1050
  • Borg
    #1
    Spielberg új inváziós sci-fi sorozata. A főszerepben Noah Wylie (Carter doki az Vészhelyzetből).

    A TNT sorozatának megvolt a világpremierje, csak persze itthon nem adta le senki magyarul. Viszont már tölthető torrentről eredeti nyelven az S01E01 :)

    IMDB



  • EnxTheOne
    #2
    Valami történet leirás azért jöhetne, nem mindenki borg, nem közös a tudatunk. :D
  • bakkerman
    #3
    baszki ez cameron a TSCC-ből ejj de adnám neki
  • Fenrir
    #4
    Ő nem játszik benne, viszont Moon Bloodgood igen, aki a Terminator Salvation-ban volt:

  • ldavid
    #5
    ma este meglesem. most nézem, még Sarah Carter is játszik benne, eddig fel sem tűnt
  • ldavid
    #6
    vagyis így kell hinni az imdb-nek...
  • Borg
    #7
    Letöltöd, aztán megnézed. Ilyen egyszerű.
    Egyébként meg mit lehetne még elmondani a traileren felül?:) Itt nincs nagy csavar, meg titkos sztori. Az max később jön.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Egyébként fasza az első (dupla) rész szerintem. Megalapoztak egy részt előre, de semmi túlzás. A CG rendben van, bár nem túl sokat kellett dolgozzanak rajta, ügyesen kerülik a drága jeleneteket. A színészek jók, csajok is vannak, öreg rókák, meg bölcseletek... csak elég sablonosak. Talán valami WTF jelenet elfért volna a végére azért, vagy valami olyasmi látvány, amit eddig nem lőttek le más filmekben. Volt pár logikátlan dolog is, pl hogy miért nem mennek utánuk a megszállók, miért nem bombázzák le egyszerűen őket, amikor van légierejük... a végén is otthagyták az autót, pedig abban is van hőforrás, nem beszélve a civil tábortüzekről... Reméljük gyorsan belelendülnek, és nem marad a The Event, vagy az SGU szintjén pl, ahol csak vártuk és vártuk hogy beinduljon, ami aztán pont a kaszára jött el... Jó lenne, ha nem csak azért kéne nézni, mert uborkaszezon van.
  • ldavid
    #8
    az első unalmas, a második már jobb - és tényleg van Sarah :)
    még maradok 1-2 részig
  • vg
    #9
    Nagyon gyenge, felénél kinyomtam.
  • Victor1103
    #10
    Akkor nem éri megnézni? Spielbergtől nem ezt várná az ember:/
  • LasDen #11
    szerintem fasza volt...nekem tetszik...
  • Victor1103
    #12
    remélem nekem is fog. A "V" meg az SGU-t is sokan szidták de nekem azok is bejöttek. Meg most amúgyse vagyunk eleresztve scifi téren..
  • vg
    #13
    SGU jó volt, ez gagyi. Rák szerű űrlények predátoros célzókával, amivel persze totál amatőrként bánnak... na meg holt unalmas vándorlások, sátorozások sok sok perceken keresztül. Húsz percenként 1-2 perc animáció. Ugyan, ultragagyi. Persze ez csak az én véleményem.
  • Nagydög
    #14
    Na nem baj, rovidesen jon a Transformers 3 masfel oranyi animacioval. A TF2 is milyen fasza lett tole! NOT!
  • Andr0
    #15
    Eléggé hasonlít az SGU-hoz de szerintem jobb lesz. a pilot jó volt!
  • Bullitt
    #16
    Nekem se jött be, az egész olyan semmilyen nekem. Még pár részre maradok, de ez nem olyan pilot volt, ami magával ragadott volna.
  • hdmi
    #17
    Amekkora hype volt körülötte, meg hogy Spielberg, ez annyira szar volt. Ennél még a „V” is jobb volt, az „The Event”-ről meg nem is beszélve, mégis megbukott mindkettő s idő előtt végük lett. A pilot alapján ennek se jósolok nagy jövőt.
  • LasDen #18
    nem volt nagy hype körülötte...a Terra Novat jobban nyomják....
  • Borg
    #19
    Azért a V-t ne soroljuk ide, az semmivel sem volt jobb ennél.
  • Bullitt
    #20
    Mivel az országoson fog menni, amihez muszáj a hype. Kábelen mindenképp korlátozott számban lehet néző. Így is jól nyitott, bár mint tudjuk, a köv. rész fog igazán számítani.
  • hdmi
    #21
    Én elfogult vagyok a „V”-vel kapcsolatban, mert nekem gyerekként anno nagyon bejött az eredeti 83-as „V”. A Jane Badler nagyon jól játszotta a „látogatók” vezetőjét. Az új „V”-ét nem lehet egy lapon említeni a régivel, de a második évad végére ez is kezdte magát összeszedni.
  • hdmi
    #22
    Neten jó pár angol nyelvű beharangozó cikket olvastam róla a premier előtt.
  • Relevart
    #23
    Imádom a Scifi-t, nagyon vártam ezt a sorozatot.
    De kb 5 precig bírtam. Aztán áttekertem a részt és vissza sem nézek többet.
    Szerintem ez mindent elmond róla...

