51
  • harcu
    #11
    Ha nem nézed meg, akkor mi értelme a szabadalmaknak? Akkor már egyszerűbb ellopni bárkinek az ötletét, azt mondani, hogy otthon a fejemre esett egy tégla, és éppen ez jutott amiatt az eszembe.
    Ez nagyjából ugyanolyan, mint a zenelopás, csak azt nem szabadalom, hanem szerzői jog védi. A megsértése meg lehet jóhiszemű v. rosszhiszemű, nem sokat változtat. Talán nem véletlen, hogy a Microsoft is többet keres az Androidból, mint a WM7.0-ból, pont a szabadalmak miatt.
    Egyébként meg már a független Java framework fejlesztők jelezték, hogy ha az Oracle komolyan gondolja az ilyen faszságait, akkor szépen kihátrálnak a nyelv mögül, és csinálnak egy hasonlót, csak GPL licensz alatt. Úgyhogy könnyen lehet, hogy az Oracle a fasz rossz végén lesz, amikor a szopásra kerül a végén a sor.
  • Szefmester
    #10
    Pedig sajnos ezt kell tenned, különben a patenttrollok lecsapnak rád.

    Különösen érdekes lenne ha a szabadalmi hivatal szerveri hirtelen elpusztulnának, és senki sem tudná mi kié. :D
  • Laza
    #9
    Ezt nem is értem pontosan ... a Java egy platform/keretrendszer, mint a .Net, nem?

    Ha én most otthon elkezdek valamit bütykölni, kitalálok egy's mást, valszeg nem fogok több 10.000 szabadalmat átnézni, hogy előttem is kitalálta e már valaki.
    Baromság.
  • Troppauer
    #8
    Pedig igény lenne rá :)
  • Frosty01
    #7
    máris megtetted :D
  • Tetsuo
    #6
    Persze. Alapbol elb@*ott az egesz rendszer. Van oka, hogy miert, de nem akarok zsidozni...
  • Komolytalan
    #5
    Csak tudod ez kb olyan, mintha az MS azért perelne, mert Visual Studióban írtam egy jó szoftvert, és hülyére kerestem magam. Neki meg nem akarok többet adni mint ami jár - a fejlesztőeszköz 1 példányának árát.
  • Retechegér
    #4
    levédem a világ összes betűjének és számjának a karakterét, na tessék most csinálni bármit is! fizess köcsööööög
  • syn7h37ic
    #3
    facepalm!
  • Tetsuo
    #2
    Ha levedtel vmit, akkor mehetsz.

    Szerintem kicsit elqrtak ezt a szoftverszabadalmasdit... hamarosan minden nagyobb ceg perelni fog minden nagyobb ceget, az ujaknak, kicsiknek meg eselyuk sem lesz semmire.
  • coolbboy83
    #1
    Én is akarok !!! Menjünk követelni :-)