32
  • Balumann
    #32
    Egy vírusírtót nem az alapján kellene megítélni, hogy mennyi minden van külön felsorolva. Mi az, hogy biztonságos online bankolás és vásárlás? A legújabb, ingyenes Avastban van "viselkedés védelem" (gyanús eseményeket figyeli és riaszt) + http védelem, a rendes fájlrendszer védelem ellen, keyloggereket felismeri, az adatbázist ugyanúgy frissítik mint a Kasperksy-nél. Arról nem beszélve, hogy a Windows tűzfala is valószínűleg szépen megfogja az ilyeneket, legalábbis nem engedi, hogy elküldjön adatokat a hálózaton (mivel nem port alapú tűzfal, hanem alkalmazás).
    Spam meg alapvető vírusszűrést az e-mail szolgáltatók is csinálnak már, Avastban is van email ellenőrző, emellett meg nem kell megnyitni minden szart.

    Lényegében teljes körű védelmet ad, maximum nem olyan magas szinten. Akinek persze létfontosságű, többmilliárdot érő cuccai vannak a gépen, annak nem árt a biztonság.
  • Rotyoka
    #31
    Az hogy az avastnál nincs ilyen bank szemét semmit sem jelent. Ha nem engedi be a keylogger-t (márpedig nem) akkor teljesen felesleges mivel https es a banki oldal.

    Amúgy meg amikor Kaspersky-ztem akkor is ki volt kapcsolva nálam a tűzfala mert NINCS értelme, ha van egy normálisan konfigurált router tűzfalad (OpenWRT-nél nem nagy cucc bekonfigolni)
  • tricky
    #30
    melyik a legjobb?
    bocs eddig a KIS-t írtam, de hát én is tanulok, mostantól a
    Kaspersky PURE 9.1.0.124
    KSP

    és hogy miért?
    Ezért !

    akik pedig az ingyenes vírusirtókat használják, tegyék nyugodtan, mellékesen sz...rt se érnek, ha nincs teljes körű védelem, de hát néha kell egy kis :

    AVG ingyenes változatnál nincs : Web védelem, Játék mód, Anti-SPAM, Fejlett tűzfal, Rendszer eszközök(Annak érdekében, hogy maximálisan felügyelete alatt tarthassa számítógépét, optimalizálja teljesítményét.).

    ingyenes Avira-nál nincs : AntiPhishing, AntiVir ProActiv, WebGuard, RescueSystem, AntiDrive-by, MailGuard.

    ingyenes AVAST-nál nincs : Safely shop or bank online, Secure your identity and data, Stop bothersome SPAM.

    ha már valaki ingyenes vírusirtót akar, akkor legalább a Panda Cloud Antivirust ingyenes részét használja, ez is átenged ezt azt, de jobb mint a fenti ingyenesek.

    én maradok a Kaspersky PURE-nál !
    ha fizetnék vírusirtóért, akkor is csak Kaspersky PURE-hoz vennék kulcsot, nem a többi szeméthez.
  • Balumann
    #29
    Nemtudom, nálam a NOD32 és az Avast sem zabálta észrevehetően a CPU -t. Gyorsabb az Avast, de elsősorban az ingyenessége és megbízhatósága miatt használom, mert nekem tényleg eddig csak jó tapasztalataim voltak vele.
    Én 1 vak riasztásra emlékszem Avastnál összesen, NOD32 -nél azért jóval több volt, de kb. 1 perc volt abban is hozzáadni a kivételekhez.

