívesen beszélgetnél velem (vagy akármi), csak most nem, per pillanat, akkor valahol elérhess. Igazából azért szeretném ezt mind megadni neked, mert annakidején, 5 éve, mikor nem kértem el a számod, meg mikor nem mentem le szombaton a vizsgádhoz (kibaszottul bánt ma is ez, olyan, mintha most lenne), akkor úgy szakadtunk el egymástól, hogy Te se érhettél utol engem sehol, és én se Téged. (én pl. még megnéztem a címed és a telefonszámod is az osztálynaplóban még annó óraközi szünetben, de az én rossz memóriámmal a "Csiki-hegyek"-ből síkságot és pestet faragtam, a 70-es telefonszámból 20-ast és így mintha meg se néztem volna) És nem akarom, hogy megint ez legyen. Mármint, hogy lehetőségünk se legyen felvenni a kapcsolatot... Biztos túlragoztam ezt is, érzem.

    Néha egyébként félek attól is, hogy rosszul közeledem (sorry, lehet szerencsétlen a szóhasználat és nincs semmiféle "közeledés") Hozzád, és többet használna, ha csak annyit mondanék, hogy "kibaszott vonzó nőnek tartalak és szeretnék lefeküdni veled, és holnap is, meg holnap után is, meg azután is, és napont többször is, és többhelyütt is, és mindenütt"... nem tudom, lehet, hogy jobb volna ha csak ennyit mondanék, lehet, hogy túlbonyolítom, vagy túl romantikus vagyok, vagy túl szentimentalista, nem tudom...


    A másik amit még szeretnék ide beszúrni, az egy régi levél. Még évekkel ezelőtt írtam valakinek, akivel párszor beszélgettem Rólad... Igazából ez egy négy éves, vagy még régibb levél, és esetleg érdekes lehet (jó, épp ésszel belegondolva persze lehet, hogy egyáltalán nem érdekes)

    "Mikor először láttam, a teremben ült, egy pad mögött.





    Azt hiszem kettőnk ismerettsége valami hasonló, mint amit ezek történetek elmesélnek. Persze én csak címszavakban írtam le. Ha elolvasnád (amit nyilván nem fogsz, ha én javaslom), akkor azért biztosan jobban értenéd.

    Ja, és ha nekem még egyszer az életbe valaki azok után, hogy itt most lerázol, azt meri mondani, hogy nem vagyok kedves meg kitartó a lányokkal, az bekaphatja, tövig szophatja és lenyelheti, aztán után majd esetleg csodálkozhat rajta, de még akkor is elgondolkodom, hogy megengedem e neki.

    Ahogy nem szívesem írtam, úgy nem is szívesen fejezem be ezt a levelet. Mert tudom, hogy ha most valami kimaradt, azt lehet, hogy soha nem tudom pótolni. És az én hülye fejem már csak olyan, hogy holnap biztos eszembe jut még valami, amit leírhattam volna. De már az elküldést követő másodpercben is...

    Még annyit, hogy én a dolgokat egyszerűen szeretem. Nem bonyolítva. Ha XY érdekel, akkor neki mondom, és nem Z-nek meg Q-nak, hogy tudjon meg mindent róla, hogy milyen. Biztos furcsa, meg lehet, hogy teljesen érthetetlen, meg emiatt biztos faék egyszerű embernek tartasz. De ha esetleg egyszer meggondolnád magad miután most lerázol, akkor kizárólag így próbálj hozzám közeledni.

    Puszil: Zoli




    Szia Eszter,

    Két érzés dolgozik bennem. Az egyik egy érzés, ami azt mondja, hogy Te sem veszed rossz néven, hogy kereslek. Ez arra alapoz, hogy elolvasod, amiket írok, olykor nem is törlöd őket. Arra alapoz, hogy a legutóbbi levelem után sem törölted őket. És arra alapoz, ami itt ott történik az életemben. Szivem szerint azt írnám, hogy ebből nekem az jön le, hogy oda-vissza megvan legalábbis egy rokonszenv. De elég jól tudom, hogy Te az ilyen kijelentéseimből rögtön presztízskérdést csinálsz, és kijelented (stb.), hogy márpedig Téged én nem, stb. Úgyhogy inkább nem is mondom, hogy Neked én rokonszenves lennék. Mondjuk, hogy ha felhívsz telefonon, akkor esetleg elképzelhetőnek tartom. De persze tudom, hogy ott is tudsz majd úgy beszélni, hogy ez majd eszembe se jusson... Mindenesetre megint jól eltértem a tárgytól. Szóval két érzés dolgozik bennem. Az egyik ez a jó érzés, ami miatt írok Neked, és ami miatt írnék jövő héten is, meg jövő hónapban is.

    A másik, az egy rossz érzés. Korábban volt, hogy beszélgettünk telefonon, volt, hogy smseztünk is. Minden alkalommal ilyen-olyan
    módon hülyére próbáltál venni. Jó, ok, lehet eltúlzom. Lehet, hogy olykor túl erőszakos voltam, máskor épp nem eléggé. Biztos,
    hogy én is hibás vagyok benne. Sőt. Azt is tudom, hogy ez az egész szitu merő őrültségnek tűnhet. (És ahogy legutóbb megírtam,
    sokan mondják is ezt nekem. De persze, más itt igazából nem számít, csak Te meg én... ami mondat meg elég nyálasra sikerült ) Egyébként ami azt illeti, amiket én látok a Részedről, azok tűnnek a nagyobb őrültségnek. Legalábbis számomra. Ugyanakkor azt is tudom, hogy sok helyzetet nem kezeltem megfelelően. Sokszor megdöbbent (nem rossz értelemben, de szikrát nem kapok) Részedről egy-egy dolog már önmagában is, nemhogy még valamit csináljak is. Én nem vagyok az a típusú ember, aki, szal, hogy mondjam... Te azért elég sok alkalommal tudattad már velem így-úgy, hogy Szerinted "nem vagyok komplett" (ezt nagyon megjegyeztem, mert a tartalmától eltekintve nagyon tetszett, nagyon egyedi), "hagyjalak békén", stb. Ráadásul elég gátlásos ember is vagyok, és nem szoktam leszólítgatni senkit se. És valszeg ha úgy lenne se jutnék egy "Hello"-nál tovább, mert nem vagyok egy szószátyár típus. (Mondjuk ilyeneket tényleg nem tudom mér írok le, mer ettől aligha leszek szimpatikusabb.) Na most mindezek után ha mi valahol "véletlen" összefutunk biztos nem foglak leszólítani. Amit valahol szégyenlek is. Ugyanakkor úgy érzem sokszor így is nagyon tolakadó voltam Veled. (Ráadásul ha jól sejtem Te pont azokra a pasikra buksz, akik különösebben nem ugrálnak körül.)

    Másrészről. Én, így az évek során, meg ezekben a levelekben is, eléggé megnyíltam Neked, ha lehet így mondani. Ha valaki ezeket a
    leveleket elolvassa valszeg jókat röhöghet rajtam. Talán Te is, de ha olvassa harmadik személy, akkor ő biztosan. Igazából azt is eltudom képzelni, hogy cikinek érzed a velem való megbeszélt találkozást, vagy, hogy felhívjál, írjál. Viszont én így, ezek után, eléggé kiszolgáltatottnak érzem magam Veled szemben. Szóval túl azon, hogy amúgy se tudnék csak úgy odaállni eléd és leszólítani (egyrészt mert gátlásosabb vagyok annál; másrészt mert azt mondtad többször is, hogy nem vennéd jónéven) nem is tartom helyesnek. Nem csak arról van szó, hogy hülyére vehetsz és szarrá alázhatsz egy ilyen helyzetben (mert ugye, ha megbízom benned, meg a legelején említett érzésemben, akkor úgy gondolom, hogy nem fogsz ilyent tenni), hanem a későbbiekről is.

    Akárhogy is nézem, ez nagyon egyoldalú "kapcsolat". És ha Te komolyan úgy gondolod, hogy nem akarsz lerázni, és ezért nem törölted ki a leveleimet, és ezért nem tettél kizárt felhasználónak, és ha egyszer szívesen beszélgetnél velem. Szal, akkor írj, vagy hívj fel légy szíves. (Nem mondom, hogy ma, holnap vagy holnapután. Amikor Te úgy érzed.)




    Szia Eszti,

    (Fura, bennem valamiért az volt, hogy te nem szereted, ha Esztinek szólítanak, hanem csak Eszternek, de most mind1, ez nem lényeg.)
    Igazság szerint megleptél picit a leveleddel... Vagyis inkább picit is meg nagyon is, mert több értelemben is megleptél. Eredetileg pénteken vagy szombaton akartam Neked írni, mert láttam, hogy mostanában főleg szombat az, amikor el szoktad olvasni a leveleim és gondoltam ilyenkor érsz rá. Aztán csütörtök este megkaptam, és elgondolkodtatott amit írtál.

    Vicc, hogy milyenek a véletlenek, aznap este volt a 'Közönséges bűnözők' című film valamelyik magyar adón. Ugyan én most csak az utolsó fél óráját láttam, de... Na, egyből Te és a leveled jutott eszembe. Nem tudom láttad e Te ezt a filmet? Az egész film arról szól, hogy egy ürgét (Kevin Spacey) kihallgatnak a rendőrségen, aki mesél és mesél és csak a legvégén derül ki, hogy minden légből kapott volt a meséjében.
    Most, hogy ez miként jön Hozzád... Hát szóval, elég változatos életet élsz Te. Az egyik első leveledben még otthagytad a ZSKF-et, egy másikban már egyszerre jársz két suliba és szüleid tartanak el, most pedig annyit melózol, hogy semmi időd nincs. Ja és ez így fél éven belül. Na meg a telefonod is most lopják el... (korábban meg kölcsönt kértél, eljegyzésed volt, stb.) Mind1. Igazából isten ments, hogy megkérdőjelezzem bármelyik valóságtartalmát is (mert hisz mi alapján), de azér úgy eszembe jutott, hogy ha mondjuk Te lennél a filmbeli Kayser Soze, hát Te is palira vennéd a fél világot De ez most tényleg nem lényeg. Meg télleg isten ments, hogy megkérdőjelezzem. Biztos így van és csak innen nehéz összeegyeztetni ezeket. Ja és az agyrázkódásodat sajnálom. Jobbulást, meg mit tudom én. Esetleg megírhatnád, hogy miként történt. Érdekelne. (És kurva annyát annak aki miatt esetleg Neked bármi bajod van!) Csak tudom, hogy van ezer más dolgod is... Na mind1, tényleg sajnálom és jobbulást az agyadnak. (ha lehet így mondani... bár kicsit viccesen hangzik )

    Ami meg ezt illeti:"Rossz érzés,ha bárki a világon ilyen rosszul van,miattam,ennek nem örülök.", ezen Te ne aggódj. Mondjuk ha két-három hetente írnál pár sort (tom, ébredjek fel ) akkor ez nem lenne. Ami meg azt illet, hogy: "ezt az egészet még mindig nem sikerül eldöntenem.....a mai napig". Szóval én próbáltam ezzel kapcsolatban a Te fejeddel gondolkodni. És igazából ezen már egy ideje agyaltam is, hogy valahogy megírjam, csak ma se kerek bennem valahogy. (és tegnap se, meg csütörtökön se)

    Szóval, légy szíves bízz bennem. Hidd el, hogy jó lenne együtt. Nagyon szeretnélek. És nem okoznék Neked csalódást. Bízz bennem, hogy jó lenne együtt. És abban is, hogy nem lennék Veled erőszakos. (ugyanezt mondanám százszor, százféleképp, de valahogy sehogy se kerek)
    Nem tudom megfogalmazni , csak szeretném ha tudnád, kételyek nélkül, hogy nem akarok erőszakos lenni Veled, ha közelebb engedsz se, csak szeretnélek. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy Neked is jó lenne... Persze ki vagyok én, hogy ilyet gondolni merek?...

    Igazából csütörtökön rögtön válaszolni akartam, nagyjából azt, amit most is írtam, de valahogy akkor se ment és most se tudom leírni csak ilyen szedett-vedett közelítő formában. De ez a levél most valahogy olyan bizonyos értelemben, mind a dartsban ha a tábla külső körét találod el a közepe helyett. Nem tudom kifejezni tökéletesen, amit gondolok, de közelítőleg valami olyasmi, hogy bízz bennem és abban hogy jó lenne együtt. Szóval kérlek bízz bennem és abban hogy jó lenne együtt, hogy jó lenne beszélni, jó lenne találkozni...

    Ne haragudj, hogy ilyen zavaros gondolatokkal traktáltalak, de ma már úgy éreztem mindenképpen illendő válaszolni arra amit írtál és sajnos nem tudom jobban megfogalmazni.

    PUSZIL,
    Z.





    Szia Eszti,

    Igazság szerint annyi mindenről szerettem volna Veled beszélni ezen a héten, meg annyi tárgyban, hogy az most nem férne ide mind. Mondok egy példát. Van most a tévében egy T-mobile reklám, amiben az egyik csaj belemászik a szökőkútba, a másik meg elkezd egy levelet felolvasni. Valahogy úgy kezdi, hogy "Tisztelt Uram!". Mikor láttam, rögtön befordultam Van egy olyan érzésem, hogy az én leveleim kb. hasonlóan szabatosak, amit meg a világért se szerettem volna... Ki is találtam, hogy a következő levelemet egy "Szivemnek Drága" vagy valami hasonló megszólítással kezdem, de valahogy... Nem én lennék az. Na mind1. (Szerintem Te is befordulnál rajta )

    Tudod, hisz múltkor írtam, hogy rossz ez a bizonytalanság. Ugyanakkor nagyon örültem, h írtál aztán választ. Tényleg jólesett. Köszönöm. Puszi. (Bár asszem már ez túl csöpögös Neked )
    Én most elég sok időt töltök gép előtt, melót keresek rajta (már 150-nél is több helyen próbálkoztam), meg levelezek ez ügyben. És persze olvasgatok mást is, verseket, dalszövegeket, vallási, filozófia témájú szövegeket is. És időnként vannak dolgok amik megfognak és vannak amikkel kapcsolatban kiváncsi lennék a Te véleményedre is. Van egy weblap, ezen a linken megtalálod: http://www.inf.unideb.hu/~fattila/dokumentumok/ Ha megnyitod a php-ket, akkor azokban találsz érdekeseket szerintem. Pl.: "A lámpa nem látja önmaga fényét. A méz nem érzi önmaga édességét." Szerintem Te is így lehetsz ezzel... De egy sor más dolog is van még ott, viszont tudom, hogy nem sok időd van.

    Szal ami még fontos. Félek, hogy újfent elveszítelek. Tudom, hogy én leszek a hibás benne. Ugyanakkor úgy gondolom, hogy minél jobban "akarlak a magaménak", annál kevésbé "tehetlek a magamévá". (ne szó szerint értsd) Ezek a vallások amiket így olvasgatok is, mind azt mondják nekem, hogy ne akarjalak, csak szeresselek. És én tényleg ezen igyekszem, illetve igyekeznék, mert így ebben a formában félek nem sok jön le... Tudod Veled kapcsolatban két érzés van bennem, egyrészt piszok jó, hogy Te vagy (bárhogyan is, de Te), másrészt kurva rossz, hogy távol vagy. Sokkal többet szeretnélek hallani, látni, érezni... Nem tudom érted e? Félek, hogy az, hogy olykor nem megyek oda hozzád (ami ráadásul rád nézve sértő is: szégyellem is), Te pedig nem hívsz fel, nem írsz, nem beszélünk le találkozót... Szóval félek, hogy ez végleges akadálya lesz egymás megismerésének. Mondjuk persze nem biztos, hogy Te ezt bánni fogod, meg könnyen lerendezheted majd Magadban azzal, hogy hülyének (stb.) tartasz... Na mind1. Ez ilyen kesze-kusza levél lett. Azér azt tudnod kell, hogy nagyon fogsz hiányozni majd, mikor újfent lerázol...

    Sokszor puszil,
    Zoli




    Szia,

    Kicsit félve írok most Neked, mert tudom, hogy tegnap is kaptál tőlem egy levelet és még véletlenül se akarok az "agyadra menni" vagy állandóan nyaggatni. Csak annyit szeretnék, hogy szerintem jó volna jobban megismerni egymást, közelebb lenni egymáshoz... Nem tudom hogy mondjam... Szivem szerint feladnám magam ebben a levélben, hogy aztán mikor megnyitod Nálad ugorhassak ki belőle Vagy csak a fejem kidugni a monitorodból, hogy megcsókoljalak Tudod, hogy őrülten vonző nőnek tartalak, mind megjelenésedre, mind agyilag. (ez az agyilag nem a legjobb szó, de talán kifejezi mit akarok mondani. bár talán a 'személyiséged' szó jobb lett volna) Szal örülnék, ha közelebb lennénk egymáshoz valamiképp... ha felhívnál, vagy ha megadnád a számod felhívnálak, vagy lebeszélnénk egy talit, stb. De asszem már megírtam ezt korábban is, csak valahogy ma nagyon szerettem volna ezt elmondani. És tényleg bízz bennem, meg, hogy jó lenne együtt...

    És még annyit, hogy a korábban megadott elérhetőségeim közül chaten mostanában nem találsz meg, viszont van helyette egy MSN címem: [email protected]

    Cupp,
    Z.

    u.i.: és lécci ne hari, h most így egymás után két nap kerestelek, nem akarlak zaklatni vagy az agyadra menni és ebből a Te károdra rendszert csinálni. még egyszer: pussz
  • valamit
    #33
    A számom: 06/70/315-7189. (Bár aligha hiszem, hogy fel akarnál hívni, de: ) ha nem venném fel, akkor vagy nincs nálam, vagy moziban vagyok és lenémítva van, vagy valami hasonló, viszont amint tudok visszahívlak. (sms detto; bár ha látom, hogy kaptam arra válaszolok pl. moziban is) Mondjuk ritka hogy nincs nálam a telóm, csak mégis, hogy nehogy félreértés legyen. Na mind1, biztos magadtól is erre gondoltál volna. Asszem kicsit szószátyár vok. (Igazság szerint félválról se akartam venni ezt az üzit, meg túlragozni se... azér persze gondolom ez utóbbi sikerült :/ )
    És ha már így megemlítetted, hogy elutazol, akkor gondoltam - de csak ha szabad - megkérdem, hogy hova/merre lesz az út? És függetlenül a választól: jó utazást kívánok (meg mindent ami ahhoz kell majd ott)

    Puszil:Zoli
    ---------------------------------------------------------
    > Hosszú ugyan,de nem olyan,mint amilyen rossznak
    > gondolod.Írd meg a számod,mert úgy egyszerűbb
    > lenne.Egyébként félreértesz,mert nem vagyok az a szivatós
    > típus,sőt,általában mindig én jártam rosszul eddig,mert az
    > emberek nem tudnak ennyi adást befogadni,amennyi belőlem
    > jön magától.De nekem mindig ez volt a normális,és nem
    > változom ebben.Viszont elutazom szombaton,és nem leszek
    > másfél hétig.szóval ennyi,
    > üdv:Eszter



    Kedves Eszter,

    Igazából tudom, hogy válaszoltam már egyszer erre az üzenetedre, de... szal már rögtön fura volt, és ideáig halogattam, hogy elmondjam. Szal fura, hogy Te kérted el az én számom, mert ez fordítva kéne szerintem. Legalábbis azt hiszem, hogy úgy illik, vagy mi... Szal ha megadnád a számod felhívnálak. Igazából ez eddig eszembe se jutott... már, hogy elkérjem, mert nem éreztem, hogy annyira jóba lennénk, hogy odaadnád... Nem tudom hogyan magyarázzam, de ugyanakkor tudom, hogy hülyén érzem magam ettől. És ugyanakkor örülnék is ha felhívnál. Vagy smst írnál. Mert valahol jó, hogy Te is lépnél felém... (márha ugye ez nem az a burkolt lerázás ami: "ad meg a számod, majd felhívlak. csá". és ugye ehhez az elutazás is passzolna... ) Na mind1, csak ez már egy hete itt motoszkált a fejemben. Ráadásul tudom, hogy még nem vagy itthon, és azt is sejtem, hogy az ilyen levelek elveszik a kedved a megismerkedéstől...

