96
Magic The Gathering - Duels of the Planeswalkers 2012
  • Murmur
    #56
    Egy Frost Titan kódot tudok felajánlani, viszont olyannak szeretném adni, akinek még nincs meg a lap. Aki elsőként kéri PM-ben, az kapja. ;)
  • Rincewind
    #55
    Esetleg van olyan koztetek, aki megvalna a jatekkal kapott promo kodtol (mert mondjuk nem tudja bevaltani es/vagy nem erdekli a rendes kartya)? PM-me...! ;)
  • laikuss
    #54
    Hát, hogy csal e a gép nem tudom, de sokszor nagyon szerencsés.

    Amikor hárman játszunk egy ellen es betámadja egyik társamat aki bizton veszíti a kört, ez a társam nem csinál semmit, pedig a maradék lapjaival le tudna szedni párat az ellenből. Ez mindig így van, miért?
  • Pistike 007
    #53
    ok köszi
    :DD
  • BladeW
    #52
    Warez verzióval játszol...?
  • Pistike 007
    #51
    Sziasztok!
    Az Achievements menüpontot miért nem tudom elérni?
    Valamint hogyan lehet feloldani új lapokat? Kivittem már majdnem az egészet és semmit se kaptam.. :/
  • Zomil
    #50
    jo kérdés, könnyen elképzelhetö :)
  • yesname #49
    Szerintetek Planeswalker fokozaton csal a gép vagy nem? Mert nekem rohadtul úgy tűnik, hogy erősen csal. Érdekes, hogy ha pl. a Blood Hunger paklival játszom ellen és leraok egy vámpír lapot,. rá pedig az egyik artifactot, ami minden pusztulat után +2/+2-t ad rá, a gépnek 1 körön belül lesz egy lapja, amivel insta gravebe küldheti. Mindig!!!
  • BladeW
    #48
    Na feladtam a sárkányos paklival a küszködést, sajnos közel van a használhatatlan szinthez. A goblinok az elején kevesek, hogy feltartóztassanak egy gyors paklit (a lényírtós lapok is gyengék), az ember meg közben imádkozik, hogy az 5-6 kör környékén lehozzon egy árva sárkányt. Kár, pedig a dotp09-ben a kedvenc paklim volt.

    Következő tesztalany a direkt-sebző monored pakli. A laplista alapján ehhez sokkal több reményt fűzök.
  • Zomil
    #47
    igen, arra én is rájöttem, h mintha bezoomolva használva müködne a dolog...de az meg milyen dolog már, h jobb klikkel meg nem megy... :D
  • BladeW
    #46
    Erre a problémára lehet hogy jó megoldás, ha zoomolva használod a lapok képességeit, nem a jobb gombos menüben. Állítólag akkor nem áll be a játék (én nem próbáltam, mindig zoomolva használtam a képességeket eddig).

    A leaderboard nálam is kilépeget, szerintem ezekre a dolgokra tuti lesz majd patch.
  • Zomil
    #45
    Én nem ismertem eddig a játékot, de nekem nagyon tetszik ez a 2012 :)
    A single player pont jo arra, h ráállitson a játék gondolkodás modjára...

    Egyedül azért vagyok kicsit szomoru, mert ahogy látom a készitök szinte semmi nem foglalkoznak a játékkal, elég sok a bug benne.

    Leaderboard-nál crash-el a játék, egyszerüen nincs benne chat, pedig a billentyü parancs szeritn t és y-al müködik, mintha teljesen kifelejtették volna a játékbol...
    Meg néha egyszerüen nem müködnek a lapok, pl. machinations-nál van a kártya amit ha sacrifice-olok akkor választhatok egy tap-olt land-et...de egyszerüen képtelen vagyok használni a saját körömben, csak ugy müködik, ha az ellenfél köre közben megállitom az idöt és használom...de más kártyáknál is elöfordul, h nem lehet használni csak idömegállitás közben, illetve lehet használni, csak a gond az, h miután elhasználom a játék vár kb. 10másodpercet és minden visszaugrik, mintha nem tudná elküldeni a lépést a másik játékosnak(és biztos, h nem lagg vagy hasonlo miatt van)
  • Murmur
    #44
    Én is örülnék, ha 9 euróért (de akár "teljes" áron is) lenne egy olyan játékom, amiben saját paklikat építgethetek, de ez a WotC-nak nem üzlet. Aki erre vágyik, annak sajnos papír kártyát kell vennie, vagy ott a MTG Online.
  • Murmur
    #43
    Az előzőben csak bővíteni tudtad a paklidat az unlockolt lapokkal, a + földeket meg automatikusan pakolgatta be, így születtek 90+ lapos paklik... itt azért egy fokkal jobb, mert kiszedni is tudsz az alap paklidból.
  • BladeW
    #42
    A core decket az előző játékban nem tudtad szerkeszteni.