    Már a trailer gagyi megvalósítása is elég gyanús volt. Valószínűleg nem húzza egy évadnál tovább.
  • Fenrir
    #24
    Nem egy Game of Thrones minőség, de azért megnézek még pár részt belőle. Sokat azért nem várok tőle...
  • Teppik Amon
    #25
    Én nem szoktam elkezdett sorozatot abbahagyni, de ezzel úgy vagyok hogy adok neki még egy esélyt. Ha meggyőz maradok.
  • cylonflatus
    #26
    Még mielőtt megnéztem volna nem gondoltam volna, hogy ezt fogom mondani (legalábbis az első 2 rész után): látványban, történetben, dramaturgiában, vagy akár ami a karaktereket illeti, sehol sincs a V-hez. Ehhez Spielberg max a pénzét adta, az idejét biztos nem - és ezt úgy mondom, hogy Steven bácsi szerintem egy bőven túlértékelt rendező.
  • Borg
    #27
    Látványban? Nemtom milyen sorozatot néztél, de az új V-ben a CG vérgagyi volt, mondhatni szégyen. A történet úgyszintén, főleg mikro szinten nevetséges dolgok voltak benne. A színészek szintén C kategória.
    A karakterekről, és a történetről pedig vajmi keveset tudunk egyelőre a Falling Skiesban.
  • cylonflatus
    #28
    Jé, mint ha azt találtam volna írni, hogy "legalábbis az első 2 rész után"...
  • cylonflatus
    #29
    Azt meg bőven leszarom, hogy a "nagy" Carter doki és még mennyi, a V gárdájához képest esetleg nagyobb nevű színész szerepel ebben, ha se íze se bűze az egésznek. Sőt, ilyen szempontból visszavonom az előző kommentemet, ill. átfogalmaznám: már lement 2 rész és semmi. Nincs akit nagyon lehetne szeretni, nagyon lehetne utálni, vagy akiért lehetne aggódni, izgulni, full közömbös és súlytalan mindenki - és ez nem föltétlen a színész(ek) hibája, egy kiváló színész is lehet sótlan a "megfelelő" rendezés mellett.
    Dramaturgia? Vicc... amikor eldobja a kutyának a labdát és erre felfigyel egy mech, el is kezdi lőni őket, majd hopp, a vágás után Carter doki simogatja a vetett ágyban alukáló fiát... Annyira súlytalan, abszolút funkciótlan jelenet és annyira érződik, hogy csak azért rakták oda ezt a részt, hogy meglegyen a kötelező minimális nettó akciójelenet. Soroljam még? Inkább ne.
    Abban igazad van viszont, hogy cgi-vel voltak gondok a V-ben, de azért ne túlozzunk! Volt jónéhány elnagyolt és összecsapott cgi jelenet, de ez inkább a 2. évad 2. felében volt jellemző, az összkép korántsem olyan rossz, mint ahogy beállítod. Sőt, az első 2 rész után (csak hogy ez is a FS-hoz legyen mérce) igencsak elégedett volt mindenki a látvánnyal. Itt viszont amikor a kutyás résznél kijön az a mech az épületből... na az a mozgásanimáció rendesen ciki, legalábbis egy olyan produkciónál, amit Spielberg nevével reklámoznak... szerintem.
    Még csak annyit, hogy nem a V-t akarom fényezni, távol álljon tőlem, nem is én hoztam föl. De míg az a trailerrel megvett kilóra, addig a FS csalódás, EDDIG. Béke.
  • ldavid
    #30
    szerintem jobb színészek voltak ott, mint itt
  • Borg
    #31
    Jó, de azért remélem érzed a különbséget, hogy a V végig szar volt, ezt meg két rész után próbálod lehúzni :)
    Akármi lehet belőle. De az is lehet, hogy végig tötymörgik, aztán mikor már megcsapja őket a kasza szele, onnan próbálnak akciót belevinni, csak akkor már menthetetlen lesz a nézettség. Viszont van nekik 2-3 sci-fi sorozat, aminek a kárán ezt megtanulták remélhetőleg.
  • cylonflatus
    #32
    Nem állt szándékomban lehúzni, ha így jött le akkor bocsánat.
  • cylonflatus
    #33
    trailerrel = pilottal. Bocsi.
  • Wlanseraf
    #34
    Én vérgagyinak tartom hogy 7-8 hónapja harcolnak az idegenek ellen, erre mindenkinek vadi új airsoft fegyvere van:D majd minden ruha új és tiszta:D

