42
Nokia 500: Symbian Anna
  • markustibi
    #42
    sziasztok segítsetek kifüggetleníteni a nokia500at!
  • SzQk
    #41
    Helló! Ennek is olyan a képernyője, mint az N8-nak?
  • Cefre
    #40
    hello nekem nokia 700 as van elinditottam a softwer frissitést újraindul és azóta nem tudom bekapcsolni .mit tegyek a telefonnal?
  • Fülüke
    #39
    Üdv!

    Hol lehet beállítani az sms hangot? Hol lehet betölteni?
  • desigo
    #38
    lol

  • desigo
    #37
    "azon kívül ott a MeeGo"

    Sajtóértesülések szerint a finn gyártó túlélésének szempontjából kulcsfontosságúnak tartott amerikai mobilpiacon nem fog megjelenni a Nokia üdvöskéje, a MeeGo platformot futtató N9.

    Nemrég jelentették be, hogy számos, az Egyesült Államok területén működő üzletüket kénytelenek bezárni, sőt, ami a Nokia online boltjait illeti, azok teljes mértékben eltűnnek majd az országból.
  • DjDano
    #36
    A Nokia felett nem járt el az idő. tévedsz... Mindössze annyi történt, hogy nem reagáltak időben a kihívásra amit egyrészt az Iphone "őrület", másrészt az Android megjelenése okozott. Gondolták elevickélnek az amúgy maximálisan kiforrott, de kezelőfelületében már a konkurensekkel nem versenyképes Symbiannal, ez nem jött be... Ezért született meg a Nokia - MS szövetség és a WP7 igen jó esély a talpra állásra, azon kívül ott a MeeGo. Persze még idén és jövőre is fogunk látni Symbianos Nokiákat a középkategóriában...

    tmp: A Nokia nem akart Androidos telefonokat csinálni, mégpedig azért nem mert hosszabb távon az nem kifizetődő. Az MS szabadalmi pereket akaszt az Androidos gyártók nyakába és tejelnek is mint a huzat. A Samsung minden egyes eladott mobilja után 15!! dollárt kap a MS, a HTC-k után 5 dolcsit!!

    Így már talán érthető, hogy a Nokia miért inkább a Microsofttal való szövetkezést választotta.
  • tmp
    #35
    Nem hiszem, hogy nem tudtak volna jó androidos készülékeket csinálni ilyen "háttérrel", no mind1 ők azt a szar windows phonet választották, aztán ne csodálkozzanak, ha a Samsung több okos telefont ad el mint ők.
  • kifli
    #34
    symbian halott ötlet, hanyagolni kellene már...
  • szucsy89
    #33
    Nekem mindig is Nokiám volt (6-7 telefon, meg volt 2 Siemens is az őskorban), de a következő telefonom tuti nem az lesz. Tényleg eljárt felettük az idő, mi sem bizonyítja jobban azt, hogy egyre csúszna a lejtőn, hogy a piaci részesedéseikből is rengedteget vesztettek... olvastam valahol, hogy ha ilyen ütemben folytatódik ez a tendencia 1-2 éven belül csomóan megelőzik őket. Az Androiddal egyszerűen nem tudnak versenyezni, a Google vagy 2 évvel előttük jár... de mondhatnám ezt az Apple-re is. Aki szerint a Nokia még mindig a legjobb, az még a régi 5-6-10 évvel ezelőtti (álom)világban él :)
  • tmp
    #32
    Várd csak meg ezt a szart, aztán majd 4-5 alkalmazás biztosan lesz rá.
  • greg benz
    #31
    125 g
  • hungary27
    #30
    hány kiló egy ilyen?
  • sapkafej
    #29
    semmi baj nincs a Nokiával. de ránézek erre a telefonra és meg kell kérdeznem, hogy mivel foglalkoztak az utóbbi 2-3 évben?
  • DjDano
    #28
    Micsoda troll áradat, egyszavas/egymondatos benyögések a készülék ellen érvelés nélkül... Az ár és specifikációk alapján ez a készülék igenis versenyképes lesz! Hajrá Nokia!
  • Stig95
    #27
    Nem tudom mi a baj a Nokiával.
    Nekem volt 6600, N95 8GB-om most N900am van és egyikkel se volt semmi gondom (csak az árával)
  • sapkafej
    #26
    mondjuk már ki: tök tré ez a telefon
    ettől kéne beszarni a Nokia szerint?
  • blekike
    #25
    sztem arra gondol, hogy megszokta a symbiant és az androidot bonyolultabb kezelni.
  • HappyHunter
    #24
    Hogyhogy körülményes az Android?
  • greg benz
    #23
    Veszel hozzá egy ilyet, felraksz a telóra egy Garmint, és kész:)
  • Daell Drow
    #22
    GPS-re hogy tudod hasznalni? alapban nicsn benne.
  • spy803
    #21
    Iphonera nincs pénzem. Android nekem körülményes. (lehet egyedül vagyok ezzel) A symbian számomra a legkezelhetőbb. Persze a főzött romok valahogy évezredekkel jobbak, a gyárinál. :D
  • REPS0L
    #20
    imádtam.
  • greg benz
    #19
    Kövessétek az én példámat:D Visszatértem a nokiának abba a korába amikor még adtak magukra és telefonokat csináltak:) Egy ősrégi (felújított) 6600-val tolom:D Telefonálni,sms-ezni lehet vele, és én még gps-re is használom bringán. Teljesen jó, nem kell ennél több:D
  • ajem kisa
    #18
    Azért az N8 képei faszák már!:)
    Az android nekem nemjön be:S
    Amúgy 3110 az isten!:D csak kicsiben kellene! GPS, net...ezek nélkül is lehet élni ám!;) Na mindegy, csak azt szerettem volna közölni, hogy ez mind csak elhitetett "szükséglet"! Bár nyilván ahogy írtam, attól is függ, hogy mit melózol, mennyit utazol...stb., nekem szerencsére nemkellenek, nem szükséges, 8-10h kimarad "hi-tech" nélkül na bumm...:D
  • whiskeyman
    #17
    Kb én is ezen a véleményen vagyok, ha valaki fényképezni akar telefonnal...
  • HappyHunter
    #16
    Szerintem vegyél egy filléres telefont (alsókategóriás nokiák nem olyan rosszak) és hozzá 60-70 euróért egy kompakt fényképezőt. 12 megapixel egy mobilban? Jó nem lehet.
  • whiskeyman
    #15
    Én például használom, (amikor nem vagyok gépközelben) netezésre, youtube, e-mail. Használok rajta GPS-t, ha olyan helyre megyek, amerre nem jártam. Van 1-2 olyan alkalmazás, amit használok és ami segít...pl: zenefelismerő, flash LED (ha nem akarok villanyt kapcsolni - piásan - :D), és 1-2 játék, amivel csak úgy elütöm az időt. De laptopon játszok, ha olyanra van igényem.
    amúgy az általad említett funkciókra a Samsung M8910 - Pixon 12 telefon alkalmas lehet
  • desigo
    #14
    A Nokiával az a baj,hogy elhaladt előtte gyorsvonatként az iOS és az Android is.Minimum 1 évvel le vannak maradva.Windows Phone 7 talán megmenthetné de az is nagyon lassan pörög fel.

