18
  • vato loco
    #18
    Mert a H. P. Lovecraft neve alatt futó borzalmaknak több köze van az eredetihez? ^^
  • Tombi
    #17
    Menj el a marsra! Menj el a marsra !
  • koschwarz
    #16
    "Ebben egyetértünk, csak sajna Dick írásait szerintem elég nehéz lenne úgy megfilmesíteni, hogy azok a nagyközönség számára is fogyaszthatók legyenek."

    na, pont valami ilyesmit írtam én is :D
  • koschwarz
    #15
    p. h. dick novellái alapötletnek nagyon jók, de nehezen lehetne egy az egyben mozit forgatni belőlük, annyira azért nem "filmesek".
  • tatish
    #14
    Na erre kíváncsi leszek, jó szereplőgárdát tudtak összeszedniük.
  • Yutani
    #13
    Sebaj, Reviczky szép magyar nyelven szinkronizálta.
  • tmk
    #12
    Én örülök annak, hogy Colin Farrell játsza a főszerepet.
    Javaslom nézd meg az Erőszakik c. filmet. Ettől a filmtől kedveltem meg Colin Farrellt.
  • KillerBlue
    #11
    Mi kellet volna még neked a különvéleménybe, hogy ne csak "jövőhatású" legyen?

    "colin játssza a főszerepet"-> És? Játssza inkább egy német akcentussal beszélő, ex testépítő?
  • NEXUS6
    #10
    Ebben egyetértünk, csak sajna Dick írásait szerintem elég nehéz lenne úgy megfilmesíteni, hogy azok a nagyközönség számára is fogyaszthatók legyenek.

    Mellesleg sajna a TR az egyik leggyorsabban retrósodó alkotás. Néha megnézem, hogy röhögjek rajta.
  • sandor8206
    #9
    túl értékelt film=semmi köze dickhez, gratulálok
  • gombabácsi
    #8
    total recall: túlértékelt film, kb semmi köze dickhez

  • tibisan
    #7
    ezt meg én nem találom eléggé sci-fi-snek..
    annyi jövőhatású játszódó csalódás után (különvélemény, vagy (mai filmet mondva)source code)..(plusz colin játssza a főszerepet)ez már ínnentől nem is érdekel
  • davidka003
    #6
    "bár megnéztem volna a mozis bevételeket ha az "eredeti" befejezést rakják be ..."

    Spoilerben írd le légyszíves. :)
  • Loverman
    #5
    Okádj :D
  • Inquisitor
    #4
    Az túl hosszú cím az egyszeri nézőknek, de egyetértek, nem kéne így hívni.
    Általában a P.K.D. feldolgozásoknak nem sok köze van cím ügyileg az eredetihez. :)
    És a legtöbb elég gáz, eddig a Blade Runner és a Total recall volt még olyan amilyen, persze eléggé átdolgozott volt mindkettő, meg talán még szódával elment a Különvélemény is, bár megnéztem volna a mozis bevételeket ha az "eredeti" befejezést rakják be ...
  • Ender Wiggin #3
    Ha nem Schwarzi remake, hanem Dick novella fimesítés, akkor tán nem Total Recallnak kelett volna hívni (mint ahogy a The Thing előzményt is nyugodtan elnevezhették volna bármi másnak), hanem We Can Remember It for You Wholesale, ami a forrás címe volt. De ugye az ismerős cím már a marketing része. Okádhatnék...
  • wraithLord
    #2
    A novellában szó nincs arról, hogy a "főhős" a Marsra megy. Azt hiszem, de azt pont nem olvastam (még).
    (Tehát nem elképzelhetetlen, hogy úgy van, ahogy írod.)

  • Inquisitor
    #1
    Ha jól tudom még az eredeti T.R. film első forgatókönyve IS a Földön játszódott nem? Csak nem találták eléggé sci-finek.