    A teljes pakliépítésre pedig ott van a magic online. Arra viszont sokkal több pénzt kell áldozni. Ez van sajna, a WotC nem fog 9 euróért konkurrenciát csinálni saját magának.
  • Jakuza001
    #41
    Valoban a trailer nagyon elvezetes, viszont vannak a jatekban olyan aprosagok amive jelentosen javithattak volna a jatekelmenyt.

    A sajat deck letrehozasanak hianyat peldaul rossz otletnek tartom, hiszen az egy evvel ezelotti kiadasnal is pont erre panaszkodtak a jatekosok, es amire igeretet adtak a keszitok, hogy megoldjak.

    A masik ami szerintem ebben a formaban nem olyan elvezetes, mint a single player campagin. Jo,jo lehet erre azt mondani, hogy ez a jatek amugy alapjaba veve a multiplayerrol szol, ellenben jo lett volna inkabb egy olyan megvalositas mint anno az oseben, a microprose altal megvalositott modon. Ez igy eleg lehangolo es ido utan unalmas,monoton jatek, pedig a kezdo es fiatal jatekosokat pont ezzel lehetne becsalogatni a jatekba.
  • Diopapa
    #40
    Na de azt az előző is tudta, akkor ez most miben is nyújt többet? :)
  • BladeW
    #39
    Ilyen gyogyító artifact sok pakliban van, minden színhez tartozik egy fajta, (a dotp09-ben minden pakliban volt). Egy hosszabban elnyúló 4es FFA-ban akár még hasznos is lehet, de alapvetően az a baj, hogy azzal, hogy gyógyulsz még nem nyered meg a játékot. Inkább húzok valami 6/6 böszme lényt, mint egy ilyet.
  • BladeW
    #38
    Nem ígértek olyat, hogy rakhatsz össze paklit, csak olyat, hogy szerkesztheted a core-decket. Ezt be is tartották, valamit Te értettél félre.
  • Diopapa
    #37
    Nekem is nagyon tetszik, de kicsit csalódtam, mert nem látom, hogy miben több mint az előző kiadás. Azt igérték, itt teljesen szabadon rakhatod össze a paklidat. Én ezt itt nem látom. :/
  • Zomil
    #36
    olvastam steam forumon is, h páran kivettél a fehéret...de én speciel a fehér lapokat nagyon ütösnek tartom...ott a gargoyle ami nagyon durva tud lenni, mikor egy erös lényedet vissza tudod hozni, aztán ott a sacrefice kártya...jo pár ellenfelet szivattam meg vele, mikor az erös lényeivel támadtak és metacaft esetén 2-öt kell választania :)
    A gyogyito alatt arra gondolsz amikor artifact-ot raksz le és +1hp-t kapsz? Sztem az hasznos, mert a körönként 1hp is jol tud jönni :)
    Meg ugyebár ez is artifact és minél több az artifact az asztalon annál jobb :)
  • BladeW
    #35
    A 60 lap jó dolog, nem is szabad, hogy több legyen a paklidban. Én speciel a gyógyító artifactokat is ki szoktam venni, feleslegesen lassítják a paklikat. (A Machinations meg egyébként is lassú pakli.) Ja, és kivettem minden fehér lapot, így két színű lett a pakli. Nem tudom mennyire lesz így jó, még tesztelni kell.
  • Zomil
    #34
    elég sokmindent kivettem, most 60 lapom van, kivettem: signal pest-et, alpha myr-t, 1db golem's hearth-ot, hunger of the nim-et, snapsail glider-eket, shape anew-t, psychosis crawler-t, stone golem-et, razorfield thresher-t és a soulquake-et :)
    igy lett 60 lapom, nekem tetszik, ha szerencséd van gyors leosztást is kaphatsz, de lassunak meg nagyon jo, a counter spell-ek és a go for the throat lapok nagyon jok tudnak lenni :)
    Bár van amikor nincs szerencsém és akkor mana gondjaim vannak, de nekem tetszik a deck nagyon :)
  • BladeW
    #33
    Milyen összeállításban nyomod a Machinationst?
  • Zomil
    #32
    Én egy holland sráccal ismerkedtem meg elég jol vágja a játékot...ö segitett a deck-et összerakni :)
    Most machinations deck-el tolom és elég ütös :)
    Mondjuk a kék/zöld deck keverékkel(asszem ezaz, amiben nagyon sok lap huzás kártya van meg egy csomo shroud-os lény) nagyon meg tud szivatni, a kártya amivel át tudja állitani az én egységemet az ö oldalára az nagyon durva...egyszer elvette azt a lapomat ami körönként +1/+1-et rá tud pakolni az artifact lényekre...majd ezt az egyik kártyával klonozta 5 példányban...a végén az összes klon 10/10 és volt és -45hp-m lett :D
  • Murmur
    #31
    Még kivégezem a revenge ágat, aztán az lesz. :)
  • BladeW
    #30
    Mind1, amúgy meg multizni kell, sokkal élvezetesebb.
  • Murmur
    #29
    Ezt a csalás dolgot már az előző résznél is emlegették. Ami érdekes, hogy könnyebb fokozaton nekem szinte sosem volt olyan, hogy egymás után 5-6 földet húzzak, nehezebben meg most is gyakran előfordult. De persze lehet, hogy csak balszerencse. :P
  • BladeW
    #28
    Mivel a héten nyaralni voltam, így csak mostanában végzek a kampánnyal, Machinations artifact paklival nyomom legnehezebb fokozaton, de eddig csak a monoblack vámpíros pakli okozott nagyobb fejtörést, a többit elsőre vertem.