    Na mind1, remélem jól telik az utazásod, és rajtam is indokolatlanul uralkodott el ez a... nem is tudom mi.
    Kívánom a legjobbakat:

    Puszil,
    Z.

    ---------------------------------------------------------
    > Hosszú ugyan,de nem olyan,mint amilyen rossznak
    > gondolod.Írd meg a számod,mert úgy egyszerűbb
    > lenne.Egyébként félreértesz,mert nem vagyok az a szivatós
    > típus,sőt,általában mindig én jártam rosszul eddig,mert az
    > emberek nem tudnak ennyi adást befogadni,amennyi belőlem
    > jön magától.De nekem mindig ez volt a normális,és nem
    > változom ebben.Viszont elutazom szombaton,és nem leszek
    > másfél hétig.szóval ennyi,
    > üdv:Eszter


    Édes Eszter,

    Kedden láttam, hogy hazaérkeztél. Igazság szerint nagyon vártam és megintcsak igazság szerint minden alkalommal ha belépek re (vagy szinte minden alkalommal) a Te lapodra is ránézek.

    Két hete ugye elkérted a számom. Én azóta is morfondírozok azon, hogy miért is tehetted. Hülye dolog, ma rémálmom volt. Arról álmodtam, hogy neked már gyereked van és valakivel eljegyezted magad... Szar érzés volt, aztán felriadtam és nem múlt el a szar érzés, mert hisz hát akár igaz is lehet...

    Igazából, egy alkalommal írtad, hogy "pécód (ilyen egy szó , korábban a "della" volt a másik, amikhez Te kellettél, hogy halljam senkitől nem hallottam korábban... és az ilyesmi nálam pozitív) van és állítólag jó háziasszony vagyok", amiből arra gondolok, hogy együtt élsz valakivel, nyaralni is gondolom vele lehettél, persze tudom, hogy sokszor a legrosszabbra (mármint számomra a legrosszabb) gondolok...

    Nézem a képet is amit feltöltöttél re, és azt sem értem. Hogy miért ilyen képet tettél fel? Hihetetlen talán, de még csak elképzelésem sincs. Max. arról, hogy miért sötétzöld, de hogy maga a kép miért ilyen? Halvány lila dunsztom se. Kiváncsi lennék, de persze Rólad minden érdekel...

    Igazából, tudom megint elég zagyva amit írok, de talán kiderül hogy... nem tudom. Nem tudom mi derül ki belőle. Így hirtelen az jut eszembe, hogy Te számomra egy amolyan "fekete lyuk" vagy. Irtózatosan vonzol, ugyanakkor amit tudok rólad az sokszor olyan bizonytalan. (ugye a fekete lyuk is "vonzó" valami, az ismereteink meg csekélyek róla és megkérdőjelezhetőek) Itt van például ez a telefonszám dolog. Piszok örülnék ha hallhatnám újra a hangod. Ember nincs akiét olyan szívesen hallgatnám. Ugyanakkor félek is attól amit mondani fogsz. Mégis szeretném hallani... ill. örülnék ha hallanám. (Valahogy úgy, hogy a hangodat öröm lenne hallani, legfeljebb amit mondana, azt nem, dehát ez kettő.)

    És ehhez kapcsolódóan. Félek attól is, hogyha esetleg (megint ez a szó) mégse járnál valakivel, esetleg gyereked sincsen, meg eljegyezve se vagy, házasságba se, stb. ... szal tegyük fel "szingli" (még mindig jobb szó szerintem, mint az "egyedülálló") lennél, akkoris szívesebben ismerkedsz meg valakivel személyesen. Hisz írhatok én bármit és bármennyit, azt valszeg hamar felülmúlja Számodra néhány csók, kézenfogva sétálás, hogy másról már ne is beszéljek...

    Annyira szeretnék Neked normális és kedves leveleket írni, és egyszerűen csak ilyenek jönnek ki

    Azért remélem az utazásod jól telt, és érdekelne az is, hogy hol-hogyan és mivel, de igazából bármit ha írnál Magadról, meg arról amit gondolsz, átélsz, érzel, bármilyen témában... szal örömmel venném, és sok boldogságot szereznél vele nekem.

    Puszil:zoli

    u.i.: igyekeztem rövidre fogni, és hogy mégis valamelyest hosszabb lett az a miatt van, hogy megint annyi minden van bennem, annyi szeretetet szeretnék Feléd mutatni, de egyszerűen sose érzem, hogy sikerülne igazán mindent átadni így írásban




    Kedves Eszter,

    Nap mint nap Te jársz a fejemben. Nem akarom, hogy úgy tűnjön, hogy sürgetlek vagy akármi. Ugyanakkor azt sem akarom, hogy az legyen, hogy nem mondtam vagy nem kerestelek vagy nem tartottalak fontosnak.
    Tudom, hogy itt a nyár, hogy bármerre nézel jó pasikat látsz, hogy amelyiknek van egy csöpp sütnivalója annak Te bejössz. És kurvára félek attól, hogy amiatt, hogy köztünk ekkora távolság van... szal valahogy hátrányban érzem magam, ha érted. Tudom, hogy helyenként ijjesztő lehet amit írok, de szeretnék hozzád mihamarabb mind közelebb lenni. Mert úgy kaphatnál rólam teljes képet. Úgy értem örülnék ha beszélgethetnénk telón aztán személyesen... Félek, hogy sokadszor is az lesz, hogy eltűnsz, mielőtt még jobban megismerhetnénk egymást és aztán majd csak ülök itt nézek ki a fejemből bután és kibaszott szomorú leszek...
    Tudom, hogy Neked is kell idő, és nem akarlak sürgetni. Nem tudom mi jöt le az eddigi leveleimből Neked. Ezért is jó lenne, ha oda-vissza kommunikálnánk. Mert tényleg, annyira... Jó volna tudni Te mit gondolsz...
    Remélem átjön valami abból a szeretetből amit érzek Irántad, de ugyanakkor úgy érzem személyesen sokkal többet tudnék adni és félek attól, hogy valaki ezt meg is teszi vagy meg is fogja tenni, mielőtt én megmutathatnám, hogy hogyan tenném, hogy mennyit tudnék adni...
    Írtad, hogy Neked gond volt olykor, hogy sokat adsz és mások nem tudják feldolgozni. Azt hiszem nekem is van hasonló, ugyanakkor sokszor félek Veled, hogy nem adok eleget... Vannak dolgok, amikről meg nem akarok ilyen levelekben írni, mert nem tartom idevalónak, de ettől függetlenül folyton bennem van, hogy jó volna ölelni Téged, simogatni, becézni, ugratni, kedvedbe járni, meg ozni, megviccelni... meg minden ami két ember közt jó...

    Puszil:
    z.




    Első ránézésre ő volt a legvonzóbb lány a tanfolyamon. Nagyon bájosan vidám a pofija, valamiképpen ránézésre jókedvet okoz. Talán az arc berendezkedése miatt. Eszméletlen vonzóan mókás. Az első napokban sokat nevetett, félelmetes átéléssel, úgy totál felszabadultan, mint aki egy fergeteges buliban van éppen. Ahogy gesztikulált-, mosolygott-, nevetett- nagyon-nagyon aranyos látvány volt. Ilyenkor elég volt ránéznem, és boldog voltam. Úgy jött ki, hogy mellette foglalhattam helyt. Vártam az első megszólalását, hogy milyen hang tartozik egy ilyen tündérhez. A hangja elsőre meglepett, egészen másmilyennek vártam volna, de idővel teljesen természetes volt, hogy ilyen az ő hangja. Talán kicsit keveset beszélt. Én pedig, miután láttam egészben, rá kellett jöjjek, hogy milyen magas lány is. Ettől persze még iszonyat vonzott, csak éppen egy lyukas garast nem adtam volna magamnak, hiszen egy olyannyira magas-, vékony-, vonzó- lány, mint ő jó eséllyel simán átnéz a fejem felett. Meg ha még csak ott. Mivel egymás mellett ültünk, így alkalmam nyílt megfigyelni, főleg profilból. Nagyon megmaradt bennem, hogy milyen helyes orra van, nem pisze, hanem másképp, de gyönyörű. Bármikor, ha ránéztem, örültem, hogy ő van ott. És akkor ehhez jött hozzá a mozgása, kicsit talán csetlő-botlóan esetlen, törékeny, de számomra valahogy iszonyatosan nőiesen kecses. Nőies, az egész nemében. Ez a szó nagyon jellemzi a frizuráját, az öltözködését, a mozgását, a mindenét. Szerintem. Még az aranyos, bájos és törékeny szavak jönnek elém, ha ő rá gondolok. Pár szót persze mindig váltottunk is, és bennem ezzel kapcsolatban a hihetetlen bájossága ragadt meg. Egy arcát mindig fel tudom idézni, az utolsó napok egyikén egy kis vicc ő rajta csattant, és valami egészen érdekes módon reagált rá, talán ha úgy írom, hogy kedvesen is és mégis mereven is, az ad belőle vissza a legtöbbet, ha el tudod képzelni. Azt hiszem, hogy akkor egy ritka szép pillanatában láttam. Viszont van egy érzés, amit le tudok írni elég nagy pontossággal: egy idő után, amikor csak láttam öröm fogott el, olyasféle öröm, mint gyermekkoromban karácsonyokkor, és ehhez elég volt csak rápillantanom."

    Hja igen, párszor kérdezted, hogy sportolok e valamit. Most vettem bérletet fitness terembe, és úgy tervezem, hogy lejárok edzeni mindennap 2-3 órát, ma már voltam. (pár nap, esetleg 1-2 hét kell most, hogy visszaszokjak, mert rég voltam) Tudom, korábban írtam uszodát Neked, de ilyenkor mindenhol olyan tömeg van az itteni uszodákban, hogy csak lubickolni lehet, úszni nem.

    Na és még valami, ami eszembe jutott. Ha Te valóban mondjuk spanyol szakos vagy az Eltén vagy ott tanulsz a TTK-n mondjuk valamilyen szakon, és a ZSKF-en meg végeztél nemzetközi kapcsolatok szakon (ami ahogy nekem lejött némileg gazdasági témájú), akkor valamelyeset hasonlítunk abban, hogy én is előbb gazdasági, majd humán vonalon tanultam... hna, tom nem lényeg, csak valahogy eszembe jutott. Meg az is, hogy a szobám falán több mint tíz évig 1983-as poszter volt, hogy tegnap a 82-es világbajnok és a 84-es európa bajnok csapott össze a vébén (a kettő 83-hoz legközelebbi győztes), meg egy sor dolog még, amiről minduntalan Te jutsz eszembe (ugye, ha jól tudom 83-ban születtél)... Na mind1, ez már megin egy full összevissza levél lett, és utálom magam, hogy ilyeneket tudok csak írni

    Cuppos,
    zoli

    u.i.: remélem átment a levél, azt is, hogy mind a két fele, meg, hogy ez a zűr nem zavart Téged túlságosan. Pussz
  • valamit
    #32
    Édes Eszter,

    (Tudom, szinte mindig a "Kedves" megszólítással kezdtem eddig, de gondolom az már uncsi.) Más. Ez egy hosszú levél lesz. Nagyon hosszú. Bár pontosan még nem tudom mit is fogok benne írni, de a fejemben van egy csomó gondolat már vagy egy hete gyűlik és most van 12 órám a gép előtt (ügyelnem kell egy gépterembe, most utolján), ráadásul nem tudom, hogy a közeljövőben lesz e hasonlóan sok időm ennyire szabadon...

    Mivel majd egy hete írtam Neked egy levelet, amire azóta se válaszoltál, így mostanra már tudom, hogy hol a helyem. Őszintén
    szólva sajnálom, hogy így alakult. Sokszor gondolkodtam, hogy talán nem is alakulhatott volna másképp. Anno még az IHH-ban (2
    hónap híjján 5 éve, te jó isten) talán Te is benne lettél volna, hogy legyen köztünk valami, csak akkor ezt Te nem jelezted nekem (ill. nekem akkor ott ez nem jött le, ha jelezted is), én meg totál abban voltam, hogy Te ahhoz túl jó vagy (a jó szó sok-sok értelmében), hogy köztünk bármi is lehessen. Mármint hozzám képest jó. Aztán még az év novemberében láttalak a győri pályaudvaron, az induló vonatról. Sajna Te a pályaudvaron voltál, én pedig akkor az aluljáró felől mentem ki a vonathoz. (aztán lehet összekevertelek valakivel, az egész csak egy pillanat volt... lehet, hogy csak Téged szerettelek volna látni ott. passz) Így elkerültük egymást. Hülye dolog. Kiszámíthatatlan, de valahogy mintha a jó isten vagy anyatermészet vagy akármi azt akarta volna, hogy kerüljük el egymást. Aztán ugye elkezdtelek keresni. Valszeg Te ezt (közel) az első naptól tudtad. Nem tudom, de gyanítom, hogy így van. Ezzel a kereséssel aztán lejárattam magam Előtted. Gyanítom, erősen gyanítom, hogy Te ma már lenézel engem. Úgy vagy vele, hogy hát jó jó, de inkább egy olyan srác akiér nekem is tenni kell, aki nem ilyen egyoldalúan van oda értem. Akivel nem ilyen ciki a barátnők előtt, az ismerősök előtt, a barátok előtt. Aki nem nevetette ki magát annyiszor mások előtt. Igaz? Igaz. Lejárattam magam előtted. Bár ez a lejáratódás, ez egy hülye dolog. Élőben, személyesen talán sose járattam magam le előtted, csak... hogy is mondjam: virtuálisan? Valami ilyesmi. Gyanítom minden barátod lebeszél a velem való ismerettségről, és minden barátnőd is. Mondván: lúzer, béna alak, stb. Igen, tudom, hogy Te találnál ide frappánsabb szót is... nade ezér én vagyok a lúzer

    Szóval lejárattam magam. Nagyon. Aztán mikor megtaláltalak Te jókat nevethettél rajtam. Meg a barátnőid is, meg az aktuális
    pasijaid biztos oda-vissza cikiztek. Hogy is szoktad mondani? "Nem hinném", azt hiszem valahogy így. Szal: Nem hinném, hogy
    előtted nekem van bármi respektem. De gyanítom már akkor se volt, mikor bekopogtam Gazdagréten a volt lakásotok ajtaján... Milyen hülye dolog volt az is. Hát nem pont egy hete költöztetek el? Egyszerűen hihetetlen ahogy ott is elkerültük egymást. Gaia (vagy akármelyik isten) biztos jókat derült rajtunk, pláne rajtam. Aztán édesapád, a telószámod, smsek... Szar ügy. Lehet nem úgy kellett volna. (bár akkor úgy tűnt, hogy előre eldöntötted a számcserét, mert pillanatok alatt megszűnt a számod) De már egyszer korábban megírtam, hogy akkor minden voltam épp csak belátó és türelmes nem. Aztán azaz ismerősöd, az új számod, új smsek, még pár szót beszéltünk is...


    Megintcsak arra mentél rá, hogy tudsz e hülyét csinálni belőlem. Tudtál. (az a bizonyos hatvanezres kölcsön) Aztán, most itt ez az . Nem szeretném, hogy újfent az legyen, hogy én erőltetek valamit. Nem szeretném ha újfent a hülyérevevés próbájával jönnél. Igen, tudom, innentől kezdve rögtön az van benned, hogy
    akkor dehogyisnem. Legalábbis gyanítom. Kicsit ez volt akkor is, mikor jöttél a barátnőddel el a ZSKF-ről. Messziről
    még néztél, közelebb értél és tűntetően másfele fordítottad a szemed. Én tényleg nagyon akarom, hogy legyen köztünk valami.
    (mégha csak barátság is) TÉNYLEG. ŐSZINTÉN. Ha más nem, remélem valami ilyen lejön abból, hogy hányszor kerestelek, hogy hány
    smst írtam, hogy hány ilyen üzenetet írtam, és hogy miket. Tudom, hogy sokszor türelmetlen voltam veled, túlságosan akaratos, önző, sőt bár azért remélem, hogy ritkán, de olykor bunkó is, és talán erőszakos is. Jó, nem talán Ugyanakkor, írtál olyant is, hogy kedves voltam Veled, és azt hiszem, hogy ha ezt az elmúlt pár évet lehet kitartásnak nevezni, akkor az is.

    Szal ez a két dolog talán nem szól ellenem. Bár gyanítom, hogy a kedvességet lehet nyálasságnak is felfogni, a kitartó keresést meg zaklatásnak is. Végülis minden nézőpont kérdése, és ugye minden éremnek két oldala van... meg egy éle. Mind1. Gyanítom az is bejátszott olykor, hogy épp jártál valakivel, valakikkel. sőt, megkockáztatom: most is bejátszik. Persze nem tudom. Csak gondolom.

    Nade itt jut eszembe a másik dolog. Hogy Te engem... hmm, hogy is mondjam... nem szégyellsz megvezetni olykor. Nem nagyon, csak kurvára. Tipikus esete egy sms, miszerint Neked megvolt az eljegyzésed (gyanítom ki adta erre az ötletet), vagy korábban, hogy nem továbbtanultál, hanem melózol, meg a többi, amiről esetleg fogalmam sincs. Ezzel szemben Te rólam közel naprakész lehetsz... Ezt se tudom, csak gyanítom.

    Mindegyis. Tudod kettőnkről egy film jut eszembe. Vasárnap lesz a TV2-n a: Forrest Gump. Azzal bizonyára egyetértesz, hogy a

    hülye szerepébe én kerülnék, Te mondjuk Jenny lehetnél De nem tudom ilyenek mér jutnak eszembe. Néha elgondolkodok, hogy

    elsőnek vegyünk Téged, szép is vagy, okos is, aranyos is és ... hmm a jó szó a kurvára azt hiszem, szal: ... és kurvára

    nőies. Baszottul, ha úgy jobb tetszik. (a mozgásod, a tartásod, a mimikád, a gesztusaid, stb., ugyse tudom felsorolni)

    Mielőtt még félreértenéd, szal én szeretem, hogy olykor vulgáris vagy (ettől is vagy Te Te), arra akartam célozni ezekkel a -

    baszottul, kurvára - szavakkal. Legalábbis sok lánynál vulgárisabb. Na mind1. És tényleg szeretem. De ez se lényeg.

    Visszatérve, sokszor gondolkodok azon, hogy Te mit gondolhatsz rólam. Gyanítom a barátaid is mondanak véleményet ez ügyben.

    Így látatlanba olyanokat tippelnék, hogy 1. Te egy olyan kedves aranyos hülyegyereknek tartasz akire kár az időt vesztegetni.

    2. a barátaid mondják, hogy csak meg akar dugni. 3. a barátaid is hülyegyereknek tartanak. 4. az éppen aktuális barátoddal

    röhögtök rajtam, amikor épp szóbajövök. 5. az éppen aktuális barátod elverne ha szóbakerülök. 6. az édesapád is lebeszélt

    rólam. 7. rémisztő ahogy gondolkodok. 8. stb. Most így hirtelen 7, az ugyis nevezetes szám...

    Szal mindezek miatt is gondolom, hogy ha mégis meggondolnád magad és benne lennél, hogy összefussunk (aminek örülnék, bár

    remélem azért lejön ez amúgy is, anélkül is, hogy mondanám), akkor azt egyeztetni kellene. Mert ha én megyek odahozzád, akkor

    - és ennyire már ismerlek - Te zsigerből tudsz olyan formát hozni, hogy nem jutunk két mondatig. (jó Ok, te jutsz 22ig is )

    Őszintén szólva, jó volna akkor is találkozni, ha csak egyszeri találkozás lenne. Ahogy már írtam korább, könnyen lehet, hogy

    már nem varázsolnál úgy el (francot nem, dehát az egy ezreléknyi esély is esély), és akkor az egyszeri találkozás után

    ugyanúgy mehetnék ki csak kicsit nyugodtabban.



