16
  • Nuclearity
    #16
    külön töltö kutak lennének mint pl most benzinkutak, csak bemész mondjuk a gettoba, vagy egy putriba itt MO-n és DIKKK TESA FELTÖCSÜK A MOBILT :) (otthagyni ill bemenni is csak saját felelöségre :D)
  • A1274815
    #15
    Ezeket után ha ez elterjedne, nem csodálkoznék, ha megnöveketned a telefon "bántalmazások" száma. Mindenki ordítozna az "okos" telefonjaival, meg rázná őket, mint a hülye gyerek.
  • A1274815
    #14
    "Csak én jártam be az általános iskolai fizikaórákra?"

    Pont itt a baj. :-)
    A dolog csak egyenáramnál igaz. Löktető egyen vagy váltoáramnál ez csak folyamatosan az adott pillanatban igaz. Ha nagyobb időre kiakarod számítani az eredő feszültéget és vagy áramot a fázisokat is figyelembe kell venned, de sokat könnyíthetsz magadnak, ha helyette komplex-számokkal számolsz.
  • Globalmaster
    #13
    NE TROLLKODJ!!!!!!!!
  • Gerygrey
    #12
    Minden, telefonnal kapcsolatos cikknél kell egy troll, aki kifejti, mekkora hülyeség az okostelefon? Uncsi...

  • Tetsuo
    #11
    A gazdasagossag attol fugg, mennyibe kerul (nem csak anyagilag) kiepiteni a hangelnyelo/atalakito rendszert. Egyelore nem eri meg, persze kutatni nem art.
  • Tetsuo
    #10
    A beszed es a hatterzaj az NAGYON KEVES energia, a kinyeres hatasfoka sem olyan jo.

    Normalis otlet az lenne, ha a nagyon zajos uzmemekben alakitanak at a zajt a falakon (membranokkal, hurokkal, dobozokkal) elektromos energiava, de azt sem konnyu megvalositani.
  • Darth Dave
    #9
    Április 1. már elmúlt... mi ez a baromság
  • Mardel
    #8
    Elmegy Ferihegyre vagy egyéb reptérre azt án ott magasan 100 dB felett van a zaj repülőgép felszálláskor, leszálláskor.
  • joghurt3
    #7
    Csak én jártam be az általános iskolai fizikaórákra? A kicsiny _teljesítmény_ mértéke a watt, és nem a volt. És kit érdekel, hogy csak 50 millivolt? Ha sorba kötünk harmincat (az egybefüggő párna párhuzamos kapcsolása helyett), akkor máris 1,5 V.
  • atomjani
    #6
    Eszembe jutott egy jó megoldást. A városi forgalom elég nagy zajt csinál. Ha a városi energiahálózatba termékné az áramot, akkor picivel már gazdaságosabb.
    Munkahelyen és otthon is eljátszható ez. Sok ilyen szerkezet elhelyezése már komolyabb áramot is képes termelni. Tehát megoldható elég jól ez.
  • Molnibalage
    #5
    Én cirka kéthetente töltöm. Nem lógok a telefonon és nem okostelfonom van. Nem azon kell két órát jutúbozni... Minek? Hol? Mikor?
  • bringalove
    #4
    Szerintem egy elég jó hatásfokú napelem + generátor. Napelem az asztalon, generátor a zsebben tudna működni, és nem az a fontos, hogy feltöltse, hanem legalább említésre méltó ideig tovább bírja, mint csak akkumlátorról.
    A rádióhullámok használatához a töltéshez pedig remek földelés és több méter vezeték kell, a mobil elvesztené a mobil mivoltát.
    Személy szerint én kiegészítőt javasolnék, pl vádlira helyezni egy ilyen lendkerekes generátort, hosszú nadrág alatt ugyse látszik, amúgy meg mintha egy lépésszámláló lenne... Ilyet tutira beszereznék. Vagy kerékpár dinamóról megoldani a töltést :)
  • Vazeratti
    #3
    A beszédben lehet hogy kevés energia van, de sosincs teljesen csend. Irodában zúgnak a gépek, jönnek mennek emberek, szerintem lenne benne lehetőség. A mozgós töltős se rossz, építsünk bele mindent, aztán ami épp elérhető azzal töltjük.
  • kvp
    #2
    Az egesz ott bukik meg, hogy a hagyomanyos mikrofonok is aramot generalnak, de ezt erositeni kell, hogy fel lehessen dolgozni vagy tovabbithato legyen. A detektoros radiok mintajara, ahol a vevo nem tartalmaz energiaforrast, hanem a radiohullamok hajtjak meg, elvileg lehet kesziteni ado egyseget is, de ennek a kimeno tejlesitmenye toredeke lenne a legegyszerubb elemes adoenak. Tul keves energia van az emberi beszed hangerejeben egy nagytavolsagu radios adashoz. (ha tobb lenne, akkor nem kellene radio, hanem at tudnank kiabalni a hivott felhez)

    A generatoros megoldas jo, gyakorlatilag az onfelhuzos orak generatorat rakja a telefonba, tehat ha fel akarjuk tolteni, akkor razni/lobalni kell. Mivel a legtobb dolgozo ember maganal tartja a telefonjat es kozben mozog, ezert fel is toltodik a keszulek. Irodai munkasoknak ez nem igazan nyero...
  • zola2000
    #1
    hát remélem sikerül lassan már megoldani valahogy, hogy ne kelljen naponta tölteni az egyre energiaéhesebb telefonokat, vagy ne legyen két óra youtubeozás után "vége a dalnak"...