    Persze lehet, hogy szerencsésen is húztam, az ellenfél pedig nem. (Mondják, hogy csal a gép, hát én eddig nem vettem észre).

    Akinek lenne kedve egy kis multi mókára "bld" a nickem steamen. (Akár coop Archenemy, akár 1v1 is jöhet)
  • Jericho19
    #27
    Ez egy kurva jó játék.Remélem gyorsan jönnek majd hozzá az új lapok. :D
  • Zomil
    #26
    köszi igy már világos :)
  • Murmur
    #25
    Igen, egyből meghal. De pl. ha "A" deathtouch-csal támad, B-nek pedig first strike-ja van és elég nagyot üt, akkor A meghal úgy, hogy a deathtouch hatása nem érvényesül (na és persze nem is sebez).
  • Zomil
    #24
    A deathtouch hogy müködik? mert nem igazán sikerült rájönnöm :D
    akit megüt az egyböl meg is hal és nem ütnek vissza neki?
  • Since
    #23
    Én igazából kb 20 percet játszottam vele, csak gondoltam reggel még beírok fórumra :-)
  • Murmur
    #22
    Úgy látszik, ti nálam is kevesebbet aludtatok. :))
  • Since
    #21
    Én is megvettem, igaz, még csak a tutorialt nyomtam végig de idáig tetszik.
  • Zomil
    #20
    Végül megvettem a játékot és valoban nem bonyolult :)
    Tetszik, egyelöre csinálom a kampányt és a különbözö deck-eket unlockolom ki.
  • BladeW
    #19
    A célegyenesben egy újabb rivjú:

    Review

    És egy hangulatos kis trailer:

  • BladeW
    #18
    Ja és szerintem vágj bele! szvsz 9 eurót lazán megér a játék. Én kb 50-60 órát öltem bele a Steam szerint, de vannak, akik 2-300-at. Sokan az Xbox Arcade hálózat legjobb játékának tartják.
  • BladeW
    #17
    Egy kis google kereséssel magyar oldalakat is találsz szép számmal.

    Ez egy angol nyelvű guide a játék régi változatához. Vannak benne általános jó tanácsok, amiket érdemes megfogadni.
    Robvalue guides