    Nyugodtabban. Ugyanis, bármilyen fura esetleg, én szégyellem/röstellem magam Veled kapcsolatban. Valahogy úgy érzem, hogy nem tettem meg mindent. (kedvesebbnek kéne legyek, erősebbnek, okosabbnak, gazdagabbnak, menőbbnek (autó, napszemüveg, nyaklánc, lányokkal a nyakamon: na ilyen pl. nagyon nem vagyok) Pedig vicc, a legtöbb kapcsolat (amit/amiket láttam/látok) ennek töredékére épül, dehát én már csak így járok Veled... Szal valahogy úgy érzem, hogy nem tettem meg mindent. Igazság szerint, ha kimegyek, ott is így fogom érezni. Csak ott lesz egy csomó olyan új dolog, amire figyelnem kell, és valamelyest elvonja a figyelmem. (és épp elég lesz magamért megtenni mindent) Ezzel együtt se hiszem, hogy a következő években ne gondolnék Rád minden nap. Ez már csak ilyen hülye dolog. Azt hiszem én egy kicsit Te lettem. Mégha ennek nincs is semmi értelme.

    Azért vicc, ha jól számolom mi 13 napot, azokon is úgy 6 órát töltöttünk egymás társaságában. És még öt év után is Téged kereslek... Azért ebbe azt hiszem bejátszanak olyan dolgok, amikre ha rákérdeznék, akkor ugyis az lenne a válasz, hogy hülye
    vagyok, hogy miket találok ki. Bár, igazság szerint, van egy olyan gyanúm, hogy sok minden nem véletlen történt úgy, ahogy.

    Valszeg nem véletlenül keveredtem én el például a volt barátaimnak köszönhetően a Kultiplexbe (ahova néhány barátod szintén jár), nem véletlenül lett meg a számod a Biatorbágyi ismerősödtől, meg egy sor másik apróság (persze lehet, hogy ez mind véletlen, de akkor "Gaia-val" nagyon csúnya beszédem lesz, hogy mit szivatott halálra évekig ), ami igazság szerint napi
    szinten kurva idegesítő, de persze ha ez ahhoz kell, hogy mi egyszer összefussunk, akkor megéri. Akkor sokszorosan megéri.
    Csak van egy olyan érzésem, hogy per pillanat megint találtál magadnak valaki mást (vagy épp továbbra is együtt vagy
    valakivel, valaki mással)...

    Azért tényleg sajnálom, hogy így alakul, ahogy... Igazából, gondolkodtam azon, hogy én milyen is lehetek, vagy milyen akarok
    lenni hozzád, neked, számodra (amelyik épp passzol). És az egyetlen szó, ami eszmbe jut az a JÓ. Tényleg. Tudom, hogy ez
    esetleg (na ezt a szót is tőled tanultam anno. vagy 2 éves smsből). Szal tudom, hogy esetleg neked ez nem jön le. De én,
    magamhoz mérten igyekeztem Veled kedves lenni, türelmes, kitartó, figyelmes, odaadó, hűséges, ilyesmik. Ha Rád gondolok,
    akkor jobban igyekszem. Egyszer már talán mondtam, de: ha Rád gondolok, akkor szembenézek a félelmeimmel, mármint azokkal is,
    amikkel esetleg amúgy nem. Bár ma már elcsépelt és lopott duma, de: "Jobb ember akarok lenni miattad" ('Lesz ez még így se'-
    ben volt). Hmm, na ilyenkor csinálok hülyét magamból, tudom :/

    Persze tudom azt is, hogy itt a nyár, nyilván mész ezeregyszáz buliba és ha esetleg per pillanat nincs barátod, és nincs ezeregyszáz srác (csak mondjuk ezerkilencvenkilenc van) aki közül amúgyis válogathatsz minden pillanatban, akkoris hamar
    összeismerkedsz valakivel egy buliban vagy akármilyen program keretében. Egy énekessel, egy DJ-vel, egy gitárossal vagy
    dobossal vagy épp egy sziklamászóval, tűzfújóval. Én meg nem kimondottan ilyen típusú ember vagyok. Jó ok, dobolni szívesen
    megtanulnék egyszer, gitározni is esetleg (bár az én nem létező ütemérzékemmel valószínűleg műfajt teremtenék ), sziklát
    még szívesebben másznék (oda például el tudnál csábítani hamar, akár holnap is), a tűzfújást meg szívesen megnézem... jah,
    énekelni: azt nem. Illetve én még csak szeretek és olykor (gyakran) szoktam is, de aki hallja az átokba foglal olyankor

    Ezzel szemben én:Valszeg unalmasnak tűnök a számodra. Heideggert vagy Platónt olvasni, vagy épp a Bibliát, a Koránt és a Bhagavad Gítát egyszerre (jó aláírom, ezeknél olvasok ponyvábbat is), érdeklődni a Szociológia és a Pszichológia meg a Fizika/Csillagászat felé, meg úgy általában naprakésznek lenni a világ eseményeiből kultúra/politika/gazdaság/technika/elmaradott régiók) az biztos nem hangzik még csak közel hasonlóan izgalmasnak se.


    És például ha úgy alakul, hogy ahol élek lesz uszoda, hát az úszás se olyan egzotikus dolog (bár a külföldre költözés az már
    talán, csak ugye az meg számunkra: ), mint a sziklamászás vagy a tűzmizzéria. (amúgy megnéztem pl. a Tűzmadár honlapját, és ami azt illeti az "ismerőseid"et is jópárszor átfutottam, hogy pl. hátha találok rólad fotót)... Pl. félek tőle, hogy "Hello Bello" ismerősöd is nekem köszönheted, aki ugye azt írja magáról, hogy "nem is olyan jó dolog, ha mások nézegetnek" (és felteszem itt rám gondolsz), vagy valami ilyesmi.

    Hna, hát ez már eddig is nagyon hosszú levél, és bár nem folyamatosan (tévét néztem közben, DVD írtam, ettem, stb.), de vagy 8,5 órája írom, de mégse érzem úgy, hogy befejezett volna, de mégcsak úgyse (és ez az igazi gond), hogy be tudnám fejezni.
    Most így visszaolvasva szomorú vagyok. Nem jó ez a levél. Egyrészt hosszú nagyon, aligha olvasol ennyit szívesen tőlem (se), másrészt nagyon összevissza, és még csak nem is kedves... és ezt nagyon sajnálom. Mindenesetre azért küldöm el Neked, mert ez nagyon mélyről jön, és... mit tudom én. Tök mind1 honnan jön, ha szar levél, nem? :/ De mondjuk, azt meg nem tudom, hogy szar
    e, azt Neked kell eldöntened. Merthát én csak írtam, Te olvasod. És más az olvasata valaminek, mint az "írata", főleg ha a
    kettőt más végzi... legalábbis remélem, mert az iratától a hideg ráz. Őszintén szólva, most hajszál választ el attól, hogy kidobjam a fenébe az egészet amit bepötyögtem eddig...

    Szal, még valami: én elég... félénk.. ember vagyok. Legalábbis bizonyos (rendkívűl szűk körű) esetekben. (bár a zárkózottságomhoz is van köze ennek a félénkségnek) Ez úgy jön ide, hogy egyrészt emiatt is félek én ezt a levelet elküldeni
    (mert hosszú és Téged lehet egyáltalán nem érdekel, és sajnos mégcsak nem is kedves szerintem), illetve emiatt is szeretném,
    hogy a találkozó lebeszélt legyen (mert még úgy is zavarba leszek, ha lesz ilyen. főleg az elmúlt 3-4 év után. és már zavarba is igencsak nehezen fogalmazok meg épkézláb mondatot). Ez a levél meg, ha lesz olyan tali, csak fokozni fogja a zavarom :/
    Hát, így, most, ennyi. Nem tudom mi jön le ebből az egészből. Örülnék ha valami jót olvasnál ki úgy összességében...

    Ölelel, puszil:z
  • valamit
    #31
    Kedves Eszter,

    Vagy egy hete nem írtam neked. Ami talán nem sok, talán épp ellenkezőleg... Ráadásul a két legutóbbi levelem már elküldésükkor se tetszett nekem, gyanítom, mikor megkaptad neked még kevésbé...

    Nézd, nem akarom én ezt az egész dolgot túllihegni. Ha leülnénk egymással beszélgetni valahol, ha nem ismeretlenként kezelnél: én valami ilyenben gondolkodom. És Téged is erre kérlek...

    Nézd, azért annyi remélem lejön, hogy azért keresem a társaságod évek óta, mert jó véleménnyel vagyok rólad. Némi ugrás, de... Saint-Exupery Kis hercegében van egy rész, mikor a rókával beszélget. Biztos ismered. Szal, ott mondja a róka, hogy "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi olyan fontossá a rózsádat." Három vagy négy és fél-öt év, az már némi idő, végülis nem sok 5 év van az ember életében... és emiatt azt hiszem, mondhatom, hogy fontos vagy nekem, és ami azt illeti, ugyanitt van egy rész, "- A búza színe miatt", szal számomra egy csomó mindent Te jelentesz. De igazából nem is tudom mit akarok kihozni ebből...

    Tudom, hogy az elmúlt három évben tettem dolgokat, amiket nem lehet meg nem történné tenni. És igazából elég kínos lesz nekem, ha egyszer esetleg találkoznánk. Pláne, ha nem kettesben... De nem akarom, hogy azért ne találkozz velem, mert úgy gondolod, hogy azzal mi járunk, vagy abból az következik, hogy járni fogunk... vagy bármi ilyen. Egyszerűen annyit kérek, hogy találkozzunk, beszélgessünk...

    kérlek

    Puszil: z




    Kedves Eszter,

    Röstellem, hogy vagy tíz napig nem írtam neked. Minden nap eszembe voltál, többször is. Volt, hogy már írtam is neked, valami olyasmit, hogy szeretnék neked írni, de most nem megy, aztán kitöröltem, mert hát... Kissé hullafáradt voltam egyrészről, másrészről féltem a reakciódtól, mert - ciki vagy vérgáz, tök mind1: - a Te negatív reakciód elég könnyen tesz engem depresszióssá. (persze függ a mértékétől, de szal... számomra Te a végletek embere vagy sok tekintetben, ami nem kis mértékben játszik abban szerepet, hogy én ma is, meg korábban is kereslek/kerestelek.) Ami depresszió (egy végletes negatív reakció esetén) most igencsak rosszul jöhetett volna számomra...

    Szal, ahogy mondtam, most kicsit kicsavarva érzem magam, és némileg már napok óta, viszont folyton itt jársz a fejembe. Ma is, tegnap is államvizsgáztam, és mivel holnap már nem fogok , így végre, végre-végre eljutottam oda, hogy írok Neked.

    Nézd... Így ebben a tíz napban is sokat morfondíroztam. Nagyon, nagyon-nagyon és még annál is jobban gyűlölöm az alakoskodást, a képmutatást, a kerülő utakat. És alapvetően az ilyenen járó emberekben nem bízom meg, kerülöm őket. (szerintem az azért neked is lejön talán ezekből a levelekből, hogy meglehetősen egyenes vagyok... mégha mondjuk sokszor ezzel a fejem verem is véresre a falban:/ ) Ugyanakkor tudom azt is, hogy köztünk lévő "viszony" meglehetősen szokatlan. És ha én igyekeztem rólad megtudni infókat, akkor gyanítom, hogy Te még sokkalta körültekintőbb alapossággal teszed ezt rólam, ha egyáltalán felmerül benned, ha egyáltalán elgondolkozol azon, hogy mi találkozzunk. Valahol, valamikor. Nézd, én ennek nagyon örülnék. Ez gondolom több kevésbé sejthető, még ha esetleg volt is olyan valami - akármi, bármi, stb. -, amit esetleg Te nem értettél, hogy akkor miért ezt teszem és miért nem mást. Nos, lehet, hogy felmerült benned is, hogy milyen frappáns lenne, ha valahol csak úgy hirtelen "véletlen" összefutnánk és elkezdenénk beszélgetni és a többi meg kialakul.

    Nagyon hosszú ez az egész felvezetés, és kezdek elkavarodni, szal igyekszem visszatérni és rövidre fogni. Előszöris, én nem járok jelenleg senkivel. (és két hete se, meg két hónapja se) Ha ennek ellentmondó dolgot láttál vagy hallottál, azt felejtsd el. Ugyanakkor, nehéz ezt így mondani, szal... a kettőnk "spontán" megismerkedését is felejtsd el szerintem. Ha úgy érzed, hogy kiváncsi vagy, hogy ki az az őrült, meg milyen élőben, aki ilyen megszállottként kutat, keres (és még nincs diliházban) Téged, akkor egyeztessünk egy időpontot és találkozzunk valahol.
    Lehet, hogy ezek a "spontán talik" jó ötletnek tűnnek neked, aki tudod, hogy mikor és hol akarod megejteni. De nekem, aki olykor belecsöppenek, elég kiszolgáltatott érzést hoz. Én aláírom, hogy tudj rólam minél több mindent. Mindegy honnan szeded, ha megbízható infókat szedsz. Nem mondom, hogy jó érzés, hogy nem tőlem kérdezel, de megértem, hogyha esetleg más utakon is gyűjtesz rólam infót. (persze lehet félreértek sokmindent) Viszont... szal, ha nincs ellenedre, hogy mi egyszer leálljunk valahol beszélgetni, akkor azt egyeztessük, hogy hol, mikor. Nem tudom megmagyarázni, igazából még magamnak se, de én nem tudok odamenni csak úgy hozzád. Igazság szerint "kaptam tőled eleget" ahhoz, hogy tudjam azt, hogy én hiába kereslek, én hiába akarok veled talizni, ha Te nem akarod. És igazság szerint, talán hülyén hangzik, de én azt szeretném, hogy ha talizunk, és megismerkedünk és dumálunk, és töltünk együtt időt, akkor azért legyen majd egyszer köztünk valami mert Te szeretnéd... Nem tudom hogyan magyarázzam én ezt el. Valami olyasmi, hogy én azt szeretném, hogy (ha úgy alakul, akkor) elő tudjam belőled hozni azt, hogy aztán Te akarjál már velem kapcsolatot.


    Biztos zagyva, nem tudom, igazából ez az egész nagyon zagyva... Csak arra kérlek, hogy kerüljük a spontán talit, az egyetlen (szórakozóhelyen lévő) estén mindent eldöntő beszélgetést. Talizzunk, beszélgessünk, ha úgy érezzük, hogy van értelme csináljunk közös programot, és ha mind a ketten azt szeretnénk, Te tőlem és én Tőled, akkor legyen köztünk valami, de szal kezeljük egymást egyenlőként... És kérlek egyeztessünk és talizzunk

    Sokszor PUSZIL:z

    u.i.: ne haragudj, ez nagyon vacak levél lett, de már nagyon szerettem volna írni neked, csak egyszerűen ezt az egészet nem tudom megfogalmazni. és tényleg ne vedd rossz néven, még távolról sem volt bennem olyan szándék. egyszerűen, talán van bennem némi gátlás, és azt szeretném, ha ezen túl tudnánk lépni... de tényleg nem tudom elmagyarázni. magamnak se




    Boldog legény, istenek párja,
    Szemben ki ülhet szép szemeddel,
    Édes kacajos közeleddel,
    Kacajoddal; mely szíven-vágva
    Fogja a mellem.

    Hacsak már látlak, elalélok,
    Torkomon a szavak elfulnak,
    Bőrömre zápor-szikrák hullnak,
    Szememben sötét, vad árnyékok
    S lárma fülemben.

    Hideg verejték veri testem,
    Remegően, félve, halóan,
    Az őszi fűszálnál fakóbban
    Állok és már érzem a vesztem,
    Meghalok érted.




    Drága Eszter,

    Talán egy kicsit ijjesztő lesz ez a levél, de bár nem
    szeretném, hogy az legyen, nem tudom másképp megfogalmazni a
    következőket. És ne ijjedj meg, kérlek.

    Az én életem most válaszút előtt áll. A napokban megkapom a
    diplomám, egy héten belül befejezzem itt a még hátrelévő
    melómat és munkát keresek. Egyszersmind eldől, hogy hol
    folytatom az életem. Én két lehetőséget látok magam előtt:
    vagy valahol a közeledben, vagy külföldön. Nyilván valahol a
    közeledben csak úgy megy, ha Te is benne vagy. Ami nem
    jelenti azt, hogy járunk, de azt igen, hogy ezen az én írok,
    Te hallgatsz dologon túllépünk.

    Szal, a következő velem a helyzet. A következő cirka
    félévben lakást kell keresek és még előtte munkát. (hogy
    fenn tudjam tartani) Ez utóbbi, ha itthon teszem, akkor
    valami újságírás, pr, marketing jellegű dolgot kéne
    jelentsen. Ilyet több eséllyel találok pesten mint vidéken,
    tehát ebből a szempontból pest nem lenne hátrány. (de
    igazából nem lényeg Pest, a tőled való távolság/közelség a
    lényeg) Viszont én Magyaroszágon nem szeretek lenni. (Pesten
    pláne) Ugyanakkor Te itt vagy, és Veled még mindig jobban
    akarok megismerkedni, mint amennyire nem szeretek itt élni. Azaz, ha benne vagy abban, hogy ismerősként kezeljük egymást,
    levelezzünk, vagy szóbaálljunk, ilyesmi (ugyis ennek
    fügvénye minden), akkor Pesten keresnék állást és vennék
    lakást. Ha viszont azt mondod, hogy "hagyjalak békén",
    "menjek a francba" és szinonímái, akkor valszeg
    Angliában/Skóciában/Írországban próbálok munkát keresni. Ez
    esetben jó eséllyel teljesítem is a kívánalmakat" és
    elmegyek "a francba". Nyilván látsz egy harmadik lehetőséget
    is: továbbra sem válaszolsz. Ez esetben úgy veszem, hogy
    szóra se méltatsz, és ennek megfelelően elmegyek.

    Szal, ha esetleg nem értenéd, hogy miért most írom ezt a
    levelet: mert az elmúlt években fix volt, hogy hol élek és
    miként, és most először állok drasztikus változás előtt. (és ha most nem mennék külföldre, később - itthoni munkából, lakásból, idősebben - már jóval nehezebb lenne) Ami azt illeti, bánt, hogy így kell szóbahozzam ezt a témát (mert írnék én neked leveleket még tengernyit), mert ultimátum jellege van, pedig én aztán ha valamit, akkor időt tudnék Neked adni. Márha igénylnéd... Jó volna, ha a következő egy hétben válaszolnál, hogy annak megfelelően tudjak cselekedni. Én fogok írni még attól függetlenül, és később is meggondolhatod magad, egész míg nem kapok valami melót kint...

    Puszil:z

    u.i.
    irtózatosan fogom sajnálni még évekig, ha úgy érzed, hogy
    köztünk áthághatatlan szakadékok vannak. ezt a levelet pedig már most sajnálom, hogy elküldöm, de... jobb ha Te is tiszán látsz, és nekem is irányt kell szabnom az elkövetkezőknek




    - Miért a férfi a legjobb szakács?
    - ???
    - Mert az két tojásból olyan habot ver, hogy 9 hónap múlva megszólal!

