303
Milyen mély a nyúl ürege? Vagy:
  • Rotcsa
    #1
    Sziasztok!

    Balogh Béla könyve motiválta a topicnyitást.

    "A Végső Valóság talán az első olyan mű, ami áthidalja a materialista, az idealista és az ezoterikus világnézet közötti szakadékot. Tudományos eredményeink, képességeink és élményeink felülvizsgálata után tarthatatlanná válik az elképzelés, miszerint gondolatainkat az agy hozza létre, és tarthatatlanná válnak az evolúció kezdeteiről alkotott feltételezések is. A halál utáni, valamint a születés előtti élet lehetősége már nem hit kérdése, hanem fizikai törvényszerűség. Megdöbbentően új világkép ez, ami a léttel kapcsolatos kérdéseink többségére is választ adhat. "

    Aki olvasta, az nem tud többé egy vállmegvonással legyinteni rá, az biztos.
    Rövid össszefoglaló
  • tigeroo
    #2
    13. perctől a vízhajtású autóról amit mesél az érdekes.
  • dregnarr1 #3
    "A halál utáni, valamint a születés előtti élet lehetősége már nem hit kérdése, hanem fizikai törvényszerűség."

    Wait, what?
  • NessieGraf
    #4
    A kérdés olyannyira érdekes, hogy számomra a katolikusok által említett purgatórium (tisztítótűz) és a magmára épült bolygó is igen érdekesen cseng össze. Gyanítom ez a kérdéskör is olyan, ami az elmondottakat csak kiegészítheti.
  • sz4bolcs
    #5
    Jó nagy bullshit. :D Ha valaki szereti az integrálfilozófiát, miért nem Ken Wilbert olvas?
  • Rotcsa
    #6
    Na, az a baj, hogy elég nehéz úgy beszélgetni a könyvről, illetve annak tartalmáról, logikájáról, stb, hogy csak kevesen olvashattátok.

    Az összefoglaló videó első része
    2. rész
    3. rész
    4. rész
    5. rész

    No,a teljes előadást megtekintve elég jól megismerhetitek a könyvet.
  • Rotcsa
    #7
    Igen, ezt állítja. De ezt nem tudom olyan könnyen elmagyarázni.
    A lényeg, hogy a világképben amelyet bemutat olyan dolgok vannak, mint az evolúció cáfolata, a gondolat ereje, eredete, az anyag mibenléte(hullám-részecske kettősség).

    A kérdésedre a válasz egy többtényezős dolog, amelyet megtudhatsz, ha elolvasod a könyvet, vagy megnézed az előadássorozatot.
  • Rotcsa
    #8
    A kezdésnél:
    A gondolat hullámhosszát miért nem tudjuk megmérni?



    At hiszem ez a részt érdekesnek találjátok majd. :)
  • Rotcsa
    #9
    kb. 9:30-tól kezdi AZ anyaggal kapcsolatos dolgokat.
  • Montanosz
    #10
    prédikátor könyve:

    Azt is láttam a nap alatt, hogy nem a gyorsak győznek a futásban, nem a hősök a harcban, nem a bölcseknek jut a kenyér, nem az értelmeseknek a gazdagság és nem a tudósoknak a jóindulat, mert mindezek az időtől és a körülményektől függnek.
  • Xing
    #11
    SZar ez az összefoglaló, a könyv kb a közepéig volt érdekes számomra.
  • Rotcsa
    #12
    Ott a teljes előadás anyaga a #6-osban.

