13
-
#13 "Erről egy régi sztori jutott eszembe... Intel mérnökök terveztek 486os procit. Addig tekergették az áramköröket amíg ki nem jött a "BILL SUX" felirat. Természetesen nem volt hatással a processzor teljesítményére (de azért kirúgták őket)."
Urban legends:
[url=http://urbanlegends.about.com/library/blsux.htm]#1[/url]
[url=http://www.snopes.com/business/hidden/chipshot.asp]#2[/url]
[url=http://www.urbanlegends.hu/2004/08/bill-sux/]#3[/url] -
sanyicks #12 ez a cím valahogy olyan "menekülés a kovbojok ellen"-hez hasonló hangzású -
Reparamorf #11 Szerintem ez csak egy elterelés, Arról, hogy a HATALOM akar, vagy már be is épített ilyen progikat a hardverekbe... -és ha valami ügyes okos felhasználó felfedezi, akkor mondhatják, hogy a "csúnya terrorista bácsi" volt.
-Mert nehezen tudom elképzelni, hogy a futószalagon dolgozónak van ideje meg
lehetősége megbuherálni a dolgokat, ezt még tervezés fázisában elképzelhető.
Erről meg biztosan tudnak a fejesek. -
pasi29uk #10 Erről egy régi sztori jutott eszembe... Intel mérnökök terveztek 486os procit. Addig tekergették az áramköröket amíg ki nem jött a "BILL SUX" felirat. Természetesen nem volt hatással a processzor teljesítményére (de azért kirúgták őket).
Támadó kód a hardverben? Elképzelhető. HDDben el lehet rejteni úgy kódot, hogy nem találja meg csak az aki keresi. Persze ehhez kell ismerni a működését nem kicsit. Habár lassan kiszorítják az SSDk szóval ez a veszély múló. Biosban tudnék elképzelni viszonylag egyszerűen elrejthető vírust. Ezt viszont könnyű kiszűrni.... (persze nem Pistikének :) -
usersg #9 Figyelitek ezt a kettősséget? Reklámozzák a "felhős" vackokat, és elmagyarázzák hogy milyen jó dolog is amerikai cégek szerverein tárolni céges, vagy személyes adatainkat, közben meg nemzetbiztonsági veszélyforrásnak tartják a hardware -ek beszerzésével kapcsolatos kérdéskört is.
Ez mit is jelent? Azt hogy mindenkinek bízni kellene bennük, de nekik nem kell senkiben. Fura nem? :D Az USA törvényei szerint ráadásul bármikor kikérhető bármilyen adat, bármelyik vállalattól, - szerintem erre biztosan léteznek automatizált megoldások is - tehát az európai cégek, vagy magánszemélyek adatai éppúgy, mint az ottaniaké. -
#8 Sajna nem mellékelik az eszközök kapcsolási rajzát, így nem tudom megállapítani, hogy kémkedik-e utánam az alaplapom. -
#7 Vajon hány hozzászólást töröltek csak azért, hogy az igazság továbbra is titok maradjon. -
gkalcso #6 Beszállításkor meó, ezzel kiszűrhetik a rászerelt alkatrészeket. A chipeket belsőleg hogyan vizsgálják? Pl.: a CPU/GPU kap még néhány plusz utasítást, DEP nem megy néhány memória területen, stb. Ja és a netről betöltött alkalmazások? -
#5 És mégis hogy legyünk óvatosak? Ha nincs ráírva az alkatrész dobozára, hogy "ez a termék nem tartalmaz gyárilag beépített támadó hardvereket és/vagy szoftvereket", akkor ne vegyük meg?
SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!Azért erről sem ártana írni valamit, mert így ijesztgetésen kívül másra nem igazán jó... X)
-
Rotyoka #4 "de ma már az is előfordulhat, hogy éles helyzetben egy ügynök megnyom egy gombot és nem történik semmi vagy elszáll a rendszer. "
MEGABRUTÁL FAIL ŰD:D:D:D:D:D:D::D:D -
csimmasz #3 "A javaslat szerint a kormány hozzáférést kaphatna azoknak a közszolgáltatóknak és más vállalatoknak az informatikai rendszeréhez, amelyek szolgáltatásokat nyújtanak vagy alkalmi megrendelés alapján dolgoznak a közintézményeknek."
Szerintem ez a lényeg, ezzel a dumával majd szép lassan mindenkinek bokafogás lesz! -
NEGATRON #2 Minden gyanús ami nem gyanús...
Autó vásárlásnál pedig gondosan figyeljünk nem ciángázzal van-e felfújva a kerék illetve nincs e pár tonna robbanóanyag a csomagtartóban:)
"Erre nemrégen még senki sem számított, de ma már az is előfordulhat, hogy éles helyzetben egy ügynök megnyom egy gombot és nem történik semmi vagy elszáll a rendszer. " MEGALOL
De sebaj most legalább meg lesz magyarázva kit és miért nem lehet majd beszállítani... Szabad piac mi?
-
JoinR #1 Oké, legyünk óvatosak, de hogy?
Szerintem már régen a tenoristák kezében vagyunk...