    Sarah késő este elküldi a boltba a férjét, ám mire Bill odaér, a bolt már bezárt. Bánatában betér a közeli bárba, és szóba elegyedik egy nővel.
    Beszélgetnek, jókat nevetnek, aztán mire Bill észbe kap, a nő lakásán találja magát. Éjjel kettőkor felriad.
    - Te jó ég, a feleségem ízekre szaggat! - mondja a nőnek. - Van itthon hintőpor? - Aztán uzsgyi, elrohan haza. Az asszony már az ajtóban várja.
    - Hol a pokolban voltál? - rivall rá a felesége.
    - Tudod, a bolt már zárva volt, úgyhogy bementem a közeli bárba, ott belebotlottam egy nőbe, beszélgettünk, jókat nevettünk, aztán felmentem a lakására.
    - Nekem te ne hazudj! - csattan fel a feleség - mutasd a kezed!
    Bill engedelmeskedik, mire az asszony:
    - Tudtam, hogy már megint tekézni voltál!

    Férj éjjel felébreszti az alvó feleségét:
    - Itt az algopyrin, vedd be!
    - De nem fáj a fejem....
    - Akkor dugunk?

    Magnum kérdezi anyukájától:
    - Anyu, szelsz nekem kenyeret?
    Mire az anyukája:
    - Persze Tom, szelek!

    - Apu, holnap földrajzból felelni fogunk! - mondja a kisfiú az apjának.
    - Jól van, akkor kikérdezlek. - válaszol az apa.
    - Mi Németország fővárosa? - teszi fel az első kérdést.
    - Berlin. - feleli.
    - Ügyes vagy, jól van! És Lengyelországé?
    - Berlin.
    - És Ausztriáé?
    - Berlin.
    - Jól van Adolfka, most már mehetsz iskolába!

    Az országúton 80-nal autózik a házaspár. A férj vezet, a feleség megszólal:
    - Tudod, sokat gondolkoztam a dolgon, és rájöttem, hogy nem tudok veled élni. Szeretnék elválni tőled.
    A férj nem szól semmit, de egy kicsit jobban kezdi nyomni a gázt. Már 90-nel mennek.
    - Találtam egy férfit, aki kedvesebb mint te, jobb az ágyban és a gyerekeket is jobban szereti.
    A férj ismét gyorsít, már 110-zel mennek.
    - A gyerekek természetesen nálam maradnak, a házra is igényt tartok. A pénz fele az enyém lesz. - folytatja a feleség.
    A férj továbbra is csendben van, de már 130-at mutat a kilométeróra.
    - Miért vagy ilyen szótlan, neked semmi sem kell? - kérdi a feleség.
    - Nekem mindenem megvan, amire szükségem van. - mondja a férj nyugodtan.
    - Igen, és mi az a minden?
    - A légzsák!!

    - Nagymama, miért olyan dülledtek a szemeid?
    - Ej, Piroska, baszd meg, legalább a WC-n hagyjál már nyugton!!!

    Két gyerek beszélget:
    - Pistike mit eszel?
    - Pillanatragasztót.
    - Mit?
    - Hm Hmm Hmmm

    Öregasszony megy vissza a dokihoz kontrollvizsgálatra. Kérdezi az orvos:
    - Na és szedi rendszeresen a gyógyszereit?
    - Hát szedném én, de mindig eldugdossa az a német bácsi, akit állandóan emlegetni tetszik...
    - Alzheimer... alzheimer...

    Két részeg megy a vasúti sínek között.
    - Te, hogy ez a lépcső milyen hosszú!
    - Ja! És a korlát is milyen alacsony!
    - Nem baj, hallom már, hogy jön a lift!

    A Scotland Yard egyik nyomozója odalép a gyanúsítotthoz:
    - Uram, két bizonyítékunk van, hogy Ön a tettes Mr. James gyilkossági ügyében:
    1. Az Ön ujjlenyomata van a gyilkos fegyveren.
    2. Csipkebokor-vessző....

    Ha a Boci csoki tehéntejből készül, akkor a Tibi csoki vajon miből.......?

    Amit nem szívesen hallanánk az új kollégiumi szobatársunktól:
    1. Hát... ez se nagyobb, mint egy cella...
    2. Nahát!!! Jó rám az alsógatyád!!!
    3. Csináltam egy kis helyet: Összetoltam az ágyakat.
    4. Nézd!!! Látom a szobánkat az interneten!!!

    Pakson bemegy a csávó a zöldségeshez.
    - Mennyi az eper kilója?
    - 300. Meglékeljem?

    - Kik laknak a falon???
    - ???
    - Festék!!!!

    - Mit mondanak a cigánynak, ha öltönyben ül?
    - ???
    - Kérem a vádlott álljon fel!

    - Mi az abszolút részvét?
    - ???
    - Özvegy asszonyt fekete gumival megbaszni!

    - MI az abszolút illetlenség?
    - ???
    - Anyádat lelökni a lépcsőn és megkérdezni hova sietsz?

    - Mi az? 2 roma behajt a szakadékba egy Zsigulival?
    - ???
    - Pazarlás. A Zsiguli öt személyes.

    - Mi az? A sarokban egy kupac szén, és kormos fémdarabok?
    - ???
    - Mozgássérült gyerek lakástűz után.



    - Mi az? Szőke nő kezében egy köteg szalmaszál?
    - ???
    - Külső memóriaegység!

    -Mivel játszik nyuszika a sínek között?
    -???
    -Az életével!

    - Mi az, piros és árt a fogaknak?
    - ???
    - Tégla.

    Asszisztens az orvosnak:
    - Doktor úr mikor lesz vége ennek több mint 5 órája tartó műtétnek?
    Az orvos válasza:
    - Műtét????? Én azt hittem, hogy boncolunk!

    Nőgyógyásznál:
    - Nos, asszonyom, van egy jó hírem!
    - De én még lány vagyok..
    - Hopp, akkor attól tartok, már nem is olyan jó hír.

    Az öreg barát dicsekszik a többieknek:
    - Képzeljétek! Eddig olyan feledékeny voltam, hogy a saját nevemre sem emlékeztem, de találtam egy jó pszichiátert. Jártam hozzá, és meggyógyultam.
    - Hát ez csodálatos! Én is elmennék hozzá! Hogy hívják?
    - Na... várjál csak. Na. Itt van a nyelvemen. Te, hogy is hívják azt a növényt, ami lila és tavasszal nyílik?
    - Ibolya?
    - Igen! - vágja rá az öreg, majd hátraszól a feleségének:
    - Te, Ibolya, hogy is hívják a pszichiátert?

    Sebész az idős bácsihoz a kórházban:
    - Józsi bácsi, babonás maga?
    - Én nem, fiam.
    - Az jó, mert holnaptól csak bal lábbal kelhet fel.

    - Doktor úr, úgy érzem, hogy engem semmibe vesznek - mondja a beteg a pszichiáternek.
    - Nagyszerű. Kérem a következőt.

    A dadogos elmegy az orvoshoz es mondja neki:
    - Ké-ké-ké-rem gyo-gyo-gyít-t-t-so-son ki-ki a
    da-da-da-doga-gás-s-somból, me-me-mert
    ne-nem ill-l-l-lik ösz-ssze a munk-k-kám-m-mal.
    - És megis mivel foglalkozik?
    - Tu-tu-dja mi-mi-ko-kor be-be-terelem-m-m a csi-csi-csirke-ke-ket ki-ki jön kett-t-tő. E-e-rre azt mo-mondom, me-menjetek a PI-PI-PIcsába.
    E-e-rre ki-ki-jön-mind.

    Szülészeten.
    - Gratulálok asszonyom, önnek gyönyörű kislánya született.
    - Pedig nekem azt mondták, fiam lesz!
    - A francba, már megint nem a köldökzsinórt vágtam el.

    Két orvostanhallgató sétál az utcán. Megy előttük egy ember, aki nagyon húzza a lábát.
    - Szerintem bokasüllyedés. - mondja az egyik.
    - Szerintem meg csípőficam.
    - Kérdezzük meg! - mondja az egyik és oda megy az emberhez.
    - Elnézést! A barátom azt mondja, hogy magának csípőficama van. Én azt mondom, hogy bokasüllyedés. Megmondaná melyikünknek van igaza?
    - Hát a barátja téved, ment nincs csípőficamom. De maga is téved, mert bokasüllyedésem sincs. De én tévedtem a legnagyobbat, mert azt hittem, hogy fingani fogok és közben beszartam.

    Döcög az öreg székely a lovaskocsijával az országúton. Meglát az út mellett egy csinos, fiatal lányt stoppolni. Megáll, felveszi. Megkérdi:
    - Merre mész leányom?
    - Csíkszeredára.
    Mennek egy fél órát, megkérdi az öreg:
    - Oszt mi lesz a neve a kis góbénak, ha megszületik?
    - Dehát nem is vagyok terhes, bátyja!
    - Nem is vagyunk még Csíkszeredán!

    Az öreg székely, meg a fia mennek az erdőben, egyszer csak megszólal a fiú:
    - Na Isten vele édesapám!
    - Mi van fiam, már mész?
    - Nem csak dől magára a fa!

    Székely a fiával fekszenek a sátorban.
    - Te maszturbálsz édes fiam - kérdi a székely az éjszaka közepén.
    - Bevallom édesapám, hogy én.
    - Na és jutottál e valamire?
    - Bevallom édesapám, hogy nem.
    - Na akkor talán próbáld meg a sajátoddal.

    - Mi van a macska fején?
    - ???
    - Cirmos cica haj.

    - Mi az, ami holtában is percenként 4-5-öt fordul?
    - ???
    - Grill csirke...

    - Mit mond a hülyegyerek az apjának?
    - ???
    - Anyu.

    - Mi a különbség a román kurva és a pizza között?
    - ???
    - A pizzát kérheted gomba nélkül is.

    - Megy a rendőr fia az erdőben és sír. Miért?
    - ???
    - Mert a sok tuskó között nem találja az apját.

    - Miért nem adnak a királyoknak soha öt almát?
    - ???
    - Mert a szokás hat alma...

    - Mi a Tina magazin férfi megfelelője?
    - ???
    - Töcs.

    - Mi az abszolút lehetetlen?
    - ???
    - Hímvesszőből kosarat fonni.
    - És mi van, ha mégis sikerül?
    - ???
    - Lesz egy fasza kosarad...

    - Mi az kicsi, zöld, és 300-zal veszi a kanyarokat?
    - ???
    - Leveli béka a turmixgében!

    - Mi az? Szőke nő kezében egy köteg szalmaszál?
    - ???
    - Külső memóriaegység!
  • valamit
    #30
    Amikor aztán távolabb kerülnek, az egyik ló szégyenében és döbbent félelemben verejtékkel áztatja az egész lelket; a másik, a zabla és az esés okozta fájdalma szűntével, alighogy lélegzethez jut, máris dühödten szitkozódik, erősen korholva hajtóját és társát amiatt, hogy gyáván és férfiatlanul megfutamodtak és megszegték szavukat. S már unszolja őket - bármennyire is szabódnak - hogy közeledjenek, és csak nagy nehezen nyugszik bele kérésükbe, hogy halasszák későbbre. Ha eljön a megbeszélt idő, azok feledést színlelnek, de emez emlékezteti őket: erőszakoskodva, nyerítve vonszolja a fogatot, hogy közeledjenek a kedveshez ugyanazzal a kéréssel; s ha közelébe jutottak, leszegett fejjel és felcsapott farokkal, a zablát harapdálva szemérmetlenül tör előre. A kocsist pedig még erősebben hatalmába keríti előbbi élménye: mint valami akadály előtt, visszahőköl, féktelen lova szájában erővel még hátrébb húzza a zablát, csúf szavú nyelvét és pofáját felvérzi vele, míg combját és tomporát - fájdalmak közepette - a földre nem rogyasztja. Aztán mindezt többször is végigszenvedve a nehéz természetű ló felhagy féktelenségével, immár megjuhászkodva enged vezetője szándékának, s ha megpillantja a szép ifjút, odavan a félelemtől. Így jutnak odáig, hogy a szerelmes lelke immár szemérmesen és megilletődve követi kedvesét.
    Minthogy a kedves mindenféle szolgálatban és gondoskodásban részesül szerelmese részéről, aki őt mint istent szolgálja, s nem alakoskodik, hanem őszintén érez, és minthogy természetétől fogva maga is barátságot érez szolgálója iránt - még ha iskolatársai vagy mások korábban félrevezették is, mondván, hogy csúf dolog a szerelmeséhez közeledni, és emiatt eltaszította is őt magától - az idő múlásával életkora és szükségletei késztetésére társaságába fogadja. Mert nem az a sors rendelése, hogy a hitvány igaz barátja legyen a hitványnak, vagy hogy a jó ne legyen barátja a jónak. S ha egyszer magához engedte, meghallgata őt és elfogadta a társaságát, a szerelmes jóindulata közelről megnyilvánulva megrendíti kedvesét, mert belátja, hogy összes többi barátjának és rokonainak szeretet mind semmi istentől megszállott barátjához képest."

    Valami ilyesmit próbáltam elmondani a magam némileg (nemkicsit) kezdetlegesebb módján...

    Jah, és ha már korábban említetted, hogy felőled nézve őrültnek tűnök, nos az a "megszállottság" lehet, amiről Platón (Szókrátesz) is beszél.
    Ami pedig azt illeti, hogy miért nem köszöntem rád, anno a Zskf-től a HÉV felé jövet, azt a "visszahőköl" szóhoz kötném...
    De tom, ezt talán túlmagyarázása dolgoknak...

    De vannak más dolgok is, amikről még akarok írni neked.
    Egyszer írtad, hogy azok a dolgok amiket én írtam (vagy mondtam) neked, azok hatottak rád. Igazság szerint ezen én nagyon meg vagyok lepődve. Nagyon kiváncsi lennék, hogy ezzel mire gondoltál? Sose gondoltam, hogy ilyen lehet... És ami azt illeti, nem is tudom mi olyant mondhattam, amira aztán Te ezt mondod... Nagyon kiváncsivá tettél. Elmondanád? Vagy legalább részletében?

    És a másik dolog, amire már régóta akarok válaszolni, és most ehelyütt ez meg is fog történni, még ha valószínüleg csupán tökéletlen módon is, ez a "hasonlóságaink" kérdésed...
    1. Szerintem Te képes vagy (vagy voltál) önálló lenni. Na most aztán jól megaszondtam eztet Arra gondolok ezzel, hogy ha úgy érzed igazságtalanság történik (akár csak szóban), akkor kiállsz magadért és másokért is, ha úgy érzed az igazság azt kívánja, még azon az áron is, ha esetleg emiatt másokkal veszekedned kell.
    2.
    Bizonyos emberi tulajdonságokat ugyanúgy elítélsz például, ahogy én. pl. Ha valaki csal, az csal, és csalása akkor is elítélendő, ha épp azzal győz, és ezzel degradálja a győzelmét is...
    3. Úgy gondolom se rasszista, se különösebben nacionalista nem vagy, és ki is állsz mellettük, ha épp szóba kerül mondjuk a gyalázásuk...és ha így van, akkor ebben is hasonlítunk
    4. Úgy gondolom Te is érzékeny ember vagy. Ha megbántanak az neked is tud nagyon fájni. És emiatt esetleg zárkózottabb is vagy az átlagnál? én igen
    5. Úgy gondolom Te is elég önfejű és makacs tudsz lenni, akárcsak én
    ... és van még egy sor egyéb, amit nem tudok megfogalmazni...

    Egy másik alkalommal pedig arról írtál, hogy Te gondolkodó vagy... Nos, ez azt hiszem nyugodtan mondhatom közös bennünk. Nekem folyton jár az agyam. És nem csak rajtad Rengeteg minden foglalkoztat, mostanában egyre jobban érzem, hogy még mindig mennyi mindent nem tudok, hogy szeretnék egy csomó filozófiát olvasni, szociolgiát, filozófiát...(érdekel a világpolitika is, környezetvédelem, szegénység elleni harc, különféle békefolyamatok)... és hát, persze szépirodalmat is, nade azt valszeg egész életembe kell majd És a másik dolog, amibe egyszer szeretnék elmerülni, az a biológia. Ebből nagyon hülye vagyok. Sose foglalkoztam vele, sose érdekelt, és azt hiszem nagyon gyorsan (már nagyon kevéssel is sokat) fejlődnék... Téged érdekel a biosz? Esetleg foglalkoztál vele?

    Hát így, most ennyi... Bár hosszú lett, de igazán az idézet miatt. És valahogy most se érzem, hogy teljes ez a levél, de egyszerűen... Hogy is mondjam... A fejembe van egy ilyen gondolati káosz, ami időnként rendeződik és akkor azt meg tudom írni neked. A többi viszont továbbra is ott pörög forog, és én ugyan érzem, de nem tudom kifejezni, szavakba önteni. Legalábbis most... aztán van mikor meg igen, de ha nem teszem, akkor elfelejtem, és eszembe se igen jut, egész addig míg valamiképp újra föl nem bukkan. Jó zagyva lett... szal ha eddig őrültnek néztél, akkor most már egy okkal több miatt
    Hát most így ennyi, akkor már tényleg. Örülnék ha válaszolnál, tettem fel pár kérdést is, szal ha úgy gondolod, akkor tudsz talán mire...

    Puszil:
    Zoli



    Kedves Eszter,

    Kérlek hozzunk össze egy talit... Légy szives
    Köszi!

    Puszi:
    Z.





    Kedves Eszter,

    Ha totál el vagyok tévedve, akkor ez egy elég hülye levél lesz. (Igen, még a korábbiaknál is hülyébb ) De valamiért az van bennem, hogy a Te születésnapod a névnapodhoz közel esik időben, elé úgy egy héttel, kb. Május 17-18? Tudom, egyszer már ezt így szóba hoztam és akkor mintha márciust mondtál volna, ez esetben, ez esetben bocsi, és ha kitörlöd ezt a levelem, akkor abból tudni fogom, hogy nem volt ez most aktuális.

    Minenesetre úgy voltam vele, inkább egy levéllel több, mint eggyel kevesebb, és ha tényleg úgy van, ahogy gondoltam, akkor Boldog Születésnapot!

    puszil:z




    Kedves Eszter,

    Mindenekelőtt ezúton szeretnék Boldog Névnapot kívánni! És még sok-sok továbbit!

    Ami a levél továbbiakjait illeti... Ezt nem biztos, hogy el tudom magyarázni... Én elsősorban a névnapodra írtam ezt a levelet. Viszont mivel tudtam, hogy ma írni fogok neked, így most igyekeztem várni a hosszabb levelemmel is máig. És egyben küldeni a "kettőt", hogy kevesebbszer zavarjalak. (legalább egy picit) Ugyanakkor én azt a felső 1,5-2 sort tartom a mai levelemből a legfontosabbnak és a többi mellette eltörpül, még ha terjedelemen fordítva is van... Hát, nem tudom, hogy érthető e, hogy ebből mit akartam kihozni...:/

    Szal, amik így most kikívánkoznak belőlem és remélem nem leszek velük terhedre:

    1. Tudod ma (is) sokat eszembe voltál. Utaztam buszon (vagy 5 órát) és hát nézegettem ki az ablakon és helyenként láttam állatokat, és így-úgy mindegyikről Te jutottál eszembe. Na még mielőtt sértőnek vennéd kifejtem bővebben is. Szal volt, hogy láttam egy nyulat egy patak partján álldogálni. Meg se moccant, állt egy helyben és mindkét füle rezzenéstelen meredt az égnek. Tök ari volt. És szerintem Te is nagyon aranyos vagy. Máskor meg vadlúdat láttam szállni az égen, és ugye nagyon hosszú nyaka van és a fejéhez képest viszonylag hátrébb van a szárnya és olyan törékenynek tűnik az egész. És én Téged is törékenynek tartalak. Megint máskor fácánt láttam... szal ilyesmikről mindig simán Rád gondolok, ilyenekről minduntalan Te jutsz eszembe.