    Amikor a boltban harcolnak, komplett tárat bele lő egy AK-val az idegenbe!!! erre jön a nindzsa és egy shotival agyonlövi? WTF? Az AK 150 méterről a vasúti sínt is átlövi:D:D:D
  • Prof William
    #35
    Na de kellett a drámai hatás miatt. :) Amúgy eszembe jut hogy amint egy filmben/sorozatban szabadságharcosok vagy terroristák vagyunk rögtön AK-val kezdünk lövöldözni.
    Amerikai fegyver nem volt? Azért sztem a júeszély ármi elég sok fegyvert hátrahagyhatott... Vagy Oroszország az apokalipszis után nagy AK-beszállítója lett amerikának?

    Az első két rész engem sem nyűgözött le. Nem igazán látszik hogy ki rendezte meg az sem hogy mennyi pénzt öltek bele. Tudom hogy káromlásnak hangzik de a jó öreg Asyliumos "mindenkire szakadt ruhát adunk, élére állítunk 1-2 autót szétszórunk egy halom papírt na meg igyekszünk nem nagyotálokat készíteni és máris elhiszi az ember hogy világvége van." íze volt ennek két résznek. A Walking Dead első két része azért ütött rendesen és nézni a akartam tovább ez semmit sem mozgatott meg.

    A kötelező szerelmi meg keményfiús, társadalmi ellentétes száltól már már rókázni tudnék.
  • Wlanseraf
    #36
    Volt ott jó sok M4-is meg SIG:)) AK meg kurva sok van amcsiban.. meg a világon mindenhol:)
  • cylonflatus
    #37
    Rengeteg AK van amcsiban, amit ráadásul feketén árulnak és igen igazad van: Oroszország bizony óriási beszállítója Amerikának - az amerikai fekete piacnak. A másik, hogy nem csak az oroszok gyártanak AK-t. A régi komcsi blokk legtöbb országában gyártották, van magyar változat is. Rengeteg AK van a világon, több mint bármi más. Teljesen reális, hogy egy ilyen szedett-vedett bagázs kezében hamarabb fogsz AK-t látni mint egy SCAR-t, vagy akár a US Army rendszeresített fegyverét az M-16-ost. Legalábbis amíg ki nem rabolják az első fegyverraktárt...
    Nekem az volt hihetetlen, amikor a fáklyákhoz ledobta azt a bombát(?). A film elején amikor üvöltözik a picsa, hogy elesett D-Boston kilométerekre állnak a robbanástól és majd' elviszi őket a robbanás sokkhulláma, meg felhőkarcolók omladoznak tőle a távolban. A rosszarc meg arrébb gurul az autóval 10m-t és karcolás nélkül megússza? Ez most hogy? Meg ennyi az össz' reakció az idegenek részéről? Odadobnak egy bombát, és már el is húz az az egyszem gép? Hát, nem tűnnek okosnak...
  • cylonflatus
    #38
    Shotival a fejre, közvetlen közelről... azért ezt tegyük hozzá :)
  • Montanosz
    #39
    hát elég gyengusz lett, de jobb híjján...

    - azért fura hogy fényes nappal nyugodtan vonulgatnak az emberek, meg 12 éves gyereknek van fegyvere de meglett férfiak egy szál füstölt kolbásszal sétálnak))
  • Prof William
    #40
    Nekem amúgy az jutott eszembe hogy már nekünk is van olyan katonai műholdunk amivel el tudjuk olvasni ha egy pali újságot olvas a szabadban. hőkép meg dettó...

    Akkor az ufóknak nincs valami hasonlója. Nem kellene semmit sem csinálniuk csak nézni műholdképeket és ahol nagyobb csoport embert észlelnek a műszerek odadobni 1-1 kisebb bombát. Még csak nem is kell hogy várospusztító legyen.
    Így kb pár hónap alatt tényleg hírmondó és épphogy csak maradna az emberekből.

    Nem kellene leküldeni a mechákat és viszonylag gyorsan elrendeződne ez az emberkérdés.