64
A lulzsec ténykedései, ki mit gondol róluk?
  • Sir Quno Jedi
    #24
    Ez még bankoknál is előfordul. Az SQL injection ellen nem is olyan 1xű védekezni, mint azt sokan hiszik (sőt). Nagyon sok szinten végig kell gondolni és előre felkészülni. Vannak erről nagyon jó tutorialok, de néha még azok is csak a felszínt karcolgatják.
  • dronkZero
    #23
    Kevin Mitnick a világ leghíresebb "sztárhekkere" is _tippelgette_, meg kicsalta a júzerektől a jelszavakat, közben meg egy láma volt...
  • zeli
    #22
    A legviccesebb pedig az, hogy SQL injection-nel jutottak hozzá az adatokhoz. Az már más kérdés, hogy szerintem eléggé gáz, hogy egy Sony kaliberű cégnél ilyen bakik előfordulhatnak.
  • Dzsini
    #21
    Mióta néhány script kiddie annak kiáltotta ki - 15 éve ugyanez a kategória volt egy-egy kisebb IRC csatornán takeovert összehozni... lehetett hozzá ezernyi segédprogramot/scriptet találni, és máris hekkernek érezhette magát aki összehozta.
  • Petka
    #20
    Egyébként a DDOS támadás mióta számít hackelésnek?
  • Dzsini
    #19
    Rendesen védett, biztonságos szerverekre bejutni - ha egy akármilyen nagy cég plaintextben tárolja a bankkártyaadatokat, azt nem lehet komolyan venni.

  • _Atti_
    #18
    Túlbuzgó trollbanda, valószínűleg jól meg fogják szívni, értelmes hackerek nem rohannak így fejjel a falba..
  • byzhouse
    #17
    mi számít komolynak?
  • Dzsini
    #16
    Egyelőre komoly dolgot nem csináltak, arról nem ők tehetnek, hogy a net nagyobb része ennyit foglalkozik a biztonsággal:
  • Boconadi
    #15
    komoly dolgok, mindig érdekeltek az ilyenek.
  • kifli
    #14
    ja
  • Boconadi
    #13
    mondok egy példát.

    Az én gépemre és még másik 100-ra kerül vírus, és ezek fogják leterhelni a célgépet?
  • kifli
    #12
    nem vírusnak mondanám, inkább csak egy támadás.

    A vírus, amit a botnet hálózathoz csatolás érdekében kell a gépekre juttatni, hogy rávegyék a gépeket arra, hogy egyszerre támadjanak/ddosoljanak egy célpontot.

    A ddosolt gépre nem kerül semmi program, ha megszűnik az internetkapcsolat a gépen, megszűnik a támadás is.
  • Boconadi
    #11
    magyarul egy vírus, ami leterheli a gépedet, mert annyi adat áramlik a géped felé, hogy nemtudja fogadni?
  • kifli
    #10
    TESS

    Amúgy kaptam botnet kiépítéséhez instrukciókat :D

    LINK
  • Boconadi
    #9
    mi az a DDoS? amúgy +fav
  • kifli
    #8
    EZT a blogot kifelejtettem...

  • eLiXir
    #7
    megoldva
  • eLiXir
    #6
    IRCre nem enged fel, nálatok megy?
  • kifli
    #5
    jelenleg ERRŐL megy a beszélgetés irc-n, nem vennék rá mérget, hogy nem a haarp rendszerrel akarnak valamit :D
  • Malakai
    #4
    A DDoS támadásaik nagy részét én sokra nem értékelem, a publikus oldalakat viszik le főleg. A játékosoknál meg amiatt húzták ki a gyufát, mert néhány online aktivációs rendszerrel, meg mutliplayerrel rendelkező játéknál is DDoS-al leterhelték a szervereket, ennek meg főleg sok értelmét nem látom.

    Az amerikai kormány elleni támadásaik már tényleg érdekesebbek. Leginkább az FBI kapcsolati cég, meg a szenátusi oldal. A CIA-nek szintén csak a publikus oldalát DDoSolták.
  • byzhouse
    #3
    adhatnának pár paypal accot
  • Bronx South
    #2
    jól teszik, ilyen csoportok mindig kellenek, főleg ha az amerikai államot és annak szerveit támadják.
  • kifli
    #1
    Gondolom már sokan hallottatok a lulzsec nevű csoportról, akik hackerkednek, különböző adatokat szivárogtatnak ki, szervereket ddosolnak stb...
    Jelenleg az FBI is keresi őket, mivel több olyan szerverre is betörtek (pl.: FBI) ahova lehet nem kellett volna :D

    Ti mit gondoltok róluk?

    Elérhetőségeik:

    http://lulzsecurity.com/

    Twitter

    IRC

    Egy zene ami róluk szól:

    (leírásban ott a szöveg is...)