68
  • lac14
    #28
    Csak kb. ugyanannyi "jó játék" van ps3ra mint boxra, na meg mostanában több exkluzív cím is rá, de jó hogy tisztában vagy a dolgokkal:)
  • Macccy
    #27
    Azt nem tudom, hogy az "ideális eset" alatt mit értesz, de a valós, aktuális helyzet az így néz ki:

    "Van egy x játék, amit nem a legerősebb hardverre (PC), hanem XBOX360-ra fejlesztenek az egyszerű és könnyen írható PC kompatibilis alap miatt és azt konvertálják, upgrade-elik (de csak néha, PC-hez) a többi platformra."
  • kvp
    #26
    A sony-t ert elso tamadas csak arrol szolt, hogy volt egy lyukas szerveruk es valaki belebotlott. Egyebkent a gond ott van, hogy keves jo jatek van ps3-ra, de pc-re sem nagyon jonnek. A pc-s kiadas fo gatja az, hogy konnyu masolni, ezert veszik meg kevesebben mint konzolra. Azert nem adjak ki a multiplatform jatekokat pc-re, hogy nehezebb legyen oket ellopni...

    Anno nekem nagyon nem tetszett a ps3-as hardvere, kiderult hogy a jatekfejlesztoknek sem. Aztan ratettek azzal, hogy kizartak a linux felhasznalokat a konzolrol, ezzel a tudomanyos felhasznalast is nagy mertekben limitaltak, pedig ez volt az egyetlen terulet ahol volt ereje a gepnek. Aztan jott par ps exkluziv jatek xbox-ra telepulese es a nintendo tarolasa. (a japan foldrengest mar nem is emlitve) Ez nagyjabol padlora kuldte a sony beveteleit es ekkor valaki talalt egy teljes hianyzo falat a szervereiken (lyuknak tul nagy volt). Kozben meg szivattak az osszes olyan embert akik a problemak ellenere megis megprobaltak ertelmes dologra hasznalni a hardvert es a szolgaltatasaikat. Ezek utan nem csoda, hogy ez lett a vege.
  • cateran
    #25
    He? Peldaul a Vaio laptopok aranyarban vannak a nagy budos semmire...Meg az Apple-t is lekorozik negativ ar/ertek aranyban...
  • zola2000
    #24
    egyszerű, mert a bunyos és sport játékok nem fogytak amíg voltak. ezekből csak a pes és street fighter (meg a fifát butitva) amit megéri kiadni, ezért ezek maradtak.
  • cloud.strife
    #23
    "éppen nem árazza veszettül túl csak az összes többi termékét."

    Nézzél körül mostanság a piacon, ne a 10 évvel ezelötti állapotokra alapozz.
  • Szefmester
    #22
    A leírt szöveg ideális esetben így nézne ki.

    Van egy x játék, amit a legerősebb hardverre fejlesztenek (jelenleg PC), és azt butítják és konvertálják a többi platformra. Egy platformra fejleszteni kissé őrültség. A konvertálás (pláne ha minőségi) töredéke egy teljes játék fejlesztési költségeihez képest. Bőven megérné PC-re is kihozni bizonyos játékokat, pláne ha azok hiánycímek.

