13
  • Thrawn
    #13
    Szó nincs arról, hogy fel is fog menni a tetejére. Keresnek egy lankásabb lejtőt, ahol feljebb tud jutni és a földtani, (bocsánat, marstani) rétegek is jól vizsgálhatók.
  • kisemlős
    #12
    Azért ez nem semmi, egy 5000 méteres hegyet, még itt a földön is épp elég leközdeni egy robotnak...
  • item
    #11
    Azért a legutolsó mars járó óta eltelt pár év és gondolom tovább fejleszthették a jármű elektronikáját és mozgóalkatrészeit. Nem hiszem,hogy olyan hülye emberek dolgoznának ott,hogy ilyesmire ne gondolnának. A labortesztek után biztosan kiviszik majd ezt is a marsi terephez hasonló vidékre.
  • uwu 80
    #10
    Az csak egy ék, hogy el ne guruljon, ha jön egy cunami.
  • ProgServ
    #9
    Mérnök emberek azt a bukkanót nagyon szépen megtervezték, amint ez a cucc átgyalogol.

    A Mars-nak is szóltak a tesztekről? Mert gyanítom, nem előre beállított, kimért tereptárgyak lesznek.

    Vagy igen?!
  • NIBI
    #8
    Nem kell(ett) tónak lennie, a kőzetrétegeket vizsgálja. Ha valaha vizes volt a talaj azt is már ki tudja mutatni annyi féle/fajta réteg van egymáson a kitüremkedő hegy miatt.
    Én azon csodálkozom, hogy hegymászásra van tervezve ennek ellenére hát elég gyengén bordázott kerekekkel van ellátva. Illetve nem túl mélyek azok a bordák így ránézésre... Én biztos 2-3-szor mélyebbeket használnék. :D
  • Thrawn
    #7
    Elég bonyolult lesz ez a fajta leszállás, de annak idején azt hittem, a ballonos se fog működni.
  • amitakartok
    #6
    Azt honnan tudják, hogy a kráteren egykor áthaladt egy folyó? Teljességgel lehet, hogy ez valaha egy krátertó volt de szélerózió lekopasztotta az oldalait.
  • NEXUS6
    #5
    Akkor viszont a kis zöld marslakók biztos nem engedik leszállni!
  • WinG
    #4
    Ilyen probléma biztosan nem lesz, ugyanis az elsődleges energiaforrása egy belső radioizotópos generátor lesz. Nem is tudom, visz-e magával napelemeket.
  • mcganyol
    #3
    Gondolom ezen jobban megoldják hogy le tudja "porolni" a napelemét, illetve egy kis szélkerék is lehetne rajta, hogy amikor egy hónapig homokvihar van és nem kap napfényt, akkor is a minimális melegítéshez szükséges energia meglegyen. Érdekes lehet a nasa-nál marsjáró projekten dolgozni...
  • NEXUS6
    #2
    Hogy 7 évig üzemképes marad a tervezett pár 10 napos működés helyett?
  • Fresh Duke
    #1
    Csak nehogy úgy járjon, mint a Spirit. :'(