28




Sakkjáték kissé modern változatban, a figurákat élő rend és káosz alkotja

  • Lacoka12
    #28
    sziasztok szeretném megvenni a játékot de eddig sehol se találtam pc verzióban tudok olyan helyet mondani ahol meg tudom venni?
  • IXEMGabeo
    #27
    pff azt nem tudom látod. Pedig én anno toltam ezt neten mással is...

    Nincs fent a játék, de akkor próbáljátok az IP címes megoldást...nem Hamachi, hanem a dinamikus IP-teket beírni
  • brutall38
    #26
    és a Tunngle ? én azzal is próáltam azaz mi . És az eredmény ugyan az a hamachiból meg sztem a legújjabb van
  • IXEMGabeo
    #25
    Hamachi szarakodik ám...le kell szedni egy másik verziót, próbáljátok meg, egyik haveromnak is baja volt vele...
  • brutall38
    #24
    segítséget kérnék Hamachin amikor játszani szeretnénk és csatlakoznánk kiírja h a szoba megtelt v a kiszolgáló nem található na ez miért van? a ConnectionOverrides dolog már megvan csinálva
  • IXEMGabeo
    #23
    nem tudok róla, talán igen, ha a társadnak van controllere...
  • Ariakus
    #22
    Egy gépen lehet ketten játszani a játékot?
  • IXEMGabeo
    #21
    6-os szinten lazábban elvertem a gépet, mint 5-ösön a klasszikus játszmában:D
  • IXEMGabeo
    #20
    meglátjuk:) azért örülök, hogy valamennyire felkeltettem az érdeklődést ezzel a game-el kapcsolatban:)
  • wantonly
    #19
    Ezzel játékkal is az a baj, hogy 3D nézetben nem átlátható a játék, a figurák összetéveszthetőek, ha meg felülnézetből játszol, akkor ugyan olyan mint ezer másik sakk program, csak itt sok a csicsa. Azon meg jót mosolyogtam, hogy a játszmák előtt valamiféle történetet próbáld beadni nekem. Azért ennyire nem kellett volna elszállni a készítőknek. :D Az AI dicséretes, a körítés is oké, de teljesen felesleges. A hadjárat módban viszont egész érdekes feladatok vannak. Összességében szép munka, de nem sok jövőt jósolok neki.
  • paj01
    #18
    Én tunngle t használok, ott is van battle vs chess szoba. Majd egyszer lehet megpróbálom, hogy müködik-e de ma már nem:)
  • paj01
    #17
    Nyomtam egyet....hát 6oson sikerült végül 20 rollbackkel kb:D végjátékra sikerült 2 csikó fort összehoznom tökre örültem, de ugy is sikerult elszurnom:D 3. visszapörgetésre sikerült kisakkozni a tutit:D
  • ratgab
    #16
    Visszaléptem és 3-as szinten elkaptam a gép grabancát!
  • IXEMGabeo
    #15
    ha akarna valaki játszani egy menetet akkor

