23
  • kisemlős
    #23
    Nem a tudóst nézem le, hanem a cikket vélem szenzáció hajhásznak...
  • Chocho
    #22
    Leonardónak konkrétan a többdimenziós időutazás is eszébe jutott. Pedig hol volt akkor még a viktoriánus Anglia... :)
  • B0nFire
    #21
    Ezt csak érdekességképpen említettem meg. Amúgy a szemüvegem éppen most foncsorozzák újra!
  • Tetsuo
    #20
    LOL Mi ez a negativ szemlelet?! Hol a rozsaszin szemuveged?
  • B0nFire
    #19
    + Johann Sebastian Bach süldő korában, amikor egy nagy orgonaművész koncertezett valahol távol, szépen gyalogszerrel elballagott Hencidától Boncidáig, mert szekér sem volt. Csak vándorbot.

    Az sem lehetett leányálom. :)
  • duke
    #18
    Erdekes lett volna latni, hova fejlodott volna a 20-as evektol ha a vilag vevo lett volna ra. Lehet hogy gyorsabban jelent volna meg az internet, de az is lehet, hogy kesleltette volna, mert mas iranyba indult volna el a fejlesztes.
    Neha belegondolok, hogy milyen egyszeru tudashoz informaciohoz jutni az internet altal, es elkepzelni sem tudom hogy 100 evvel ezelott, hogy fenebe tudtak barmit is megoldani, kitalalni, amikor meg telefon se nagyon volt. Voltak a konyvtarak, meg a hetekig tarto levelezesek.
  • B0nFire
    #17
    Végre egy értelmes cikk, csak kár, hogy a vészmadarak egyből jönnek flémelni.

    Nincsen nektek valami komplexusotok, hogy folyton csak károgni tudtok? Némelyeknél egy kezemen meg tudnám számolni, két év alatt hány pozitív hozzászólása volt egy-egy cikkhez. Le kéne néha venni azt a sötét szemüveget, még ha nehezetekre esik is, és örülni egy kicsit az életnek. Nem kell megkeseredni, a mindenségit neki!
  • Piszkos  Fred
    #16
    Feltételezi hogy azt, amit leírtál. Ha nem, akkor ott biza' gondok vannak...
  • Molnibalage
    #15
    Azért valahol kurva vicces, hogy egy kommentekből te azt hiszed, hogy tudod, hogy én mit gondolok...
  • Tetsuo
    #14
    Az uzleti siker sem lebecsulendo, az igaz, viszont az mar alapbol tul van ertekelve es nagyon nem mindegy a modszer.
  • DjDano
    #13
    jókot=jókor
  • DjDano
    #12
    De utálom a hozzád hasonlóan gondolkodókat... Szerintetek a MS anno csak jókot volt jó helyen és pénzért vásárolt mindent... De kérdem én más miért nem tudta ezt utána csinálni? MErt balfaszok voltak azért és ITT a nagy válasz, nem elég feltalálni/kigondolni valamit, hanem széleskörűen alkalmazni is tudni kell, azé a dicsőség akinek ez sikerül!
  • Molnibalage
    #11
    És éppen ez az. Miér van az, hogy az összes ilyen cikk a gondolatok és a gyakorlati eredmények közé egyenlőség jelet tesz? 100%, hogy nem csak neki jutott eszébe, de zsét valahonnan szerzett arra, hogy elkezdjen valamit.
  • usersg
    #10
    Miért akarod elbagatelizálni egy élet munkájának jelentőségét, ha egyszer teljesen világos hogy ezt az embert csak a technikai lehetőségek fogták vissza. Biztosan voltak olyan ötletei is amik nem megvalósíthatóak, vagy nem lenne értelme, de ilyenek minden tudósnak vannak. Az alapján ítélj amit elért, és tiszteld a tudást, mert ilyen emberek nélkül pl ma nem tudnánk beszélgetni az interneten egymással.
  • Alfa Of NS
    #9
    "Azonban 1934-ben be kellett zárni, mivel a belga kormány a nem volt hajlandó tovább támogatni a projektet. "

    Vagy a könyvlobbi harcolta ki, mert már akkor is magas szinten warezoltak
  • tenkenorman
    #8
    John Trevithick is efféle.
  • googlekereso
    #7
    erre most jöttek rá? én könyvtárosnak tanulok, és már tanultam erről a manusról meg a munkásságáról (arra nem emlékszem, hogy elhangzott volna, hogy ő az ősatyja bárminek is, de maga az anyag meg van)

    úgyhogy megint egy semmit mondó hír (mondjuk ez nem a cikkíró hibája), ráadásul egy olyan dologról, ami jól van dokumentálva, a fószer foglalkozásából adódóan :D
  • kisemlős
    #6
    hm... és az első ősember, aki a követ használta, mekkora koponya volt.
    Elhajítva üzenhetett akármiylen nemzetségű embertársainak, áthidalva a nyelvi nehézségeket...
    Szerencsétlen tudósra ráaggatnak mindet... Kimazsolázták a napjainkban megvalósult ötleteit, és felfújták. Nyílván számtalan olyan ötelete is volt, ami nem valósult meg, vagy orbitális hülyeség lenne...
  • herlius
    #5
    E bizony jó Otlet volt tőle:)
  • Dredd
    #4
    respect neki, valóban korszakalkotó gondolatai voltak!
  • Motoroj
    #3
    Nem kis teljesítmény.
  • Cef
    #2
    Wow. Érdekes. Mindig jó olyan emberekről hallani, akik meghaladták a korukat.
  • Optimus Prime
    #1
    Erről még nem hallottam. Elképesztő hogy egy viktoriánus kori embernek mi eszébe nem jutott. Még meglepőbb, hogy nem pusztításra akarta/akarták használni. Sajnos mára ez a fajta hozzáállás kihalt.