8
  • bvalek
    #8
    Melyik párt miniszterelnökjelöltje is tárgyalt titokban a franciákkal az erömüröl? A te szavazatodon is múlik, hogy ne jöjjön össze nekik...
  • Sir Ny
    #7
    gyanús Duna folyik az erőmű bővítése körül
  • Sidewinder
    #6
    Az orosz ajánlat a legolcsóbb a bővítésre. De szerintem francia lesz, ami 2-szer olyan drága.És a franciák eddigi paksi tevékenységét ismerve, (szarul megtervezett, majd emiatt széjjelszállt kazettatartó a pihentetőmedencébe drágán) ennek egyáltalán nem örülök.
  • tatish
    #5
    Hát na, kell az oroszoknak a MOL részvényért cserébe hogy velük bővíttessük a blokkokat ( a lehető legdrágább módon).
    Én inkább az alternatív dolgokat támogatnám jobban, biógáz, biómassza, hévíz hőjének kiaknázása, vagy akár a magyar napelemes tetőcserép gyár támogatása ezáltal talán olcsóbban juthatna hozzá a pórnép a napelemes technológiákhoz.
    Tényleg, nem tud valaki arról hogy azzal a napelemes tetőcserép projekttel mi is van?
  • Piel
    #4
    A plutoniumra épülő fejlesztéseket le kellene állítani és helyette van más amit szorgalmazni kellene, mint például a tóriumreaktor. Kevesebb környezetszennyező anyag, egységnyi anyagnál 6-szor magasabb energiatermelés. Itt olvashattok róla: http://ffek.hu/cikk/gyors_tenyeszreaktorok_jovoje A németek néhány éve kísérleti üzemet folytattak egy ilyen reaktorral ami évekig működött náluk. Egy hátránya van: a reaktorban nem lehet atombomba előállításához alkalmas sugárzó anyagot előállítani. Ami ugye minket nem is nagyon zavarna!
    Ha most a politika nem mutyizna akkor sokkal ésszerűbb döntés születhetne, és nem az adófizetők pénzét lopnák el!
  • gopher
    #3
    Úgy látom itt nincs sok hozzászólás, pedig itt volna min "pampogni" szerintem :) Nem flémelni akarok, de azért dúrva, hogy ezek mennek.
  • Narxis
    #2
    De.
  • Irasidus
    #1
    Ennek nem a tudományos hírek között lenne a helye.