    2. Amúgy, nézegettem az ismerőseid, ha már a profilodat nem láthatom, és mondhatom, így látatlanul-ismeretlenül is sokan tűnnek szimpatikusnak. Mondjuk nekem elsősorban a barátnőid stílusa, illetve a különféle kézműves/buddhista/természetbarát/zsonglőr (nem tudom hogy lehetne ezt mind egyszóban megfogalmazni, pedig valamelyest hasonló embereknek tartom én őket) ismerőseid voltak szimpatikusak. Aztán néztem még, hogy sok zenész és jópár DJ is van az ismerőseid közt. És feltűnően keveset láttam a ZSKF-ről. Igazából ennél többet nem is szeretnék róluk ismeretlenül mondani, mert szerintem az meggondolatlan/felelőtlen/elhamarkodott volna.

    3. És végül valami, ami lehet akár nagyon fontos is és teljesen lényegtelen is. Szal, gondolom "sejted", hogy én örömmel találkoznék Veled. Azt szeretném e helyütt elmondani, hogy ha meggondolnád magad, akkor valami előre megbeszélt találkozót gondoljunk ki, pl. egy mekiben, vagy pizzahutban, vagy uzsonnázóban, vagy egy (nem túl) elegáns kocsmában, étteremben, teázóban, kávézóban, büfében, vagy valami hasonlóban, ahol (és amikor) mondjuk legalább egy fél órát (de ha lehet többet, sokkal-sokkal is akár) eltölthetünk együtt. És ha úgy gondolod, hogy szükséges, akkor hozz magaddal mondjuk egy barátnődet. Jah és igen, az holt biztos, hogy ha mi valamikor is talizunk én zavarba leszek, és igazából azt is nehéz lesz leküzdenem, ha négyszemközt (vagy esetleg hatszemközt) ejtjük ezt meg, de ha csak úgy "véletlen" futnánk össze, vagy neked sok ismerősöd van ott, akkor én valszeg sok értelmeset nem tudnék szólni (bár így a leveleimet olvasva ez már aligha meglepő )

    Azt hiszem ez a mai ez kivételesen rosszul sikerült levél lett. Nem, sajnos nagyon nem tudom hogyan kell szerelmes levelet írni (jellemző, hogy ami fontos, azt nem tanítják), így próbálom Veled megosztani azt, amit ki-ki váltasz belőlem minduntalan és ma próbáltam olyan dolgokról írni ami esetleg egyszer még fontos lehet kettőnk kapcsolatában. (ez utolsó meglehetősen fellengzős szó ide)

    Igazság szerint... Tegnap sok DVD-t néztem, és így-úgy mindegyiket tudom hozzád kötni. Elsőnek a "Száll a kakukk fészkére"-t, illetve csak a legvégét, amit nagyon szeretek. Az a jelenet (talán ismered, a nagy indián megragad egy gépet a fürdőben, kitöri az ablakot és megszabadul a bolondokházából) valahogy engem arra bíztat, hogy az ember merje vállalni magát őrültségestül, és szal ami kettőnk közt zajlik az részemről sokszor ezt kívánja.


    Aztán, a Forrest Gump végét néztem meg, amikor Dan hadnagy a titánium lábaival és az újdonsült ázsiai arájával megjelenik Forrestéknél, meg a vége filmzenét. Ha jól emléxem Te nem csak ismered ezt a filmet, de valamikor még szeretted is. Hát szóval, rám nézve elég rossz párhuzam, de sokszor az én és a Te párhuzamodban Forrestnek a Jennyvel való kapcsolatát is látom... Azután meg a Rocky filmeket néztem, és az elsőben van egy jelenet, amikor Rocky randira próbálja hívni Adrient, de ő erre nem számított és bezárkózik a szobájába és Stallone figurája az ajtó elől kérleli, és bentről semmi hang, és folyton bíztatni kell Stallonét, hogy menjen vissza és kérlelje tovább, de bentről semmi hang, és amikor már elmenne, akkor nyílik az ajtó és Adrien csendben átöltözött, és megy a randira. Aztán meg ugye a Rocky filmek ha valamiről akkor mind a kitartásról szólnak... Szal én így ezeket tegnap elnézegettem, és valahogy mind azt mondja nekem, hogy legyek veled türelmes és kitartó, és akkor esetleg, egyszer, kinyílik az az ajtó nálad is és talizunk. Vagy legalább itt levelezünk... Én igyekezni fogok ígérem és kérlek bízz meg bennem... És kérlek talizzunk, levelezzünk... Nagyon hiányoznak a leveleid! Lécci írj...

    Puszil:z
  • valamit
    #29
    Szia Eszter,

    (ezek a beceneveid nekem egyenlőre idegenek, ne hari)
    Egy csomó mindenről cseréltünk eszmét, csak épp úgy a mindennapi ügyekről nem.
    Én most például eszméletlen egy két napon vagyok túl. Elmesélem.

    Szerdánként volt egy olyan óránk, amire én jópárszor nem mentem be, és mindenféle beadandóval el voltam maradva. Ez egy fotós óra, és különféle témában kellett fotózni. A három téma, amikkel el voltam maradva: egy riport 5-6 képpel, önmagamról 3 kép, és a "másodosztály" fogalom alá sorolható bármely témában 3 kép. Ez tök egyszerűen hangzik, de! Az elmúlt héten már fotóztam, ám a saját gépemről valami hülye hiba miatt, amire akkor nem jöttem rá, a képeket nem tudtam áttenni számítógépre, és így nagyban megnézni se. Így meg nem akartam odaállítani velük. Viszont bárkitől kértem gépet, vagy nem volt számgéphez kábele, vagy más okból, de, összesen 5 gépről nem tudtam áttenni a képeket, ahogy szerettem volna. Így jött el a tegnap, amikor délután a gépemmel már fotózni se tudtam, oda jutottam, hogy le kellett formázzam a kártyám, rajta a múlt heti fotókkal. Onnantól jól működött a gép, meg lehetett nézni bármelyik gépen. De ez csak a tanárnál derült ki, az volt az első gép ahol láttam őket Szal elég gáz volt, bár szerenécsére volt ami tetszett neki.
    Ugyanakkor 2 szakdolgozatot is írok. Az egyikkel elvileg kedden este kész lettem volna, mert ma kellett vigyem köttetni, hogy holnap beadhassam. A másikat pedig ma reggel kellett volna bemutatnom a konzulensnek. Viszont tegnap, amikor nagyban dolgozok, azon amit ma be akartam mutatni, kaptam egy mailt a másik konzulemsemtől, hogy annak a mailnak megfelelően még módosítsam azt, amiről már azt hittem kész van, mivel kedden már rábólintot... Aztán az lett, hogy tegnap folytattam a bemutatásra vivendőt, miután meg azt ma bemutattam módosítottam a másikat a mailban jött kérésnek megfelelően és leadtam köttetni, holnap mehetek is érte, és még így épp időben be is tudom adni. Ráadásul közben volt még egy harmadik házi is, mára, azt is tegnap hoztam össze Három újságcikk, technikai sport kategóriában... Szal jó kis két napom volt Jah, és egyrészt tegnap délután még bankettet kellett szerveznem, másrészt még e mellett este hattól éjfélig ügyeltem a gépteremben Na meg ma is, de most úgy érzem, mint akin semmi teher nincs Szal ha úgy alakul és tudsz írni, biztos még ma válaszolok!

    Puszi,
    Z.





    Szia Eszter,

    Korábban mondtad, hogy kiváncsi lennél ki az akit így...
    Tettem fel magamról képet, ha megnézed a profilomat, megtalálsz a képek közt.

    Puszi,
    Z.




    Szia Eszter,

    Nem zavarni akarlak, csak... beszélgethetnénk valami módon? Akár neten, vagy mailba, vagy valamiképp?

    Nézd, tudom, hogy ez a helyzet kettőnk közt minimum fura. Te hogy látod ezt? Mert én tudom, hogy én hogy látom, de fogalmam sincs igazából, hogy te miképp élheted meg. Persze gondolok valamit, de azt végülis megintcsak én gondolom...

    Puszi,
    Z.a




    Kedves Eszter,

    Szeretném, ha összetudnánk hozni egy talit. Tudom, hogy már ezerszer kérlek erre... Lécci, ha van egy félóra ráérőidőd, fussunk össze. Lécci. Jó? Köszi!

    Puszi,
    Z.




    Drága Eszter,

    Én nagyon egyszerű srác vagyok. És bár amúgy is őszinte, feléd igyekszem magamnak a legbelsőbb énjét megmutatni. (jó tom, ez elég gagyi gyerekes szöveg) Biztos úgy gondolod bizonyos reakcióimból (pl írtam korábban, hogy volt, hogy zokogtam), hogy én egy nyámnyila anyámasszony katonája vagyok. Hát nem... Legalábbis nem tartanak annak. Viszont feléd úgy fordulok, hogy nem védem magam. Van egy kép (elég goth beütésű, nem tudom szereted e a stílust?), amin egy fiú egy lánynak átnyújtja önön szívét, kifejezésül, hogy szereti. Én a szívemet nem tudom fizikailag átnyújtani. Én csak ezzel a "meztelen őszinteséggel" (bocsi a fogalmazásmódomért, nem tom hogy kell ilyen levelet írni) tudom mutatni feléd a szeretetem. Viszont ebben benne van, hogy te egy apró kis szúrással is mélyre bökhetsz. Remélem érted... :/ Nem tom, hogy jól (érthetően) fogalmaztam e meg... Szal én nagyon sokra tartalak, és persze piszok vonzónak is. És persze piszokul szeretnélek szorosan magamhoz ölelni, móhon szeretném csókolni a szád, meg minden... Viszont, én úgy tartom, hogy ez rajtad áll. Én csupán szeretni tudlak, rajtad áll mennyire hagyod... Én tudom, hogy amit előbb írtam, az két ember közt nagyon bensőséges, hogy oda eljutni nagy kegy. És tudom, hogy ahhoz messzi vagyunk egymástól, hogy ez köztünk egyik napról a másikra mehessen. Sőt, talán sose mehet majd. Csak azt kérem, hogy ne csapd ki a szívem a kezemből, ne köpj rá, ne nevess szemközt. Nem kérem, hogy elfogadd, csak azt, hogy nézd meg kicsit közelebbről. Szeretném, ha meg tudnám mutatni neked amit rejt. Hogy türelmes, hűséges, odaadó, figyelmes, kedves, barátságos, bensőségesen közvetlen, határozott ha kell, de veled (akit én törékenynek tartok) mint a hímes tojással bánna... s mindezteket az irántad érzett szeretet köti össze, abból fakad belőlem, irányodba. Nem kérem, hogy fogadd el (bár örülnék ha egyszer majd így tennél), csak azt kérem, hogy nézd meg közelebbről, azt kérem, hogy ne utasítsd el teljesen az ismerősségünket... azt kérem, hogy ismerjük meg egymást jobban... Kérlek!

    Puszil:Z.

    u.i.: ne haragudj, hogy ilyen levelet írtam neked. nem tudok valami világosan fogalmazni de ennél sokkal többször gondolok rád. sokszor bele is fogok a levélbe, de valahogy se füle se farka lesz. ez is kicsit ilyen lett, dehát nem szoktam én ilyen leveleket írni... csak neked... CUPP




    Drága Eszter,

    Annyi mindent nem írtam meg még neked... Igazából lehet, hogy hetven évig se tudnám megírni... Mindig eszembe jutnak dolgok, amiket már rég el akarok neked mondani, de sose tudtam. Vagy azért mert épp lehetőségem nem volt rá, vagy azért, mert, ugyan gáz, de meglehetősen szétszórt tudok lenni, és amit azonnal nem csinálok meg vagy mondok el, azt sokszor elfelejtem. Nem végleg, csak úgy rögzül tudat alatt, aztán időnként újra eszembe jut. Ez a hosszú bevezető csak azért, mert most is eszembe jutott egy ilyen dolog. Már évek óta érzem magamon, közel azóta, hogy ismerlek. Szal valami olyasmi, hogy a Te ismerettséged engem arra hajt, hogy mind jobb és jobb legyek. Nem tudom érted e? Hisz végülis normális, hogy az ember idővel mind jobb és jobb szeretne lenni... De itt most nem erről beszélek. Azzal, hogy Te vagy nekem, illetve ez így elég szerencsétlen megfogalmazás, de azzal, hogy Téged megismerhettelek valamikor, azzal bennem megnyitottál valamit. Picit olyan ez, hogy azóta miattad versenyt futnék egy gepárddal (amúgy a kedvenc állatom), vagy épp elmennék háborúba, ha az kellene... Jó tom, ez kicsit morbid De szóval, azt akarom kihozni ebből az egészből, hogy ha Rád gondolok, akkor a dolgaimat sokkal jobbnak akarom. Ha Rád gondolok, akkor élvezettel megyek le edzőterembe, (amit pedig meglehetősen barom dolognak tartok.) Ha Rád gondolok, akkor egy csomó olyan kajáról mondok le szívesen, amit szeretek. Ha Rád gondolok, akkor tudom, hogy nem szabad csokit ennem (nem igazán
    veszi be a gyomrom, de szeretem az ízét, és napi egy táblát nem egyszer megeszek)... most ha nem érezném magam is nyálasnak, akkor mondhatnám azt, hogy Te édesebb vagy számomra mint bármilyen csoki. Ha Rád gondolok, akkor nem eszek nagyon-fűszeres ételt (azt se igazán veszi be a gyomrom), (s most pedig mondhatnám, hogy hiszen Te vagy az életem sava-borsa) ha Rád gondolok, akkor nem iszok szénsavast (ami szintén nem tesz jót a gyomromnak, de egyszerűen gyerekkorom óta erre szoktam rá), és ha Rád gondolok, akkor mind több jó dolgot szeretnék csinálni. Ha Rád gondolok, akkor mind több emberen szeretnék segíteni, mind többeknek szeretnék jobb kedvet, mind többeknek még több boldogságot, és legfőképpen: ha Rád gondolok, akkor szembenézek a félelmeimmel. Olyan vagy nekem mint egy doppingszer, csak sokkal édesebb, sokkal szebb, és mindenféle káros mellékhatástól mentesen egyszerűen azzal doppingolsz, hogy ... nem akarom azt írni, hogy szeretlek, nem akarom elcsépelni kettőnk közt ezt a szót, de lényegében arról van szó. Nekem emiatt aztán nagyon sokat jelentesz. Mármint az én életem alakulásában. Tudod ha valami olyanról van szó, ami alapvetően jó dolog, akkor bármennyire is félek tőle esetleg, ha rád gondolok megteszem. Emiatt aztán az életem sok ponton megváltozott. Ugyanakkor, nagyon sokat számít nekem az, hogy Te miképp gondolol rám. Azaz, ha dühös vagy rám, mérges, vagy azt érezteted, hogy zavarlak, az számomra elkeserítőleg hat. Én boldognak szeretnélek látni... de legalább boldognak tudni, ha már nem láthatlak.

    A levelem első fele az meglehetős hirtelen felindulásból jött. Hirtelen ugrott be ez az egész mondanivaló. A második fele kevésbé "első szándékból" írom. Bár ez is olyan, amit nagyon szeretnék elmondani, de ez most úgy 24 órája itt járt már a fejembe és rágta a gondolataim. Szóval, tegnap buliban voltam, ilyen suli-buli. Jöttek rég végzett hallgatók is, meg voltak mostani elsősök is. Volt egy kedves pillanat, hárman álltunk egymástól pár méterekre a kerítésnél (pasik, és rádbízom, hogy miért ), és odasétált ugyanilyen távolságban egy negyedik, egy csaj. Picit fura volt, így negyediknek, talán érzed, hogy miért Mondjuk ő csak nézelődni, meg egyedül lenni akart gondolom. Miután végeztem (harmadiknak) odamentem hozzá, mert érdekesnek tűnt, hogy így egyedül álldogáll ott.




    Beszélgettünk (méghozzá utóbb kiderült: mindkettőnknek egész jót), és kiderült, hogy ő hat éve végzett itt a suliban, másfél éve már házas, és a kapcsolatuk itt a suliban indult. És aztán
    rólad is kérdeztem, persze nem direktbe. Hanem azt kérdeztem, hogy ha van egy lány, akit..., szóval, hogy őt mivel vette rá a férje. És azt mondta, hogy azzal, hogy a tenyerén hordja, hogy nem tudott nemet mondani neki. És tudod, akkor kicsit elszorult a torkom. Én is azt szeretném, hogy egyszer ezt mondhasd rám... És tényleg, nem tudom Nálad ez mennyire látszik, de tényleg igyekszem, hogy elég jó lehessek hozzád. Hogy örömet tudjak Neked szerezni, és, hogy talán egyszer azt mondhasd, hogy azért járunk, mert nem tudtál nemet mondani, mert úgy a tenyerén hordott... Tudom, hogy ettől nagyon messzi vagyok, meg... nem is tudom kell e ilyent mondani, vagy, hogy szabad e... mármint ilyet így leírni...

    Nem tom sose ezeket a leveleket jól megírni Megint ilyen se füle se farka levél lett, ráadásul kétszeresen is :/ Azért remélem, hogy van ami érthető bennük, meg, hogy valami átjön abból, amit szerettem volna...

    Puszil:Z

    u.i.: Hülyeség, meg Számodra biztos jelentéktelen apróság, de mióta az olasz nyelv helyett a katalánt jelölted meg az en, azóta Barcelónáról mindig rád gondolok És hát ugye most BL döntős (a focit meg szeretem), meg rendszeresen vannak ott ilyen világpolitikai események, tárgyalások... szal egy
    újabb dolog, ami miatt sokszor eszembe vagy PUSZI





    Kedves Eszter,

    Ez a levél valószínűelg igen hosszú lesz. (Ilyenkor még én sem tudom igazán, de most azért ennyit sejtek) Sokszor merengtem azon, hogy ritkán írjak hosszú levelet, vagy gyakran rövidet. Igazából nem sok támpontom van... Arra gondolok ugyanis, hogy tolakodni nem akarok. Ugyanakkor azt se akarom, hogy esetleg ne vegyél komolyan. Tudom, hogy Neked ijjesztő lehetek. Hogy itt egy srác, és már évek óta folyton felbukkan és keresi az ismerettséged. Szal, úgy vagyok ezzel, hogy elég szerencsétlenül is csináltam sajnos... Azt hiszem talán ijjesztőbbnek is tűnhettem, mint szerettem volna.
    Arra gondolok, mikor még az első megkeresésem után, megkérdeztél, hogy "biztos azér, mer járni akarok" vagy valami hasonló. (asszem, úgy kérdezted, hogy "biztos nem véletlen") És... Biztos ijjesztő volt, amit akkor válaszoltam.
    Nem szeretném, ha azt hinnéd... Szal, én úgy gondolom, Te azt hiszed, hogy én mondjuk járni akarok veled, aztán feleségül venni, leélni így az életünket és kanyi.

    Nem mondom, hogy ezt elképzelhetetlennek tartom. És innen nézve, meg onnan, hogy valakivel egyszer ezt akarom, akár így is gondolhatod. De nem... Hogy magyarázzam el? ...
    Én szeretném felújítani azt a rövid ismerettségünket. Nem tudom mi lesz aztán. Nem tudom azt se, hogy ma ugyanazt az érzést kiváltanád e belőlem, mint annak idején. Vagy, hogy ehhez mennyi idő kellene. Az emberek olyan iszonyú sokat nem változnak... Legalábbis alapvető tulajdonságaikban. Nagyon valószínűnek tartom, hogy jólérezném veled magam, de nem tudom. Emiatt nem akarlak tévhitbe ringatni. Nem akarom, hogy azt hidd, hogy ha mi találkozunk, akkor mi járni fogunk, stb. Én ennél sokkal zárkózottabb férfi vagyok.

    Én csak szeretném, ha ismerősök lennénk egymásnak. Ha két olyan ember lennénk, akik tudnak egymásal legalább pár szót váltani, meg ilyesmik...
    Legalábbis innen nyitnék. A többi az meg ennek folyománya. A dolgok vagy alakulnak, vagy nem, ez ugyis közben derül ki. Sajnálom, hogy korábban úgy lerohantalak, meggondolatlan voltam, és felelőtlen is.

