11
  • Zombee
    #11
    Tudom. Olvasd el még egyszer. Leülhetsz, egyes.
  • donceleger
    #10
    Nekem mindegy, csak valaki magyarázza el nekem, hogy mit jelent az, hogy büntet??? Mikor büntetni egy előzetes? Egy akciófilmnél vágom, hogy összeszedik a legkeményebb jelenetet és ügyesen összevágják a trailert és odadobják a nézőknek, de egy ilyen családi film mikor tud büntetni?
  • kalapos01
    #9
    Argó az, úgy szép. Nem szleng.
  • Zombee
    #8
    A szleng olyan csoportnyelv (szociolektus), mely kis létszámú, sok időt együtt töltő, azonos foglalkozású vagy érdeklődési körű csoportokban születik, és fontos társas szerepet tölt be ezekben a közösségekben: erősíti az összetartozás érzését, és elkülöníti az adott közösséget a többitől. (Az a felfogás, mely szerint szleng a modern nagyvárosok – elsősorban fiatalok által beszélt – alacsony szintű népnyelve, melynek szókincse jelentős részben a tolvajnyelvből származik, még manapság is elég elterjedt vélekedés, bár a modern szlengkutatásban már meghaladottnak számít.)
  • tommygear
    #7
    viktor
  • Beast Machine
    #6
    Tudtad, hogy a szleng a köznyelv? Ha felsőmagyarul akarsz cikket olvasni, javaslom inkább az Élet és Irodalmat az esgé helyett.
  • Zombee
    #5
    Pedig találó a cím. Büntetés végignézni :).
    Nem tudom, ki hogy van vele, de ezek a régi rajzfilmek digitális újkori verziói egytől egyig szarok. Eleve gagyi, ahogy kinéz, és még tesznek hozzá egy, az eredetit megerőszakoló "sztorit".
  • Victor1103
    #4
    úgy-úgy! EGY ÚJSÁGÍRÓ NEM HASZNÁL SZLENGET!
  • zetortraktor
    #3
    Fúúúj, szleng! Fúúj! AZ újságírót onnan lehet megismerni, hogy nem használ szlenget. Azért nem semmi, hogy pár pukkancs kommentelő min képes problémázni.
  • Laslow
    #2
    Hagyjuk már a szlenget a cikkekből, főleg a címükből! Könyörgöm, újságíró lennél!
  • xido
    #1
    magyar címmel nem rendelkezik..várj..amm..Alvin és a mókusok 3?:)
    és nem,nem érdekel,hogy lehet alcíme,a 2.résznél is leszarta a hazai forgalmazó:)