    Ennek az eredménye:
    A több mint húsz százalékos piacvesztés mellett közel félmilliárd eurós veszteséget is kénytelen volt elkönyveli a Nokia.

    A moody's leminősítette a nokiát
  • ajem kisa
    #13
    Amúgy ha valaki őszintén megmondja, hogy mi az az alkalmazás amit ténylegesen kihasznál 1 telóban azt megköszönném!
    Nekem ~1éve van smartphone-om, de a lelkesedésen kívűl nem is volt rá szükségem! Ha nem autóval járnék, lehet, hogy kihasználnám a zenét, az e-maileket talán használom, és felnézek néha a fb-ra és böngészek egy nagyon minimálisat ha van pár olyan percem, de ezeket kibírom hazáig, a kocsiban meg van 32gb zeném...szóval nekem ha lenne valami normális kicsi teló amin lenne sms/mms/hívás/fogadás/12mpx csak, akkor tuti vevő lennék rá!
    Mert azért egy jó fényképező praktikus lehet, de 5mpx még szerintem karcsú!
    Persze akik olyan helyen meloznak vagy tanulnak ahol mondjuk az utazás ideje alatt még dolgozhatnak is a telón azt megértem, de szerintem nagyonsoknak csak felvágni kell, mert az okosteló a legelérhetőbb "luxuscikk", sokkal olcsóbb mint egy verda, meg a benzin...bár ha feltölteni sem tudja a kártyát...mindegy, ez csak egy kis röpke gondolatmenet volt!:)
    Szoval nehogy megsértődjön meg okosítson valaki, csak a szimpla kérdésre válaszoljatok ha akartok, hogy mi az amit mamár nemtudtok nélkülözni a telón?!
  • whiskeyman
    #12
    kíváncsi vagyok, hogy a Samsung és a Motorola okostelefonok, mivel nem tudtak meggyőzni...
  • Pistike 007
    #11
    Ismerősök között van vagy 10, öhm..
    Persze, mindenkinek más jön be :)
  • Grr1234
    #10
    ZTE Blade.
  • ScarY MAN
    #9
    A kezelőfelület sebessége szintén elmarad a csúcskategóriás modellekhez képest, hiába dolgozik gyorsabb processzor a Nokia 500-ban, mint az N8-ban, E7-ben vagy az E6-ban. A Symbian Anna megújult kezelőfelülete alapvetően nem különbözik attól, amit az X7 vagy az E6 esetében láthattunk, vagyis a felhasználó több, widgetekkel ellátott főképernyő közt választhat, melyek közt oldalra lapozással lehet váltani. Többek közt ez a lapozás tűnt olykor kissé akadozónak.
  • Pistike 007
    #8
    Am mi a baj a Nokiával.?
    Ha nincs zsó ájfonra akkor ti mit vennétek?
    Engem a Samsung meg Motorola meg társai csodák nem győznek meg.
  • Narxis
    #7
    Csak Nokiát ne.
  • SzirmosSzisza
    #6
    Ez Symbian ?
  • whiskeyman
    #5
    még gyártanak telefont?
    sajnos ma már eléggé a béka segge alatt van a Nokia, pedig régen nekem is csak Nokiáim voltak (3310, 6210, 6310, 2 db 7650)
  • DarkHorSe
    #4
    micsoda meggyozo ervek
  • davidka003
    #3
    Nokiát hanyagold.