13
Mobilnet megosztása wifi routerrel
  • kifli
    #13
    Így sem venném meg :D

    Rendes router, normális két gép közti adatátviteli sebességgel: 5500 Ft

    zsebwifi 9900 ft

    Másrészt a zsebwifi cucc ha már nincs mobilnet fölöslegessé válik, nemtudod mire használni, egy routert pedig tudsz használni máshol is.
    Hatótávról ne is beszéljünk szerintem...

    Gondolom az ár is számí, különben, már mindkét géphez meglenne külön-külön a mobilnet.
  • Sir Quno Jedi
    #12
    "A nem WiFi-képes eszközödet (pl. asztali számítógép) USB-kapcsolaton keresztül is csatlakoztathatod." nekem pl. sikerült elolvasnom.

    De trémobilnak is van 3g sim-et fogadó kis routerje, ami sima lan csatikat is tartalmaz.
  • TomBond
    #11
    Viszont van USB, és nem kerül sokba egy USB Wi-Fi stick.
  • kifli
    #10
    az egyikbe nincs wifi
  • lehben89
    #9
    Köszönöm a segítséget!!!
  • TomBond
    #8
    Vagy itt van ez a ketyere!
  • kifli
    #7
    TESS EZEKKEL a 3g-s modemekkel működik. Vagy van drágábbért EZ

    aminek nincs wifi-je, arra megy lan kábellel, vagy veszel egy külső wifit, a másik meg wifi-vel kapcsolódik


    zárható!!!
  • pxxl
    #6
    vagy két mobilnet aztán kész. nincs ez a macera...
  • Fresh Duke
    #5
    Kell külső wifi portot venni a másik laptophoz.
    A mobilnet meg legyen annál a személynél, aki vélhetőleg tovább fent marad, vagy tovább netezik az este.
  • lehben89
    #4
    Nem, nem kazahsztánba megyek, csak szimplán pöcs a munkaadó :). Azt tudom, hogy ezt így kéne megoldani, de mivel a gépeket munka után visszük haza a szállásra, ot a két gép valószínűleg két külön szobába lesz használva, és ezért kéne nekem egy megoldás, hogy ne kelljen a másik gépnek is bekapcsolva lennie.
  • karajjj
    #3
    kazahsztánba mész dolgozni? :D

    amúgy usb-s mobilnetet bedugod az egyik gépbe, crosskábellel rákötöd a másik gébet és megosztod rajta az internetkapcsolatot, illetve rádugod a nyomtatót és azt is megosztod és semmilyen router nem kell, viszont ahhoz, hogy a rákötött gépen is tudj netezni, mind a kettőnek bekapcsolva kell lennie
  • Andr0
    #2
    Azért jó hely lehet ahol nincs net, de mégis kellene hozzá, meg jó gép ha nincs benne wifi, amúgy:

    Veszel egy router-t arra rákötöd mind2 gépet, és kész az otthoni hálózat...

    Majd linket erről a mobil netes nagy routerről biztos ad valaki ;)
  • lehben89
    #1
    Hi!
    A lényeg, hogy 4 hónapig külföldön fogok dolgozni. 2 laptopot össze kell kötnünk (az egyiken nincs wifi), az építési területen, ahova a munkáltató nem hajlandó internetkapcsolatot biztosítani, így mindenféleképp valamely szolgáltató mobilnetes eszközét kell igénybe vennünk. Egyrészt meg kell oldani A két gép között a fájlok mozgatását, a nyomtató megosztást és az internet megosztást( Neten olvastam oylan wi-fi antennás routereket, amelyek rendelkeznek usb csatlakozóval, illetve a mobilnetes kártyákat is bele lehet dugni, csak mivel fogalmam sincs milyet és hol kéne venni, ezért kérek segítséget). A szálláson ugyanúgy mobilnetet fogunk használni, hiszen minek kössük be oda is a netet, ha már van mobilnet. Ott a két gép távolabb lesz egymástól mint az irodában így szükség van a wifi-re. Olvastam, hogy vannak usb-usb kábelek amellyel megoldható a hálózat kiépítés, és mellé lenne a wifi nélküli gépbe bedugva a router amiben a mobilnetes stick vagy kártya van, ami modemként működik elvileg ilyenkor. Ezen a laptopon beállítom a wi-fi beállításokat, mint bármely otthoni hálózatban és így az én gépemen is tudok netet használni. Na ennek kéne egy leírás, hogy hogyan is kivitelezhető ez gyakorlatban, lépésekben (ha lehetséges egyáltalán), illetve ha van egyszerűbb megoldás akkor mi az.