    Igazság szerint két érzés dolgozik bennem. Erről már azt hiszem amúgy írtam. Az egyik felem idealista. Azt mondja, hogy Ő az igazi, hogy jó lesz Vele, stb. Ez a felem minden nap írna neked több levelet is, ez a felem kitépne a ruhádból is.. A másik, az racionalista. Ez a másik felem nagyon kevéssel is beérné. Örülne egy mosolynak, egy pillantásnak...

    Írnék erről ide egy idézetet: (hosszú lesz, legalábbis levélhez képest)
    "Amikor a lélekfogat hajtója meglátja a kedves arcát, e látvány az egész lelket fölhevíti, csiklandozó és ösztökélő vággyal tölti meg. Az engedelmes lovat, mint mindig, most is visszatartja a szemérem ereje attól, hogy kedvesének ugorjon. A másik ellenben nem törődik a hajtónak sem ösztökélésével, sem ostorával, hanem ugrándozva erőnek erejével tör előre. Kemény munkát ad társának és hajtójának egyaránt, kényszeríti őket, de végül, minthogy nem akar végeszakadni e gyötrelemnek, megindulnak, engedve az unszolásnak, és beletörődve, hogy megteszik, amit parancsol. Odalépnek a kedveshez, és megpillantják sugárzó tekintetét.
    Ez a látvány a hajtó emlékezetét a valódi szépséghez viszi, és újra látja őt, amint a mértkéletesség társaságában szent talapzaton áll. Megrendül, magasztos félelem fogja el, visszahőköl, és kénytelen oly hevesen megrántani a gyeplőt, hogy mindkét lova a tomporára rogy; az egyik önként, hiszen nem áll ellen, de a féktelen bizony szándéka ellenére.
  • valamit
    #28
    Kedves Eszter,

    Bár valószínűleg ez a létező lehető legrosszabb válasz: Én vagyok az a srác, aki évek óta szeretne megismerkedni veled. (Bár szerintem nem ez a legfontosabb tulajdonságom, és ha picit jobban ismernél valszeg te se ezt tartanád annak.)

    Puszi,
    Z.

    más: Még mielőtt rámborítanád az asztalt, szeretnék gratulálni, hogy négy nyelvből is jó vagy. Őszintén grat!

    ---------------------------------------------------------
    > amíg meg nem írod bővebben,ki vagy,nem jelöllek biztonsági
    > okokból......ez végülis ért7ő talán.kösz az infót előre
    > is.Az ua kérdés meg annyi,h a profilodban átírod(szem
    > adatlap asszem)
    > üdv
    >
    >
    > ---------------------------------------------------------
    > > Szia!
    > >
    > > Megjelőlnél ismidnek?
    > > Köszi!
    > >
    > > Puszi,
    > > Z.
    > >
    > > u.i.: Egy kérdés, ha szabad: Hol tudtad beírni, hogy a
    > > születési névhez "ua" -t írjon és ne az évszámot? (én per
    > > pill azt se tudom nekem mit ír oda, mert fogalmam sincs
    > hol
    > > kell azt állítani) Tom, hogy egy nap már sokat kérek
    > > Azért a föntebbi kérdés fontosabb;) De megköszönném ezt
    > is,
    > > ha elárulnád... Cuppos



    Kedves Eszter,

    Úgy gondolom a napokban lett volna időd válaszolni az előző "üzenet"-emre, ha akartál volna. Legalábbis, az azt megelőzőre azonnal sikerült...
    Valamilyen okból kifolyólag te nem szívesen kommunikálsz velem, amit megértenék, ha adtam volna rá okot. Még akkor is megérteném, ha nem adtam volna rá okot, hanem csak zsigerből ellenszenves lennék neked, undodornál tőlem, vagy ilyesmi...
    De azt nem értem, hogy, szal... Ez most kicsit hosszú lesz.

    Én téged közel öt éve, hogy megismerhettelek. Mondhatni tiszta véletlen, mondhatni más is, de nem ez a lényeg. Az első pillanatban, hogy megláttalak alig bírtam elrejteni a leesett állam, olyan szép voltál. De tényleg, majd bele szédültem. Aztán úgy alakult, hogy ott ültem a közeledben tizenkét napot, és közben teljesen beléd estem. Ez szerintem látszodhatott is rajtam. Ugyanakkor te nem "csak" eszméletlen szép voltál, de szép lassan lejött, hogy okos is vagy és hogy piszok rokonszenves, hogy sok dologban hasonlóan gondolkodsz mint én.
    Én akkor ott ezt nem mertem elmondani neked. Egyrészt ritkán voltunk kettesben, és másik 8, számomra alig ismerős ember előtt azt mondani, hogy fülig rajongok érted... Na meg, ahogy már eddig is írtam, minden porcikádat és gondolatodat nagyon sokra tartottam, magamat pedig kevesebbre, így úgy voltam vele, hogy felesleges előhozakodnom, onnantól minden csak rosszabb lenne. Viszont az számomra hihetetlen, de mindeképpen nagyon elkeserítő érzés, hogy számodra az a három hét olyan kínszenvedés volt, hogy azóta aztán minduntalan már-már méla undorral fordulj felém...

    Nem akarom ezt sokáig ragozni. Viszont talán életem legnagyobb hibáját követtem akkor el. Ha akkor ott azt mondod, hogy menjek a picsába, valszeg az életem másképp alakul, mint most.

    Azóta te is megváltoztál, én is megváltoztam. Valszeg ha találkoznánk nem lennék úgy oda érted már, téged illetően viszont nem tudom mi lenne. Én hiszem, hogy te ott akkor nem utáltál, ugyanakkor...

    Szal, nem értem miért volt olyan baj, hogy mindezek után megkerestelek. Miért? Komolyan kérdem. Mikor elsőre édesapád megadta a számod, én - emlékeim szerint - nem voltam veled tiszteletlen. De már akkor se értettem, hogy miért tartasz tőlem ekkora távolságot. Másodszorra már inkább megértettem. Egyrészt mert találkoztam az - akkori? - barátoddal is, Gergővel. Másrészt mert nyilván értetlenségembe követtem el olyan dolgokat (sokat hívtalak, smst írtam, sőt taliztunk is ami azt illeti, csak te elnéztél mellettem), amiket nem kellett volna.

    Ugyanakkor, én ma már nem hiszem, hogy köztünk bármi is lehetne. Egyrészt, túl azon, hogy te ebből a hátad közepébe se kérsz, ahogy írtam, mindketten megváltoztunk, te azóta elvégeztél egy főiskolát, jártál pasikkal, ma már másképp gondolkodsz sok mindenről, és egyáltalán, akkor egy középiskolás voltál, ma már egész más világ vesz körül. Ma ha lehet még kevésbé hiszem, hogy járnál velem. Jól tanulsz ahogy láttam, még a csoportodban is a jobbak közé tartozol, sok nyelven beszélsz, egy budai főiskolán végzel, nyilván menő pasasod lesz, én meg nem olyan srác vagyok, akivel menőzni lehet. És ami azt illeti nem is akarok olyan lenni. Nem hiszem, hogy valaha is hajtanék egy kabrió Golfra, meg hasonlókra...

    Ezzel együtt szívesen venném, ha ismerősödnek jelölnél. Ha válthatnánk néha üzenetet, ha egyszer majd akár talizhatnánk is. Örülnék ha ismerhetném a mai éned, vagy épp a jövőbenit. Mindazonáltal gyanítom, hogy erre sem akarsz majd válaszolni. Arra kérlek, ha neked terhes az én "társaságom", akkor egyszerűen vedd ki a jelölésem, nem fogom vissza tenni. Mármint itt az -en, megkerestelek, mert nagyon értékes embernek tartalak, és nagyon nagy öröm volt számomra hogy ismerhettelek. De ha számodra ez terhes, akkor egyszerűen jelöld be, hogy "nem ismerem" és én elfogadom azt. Ok?

    puszil és úgy tűnik már sose felejt el:Z.





    Szia,

    Légy szíves, reagálj valamit... írj, vagy jelöld ki magad, vagy jelöld be magad, vagy írj ímélt, vagy akármi... lécci.

    köszi

    puszi,
    Z.




    Kedves Eszter,

    Kivetted ma jelölésem, én emiatt szomorú vagyok. Szomorú, mert számomra te nagyon sokat jelentel. Sokat jelentel, emiatt gondolatban sokszor vagy velem. Sokszor van, hogy valamit megbeszélnék veled, hogy kikérném a véleményed, sokszor van, hogy eszembe jutsz valamiről. Eszembe jutsz olykor egy házról, olykor egy lakótelepről, olykor egy városról, olykor egy másikról. Eszembe jutsz egy iskoláról, eszembe jutsz egy számról, eszembe jutsz egy névről, és egy másikról és egy harmadikról. Eszembe jutsz egy foglalkozásról, eszembe jutsz egy másikról, eszembe jutsz egy életkorról, egy autóról, egy állomásról. Minden magas nőről eszembe jutsz, de minden alacsonyról is. Minden vékony nőről eszembe jutsz, de minden kövérről is. Eszembe jutsz a szőkékről, és a vörösekről is, a hosszú hajúakról és a rövidekről is. Eszembe jutsz egy szóról, egy nyelvről, egy országról, egy másikról és egy harmadikról is... Én mindig magammal hordalak, és majd mindenhol és mindenben megtalállak. Én neked senki vagyok, egy régi és kellemetlen "ismerős", te nekem mégis annyi mindent jelentel, hogy a világon bárhol megtalálallak... igen, olyan egyszerű dolgokban is, mint a szívárvány, a napsugár, vagy éppen a napraforgó...
    Én nem tudom, hogy mikép adhatnám át azt az érzést, amit te adtál és még ma is adsz nekem, hogy miként mutathatnám ki feléd a szeretetem... nem tudom. De szeretném. Isten az égben, hogy folyton azon igyekszem, hogy neked valami módon örömet tudjak szerezni... Kérlek had igyekezhessek ezen a jövőben is, kérlek, ne vedd le a jelölésem...

    köszi
    és ne haragudj, hogy ilyen "hülye" leveleket írok. nem akarlak ezzel (se) bántani...

    puszi,
    Z.

    u.i:
    (azt az egyszavas levelet meg gyorsan töröld ki légyszi és még hamarabb felejtsd el; meglehetősen elkeseredetten írtam, boccs)

    igazából, ez a levél nagyon rövid lett, és valahogy visszaolvasva úgy érzem semmit, de legalábbis nem sokat fejez ki abból, amit le akartam írni




    Szia Eszter,

    Sokszor gondolkodtam már ezen a levélen. És ami azt illeti, sokat is. Csak kb. tudom, hogy mit akarok mondani majd benne, de ez nem azért van mert én nem tudom, hogy mit akarok, hanem mert részedről vagyok teljesen tanácstalan.
    De, hogy igazán min is gondolkodtam sokszor? Hát aztán, hogy vajon mit gondolsz te rólam, és, hogy mi indokolja benned azt, hogy ilyen vagy velem. Ami azt illeti, hol úgy érzem teljes rejtély, hol úgy érzem sejtem, aztán megint teljes rejtélynek érzem... szal úgy gondoltam leírok pár dolgot, ami talán a témában fontos lehet, mert nyilván te se vagy gondolatolvasó, meg én se nagyon tudok beszélgetni veled :/

    Elsőre leszögezném, hogy nem akarok tőled semmit. Persze, tudom, dehogyisnem. És tényleg. Nagyon szeretném, ha kettőnknek jó lenne együtt, de ez nyilván kétoldalú dolog. Szal, ha bejelölnél, hogy ismersz, azt nem venném úgy, hogy na akkor mi járunk, etcetera, csak, hogy ismersz és akár válthatunk pár szót, ilyesmi. Ha ne adj isten taliznánk azt se értékelnémúgy. Örülnék, hogy látlak, hogy hallak, hogy nem undorral vagy épp gyűlölettel gondolsz rám, hanem fel tudjuk venni egymással a kapcsolatot...
    Sokszor szerettem volna ezt, sokszor kerestelek a sulidban, de épp a korábbi otthonodban vagy épp édesapádnál is... de semmit nem akarok a te akaratod ellen, ugyanakkor folyamatosan akarok hozzád legalább közel lenni...

    Én nem vagyok egy romantikus alkat, ha épp olyant írok (vagy nyálasat) az nem azért van, mert olyan elvarázsolt fazon vagyok, hanem, mert te ezt hoztad ki belőlem... viszont kevesebbel se akarom azóta beérni, mint amit te váltottál ki belőlem, ami meg egész eszméletlen jó érzés volt.

    Szal csak ezt szerettem volna. Nem vagyok nem tudom én milyen haramia, nem zaklatni akarlak, csupán egy olyan ismerettséget szeretnék felújítani, akár az egészen apró lépcsőfokról, akár csak a lépcső előtti szőnyegről, amely számomra valami csodálatos örömet tartalmazott, és amelyet sajnos elég hülye és félénk voltam és hagytam megszakadni, és amit akkor is, azóta is bánok.

    Kérlek, tartsunk egymással kapcsolatot

    Puszi,
    Z.




    Nem tudnám megfogalmazni. (pedig elvileg pont ezt tanulom) Elsőre meseszépnek láttalak. Aztán megszólaltál, és a hangodat azóta is a legszebbek közé sorolom. (bármily meglepő is esetleg) Aztán - amennyire - megismerhettelek egy csomó közös pontot fedeztem fel benned. Nagyon sok mindenről hasonlóan gondolkodtunk, és egy idő után teljesen elvarázsolva voltam a társaságodban. Elég volt, hogy megpillantsalak és jól éreztem magam. De tényleg csak megpillantásra gondolj. Onnantól persze folyamatosan... "Persze." Nem olyan általános ez... legalábbis nálam.
    Aztán ahogy megismerhettelek egy csomó dolog miatt értékes embernek tartottalak, lásd szorgalom, lásd egypár véleményedből ami lejött, hogy milyen a gondolkodásod dolgokról.
    Nem tudom jobban megfogalmazni, és ami azt illeti, nem érzem, hogy sikerült volna :/
    Ami meg azt illeti, néha magam is úgy érzem, őrült vagyok ebben az ügyben... De szóval, miben legyen az az ember? Semmiben? Van olyan valaki? Szerintem a szerelem van olyan jó ok az őrültségre, mint bármi más. Sőt, ami azt illeti, úgy tűnik számomra ez az igazán jó ok. Nem tudom megmagyarázni, hogy miért csináltam ezt, vagy azt, vagy amazt, túl azon, hogy úgy éreztem, hogy szeretnék a közeledben lenni...
    Ez egy elég zagyva levél lett, de nem igazán tudtam jobban megfogalmazni :/ (bár ezt így visszanézve már harmadszor írtam le )
    Amiket meg kiderítettem rólad, az mind azért volt, mert vagy szerettem volna közelebb kerülni hozzád, s csak így láttam módját (telószám, suli, stb.), vagy érdekelt, hogy mi van veled, milyen lehetsz és a többi... ami azt illeti, érdekel is, a mai napig is. Te most fejezed be a sulid, igaz? Továbbtanulsz? Melózni mész? Tényleg (mert nem tudom, csak sejtem) jól megy a sulid? Örülnék ha írnál magadról...(bármit)
    ---------------------------------------------------------
    > Nem is tudom,hol kezdjem....néha félelemmel tölt el,hod
    > ennyi mindent kiderítettél Rólam.De nem undorral gondolok
    > Rád.Néha azt hiszem,ilyeneket csak 1 őrült csinálhat
    > meg,igazság szerint.Talána a szerelemtől lehet csak ennyire
    > megőrülni.....lehet.Szenvedélyszintemből adódóan tudom
    > megérteni egyedül,h mit élhettél/hetsz át.Egyébként meg
    > csak szimplán nem értem,h ennyi ismeretség után mi
    > lehet,ami ennyire leköt Tégedennyi éven át bennem.Mi
    > az?Érdekelne.Vagy hogy mi váltotta ki?Igazság szerint még
    > soha életemben senki nem írt/mondott ilyen szépeket Nekem.
    >
    > E





    Nem tudom miképp tudnék itt képet küldeni. Van rá mód? Az adatlapod nem látszik, se email címed. Addíg nem látom, míg nem veszel fel ismerősnek. (illetve látom, csak egy csomó infót nem ad így ki) Azt meg, hogy itt üziben hogy lehet ilyet küldeni nem tudom.
    Ami azt illeti kép még lenne, bár már majd két éves, és azóta vagy tíz kilót erősödtem... (persze küldhetnék mms-be vadi újat is, de ott megint más jellegű nehézségek vannak )
    Hogy velem mi történt? Egy ideig (1 évig) pesten jártam a pénzügyire, de nem igazán ment, aztán most Kaposváron fejezek be egy főiskolát, ami közelebb is áll hozzám, közben még pár hónapot voltam ösztöndíjjal külföldön és egyre jobban kezdtek érdekelni különféle képzőművészetek... de nyilván lenne egy csomó minden még mesélnivaló, amit, ha van időd meg energiád örömmel... ezt most csak így nagyon röviden.
    ---------------------------------------------------------
    > Légyszi küldj képet!Tudnom kell,ki az,akit így
    > megmozgattam.És aki elgondolkodtat már jó pár
    > éve,azokkal,amiket ír(sz).....Szerintem a szerelemben az
    > őrültség az egyik legfontosabb....ha nincs
    > szenvedély,minden mindegy.Sokminden történt azóta."Felnőtt"
    > nő lettem,bár erről talán informálódhattál.A ZSKF
    > abbamaradt,mert naon nem volt az Én világom.Tavaly
    > szeptemberben viszont Akadémikus tag lettem,a
    > Természetgyógyász Akadémián.Időközben csontkovácsolni is
    > megtanultam,és ezen a téren még sok mást is.Olvasd el azért
    > az adatlapom,de gondolom nem ez lesz az első
    > alkalom...Sokat mászom,imádom a dolgot nagyon.Röviden
    > ennyi.Teveled mi történt azóta?



    Figy. én éjfélig tudok itt levelezni veled ma. (zárják a helyiséget) De addig viszont örömmel venném. Milyen sulikba jársz? Mármint ez a kettő, amit előhoztál, milyenek? Merrefele laksz Pesten? (nem, nem lakcím , csak mondjuk kerület) Egy időben én a 11., egy másik időben a meg a 14. kerületben laktam.
    Ami engem illet, házasszony ugyan nem vagyok (vajon mér? ), de azért elég sokat éltem/élek önállóan és meglehetősen rendezett körülményeket teremtek a környezetembe. (legalábbis más pasikhoz képest)
    Tudom, hülye kérdés, eljegyzés, gyerek, család...?