    A könyv nekem nagyon érdekes volt, mert a mai tudományos TÉNYEKET ismerteti a különböző kutatási területekről, mint evolúció,orvostudomány, kvantummechanika, vallások stb...,majd józan ésszel, logikusan ezeket összeveti. Ezért nem tudta még kikezdeni egyetlen fizikus, orvos, mérnök és tanár sem, mert ami tény és ezen nyugvó logika, azzal nem lehet mit kezdeni.
    A tanárom odaadta a fizikus kollégájának, hogy mondja meg, hol van a világképében a hiba? Nem tudott rá mit mondani, csak azt, hogy érti, de elképzelni képtelen.
    A második része a könyvnek nekem kicsit megfoghatatlan volt, de mivel az első része támaszt alá mindent(ami pedig nagyon elgondolkoztató),ezért tovább olvastam. :) Nagyon tetszett.
  • remark #13
    Bevallom az keltette fel az érdeklődésemet Balogh Béla mondandója iránt, hogy te azt írtad rá, hogy bullshit...
  • Rotcsa
    #14
  • Rotcsa
    #15
    Az antireklám a legjobb közönségvonzó tényező! :D
  • pxxl
    #16
    ez a buzi zene nagyon kellett alá. am is alig érteni mit mond, de így pláne király...
  • Rotcsa
    #17
    Igen, ez nekem sem tetszik....
  • Rotcsa
    #18
    Na! Ezek a videók érthetőbbek, ábrákkal is szemlélteti amiről szó van. :)
    A második videó tartalmaz érdekes dolgokat! :)




  • Rotcsa
    #19
    Fenébe, pedig használtam a flash-tegeket!
    Na mindegy, ott van a #6-osban mindegyik.
  • pxxl
    #20
  • Rotcsa
    #21
    Ha azzal próbáltam, nemhogy nem flashezte, meg sem jelenítette a linket itt az üzenet-mezőben, ahová most írok. EZért próbáltam magam megcsinálni, úgy gondoltam talán jó lesz, de akkor sem jelenített meg semmit.

    AMúgy meg pár hsz-el alább szúrtam be videót, szal ne fintorogj, nem vagyok láma! :D
  • Rotcsa
    #22
    Összefoglalva a dolgokat pár mondatban:

    -Nincs anyag( legkisebb anyagi részecske) csupán anyagérzet, azaz azonos hullámtulajdonságokat mutató állóhullámok interferenciája.(pauli-elv)
    Mivel az elektron állandó mozgásban van és jelenleg a mozgató erő eredetéről sejtelmünk sincs, így azt kell mondanunk, hogy az elektront nem mozgatja semmi,de ha így van, akkor meg kéne tudnunk állítani, arra pedig nem vagyunk képesek. Schrödinger hulllám-képei is azt bizonyítják, hogy az elektron valami teljsen más, mint amilyennek hisszük. (a valószínüségi helyei, ábrák..)
    -A gondolatok hullámhossza nem található az elektromágneses spektrumban, (márpedig amit a anyaginak vélünk az minden megmérhető így),tehát nem lehet az agy terméke, azaz annak halála és születése előtt is léteznie kellett.
    -Ha feltételezzük, hogy az agyunk állítja elő a gondolatot, akkor nem gondolkozhatnánk 3D-nál több dimenzióban, mivel az agyunk is annyi, ergó elképzelni sem tudna mást
    .

    -Az evolúció által elképzelt egysejtűt soha sem sikerült még laboratóriuban sem előállítani, sem megismételni a kísérletet, sem ellenőrizni, sem számszerűsíteni a kialakulási folyamatot. Ennek ellenére minden tudományos hitelesítés kritériuma az ellenőrizhetőség, a kiszámíthatóság, megismételhetőség,de ezek hiányában az evolúciót EL KELL HINNI.

    kb Ezek a könyv tudományos alapgondolatai.
  • BladeW
    #23
    Rotcsa: de direktbe buksz az efféle sarlatánokra?
  • 89
    #24
    érdekes
  • Gabyee
    #25
    Erre mondják azt hogy amit el tudunk képzelni az létezik amit meg nem az nincs is.
    Amúgy én hallodtam egy előadást ahol arról beszéltek hogy az elektron "tárolja" azokat a dolgokat ami az emberrel történik,minden információt mint egy memória megjegyez.És ez a reinkarnáció alapja mert ez szállítja az egyén halála után az előző infókat,mintha egy inteligens valami lenne az elektron.Gyakorlatilag maga a lélek:)Ez összevág azzal amit leírtál.Tehát az elektron nem hal meg az egyénnel együtt hanem tovább létezik és valahol másutt,más egyénben.Máshogy nem tudom elmagyarázni:)Ja és mégegy érdekes filmrészlet,el lehet gondolkozni rajta:

  • Rotcsa
    #26
    Hát, pont, hogy nem! :D
    Óvatosan kezelem ezeket a dolgokat, de józan ész, a logika és a kész tények egymás mellé állításával nehezen lehet vitatkozni.
    Számomra azért érdekes ez a dolog, mert a tudomány és az Istenhitek között ma nagyon nagy a szakadék és nehezen közelednek az álláspontok, ez a szerző pedig valami olyan összefüggésbe hozta a kettőt, hogy az valami döbbenet! Kutatási eredményekre alapozva mindezt.

    Bátran ajánlom minden műszaki/tudományos érdeklődésűnek, azt sem mondom, hogy vegyétek meg,az ncore-ról is be lehet szerezni. De aki megveszi egyáltalán nem fizet rá, én le nem tudtam tenni, többször is újra elolvastam.
  • Rotcsa
    #27
    Láttam már korábban a belinkelt videódat, de köszi, mert nagyon idevág! :)

    Igen, az az érdekes az egészben, h a kvantumfizikában már nem is beszélnek anyagról, csak hullámokról. Nem anyagi részecskék mozgásáról, hanem már információáramlásról(ho-ho-ho....netalán gondolat??) beszélnek. :))

    Neked is ajánlom a #6-osban az előadást. Ha érdekel az ilyemi megközelítése a dolgoknak, akkor nem bánod meg.
  • Rotcsa
    #28
    Egy biztos: A mai ismereteink szerint nem létezhet univerzum a megfigyelő(azaz az elme, gondolatok) beavatkozása nélkül, szóval csak ne sarlatánozzon senki, mert megvan rá a lehetőség, hogy így működnek a dolgok.
    Nem állítom, hogy így van, azt mondom érdemes elgondolkozni ezen.
  • 7th uwu
    #29
    Arra is megvan a lehetőség hogy a mátrixba vagy.
    Annyi ilyen halandzsázós megmondóember van, miért pont ez tetszik?
  • Rotcsa
    #30
    Olyan sokkal nem találkoztam.
  • dronkZero
    #31
    Az csak azért van, mert fiatal vagy, és valójában nem is érdekel a téma. Ez a legegyszerűbb megoldás, fogni az legeslegelső ilyen kurvaokos világmegmagyarázó embert, és csont nélkül beszopni, amit mond. A kis lelked megnyugszik, és ha a témában soha többet nem tájékozódsz, akkor még az a kellemetlenség sem fog érni, hogy esetleg ellentmondó tényekkel találkozz.

    De ha egy kicsit is utánajársz, akkor meg azt veszed észre, hogy az összes munkanélküli bölcsész előbb-utóbb bepróbálkozik valami ilyesmivel, egy Tesco-s árufeltöltő és egy McDonalds-os krumplisütő állás közti szabadidejében.

    A következő nagy megvilágosodásod meg akkor fog érni, amikor rádöbbensz, hogy egy filozófusnak nem dolga ismerni azokat a dolgokat, amiről ír, elég okosnak látszó dolgokat mondania, és az emberek 90%-a benyalja a bullshitet.
  • qetuol
    #32
    antropikus elv megvan?
  • Rotcsa
    #33
    Amúgy amire válaszoltál abban milyen kivetnivalót találtál? Talán nem úgy van?
    Nézd meg a részecskés videót. :)
  • Rotcsa
    #34
    Gondolom a könyvet Te sem olvastad és arra is lusta voltál, hogy megnézd a vidókat. Na mindegy.
    Valójában talán Te vagy az, akit nem érdekel ez a téma(topic), és nyugodt a kisi lelked, mert 100%-ra mindent elhiszel arról, amit ma a világról tanítanak az iskolákban. Szilárdnak hitt világnézetedbe pedig nem pofátlankodnak bele ilyen irányú megközelítései a dolgoknak. Nem is szeretnéd, hogy más derüljön ki arról amit eddig gondoltál, mert akkor valamelyest talán meg kellene követned azokat az embereket, akik ilyen bullisteken gondolkoznak és benyalnak mindent, pedig az csak okosnak tűnő halandzsa. :)