    Persze tudom nagyon jól hogy pl a SONY vagy az MS saját csapata nem fog multiplatform játékot fejleszteni, mert ha az exkluzív jól sikerül akkor veszik a gépet is. Na de ha már megjelenik a játék boxra és ps3-re is akkor pc miért marad ki? Csak pár cím aminek hasonlója se nagyon van PC-n: Tekken 6, Soul Calibur 4, Mortal Kombat részek, mostanában a sportjátékok.
  • sanyicks
    #21
    plusz egy rakás játék van amihez még hasonló sincs konzolra máig, pl igazi szimulátorok, rendes stratégiák. De egyébként jellemző hogy az újabb játékok egyre alacsonyabb színvonalúak a grafikát leszámítva MINDEN platformon...
  • EnxTheOne
    #20
    Van egy x játék, megjelenik konzolra, és pcre is. Konzolon megveszik 100an, pcn hárman. Te melyikre fejlesztenél?
    Bár én szeretem a konzolos játékokat, de nem a konzol hibálya hogy kevés only pc MINÖSÉGI játék van.
  • Sippie
    #19
    azért egy transport tycoon anno rendesen odabaszott, amit máig nem tudtak hasonló stílusba megcsinálni. Szóval vannak régi nagy etalonok is.
  • narumon
    #18
    Hát ha jól tudom akkor egy hacker gyerek meghurcolásáért fogott össze ellenük a hacker társadalom. Persze lehet hogy az MS beépített hackere volt akiből áldozati bárányt csináltak. Ha meg ár, akkor a konzolt (most már) éppen nem árazza veszettül túl csak az összes többi termékét.
  • cateran
    #17
    En meg pont akkor rugtam bele veletlenul az asztalba...gyanus...Ennek is koze lehet hozza...
    Amugy mar joval ez elott elkezdodott a Sony ellenes hadjarat...
    "Sony was also quick to point out that Hotz was not connected to the recent attacks made by hacker collective Anonymous, which were made in retaliation to the Hotz lawsuit. Those attacks, bundled together under the banner "Operation Sony," were to include a worldwide public boycott at Sony retail stores on April 16. Whether that will still go ahead in light of the settlement is unclear."
  • Herkulles
    #16
    Igen jó kis összeesküvés elmélet, lehet a konkurencia pénzeli a támadásokat, vagy csak jól használják ki és ebből kovácsolnak előnyt.
  • Skynet
    #15
    Valóban az,találgatás,de elég logikusan hangzik..:)
  • Marko001
    #14
    Ez már nem igényesség kérdése. Ha valaki a mostani játék választékból nem talál magának "megfelelőt", akkor igen, az az ő hibája. De kérdem én, az ilyen típusú embernek milyen lenne a megfelelő?
  • sanyicks
    #13
    kinek mi megfelelő... ja az ő hibája hogy magasabbak az igényei mint az átlagnak :D
  • zola2000
    #12
    egyet kell hogy értsek '^^

    egyébként ha készül a ps4, akkor remélem hogy kompatibilis lesz a ps3al, mert nagyon sok kimaradt ps3 játékot kell majd bepótolni, ha majd veszek egyet :)
  • Laza
    #11
    Látom a Te elmédet valami már megrágcsálta ... tuti nem a konzolok voltak :D
  • Marko001
    #10
    Kissé beszűkült a látóköröd. Rengeted jobbnál-jobb játék van ma a piacon, a te hibád, ha nem találsz számodra megfelelőt közöttük...
  • cloud.strife
    #9
    Összeesküvés elmélet..... :)

    De nagyon kíváncsi lennék, hogy ki volt......
  • morden
    #8
    Tehát a Microsoft van a háttérben ?
  • Skynet
    #7
    Pfff ahogy elnézem gőzöd közöd sincs és soha nem is volt egyetlen nagyobb Sony exkluzív játékhoz sem,akkor ilyen baromságot nem írnál le...Egyes leülhetsz...

    Viszont ami fura: pont azon a hétvégén amiikor a microfost ingyen lájvot hírdet a sony-t feltörik...Pont akkor törik fel a sony-t amikor az eladásai igen szépen megnőttek. Pont a sony-t aki nem kér pénzt az online multiért (mikrofost) és nem 3-4szeres áron adja el a termékeit az előállításhoz képest (nintendo)...
    A SONY támadására volt a legkevesebb negatív ok,és mégis őket csesztetik, érdekes..:)
  • Flaetiru
    #6
    Megérdemli a sony, meg a sok konzoltulaj is, ha már a buta termékeikkel, és azzal hogy erre nevelik az emberek tönkretették a kreativ, tartalmas játékiparszegmens, és csak bóvli van. Jó lenne ha teljesen tönkre tudnák tenni, majd jöhetne az ms az szutyok xboxával, de sjanos nem fog megvalósulni.
  • fery02
    #5
    Ne zavarj, koncentrálnom kell. Érzem mindjárt nekem is összejön.
  • sanyicks
    #4
    jól teszik, majd a sony megtanulja, hogy a majom ügyvédek, és a hivatalok lefizetése bizonyos közegekben semmi eredményre nem vezet :)
  • mousee
    #3
    Csak nekem tűnik úgy, hogy mostanában "divat" lett a sony-t szopatni? :P
    Amióta volt "a nagy PSN hekk", azóta már az is elkezdte törni csak úgy heccből, aki idáig tojt rá :D
  • fery02
    #2
    Szóval téged is érint valószínűleg. :)
  • cloud.strife
    #1
    Remélem hurtgyorsan elkapják és életfogytig elszállásolják ezeket a hekkereket......