16
  • Tetsuo
    #16
    Ossze kell hasonlitani ahhoz, hogy eldontsd, melyiket vedd meg. ;)
    A sokszaz vagy megtobb parameter kozul nemelyikben ez, nemelyikben egy masik gep jobb; pont azert merik ezeket a parametereket, hogy ossze tudd hasonlitani.
    Van akinek a reszletesseg mindennel fontosabb, van akinek a gyorsasag prioritasban elobb van es x ertek alatt stb. de mindenki korulnez a piacon es csak azutan vasarol, hogy megnezett tobb gepet is.
    Kategoriakat is sokfele szempont alapjan hatarozhatunk meg (pl. mukodes jellege, ar, tartossag, kepminoseg stb.).
  • bestpixel
    #15
    Ender és Ferrer:
    Minden gép más, nem lehet teljesen és egyértelműen és egyenlően összehasonlítani két fényképezőgépet. Ez a Sigma egy teljesen egyedi gép, még akkor is értékelendő, ha kicsit túlárazott is. A Hassi is más gép, más kategória, más szenzor, stb. Mindegyiknek megvan maga előnye és hátránya.
    Mondom ezt úgy, hogy nagyrészt egy Olympus E-1-et használok, amit 2005-ben került piacra – szóval nem mai gyerek. De nekem ma is tökéletesen megfelel (szinte csak műteremben dolgozok) és sok szempontból ma sincs nála jobb gép – vagy legalábbis felesleges beruházni rájuk.
    Ez olyan, mintha összehasonlítanánk egy 10 éves 600-as Mercit egy mai, manufaktúrás (fél)versenyautóval... ;)
  • Ender Wiggin #14
    Nem akarok kötözködni, de a Hasselblad már a H1D korszakban hozta ezt a minőséget. És annak a gépnek ma alacsonyabb az ára, mint a Sigmának.
  • prybaby
    #13
    Ez nem jó gép mert ezen szőrösek a lányok :-)
  • Zoli007
    #12
    Mások is osztják a véleményed
  • wraithLord
    #11
    Vagy 3008 db akciós kolgét fogkefét.
  • Ferrer
    #10
    Ennyi pénzért veszek sokkal jobb full fém gépet..
  • wraithLord
    #9
    Bírom a Foevont. Valahonnan kéne szereznem egy SD15-öt. Már régóta akarok egyet.
  • bestpixel
    #8
    Jó, hír! Ez a technológia mindig is jó volt, most meg már a megapixel-számolgatók is örülhetnek! ;)
  • Gerhard
    #7
    Én az objektívekre is kíváncsi lennék. Ilyen minőségű képeket valamilyen üvegnek ki kell rajzolnia.

    De csakazértis ZENIIIIIIIIIIIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • gosub
    #6
    Az ár brutális kétségtelen. Viszont csak az eredményt nézve a mintaképeken, az is brutális. Az 1D-Mark IV profi gép ha megnézed 1:1 nézetben pl. ezt az 1D/4 képet és összehasonlítod ezzel az SD1 képpel akkor megérted mire gondolok. Itt 100%-nál sem kezdenek lágyulni a kontúrok. Hogy jobb rosszabb az buta vita. Attól függ milyen tulajdonságot vizsgálunk. Csak a végeredményt nézve nekem nagyon tetszik főképp az élesség miatt, ebben szerintem verhetetlen már csak a foveon technológia miatt is. De pl a színek már kevésbé, elég egyedi színvilágú a zöld kicsit gyengélkedik.
  • ension
    #5
    Tényleg elég durván élesek a képek, én sem sűrűn láttam még ilyet
  • Omega
    #4
    Brutálisan élesek ezek a képek. Mitesszereket korábban én még nem tanulmányoztam portrén.
  • narumon
    #3
    Dehogy válik mosottá. Nézz meg egy jó Canon gépet. Pont ezért írtam amit írtam, nyilván nem a számháború kell, de azért 6000$-ért milyen fényképezőt (és főleg milyen objektívet) kapsz már? Szerintem ezt a képminőséget hozzá és tudásban lényegesen előrébb tart. Persze nem próbáltam ezt a Sigma gépet tehát nem tudok konkrétat mondani, de azt írni, hogy ugyanakkora felbontásnál a Canon képe már rosszabb... ebben így ezek alapján a próba képek alapján nem mondanám.
  • gosub
    #2
    Elképesztöen jok a képek! Ilyen pengeéles képeket semelyik márkánál nem láttam. 100% nézetnél is éles marad a kép, Canikonál itt rég mosottá válik. Amugy már 6900 $-ra 'levitték' az árát.
    Persze a paramétereit lehet fikázni. De akinek a képminőség a lényeg és nem az iso 22500 és mosolyfelismerés...
  • narumon
    #1
    Hmmm szerintem tudásához képest meglehetősen drága. Nem is értem.