    ---------------------------------------------------------
    > Háááát.....elköltöztem és lett 1 pecóm szerencsésen,viszont
    > a munka sajnálatomra jelen esetben nem lehetséges,mert 2
    > suliba járok,és nincs az a meló,amit ezek elbírnak,pláne h
    > 1folytában vizsgaidőszakom van szinte,2 havonta.Úgyhogy az
    > önállóság anyagilag még függő....de minden más téren
    > maximális.Állítólag jó háziasszony vagyok.Ezt
    > passzolom.Mond6ni szellemileg is egész sokat sikerült érnem
    > azóta.Meg persze falat és sziklákat mászom bármikor is,ha
    > tehetem.meg hát a szerelemből tüzezés és tűzfújás....
    > ---------------------------------------------------------
    > > Uh, jelenleg kollégista vagyok. Még úgy 2-3 hónapig. Utána
    > > költöznöm kellene, lakást néznem, meg ami ezzel jár...
    > > Valami ötlet? Szerintem azt az "agyalás" dolgot felejtsd
    > > el. Úgy értem, egyikünk se tudhatja előre mi sül ki egy
    > > talin. Sporttal... ahogy írtam, az elmúlt egy évben 10
    > > kilót szedtem fel, az edzésnek köszönhetően... szal nem
    > > híztam, ha esetleg arra gondoltál volna Időnként futok,
    > > olykor még sakkozom is Na jó, ez már csak poén, bár
    > > néhanap tényleg szoktam. Na meg szeretem a sportot nézni
    > > is, bár aligha erre gondoltál a kérdésedben. És te?
    > > Önállósodtál? Külön élsz? Erre céloztál a "felnőtt"
    > nő-vel?
    > > Sportolsz? Eljársz szórakozni?
    > > ---------------------------------------------------------
    > > > Megfájdult a fejem,annyit agyaltam már ezzel
    > > > kapcsolatban.De gondolhatod!Nem egyszerű döntés,pláne
    > ezek
    > > > után,h nem voltam kedves.De bevállalom ezt is,mert nem
    > > > mondom,hogy nem féltem.Az érzéseim vegyesek,veszélyes
    > > > játéknak tűnik ez néha,de ezt megértheted
    > talán.Egyébként
    > > > hol laksz most,és mi a helyzet sport téren?
    > > >
    > > >
    > > >
    > ---------------------------------------------------------
    > > > > Fhú, közös pontok... Nehéz elmondani, ugyanazokat az
    > > > emberi
    > > > > tulajdonságokat utáltad mint én, ugyanolyan dolgokat
    > > > > tarottál értékesnek. De ezek a dolgok úgy menetközben
    > > > > jöttek, és csak jöttek, és úgy összeségében az jött
    > át,
    > > > > hogy jé majd mindenben ugyanúgy gondolkodnunk... nem
    > > tudom
    > > > > érted e. Biztos, hogy sok minden történt velünk, és ha
    > > más
    > > > > nem egyszer összeülhetnénk megbeszélni, hogy kivel mi
    > > > > történt és hogyan, és akkor ott meglátnánk, hogy
    > mennyit
    > > > > változtunk... Tudom, hogy ez részedről nem biztos,
    > hogy
    > > > > jónak tűnő ötlet... de, szal, mit gondolsz vmi
    > ilyenről?
    > > > >
    > > ---------------------------------------------------------
    > > > > > Mik a közös pontok?Kiváncsi lennék.Belül küzdök
    > > > > > csöppet,mert nagyon sok minden történt már velünk
    > > úgy,h
    > > > > nem
    > > > > > is ismerjük egymást....viszont bármennyire küzdök,a
    > > > > > leveleid varázsolnak.Ez van.
  • valamit
    #27
    Egy szintén rendre visszatérő mondat: "Jó, de akkor ki haljon meg? A hiteleket nem lehet visszafizetni." Jó ég tudja ki és mire gondol(t?) ezzel (is), elég tág teret kap a továbbgondolásnak akárcsak a hiteleket tekintve is.

    Sőt, győri meseolvasók azt is kitalálják vélhetően, hogy miért Sárközy ugyanezen (a fentiekben említett Obamával és Orbánnal párhuzamban) a francia elnök.

    Soproni bringások az olasz Monti Bikera is rácsodálkozhatnak


    És ha már a Kiss Viktória - Kiss Annamária - Kiss Mária Anikó - Orbán Viktor/Anikó vonalat lezongoráztuk fentebb, dobjuk ide ezt is:
    Gyurcsány Ferenc (sz. 1961.6.4.)
    Dobrev Klára (sz. 1972.2.2.)
    Fehér Klára (1919.5.21. - 1996.9.11.)
    Zoltán Dávid Vados És ha már a Kiss Viktória - Kiss Annamária - Kiss Mária Anikó - Orbán Viktor/Anikó vonalat lezongoráztuk fentebb, dobjuk ide ezt is:
    Gyurcsány Ferenc (sz. 1961.6.4.)
    Dobrev Klára (sz. 1972.2.2.)
    Fehér Klára (1919.5.21. - 1996.9.11.)
    Fekete Klára
    Fekete Balázs (sz. 1980) a PPKE-JäK oktatója
    Schanda Balázs (sz. 1968) a PPKE-JÁK vezetője
    Vajai Balázs
    az Oroszországban játszó Dzsudzsák Balázs (sz. 1986.12.23.) és partnere Zimány Linda (sz. 1986.3.29.)
    még ehelyütt egy további Balázst is megemlíthetünk, bizonyos Czigány, Zágorhidi: Oszkó című könyvét, illetve a hasonló nevű Oszkó Péter politikust (sz. 1973. 3. 22.)

    Silvio Berlusconi (sz. 1936.9.29.)
    George Papaandreu (sz. 1952.6.16.)
    ők ketten közel egyidőben mondtak le posztjuk "gazdasági válság" felkiáltássál (Berlusconit Monti, PapaAndreut PapaDemos vàltotta)Bővebben

    kimaradt véletlen a felsorolásból:
    Bajnai Cordon Bleu Szegedről (1968.3.5.)


    Zoltán Dávid Vados Akkor írok három általam hallott beszélgetés zanzásított eredményét, amit esetleg nem mindenki halott:

    1. Sonya Peres halála volt azaz ár, amit a világ jelenlegi vezető rosszfiúja

    bevállalt azért, hogy én egész életemre egyedül maradjak...

    2. A testvérem esküvője azt jelentette, hogy - mivel kettőnk közül csak

    egyiknek lehet családja, gyereke, ecetera - nekem kell meghalnom. Nyilván ennek

    előzménye volt Sonya Peres halála. (lényegébe itt dőlt el a világnézeti kérdés,

    hogy a bátyámnak, vagy nekem van é igazam a világról, és úgy döntöttek a

    hitelezők, hogy neki, én "dögöljek meg")

    3. A bátyám kocsija és az én motorom közt van verseny a középúton. (ezért

    égett le az előző kocsija motorja, mikor én motort vettem és a

    rendszáma is árulkodó)

    -
    (ja és állítólag, mielőtt kinyilhatott volna a szemem, direkt kifizették előre a
    halálomat is hitelbe - innen köszön vissza sok előre leegyeztetett esemény mostanában, amik számomra meglehetősen érdekesen köszönnek vissza beszélgetésekből, az édes beszervezett/megvásárolt Family Plot tagok a legtöbb dologra előre készültek -, hogy vakon haljak meg)

    Persze aki akarja elhiszi, aki nem nem. Én is csak hallottam.
  • valamit
    #26
    Fodrász Marika (anyám állandó fodrásza míg élt) és Anikó Fodrász (PPKE-JÁK 26-os épület) esete Gere Marikával és Gere Dáviddal a Dávid Király és Gere Richard főszereplője fényében.

    Anikó Fodrászhoz csapjuk még hozzá Fekete Balázst, aki szintén minimum egyszer járt oda fodrászhoz, ugyanis egymást váltottuk a székben.

    David Cameron, az én külföldi állandó fényképezéseim (Cameron) és a fényképes vonal Sopron felől, mind nő, mind pasi terén.

    Egyesek szerint ez a Gere Dávid, ez afféle másológép funkcióban üzemel (egy alkalommal ippúgy Nike táskában láttam, mint ahogy engem is sokan láthatnak így egy ideje), így kerítettek sort a mátrai látogatásra is, ezt is az én édes drága bátyám találta ki, azok után, hogy mondtam neki, hogy ott találkoztam – számomra is meglepő módon – a Mariannal.

    Ugyanezen vonalhoz tartozik, hogy:
    A, vagy akkor lehet munkám, ha lejár a munkanélküli segély
    B, vagy – ha a halálom kívánása forog fennen hitelezőknél – tíz, ebből eltelt két és fél, hónap után – feltételezve, hogy ennyit nem élek túl munka nélkül

    Továbbá, a Ferenc név apám „feltámadásából”, a Dávid név a saját „feltámadásomból” fakadhatott. Aztán ehhez a Dávidhoz tartozóan jön elő Beckham (nagyapám hűtőjéréől, aki a 16i születésével amolyan kapocs volt a bátyám és az én F16osom (ehhez dobhatjuk hozzá Január Hatodikát is, meg a 61es Gyurcsány Ferencet is) között, ami mondjuk nálam már nem lekerült a falról és bekerült egy modell formájában egy cipősdobozba), és onnan aztán egy sor további keresztnév: József, Róbert, és már ott is vagyunk Anzi Mahacskalában, Róbert Carlosnál, aki da Silva és brazil. Eme kopasz Roberto Carloshoz dobjuk hozzá a fejem betörését az utóbbi hetekben, ami egyebek mellett arra is célzás volt, hogy kopaszra kellene borotválnom a fejem, a la Roberto Carlos. Na jó, minimális szakáll se lenne tán haszontalan (mivel Szakáll József néven akadt rokonom), szintén visszautalva az említettre Anzi Mahacskala futballista/asszisztens edzőre.

    Azt is tudni illik, hogy ezen Robertó, aki Carlos és Robertó, aki Beckham, egyaránt Pepsi reklámokon kapott helyet, a nagyapám hűtőjén. Tehát innen jön a Pepsi vonal.
    Az X-men 2ben fellelhető csokistej meg úgy jön a Nesquik vonalból, hogy a „vegyél még egyet és fogd rá a nyuszira” reklámszöveget csapjuk ide és még azt, hogy gyerekkorunkba én mindig tejet, a bátyám mindig kakaót ivott, és a tejből úgy lesz „kakaó”, hogy az általam is evett csokit keverjük az általam is ivott tejjel:csokistej.

    A Coca-cola meg abból fakad, hogy bár én gyerekkoromban jellemzően Pepsit ittam, azonban egy általam már nem ismert idős hölgynél, akinél bátyám sose járt, ellenben én többször is a Simon Ilonával, ott mindig ilyen reklámot láttam.

    (kiemelendő: palacsintasütő a Marika vonalhoz: ezt ugyanis én találtam még anno nagyszüleim szomszédjánk, aki szintén Marika) ide tartozik még a Vas utcai palacsintázóban nemrég elhunyt emberke is

    Marika cukrászda az Árpád utcában, Fekete iskola (ide jártak sokan a család középső, velem egy generációjából) a Kodály Zoltán utcában, és Gösser sör + Péter Gábor a Marika cukrászdában.

    (sőt, említsük meg a Móra iskolát is, aminek szintén megvannak az okai: idejárt az Annamária – Mariann tükrözve; és ez onnan fakad, hogy a Móra Kiadó meglehetősen nagy könyvkiadó volt azon időben, mikor odament tanulni: így aki sokat olvas, kötődik Mórához, a kiadón keresztül, eme szép nagy mátrixban ennyit számít minden szaros szó; érdemes megnézni az első könyvem, ami ipp kínaiakkal kapcsolatos egyezett az első filmmel, amit szilveszter éjfélkor láthattam (bátyám ott se volt ott), és a fordító ott is Mariann.

    A Fekete vonalhoz érdemes megemlíteni Fekete Lászlót is (Manapság, milyen érdekes egy SZABÓ - aki nem Tímea, mint egy fekete hajú muffja (A Szabó és a Tímea vonalhoz említsük meg a Balatont, és az oda gyakran lejáró Szabó Erzsébetet és a szomszédságba járó (Lukács) Tímeát, aki nagyszüleimnél is szomszédnak számított) országunknak a Kossuth téren - van ugyanezen a vonalon Magyarországról; Az ehhez a vonalhoz tartozó Darázs Ádámhoz dobjuk oda az F/A-18 repülőgépmodellt, mivel az Hornet, LóDarázs), aki sokáig Magyarország legerősebb embere volt és született: 58.1.28. (Az 58-as évhez meg csapjuk oda Liebermann-t is.)
    Józsefek esete, a lakótárstól kezdve, aki félt, hogy megcsalja a barátnője velem, a ruhatáros Józsefen át, a nagybátyám Józsefig, továbbá Jozef Ratzinger pápáig és az orosz Josipig, ki családnevén Sztálin.

    David Joseph Robert Beckham

    BORS Róbert (egyházban lakott velünk évtized(ek)en át) és Lengyelné BORS Erzsébet (munkatársam a Jákon) esete az Oroszországban játszó Robert Carlossal, Anzi Mahacskala, ala Dzsudzsák.

    -------------------------------------------------

    A „menj a fenébe” tőmondat gyakorlása a könyvtári olvasók körében viszonylag nagy relevanciával bír.

    Ehhez a vonalhoz csapjuk még hozzá, hogy:
    A nemzetiszocialista élettér (lebensraum) elméletet: Ferenc, Dávid, József és egyebekkel (98%-os adó, etcetera), mint fojtóeszközökkel.


    Kis Szilárd 1970 (ez vélhetőleg a János féle 1970ből fakad)
    felesége
    Annamária 1978
    gyermekeik
    Viktória
    2006.12.25.
    Botond
    a dolog lényege a következő lesz:
    a két gyerek közül (Viktória, Botond) majd csak az egyiknek lehet gyereke, ezért lett a Viktória - már ahogy anyám engem akart lány. Ezt a két gyerek közti gyerekvállalási képességet hitelezik, általában az elsőszülöttet szokták támogatni a hitelezők. a másodszülött jellemzően vakabb szokott lenni, erre jó a szemüveges kép apámmal (amit – szemüveget - bátyám a vele való rossz viszony miatt jellemzően nem hordott, én is csak az utóbbi időben, ez segítette a látásomat, mivel apám szemüveges képe mindig elő volt és én meg már egész kiskoromban is hordtam, igaz nem sokáig, de hordtam). attól függően, hogy az első és másodszülött viszonya milyen, nálunk nem saját okból vitatkozós volt, emiatt a következő generációnak egymást kedvelők lettek kívánva (Viktória és Botond láthatóan kedveli is egymást), tehát attól függően sok múlik a országban, világban lévő közhangulaton. a Viktória azért lett lánynak kívánva a fentebb említett mellett, mert így biztosabb a nemzőképessége (persze első szülött lett, tehát vélhetőleg az plusz biztosíték így most neki, hogy eleve minden arra lett „kitalálva” is), gondolva a mesterséges megtermékenyítésre. De mivel ő az elsőszülött, vélhetőleg ő lesz a támogatott gyerek is. Mondjuk ez serdülőkoruk körül ki fog derülni hamar. (apám öccse se sokáig „húzta” idekint) Tehát a lakosságnak érdemes odafigyelnie arra, hogy mindketten egészséges nemi életet éljenek, sőt ajánlott a korai gyerekvállalásuk is, húsz éves kor erre a lánynak vélhetőleg egészen szerencsés tud lenni, az amúgy is jellemzően olyan szám. Ugyanígy persze a fiúnak is, vélhetőleg ő lesz nagyobb pácban, mivel ő a második.

    Kádár János – Vados János
    Orbán Viktor – Kiss Viktória
    Első szülöttek párhuzama a „pártfőtitkárokéval”.
    (és gondoljunk még a Lévai Anikó – Kiss Mária Anikó – Kiss Annamária/Szilárd – Viktória szülője - kapcsolódási vonalra) Ehhez a Kiss vonalhoz pedig dobjuk még hozzá nagyszülőmet Lajost, szintén Kiss.

    Célszerű lenne számlát nyitni Botond és Viktória gyerekek számára, ezek számlaszámát pedig Twitteren, Facebookon, meg ahol lehet meghirdetni.


    --------------------
    Említsünk meg két Spielberg filmet:
    A Különvéleményt és a Világok harcát. Mindkettő több utalással bír. Például a Világok harcában megjelenik Nóra és Róbert is, vagy említsük meg a Tim Robbins játszotta karaktert a nyakláncával, trikójával, vagy épp a mogyoróvajas szendvicset, ami megjelenik a Huba sztorikban is.

    A Különvéleményben pedig akad egy karóra ami 35:xx:22 időformátumot mutat, továbbá a figura szemműtéte erősen párhuzamba vonható fogorvosi székkel – orvos és asszisztense, és akkor megint ugyanott vagyunk ahol az órával: 35:xx:22nél. (de ugyanígy a vak, aki szemüveget tett a szeme elé, vagy a beszélgetések során előjövő utalások a vakság és a látás kapcsán többször is).


    Természetesen említsük meg a „Késő” szó esetét az életembe mint „jogforrást”, ugyanis ezekben a percekben is ez került elő – most a Nóra kapcsán - , és ugyanezen szót használták fel ahhoz is, hogy anyám meghaljon, ugyanis akkor pedig a két hét alatt feldolgozandó papírt hat hét alatt dolgozták fel, és azon idő alatt burjánzott benne el a rák annyira, hogy már menthetetlen lett, holott a megelőző leletei még javulást mutattak. Aztán miután ez a hat hét eltelt és meglett a lelet, másfél hónappal rá halott is volt.


    Másik érdekesség, hogy állítólag – ez a fülem hallatára beszélte valaki - egyfajta „szerepcsere” folytán a Nóra az olyan pasikat bírja, akik a testvéremre hajaznak, míg az ő felesége, Éva, meg az olyanokat mint én. (ide dobjuk még az esztergomi Tétényi Évát)


    Esztergom kapcsán említsük meg egy érdekességet: Esztergom ÉRSEKi város. A másik ilyen város Magyarországon KALOCSA. (és Magyarországon ez a két érsekség – esztergomi, kalocsai – létezett. És ugye az én főnökömet a JÁK-on KALOCSAI-nak hívták. De ez se áll meg ennyiben. Esztergom feltűnően problémás város. A vezetője Tétényi ÉVA. Az ÉVA könnyen kapcsolható a bátyámhoz, ugyanis így hívják a feleségét.
    No meg ugye én egy ESZTER(gom) nevű lány miatt költöztem fel Budapestre cirka öt éve.


    Másik dolog. Állítólag úgy működik ez az „ember feldarabolós” nemzetiszocializációs élettérelméletes gazdasági gyilkosságosdi, hogy mondjuk a, esetben keresnek egy erősebb embert b, esetben keresnek egy olyant aki gyorsan olvas c, esetben megint keresnek egy pozitív tulajdonságot és arra hajtanak rá. És így tovább természetesen. Azaz kiemelnek egy-két pozitív tulajdonságot és úgy adják el darabokban az embert másoknak.


    Az ugynevezett „világmegváltás” eredetileg – ha minden igaz – dugásba volt elrejtve. De aztán az idők során ahogy alakult minden, ez a kritérium elveszett belőle. Ugyanakkor a cigányságnak nagy szerepe lesz a következő évben, ugyanis az állítólag cigányként lehet csak túlélni (36, 1963). Mivel én alapból nem vagyok cigány, ezért lényeges, hogy erre az időszakra lett félretéve számomra pénz, amiből ezt át lehet hidalni. Nem túl sok, de a jövő évet áthidalni elég lehet.


    Ja igen, erre a kritériumok alakulására, példa az is, hogy eredetileg három évet kellett volna túlélni, ugyanakkor, ez is változott, egyrészt négyre, másrészt az is elképzelhető, hogy végtelenre


    Na, ma elhangzott egy „Igen ez így lett volna, de már újra a Galié a Nóra, aztán ha ezt is kibírod akkor baszódj meg!” mondat egy szemüveges piros pólós fiatalember szájából, aki vélhetőleg joghallgató, ezt is felvéssük a Józsi féle történetek mellé, bár ez vélhetőleg nagyobb relevanciával bír, mivel vélhetően „jóindulatú” ember közölte.


    A között is van vélhetően összefüggés, hogy nagyjából egy időben nálunk Orbán Viktor Mihály, az USA-ban pedig Barack Husszein Obama a miniszterelnök/elnök. Gondolok itt a bőrszín közösségükre, vagy például arra, hogy 61.8.4. az a János (gyurcsány) Ferenc vonalat ipp fedi, ami ugye helyileg lejáratásra lett kerítve.