    Hamachin a hálózati nevem Gabrangel, jelszó nincsen...mielőtt azonban örülnétek

    Ezt csináljátok meg, Connection Override kell a regedithez, kövessétek a lépéseket
  • ratgab
    #14
    Jól játszik a gép! 4-esen azért eddig elvert!
  • IXEMGabeo
    #13
    azt nem mondtam, hogy ezt a játékot lehet tolni ugyebár, akinek eredeti az LIVE-on tolhatja, mi meg akár LAN-on is a Hamachi segítségével simán lehetséges...
  • IXEMGabeo
    #12
    egyébként a Battlegroundsnál tök mind1 milyen szintet választasz, ha az ügyességi játékban jó vagy:D tegnap 6-os szinten simán vertem a gépet, mert egy csomó támadást visszavertem
  • paj01
    #11
    Hát ez a baj, hogy nem is tudtam megnézni hogy alázna meg a gép maxon, mert a 3. lépésem után megfagy...beakad a script vagy nem tudom:)Gondolkodik a gép de nem lép semmit. Biztos tul jó vagyok:D
    Azért arra mindig kiváncsi voltam, hogy hogy a fenébe lehet ezt megprogramozni.Azt még megértem, hogy bevan programozva az összes lépés, és hogy arra törekszik a gép, hogy mattoljon, de hogy mindezt skálázni is lehet...tehát, hogy adott egy szituáció és a gép nem azt lépi ami a legideálisabb lenne, hanem egy "rosszabb" megoldást mert mondjuk csak 5 ös szinten játszom. Vajon mit csinál másképp 6-os 7es szinten?
    Vagy lehet csak bevan adva egy korlát, hogy hány lépésből mattolhat. Mondjuk 1 es szinten 100körig nem mattolhat 9esen meg ASAP mehet a susztermatt:D Érdekes dolog ez számomra:) Egy ilyen program megírásához mit kell jobban tudni sakkozni vagy programozni?:D
  • IXEMGabeo
    #10
    nem a Polgár Judit féléknek találták ki, ezt ne is várd el.

    Úgy csinálták meg, hogy minden korosztály élvezhesse nyilván...

    egyébként az a nagy ász, aki a legmagasabb szinten is el tudja verni a gépet, azért nem könnyű itt se.

    Aki megcsinálja és azt mondja könnyen ment, akkor elismerem, hogy picit emelhették volna a limbót...
  • paj01
    #9
    Hát nem tudom megítélni:Dnekem hordoz magában kihívást. Mindig kérdezik, hogy tudok e sakkozni, én meg csak annyit mondok, hogy jah, ismerem a bábukat meg a lépéseket. A sakkozás sztem ott kezdődik, hogy tudom előre minimum a következő 5 lépésem, van taktikám ami szerint játszom és alkalmazkodom az ellenfélhez. Én csak improvizálok általában:D Lehet h aki pl fejben sakkozik annak ez a játék ujjgyakorlat:D
  • IXEMGabeo
    #8
    kemény az AI mi?

    így a jó.

    környezetről nem is meséltem, a pályák látványosak nekem főleg az tetszik, amelyiknél a Rend oldalon a mennyországot mutatják a káosz oldalon pedig a pokolt, ha folyamatosan forgatjuk a táblát.

    Ja és totálisan magyar a játék legalább is nálam
  • paj01
    #7
    Kiprobaltam, mókás:) csak azt nem értem, hogy a klasszikus sakk játszámánál 9 nehézségi szint van. 7fölött nekem 3 lépés után nem lép az AI, csak folyamat gondolkodik. Mondjuk nem mintha 6oson nem darálna be az esetek 80%ában:D
  • IXEMGabeo
    #6
    helyes:) nagyon jó nem szokványos sakk játék
  • ratgab
    #5
    Eddig csak kerülgettem a játékot, de most meghoztad a kedvem hozzá! Megnézem milyen!
  • szekrény
    #4
    legjobb táblajáték 10 évvel ezelőttről ...
  • vato loco
    #3
    fasza
  • Ironman2
    #2
    Hát igen.A jó öreg Interplay játék mai változatban.Anno én is nyomtam c64-en
  • IXEMGabeo
    #1


    Hasonlít a varázsló sakkra:) vannak benne logikai fejtörők, párbajok (gombot kell nyomogatni, hogy kivédhesd a támadást, vagy pedig olyan is van [slasher], amikor megtámadsz egy bábut, és a társaid is segítenek leverni). Vannak benne minigame-k, sőt még az alapokra is megtanít a program, még oktató menüpont is van. Van hadjárat is, van olyan amikor időre meg kell határozni melyik az egyetlen lépésed, valamikor pedig meg kell találnod az egyetlen lépést amivel mattot adhatsz a királynak.

    csodálom, hogy nem kapott topikot, ha van ilyen topik töröljétek az enyémet!

    Nekem nagyon bejött, ilyesmi játékkal még az 1988-89-es DOS Battle Chess-el játszottam...