8
  • Dj Faustus #8
    "Szerintem a mai tarsadalom nem feltetlenul azt varja el az embertol, hogy korrekt, nyilt es etikus legyen."
    József Attila: Két hexameter (1936)

    Mért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis!
    Mért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis.
  • HeavyDee
    #7
    "Ez ellen, vagy a korrekt magatartás, nyilt, igazi személyiség a megoldás"

    Úr isten...
    Csak ha éppen az életünket befolyásoló hatalom úgy alakul át, mint mondjuk kínában van (vagy még rosszabb) és a te korrekt nyílt igazi személyiséged nem épp azt jelenti, hogy szeretsz "rabszolga" sorban élni, netán ezért még a szavadat is felemeled, akkor potenciálisan te is terroristává válsz a vezető hatalom személyében. A cikkben említett dolgok miatt meg esélyed sem lesz elbújni.
  • nextman
    #6
    Szerintem a mai tarsadalom nem feltetlenul azt varja el az embertol, hogy korrekt, nyilt es etikus legyen.
  • Berber
    #5
    Bárki aki kapcsolatba kerül az internettel, nyomot hagy mint a csiga. Sőt netre se kell lépni mint látjuk. Könnyen kideríthető ki ő, és mit csinál. Ez ellen, vagy a korrekt magatartás, nyilt, igazi személyiség a megoldás, vagy mindig új, hamis azonosító, esetleg kerülni kell a netet.
    Nem most kezdődött ez. Már 10 éve is ki lehetett egy név, egy telefon szám alapján deríteni, hogy kiről van szó, hol él.
    Talán ez az egész segíti majd az etikusabb viselkedést is, ami nagyon nem ártana.
  • DjDano
    #4
    Nálunk hősök az utcai rendbontók, ezért tartozunk inkább a Balkánhoz mint a fejlett nyugathoz
  • willcox
    #3
    Baromság.
  • endrev
    #2
    Igen. Bár sok történelmi hős nem viselkedett normálisan, és ezért nem lett gond... Szóval sajnos nem annyira egyszerű a képlet.
  • peterx
    #1
    Úton útfélen tudni kell normálisan viselkedni és nem lesz gond.