15
Scilab
  • Dzseno90
    #15
    Sziasztok! Mivel nem találtam más scilab progkörnyezettel foglalkozó topikot ezért ide írnám a kérdésemet. Adott a scilab amelyben kamera által készitett képekkel szeretnék dolgozni vmint azokat összehasonlítgatni. Ha van itt olyan aki járatos a scilab image processing témában az írhatna és akkor elmondanám, hogy mi lenne a feladat. scilab+kuka robot helymeghatározás. köszi
  • SASboy
    #14
    A feladat nem volt jó. Megcsináltam más számokkal és úgy kijött az eredmény. Azért kértem segítséget, mert életemben nem használtam scilabot a házit pedig abban is meg kellett csinálnim amit tanulj meg magadtól használni. Alapjait meg is tanultamm úgy csináltam mindent, ahogy le van írva és nem jött ki az eredmény, hanem a hibát dobta. Ezért merészeltem kérni segítséget.

    karajj te nagyon okos és jóindulatú vagy meg a többi oldd meg magad jellegű hozzászóló is.
  • armageddon666
    #13
    Alapvetően ott baszta el a topicnyitó, hogy a "házi feladat" megoldásában kér segítséget. Ezen sokan kiakadnak és a probléma többi részét el sem olvassák. Nem a feladatmegoldásban kért segítséget, hanem adódott egy hiba az említett programban, és ezt szeretné kideríteni mi okozza. Valaki hátha látott már Scilabot és tudja mi a hiba. Nem a házijában kért segítséget.
  • kifli
    #12
    ezt nem úgy értem, hogy valaki leírja mit kell csinálni, és várja a sült galambot. Ha valamit nem tud az ember megcsinálni, akkor kér hozzá segítséget. És akkor sem azt kell csinálni, hogy begépeni neki a teljes programot, hanem segíteni benne.

    Ittis már megpróbálta megcsinálni a feladatot de nem sikerült, így mit tanult belőle?

    Így rád ez esetben az utóbbi állítás igaz?
  • Carlos
    #11
  • karajjj
    #10
    házi feladathoz sosem kértem segítséget, azért adják fel, hogy maga csinálja meg az ember, ne mással csináltassa meg, abból nem tanul semmit, bár lehet, hogy én vagyok a hülye
  • kifli
    #9
    prog.hu-n is szeretem az ilyeneket, valaki segítséget kér, és leoltják, hogy ne velük akarja megcsináltatni a háziját. Mert persze ők úgy születtek, hogy mindent vágtak alapból...

    Ha érdemben nem tudsz hozzátenni, akkor szerintem ne is írj
  • circa
    #8
    Biztos jók a paraméterek? Az a mátrix hogy van most? Add már meg az eredeti feladatot.
  • darkerlomy
    #7
    milyen segítőkész a társaság...
  • Piszkos  Fred
    #6
    42
  • SötétBarom
    #5
    Én pont azért nem tanultam tovább, mert nem akarok ilyen faszságokkal foglalkozni. Ahogy elnézem, te akarsz. :>
  • karajjj
    #4
    elmondtad a kulcsszót, feladatod...
    nem a miénk, a tiéd
  • ScarY MAN
    #3
    +1
  • zotya10002
    #2
    Háát"old meg"

    sorry:-)
  • SASboy
    #1
    Lenne egy lineáris programozási feladatom, amit meg kellene oldanom scilabbal, de egyszerűen nem sikerül.

    Van:
    A=[88 71; 50 40; 44 56; -1 -1]
    b=[7978; 4510; 5588; 1176; -36]
    c=[-86; -85]
    me=0
    xa=[0; 0]
    xf=[1000;1000]

    Kellene az fopt,lagr és xopt, de egyszerűen mindig a következő hibát dobja a parancsra, amit így írok be:
    [xopt,lagr,fopt]=linpro(c,A,b,xa,xf,me)
    !--error 42
    incompatible RHS
    at line 41 of function quapro called by :
    line 11 of function linpro called by :
    [xopt,lagr,fopt]=linpro(c,A,b,xa,xf,me)

    Előre is köszi.