32
Kelet és közép európai zenéi
  • Armagedown
    #32
  • Rpeee
    #31
    \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\
  • ajem kisa
    #30
    Ííí, mindjárt utánajárok, hogy milyenek az albumjai, mert ez nagyon "átjött"!
    Köszi az infót!:)
  • Guren
    #29


    akkor már én is egy magyart

  • ajem kisa
    #28
    Magyarok ők is!:)
  • Pluskast
    #27
    És ha már Kelet-Európa zenéjéről van szó, itt van egy kicsit más - nem csak mai modern - zene. Az érdekessége, hogy ezt egy nagyon tehetséges magyar srác játsza le, nevezetesen Arany Zoltán. Egy rakás ilyen jellegű, más népek zenéit bemutató számot játszik és rakja fel a youtube-ra.

  • Pluskast
    #26
  • Grenzjager
    #25
    román elektro-alter-beat band -> Suie Paparude
  • ajem kisa
    #24

  • 89
    #23
  • 89
    #22
  • 89
    #21
  • Musachy
    #20
    Persze, hogy magyarok. A Belgás DJ Titusz az egyik alapítója.
  • Tomitoka
    #19
    zenr vaze
  • Grenzjager
    #18
    egy kis szarajevói bosnyák reggae-rock :)

    Dubioza Kolektiv




  • karajjj
    #17
    Fehér Balázsnak kibaszott jó hangja van, készül amúgy a rocket science lemez már
  • 89
    #16
    az énekesükkel van egy nagyon jó szám:

  • Guren
    #15
    néhány napja találtam rájuk, szerintem nagyon igényes zene. ők is magyarok.

  • MerlinW
    #14
    Köszönöm a Képzelt város-t, feldobtad a napomat vele:) Nem sok ilyen igényes muzsikát szült a magyar. Az énekhang mondjuk so-so, de szerencsére az album 90%-a instrumentális. Az viszont zseniális.

    Az album egyébként ingyen letölthető a weboldalukról.
  • Guren
    #13
    sajnos nem :(
  • 89
    #12
    ez a Képzelt Város valami eszméletlen
    hasonló magyar muzsikákat tudsz ajánlani? :)
  • HöfEE
    #11
    Esetleg innen lehet ismerős: http://vimeo.com/22763186
  • karajjj
    #10
    nekem ez olyan ismerős valahonnan
  • HöfEE
    #9
    Ez egy bolgár népdal, dubstep feldolgozásban by NiT Grit

  • hunbasser
    #8
    Potap
  • infracore
    #7


  • Szabi1991
    #6

  • ajem kisa
    #5
    Képzelt Város nagyon zsír (a Napra is jó, de most csak az előzőt hallgatom!)! Köszi!
  • N o N a m e
    #4
    Néhány romániai kedvencem, nem rock és nem aljapop. Szerintem.





  • Guren
    #3
    két magyart, mert nem ismerik őket elegen



  • karajjj
    #2
    nem éppen rock, de nekem tetszik

  • Emmegki
    #1
    Sziasztok!

    Ebben a topikban gyűjtsük össze a környező közép-kelet európai országok zenéit! Sok jó zene van, ami csak azért nem ismert, mert nem a \"megszokott\" \"eladható\" nyelveken énekelik, pedig semmit sem ront a minőségükön, sőt :) Alapjában mindenki ismeri a magyar és angol nyelvű felhozatalt, talán a németet is, de a környező országok zenéi teljesen ismeretlenek. Érdekes terep a jútúb kutakodáshoz.

    Alapjában véve rockzenéket látnék szívesen itt, de jöhet más stílus is, csak ne az aljapop (májjáhííí-májjáhóóó-májjáhááhháá).

    Kezdem a sort pár számmal amelyekbe én is véletlen futottam bele, remélhetőleg tudjátok folytatni:

    Ukrajna: Vopli Vidopljaszova / Polonina
    (nagyon jó klip)


    Jugoszlávia - Plavi Orkestar - Fa, Fa, Fa¹ista
    (politikától függetlenül, de tényleg)


    Románia: Phoenix / Negru Voda
    (folk-rock zenekar)