    A szerző amúgy nem egy munkanélküli bölcsész, hanem egy építőmérnök, akinek voltak megválaszolatlan kérdései a tudományos materialista világnézettel kapcsolatban. Elkezdett kutakodni, erre jutott. Ennyi :) De szerintem ez sem érdekel.

    Összefoglaltam leljebb pár sorral a "mit-miért"-et, legalább azokra írtál volna valami ésszerű magyarázatot, de egyből kioktatni jöttél. Erre nem tudok mit mondani.
  • dronkZero
    #35
    Figyelj:
    NEM. TUDSZ. VARÁZSOLNI.

    Akármennyi filozófus, akármilyen hihetően is állítja ennek az ellenkezőjét, úgy fogsz meghalni, hogy soha az életed folyamán nem varázsoltál egyet sem.

    Szokj hozzá, ez van. Felesleges azzal hitegetned magad, hogy de, mégis, van rá esély. Nincs. Én is kurvára örülnék neki, biztos kurvajó lehet, és nagyot tévedsz abban, hogy ez nekem lelki törést okozna, ha kiderülne.
    Csak az van, hogy nem kiderül, hanem írnak egy könyvet a vágyaikról, meg valami félig megértett új fizikai elmélet szemléltetéséről.

    Na, ha meg építőmérnök, akkor ebben a témában pont annyira hiteles szakember, mint én, én is építőmérnök vagyok. Csak én jó vagyok mérnöknek is, nem kell könyvet kiadnom a hülyéknek, hogy megéljek.

    A mit-miértre meg azért nem fogok írni semmit, mert ezekről a témákról, amiket felhoztál(felhozott) nem lehet differenciálegyenlet-rendszerek matematikai vizsgálata nélkül beszélni. MINDEN, ami a szemléltető, leegyszerűsített magyarázatokból INDUL KI, szügségképpen hamis. Ezt veheted irányelvnek is. MINDEN analógia hibás valahol, ha ezt tekinted kiindulási alapnak, nem a matematikai modellt, akkor gyorsan el is zártad magad attól a lehetőségtől, hogy a következtetéseid helyesek legyenek.
  • Rotcsa
    #36
    Senki. Nem . Beszélt. Varázslásról.

    Kápíse? :)

    Szóval azt mondod, hogy azért nem hihetőek az általa elképzeltek, mert nem zsúfolta tele az előadást és a könyvet differenciálegyenletekkel?
    Ha valamit nem lehet differenciálegyenlet-rendszerek nélkül elmagyarázni a hétköznapi embernek,akkor az eleve egy érthetetlen dolog. Mi több,aki magyarázza, az sem érti miről is van szó valójában.
  • dronkZero
    #37
    Elárulom neked, hogy az átlagembereknek a modern fizika eleve egy érthetetlen dolog.
    Sőt, mondok jobbat: a newtoni fizika is.
  • patiang
    #38
    Sőt én még jobbat mondok: az átlagemberek 80%-a műveltségi analfabéta, sőt lehet, hogy több is :(((((
    Zene rádió, VV show, csillag születik, meg a többi, és annyi elég is.
    Egyetemeken (!!) készítettek felmérést, és a végeredmény haláli volt, illetve halálos:((((
  • dronkZero
    #39
    Most néztem csak végig ezt a cuccot.

    Hát bizony a jó kurva anyját annak, aki a magyar feliratot, meg a végén azt a kis hozzáadott extra bullshitet készítette. Leszarnék a torkán szívesen.
  • Rotcsa
    #40
    Semmi baj a felirattal. A végkövetkeztetés pedig logikus. Mi a konkrét bajod vele?