8
  • Andr0
    #8
    lebuktam, és képzeld még a közügyektől is eltiltottak 10 évre.
  • bvalek2
    #7
    elmúltál 10 éves?
  • Andr0
    #6
    Akkor most több verzió is lehetséges.

    Tudományosan: Keresni 2 olyan remek génekkel rendelkező családot akik elbánnak a csúnya sugarakkal, aztán pároztatni az utódokat egymással(vérfertőzés:D elmének nem tesz jót xD... Narxis te gondolom érzed a párhuzamot a másik topickal:D)

    Vallásosan: Hagyd rá, majd Isten megoldja.

    Szerintem meg: Az univerzum veszélyes hely :O van 1-2 nehézfiú akik nélkülözhetetlen kellékek az Epic Ember Vs Betegség csatába (lsd. nátha ;) De a többit egyszer úgyis kifilézzük, buta Pestis is milyet bukott:D

    A rák napjai meg vannak számlálva. WHO csak unatkozik.
  • Narxis
    #5
    Azért ez nem ilyen egyszerű. :D Vannak az emberrel egyidős betegségek, mégsem tudtunk alkalmazkodni, pl. nátha, sőt még igazán gyógyszer sincs rá, csak a tüneteket lehet enyhíteni. :D
  • bvalek2
    #4
    Nem így működik az alkalmazkodás. Természetesen a 200 évvel ezelőtti ember egészsége is ugyanúgy reagálna a mobilra mint a mai, mert a genomjának a kiválasztódásában nem volt semmi szerepe mobilok sugárzásának, sem akkor, sem most.

    Az emberi faj úgy alkalmazkodik egy új helyzethez, hogy az egyedek nem egyformák, változatos tulajdonságokkal bírnak, és másképp reagálnak a szelekciós tényezőkre. Ha a mobilsugárzás rákot okoz, ehhez csak úgy lehet alkalmazkodni, ha a sugárzásra érzékenyek még a gyermekvállalás előtt rákot kapnak és meghalnak, vagy valamilyen más közvetett okból nem szaporodnak. Így a populációban megnő a részaránya a sugárzásra ellenállóbbaknak.

    Másrészt az evolúció csak kis lépésekben tud haladni. Lehet hogy ha ólomréteget növesztenénk a koponyánkra, az segítené a túlélést, de nincs egyszerű mutáció, ami ilyesmit eredményezne. Csak bonyolult génmódosulással lenne elérhető, aminek a részállomásai viszont nem hordoznak kiválasztódási előnyt, ezért nem halmozódnak fel a populációban.

    Ezért nem alakult ki a kerék az élő természetben, mert nem lehet eljutni a kifejlődéséhez olyan kis lépésekkel, amelyek mindegyike valamilyen előnyhöz juttatja az egyedet a szaporodásban, és ezért el tud terjedni a populációban. Szóval az is lehet, hogy nem is lehetséges az alkalmazkodás egy külső tényezőhöz, ilyenkor a faj kihal.
  • semmikozod
    #3
    Minmeghalunk! :)
    Ja, ez nem újdonság. :D
  • endrev
    #2
    Én azért nem hamarkodnám el az ilyen romantikus kijelentéseket Andr0. Épp azért, mert romantikus.
  • Andr0
    #1
    Egy 200 évvel ezelőtti embert már megölt volna a mobil. Az ember alkalmazkodik, sejtszinten. és aki már a "fejlett" világban nőtt fel annak nincs félnivalója (és persze egészséges életet él.)