    Van még egy érdekessége ennek, sokszor a harmadik nevek amolyan középútra mutatnak rá. Például Orbán Viktor Mihály esetén Mikhail Gorbachov jöhet elő Oroszországban (aki épp akkor volt ott vezető, mikor Orbán itt pályafutását megkezdte, meglehetősen Régen), vagy például Barack Husszein Obama esetén érdemes az iraki vezető Szaddám Husszeinre gondolni, ahol is az első 17 (-93ig), és második 17 (-2010)re is egyaránt esett háború, tehát amolyan fix pontként lehet jegyezni, mármint nem a háborút, hanem, hogy mindkét időben egyaránt akadt ott.

    Ehhez a Régen Mikhail Gorbachov vonalhoz tegyük hozzá, hogy Régen szobrot avattak a Szabadság téren, a Szovjet emlékmű tőszomszédságában. És itt még sok egyéb dolgot érdemes felvenni, az EP6 USA film ewokjaitól, a szintén USA Jaws gázpalackjáig.
  • valamit
    #25
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Krimi
  • valamit
    #24
    OFF

    Unexpected tales:
    http://www.sg.hu/listazas_?msg.?php3%3Fid=1312271640&?no=21

    George Black Soros political murdering informations?

    JÁK irányítószáma: 1088 10+88=98

    http://www.jak.ppke.hu/dok??utar%2Fdoc%2Fschandabalaz?s.htm
    (mióta dékán?)

    http://www.jak.ppke.hu/dok??utar%2Fdoc%2Ffeketebalazs?.htm
    (man in black :) )

    http://www.jak.ppke.hu/okt??seg%2Fkonyvtar%2Fdoc%2Fmu?k.htm
    (VB 2009.8-ban felvéve)

    http://hu.wikipedia.org/wi??ki%2FDzsudzs%C3%A1k_Bal%C?3%A1zs
    (DZSB 2010.8-ban Oroszországba igazolt)

    --------------
    Országos Idegennyelvi Könyvtár; Molnár utca 1462 (14+62=76), a 26os, ill. na, 206os mellék alatt:

    Molnár Andrásné (Molnár, akár az utca)
    orosz nyelvi referens
    +36 (1) 318-3688/206

    Szalai G. Erzsébet (http://hu.wikipedia.org/wi??ki%2FSzalai_%C3%81d%C3%A1?m)
    francia nyelvi referens
    +36 (1) 318-3688/206

    és nem Rómeó, hanem:
    Sturcz Júlia
    feldolgozó könyvtáros
    +36 (1) 318-3688/206

    ------------
    Egy kis James Bond:
    http://www.youtube.com/wat??ch%3Fv=XzFz-gLoycI

    Mr. White phone number:
    3926222431
    message date:
    16:20 2006.8.4.
    Mr. White car plate number:
    7843 BB

    ON
  • valamit
    #23
    http://en.wikipedia.org/wiki/Murder_on_the_Orient_Express
  • valamit
    #22
    http://www.imdb.com/title/tt0071877/
  • valamit
    #21
    OFF

    I think coming informations are public interest:

    1. I don't have "plans". Credit system works that buying my plans (without pay me) and sold to everbody else. So I think everbody knows what happend at this time, and at earlier, that understandable what I say.

    2. I don't want/I don't plan to leave Hungary, as I don't plan other things. I know Ferenc Gyurcsány sais "go away", but I don't plan this.

    3. As I know now, I don't have serious illness, BUT the government/crediter "kindness" can every day changes this at serious. (one day after that Ferenc Gyurcsány resigned I get a heartattack, which was "repaired" in detoxic center on 2010.8) (and one day after that I wroted these on twitter I've lost one of my tooth cementation)

    4. Now I don't want to buy new glasses, or bycicycles, or bike, or car. If somebody nowdays want to give a "new bycicle" I will drop him/her, that makes biggest pain. (so that not means that I not search new work, becouse I sacked; but I don't want "new bycicle", bike and so on.. work yes, but It's another thing)

    5. If somebody thought, that I'm the worst leftist, that I suggest some facts, that makes to viewable, that as "leftist" I'm so blind. For example if these two phone number are not on window of neighbour house, that maybe I never see lot's of things.

    6. Nowdays I don't want make suicide. I know, that some people like to see, that I make suicide, but I don't like suicide, and I think it's normal. Not egoism if somebody don't want to make suicide, I think.

    7. So, lot's of peoples thinks that I'm the main example for the leftist's stoles. To this, I say some facts. My pantry burglared more times. One example, that burglared for an ironing board. Nothing more. Only for an ironing board. Burglar demolished my lock on pantry, and stoled my mothers 20+ years ironing board, which she gave me, when I moved from home. So, this one example. But I have more examples.. A souvenir stoled from my luggage, two times broked my glasses, once money stoled with these event, it's about a full desk books stoled from me, and so on..

    8. Lot's of peoples thougth that I'm pedophile. To this I like to say that I'm not planning with girls which are not have at least 20. (and I think 20+ is not pedophile)

    9. Lot's of other/same people (ye, lot's of people says same time that I'm pedophile & gay, and some other "good") So, I sais a question, if it's true, that why made Hungary a budget that made on 2010-11. I'm gay, or Hungarian budget (look numbers) - helped with international credits - is fuck every girl's who is - only little - potenial partner? If it not enough, I suggest "Szíven szúrt ország" movie and connectings. Other connections, but connections: burglars. I think not
    accidently stoled at first my bycicle or at second my ironing board from my pantry, and demolished to these at least three lock.

    10. Peoples who are not knows what behind Ferenc Gyurcsány sacking from PM, I suggest Darwin nick forum talking boxes in 2008-9. (he commented before on a Middle-Eastern cease-fire between Israel and Palestinians) They will see, that he started critizsizing on 2008.8, and short after collapsed Hungarian economic, and after on spring sacked Gyurcsány from PM, after a trip to Moscow.

    11. Some people says: I'm not Hungarian. They think, that I'm too "leftist". They think, that I'm too "liberal". They think, that I'm not "true Hungarian", I'm not "rightist". (or some day they think I'm "far rightist", if there are not another else) So, I have Hungarian citizenship. I borned in Hungary. I lived in Hungary from my birthday. I heard that they thought that my Hungarian citizenship is bad them. They planned to revoke my citizenship and they searched examples for this. Why? Becouse if I'm Hungarian citizen I have rights for example to dole or other helps from the state. So for this, that "You are not Hungarian, you are leftist" and so on, I wanted to say, that on Hungarian referendum 2004 I supported Political Party Fidesz.

    12. Lot's of people thought that "he has everything", and envying. So, nowdays, I'm: orphan (no father, no mother, no grandparents, all died), which can't change; lonely which status has a massive support if we look Hungarian budget 2010-11 (and a lot's of other state support; but it's very viewable, I think), and from 9.30. I'm unemployment. (this had as same support) So, who is envying? Ye-ye, I understand. Money?
    So my financial situtation same as a person who earn a little bit few money then average in country, becouse on 1990's when was this question it was the road to turn around envying.

    All of these, becouse of that I see a lot's of misunderstandings which could make unpleasant things what nobody want. Or, at least I don't want.

    ON
  • valamit
    #20
    OFF

    I think coming informations are public interest:

    1. I don't have "plans". Credit system works that buying my plans (without pay me) and sold to everbody else. So I think everbody knows what happend at this time, and at earlier, that understandable what I say.

    2. I don't want/I don't plan to leave Hungary, as I don't plan other things. I know Ferenc Gyurcsány sais "go away", but I don't plan this.

    3. As I know now, I don't have serious illness, BUT the government/crediter "kindness" can every day changes this at serious. (one day after that Ferenc Gyurcsány resigned I get a heartattack, which was "repaired" in detoxic center on 2010.8) (and one day after that I wroted these on twitter I've lost one of my tooth cementation)

    4. Now I don't want to buy new glasses, or bycicycles, or bike, or car. If somebody nowdays want to give a "new bycicle" I will drop him/her, that makes biggest pain. (so that not means that I not search new work, becouse I sacked; but I don't want "new bycicle", bike and so on.. work yes, but It's another thing)

    5. If somebody thought, that I'm the worst leftist, that I suggest some facts, that makes to viewable, that as "leftist" I'm so blind. For example if these two phone number are not on window of neighbour house, that maybe I never see lot's of things.

    6. Nowdays I don't want make suicide. I know, that some people like to see, that I make suicide, but I don't like suicide, and I think it's normal. Not egoism if somebody don't want to make suicide, I think.

    7. So, lot's of peoples thinks that I'm the main example for the leftist's stoles. To this, I say some facts. My pantry burglared more times. One example, that burglared for an ironing board. Nothing more. Only for an ironing board. Burglar demolished my lock on pantry, and stoled my mothers 20+ years ironing board, which she gave me, when I moved from home. So, this one example. But I have more examples.. A souvenir stoled from my luggage, two times broked my glasses, once money stoled with these event, it's about a full desk books stoled from me, and so on..

    8. Lot's of peoples thougth that I'm pedophile. To this I like to say that I'm not planning with girls which are not have at least 20. (and I think 20+ is not pedophile)

    9. Lot's of other/same people (ye, lot's of people says same time that I'm pedophile & gay, and some other "good") So, I sais a question, if it's true, that why made Hungary a budget that made on 2010-11. I'm gay, or Hungarian budget (look numbers) - helped with international credits - is fuck every girl's who is - only little - potenial partner? If it not enough, I suggest "Szíven szúrt ország" movie and connectings. Other connections, but connections: burglars. I think not
    accidently stoled at first my bycicle or at second my ironing board from my pantry, and demolished to these at least three lock.

    10. Peoples who are not knows what behind Ferenc Gyurcsány sacking from PM, I suggest Darwin nick forum talking boxes in 2008-9. They will see, that he started critizsizing on 2008.8, and short after collapsed Hungarian economic, and after on spring sacked Gyurcsány from PM, after a trip to Moscow.

    11. Some people says: I'm not Hungarian. They think, that I'm too "leftist". They think, that I'm too "liberal". They think, that I'm not "true Hungarian", I'm not "rightist". (or some day they think I'm "far rightist", if there are not another else) So, I have Hungarian citizenship. I borned in Hungary. I lived in Hungary from my birthday. I heard that they thought that my Hungarian citizenship is bad them. They planned to revoke my citizenship and they searched examples for this. Why? Becouse if I'm Hungarian citizen I have rights for example to dole or other helps from the state. So for this, that "You are not Hungarian, you are leftist" and so on, I wanted to say, that on Hungarian referendum 2004 I supported Political Party Fidesz.

    12. Lot's of people thought that "he has everything", and envying. So, nowdays, I'm: orphan (no father, no mother, no grandparents, all died), which can't change; lonely which status has a massive support if we look Hungarian budget 2010-11 (and a lot's of other state support; but it's very viewable, I think), and from 9.30. I'm unemployment. (this had as same support) So, who is envying? Ye-ye, I understand. Money?
    So my financial situtation same as a person who earn a little bit few money then average in country, becouse on 1990's when was this question it was the road to turn around envying.

    All of these, becouse of that I see a lot's of misunderstandings which could make unpleasant things what nobody want. Or, at least I don't want.

    ON
  • valamit
    #19
    OFF
    Úgy tűnik az alábbi információk közérdekűek:

    1. Különösebb terveim nincsenek, megelőzve jószándékú embereket, hogy legyen minek alátenniük. Nyilván mindenki tudja mik történtek a közelmúltban is, meg korábban is, tehát érthető miről beszélek.

    2. Az ország elhagyása sem szerepel az amúgy se létező terveimben. Mindenféle Gyurcsány féle bátorító "el lehet menni" szövegek kapcsán sem.

    3. Momentán tudtommal semmi komolyabb betegségem nincsen, de a kormányzati/hitelezői jóindulat bármelyik nap képes ezen jelentős változtatásokat végezni (rögtön Gyurcsány lemondása utántól lettem "szívbeteg", amit mit tesz isten 2009.8tól javítottak a detoxikálóban), ilyettén fáradozásait ha megspórolná azt vélhetőleg nem veszem rossz néven. (mióta ezt először itt elpostoltam - tegnap, aztán törölték - sikerült kiesnie egy fogtömésemnek)

    4. Momentán nem tervezek új szemüveget venni. Biciklit se. Motort se. Autóvásárlási szándékaim sincsenek. Ne is akarjon nekem senki "új biciklit" adni, mert jelenleg úgy vágnám hozzá, hogy a lehető legjobban fájjon neki. Itt jelezném, hogy jövő augusztusig még csak véletlenül se tervezek "váltani". (nyilván nem munkahely értendő ez alatt, köszönhetően az ilyen irányú bátorításoknak felmondással)

    5. Aki úgy gondolta, hogy én vagyok az átkosan baloldali, annak azér itt-ott szöget üthetne a fejében néhány dolog, amelyek arra utalnak, hogy a baloldaliság kapcsán hát hogy is mondjam, erős elmaradásaim vannak láthatóan. Gondolok például arra, hogy a szomszéd ház ablakába ha nem teszik ki nagy betűkkel azt a két telefonszámot, akkor lehet, hogy egy sor dolgot a mai napig se látnék, vagy láttam volna.

    6. Momentán az öngyilkosság se foglalkoztat. Nyilván néhány újabb betegség (pl. Kunczián módra), hosszabb munkanélküliség és egyéb jóindulatú pofonok ezen tudnak változtatni, de alapvetően nem életcélom az öngyilkosság. Vélhetőleg ezzel nem vagyok egyedül.

    7. Azok, akik úgy gondolják, hogy én lennék az országba a baloldali lopásra a minta, azoknak megemlítenék olyan ápróságot, hogy a kamrámat már feltörték, a lakatot is leverve, nem csak bicikliért, de vasalódeszkáért is! Mármint kizárólag egy több évtizedes vasalódeszka volt ott, és azért is betörtek. Olyan csekélységeket má meg se kéne említenem, hogy durván egy nagyobb könyvespolcnyi könyvem van itt-ott közkézen, köztük dedikált is. Meg, hogy a kulcstartómról lelopták a souvenirt, vagy a táskámról a kitűzőt, a szemüvegem két alkalommal összetörték, egyik alkalommal ezzel együtt több tízezer forint értéket is meglovasítva, stb.

    8. Azok akik úgy gondolják pedofil vagyok megemlíteném, hogy 20 év alatti lánnyal elvből se tervezek kapcsolatot. (bár momentán amúgy is meglehetősen szűk körbe gondolkodom :) )

    9. Akik buzinak gondolnának, azoknak megemlíteném a 2010-11es költségvetést, melyben a magyar állami költségvetést tervezték azon az alapon, hogy a boldogság lehetőleg messzire kerüljön. Ennek kapcsán még meg lehetne említeni olyan filmeket, mint a Szíven szúrt ország, és kapcsolódásait. Ide kapcsolódnak betörések is vélhetően (vasalódeszka, iron (vasaló)-val).

    10. Azok akik esetleg nem látták a Gyurcsány elküldésének hátterét, ajánlom figyelmükbe Darwin nick index fórumos hozzászólásait, úgy 2008 augusztus-szeptember környékétől fogják észrevenni, hogy elkezdett magyar politika témában kommentelni. (előtte jött létre ui. épp egy izraeli-palesztin tűzszünet, ami témában előtte kommentelt) És röviddel ezt követően szakadt be a világgazdaság, majd fagyott be a magyar kötvénypiac, márciusban pedig egy moszkvai út után távozott Ferenc. Azért ajánlom ezt figyelmükbe mert esetleg másként ítélik meg majd, hogy miért is távozott GYF.

    11. Azok akik úgy gondolják, hogy nem vagyok magyar, jelzem a személyim magyar. Amennyire tudom itt is születtem, itt is nőttem fel. Halottam már olyant is, hogy azért, hogy ne legyek jogosult segélyre se meg kellene vonni tőlem az állampolgárságot. Ez ügyben má láttam is, hogy keresik az ilyesmire való precedenseket. Nos, ehhez a "te nem vagy itthon", "el lehet menni" vonalhoz még megemlíteném, hogy ama bizonyos sokat emlegetett határon túlis népszavazás ügyben egész véletlen még támogattam is a Fideszt.

    12. Akik nagyon irigykednének: jelenleg árva vagyok, ez vélhetőleg már nem is fog változni; egyedülálló, meglehetősen masszívan ugye köszönhetően a magyar nemzeti összefogás rendszerének, ami nagyjából ebben ért egyet ahogy nézem akárcsak a tavalyi költségvetést is ; továbbá most már munkanélküli is. Ami az anyagi helyzetemet illeti, az nagyjából olyan, amilyent egy mindenkor átlagbér alatt kereső - csak, hogy erre se kelljene irigykedni közben se - félre tud, tudott tenni magának.

    Mindezeket csupán néhány - úgy tűnik igencsak közkeletű - félreértések magyarázat és az ebből eredő kellemetlenségek megelőzéseképpett.
    ON
  • valamit
    #18
    http://www.imdb.com/title/tt0119488/
  • COOLancs
    #17
    Derrick a legjobb, Horst Tappert forever!
  • vajasfarok
    #16
    De ez a Simek Kitti a focista Simekhez hogy kapcsolódik? A Morvai Krisztina meg a Jobbikos M.K.?
  • valamit
    #15
    "a való életből"
  • vajasfarok
    #14
    Hogy jön a Simek a krimikhez ??
  • bakvarnyu
    #13
    Raymond Chandler könyveit tudnám ajánlani (most 100 Ft-ért láttam őket a vaterán),filmek is készültek a műveiből Humphrey Bogart főszereplésével .
    Umberto Eco -tól a Rózsa neve és Foucault inga felülmúlhatatlanok, bár ezek kissé nehezebben olvashatóak a rengeteg történelmi adat miatt.
    Aztán még tetszettek ezek is:
    Fred Vargas: Messzire fuss, soká maradj!
    John le Carré: A kém, aki bejött a hidegről


  • valamit
    #12
    Köszi, épp a könyvtárlátogató fúziós bombákon elmélkedtem, onnan má a misztikus stílus se lehet messze :)
  • Hegi90
    #11
    Ha valamennyire megfog a misztikusabb stílus, akkor ajánlom Leslie L. Lawrence könyveit!
  • Hegi90
    #10
    CSI, mint krimi
  • szabii98
    #9
    :D
  • ldavid
    #8
    a port linkelt már pornó oldalt is egy (nem pornó) film hivatalos oldalának, szóval... :)

    imdb-n mindkettő crime, drama, mystery
  • szabii98
    #7
    A Port.hu szerint nem, de szerintem is krimi a Castle.
  • ldavid
    #6
    a mentalist krimi, a castle meg nem?
  • szabii98
    #5
    A CSI sorozatok, A Mentalista(The Mentalist), Hazudj, ha tudsz(Lie to me), Dr. Csont( Bones ), valamint még a Castle, ami ugyan nem krimi de hasonló.
  • Victor1103
    #4
    Rex felügyelő:P
  • valamit
    #3
    Egy gyorsvonat a való életből: Simek Péter Kitty

    http://webshop.animare.hu/kitti_retteges_es_eroszak_otthon+70939.html
  • valamit
    #2
    Nézegettem a könyvespolcom és ilyen íroktól van több krimim is, hogy:

    http://en.wikipedia.org/wiki/Evan_Hunter
    (főleg: http://en.wikipedia.org/wiki/87th_Precinct)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Agatha_Christie
    (főleg: http://en.wikipedia.org/wiki/Hercule_Poirot és http://en.wikipedia.org/wiki/Miss_Jane_Marple )

    http://en.wikipedia.org/wiki/Erle_Stanley_Gardner
    (főleg: http://en.wikipedia.org/wiki/Perry_Mason )

    http://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Fleming
    (főleg: http://en.wikipedia.org/wiki/James_Bond )

    Ezek így persze nem sokat mondanak, de sok önmagában is érdekes sztori akad közöttük..
  • valamit
    #1
    Kedvenc krimik, valamiért érdekes krimik, saját krimik, de akár valós bűnügyek később könyvbe öntött formái