    Ezek még mindig messze vannak az Avira -tól, ami mikor fölraktam (win7 újratelepítésekor, de a többi partíción ott voltak a programjaim) kb. 20 exe fájlt, meg 1-2 dll fájlt is kitörölt, játék exe -t is ami 6 éve volt a vinyón, régi gépől :D
  • kisedi
    #28
    Az lehet hogy nem a legfrissebb verzió/verziók, sokszor csak a leszedés kerül 5-6 percbe:D. A security essential-t sztem nem néztem be, megveri a NOD32-t (4.2) CPU használatban, az pedig a gyorsaságáról elhíresült. Az tuti hogy például
    egy 4 éve használt szoftveremre vakriasztást produkál még az 5.0-s(60nap) verzió is.
  • Balumann
    #27
    Jah, és mind a 3 gépen több, mint 1 (sőt kb. másfél) éve van fennt a rendszer, Avast-al! Anyukám gépén már kb. 2 éve. (és igen, napi szinten használja, rengeteg email és böngészés, kisebb játékok, stb.).
  • Balumann
    #26
    Itt az otthonomban 3 gépen van Avast, egy az asztali gépemen (core2 E4300 -as proci, 2 giga memória, Win7 oprendszer), egy a netbookomon (Intel Atom 1,6Ghz, 1gb memória, WinXP), és egy a régi gépemen, ami már anyáma (AMD Athlon 1,8 Ghz, 512 MB memória). Egyik gépen sem tapasztaltam az Avasttól semmiféle cpu visszafogást, észrevehetetlenül fut mindegyik gépen, tökéletesen. Nem próbáltam Microsoft Security Essential -t, de hogy az Avastot gyorsaságban nem veri (legalábbis nem jelentősen), azt garantálom. Valamit nagyon benéztél, vagy még a 3-4 évvel ezelőtti verzióról beszélsz, ami valóban használhatatlan, lassú volt.
  • kisedi
    #25
    Jah hogy egy I5-ön gyors az AVAST..:) Nekem egy I5 650 van, valóban Ég és Föld
    pl az előző E8400-em képest(még mindig 30e HUF fölött adják). Sajnos hozzám azok az
    1,7 Ghz-es celeronok kerülnek javításra amikre már egy guru totálkárt és full cserét javasol.:)
  • Tetsuo
    #24
    LOL En nem hype-olok, csupan hasznalom es elmondom neked, hogy nincs semmi vakriasztas, pedig torrentezek rendesen. ;)
    A CPU-bol pedig 0%-ot hasznal i5 procinal, persze lehet, hogy egy 286-ost megfektetne.. nemtom.
  • Tetsuo
    #23
    A ruszkiknal telesen mindegy mi van, ott mindig ilyen vadnyugati korulmenyek uralkodtak. Aki vagyonos, az huzzon onnan.. ennyi.
    Nem hiszem, hogy az informatikusnak koze lenne a politikahoz, O elvan siman a cegevel, kulonbozo projektekkel.
  • kisedi
    #22
    A kapersky sztem az egyik legjobb! Avast? Nem győzöm leszedni, az új verzió
    a lassab nem core2-es (celeron) gépeken írtóra fogja a CPU-t. Volt hogy felraktam
    a chrome-ot (a FF-nál gysabb volt) de sokszor inkább a Microsoft ingyenes virusírtóját tettem fel. Ez MINDEN szinten, MINDEN tesztben veri az AVAST-ot.
    A torrentoldalak is attól hemzsegnek mennyi vakriasztást produkál, de ezek csak tények. Egy anyának is a saját gyermeke a leXebb, legokosabb,aki AVAST-ot telepít az azt hype-olja ez normális. Jónak tartom egyébként az ESET termékeket is, de gyorsaságban, CPU terheltségben még az sem éri utol a Microsoft Security Essentials-t..
  • Hungarikum
    #21
    off

    Avastot rakom fel mindenkinek, akinek a gépét újrahuzom, kezdő user és nem akar tökölni a vírusírtó frissítésekkel. egyszer belövöm és kész, nem kell havonta crackelni meg resetelni meg új licenszkódókat keresgélni etc... ilyeneket buherálni vele.

    Saját magam sokáig használtam Kasperskyt és elég jó vírusírtó volt. Most az új rendszeren speciel nekem is avast van, de majd idővel megint az orosz csodát rakom fel.

    on

    Amúgy nem most lesz a ruszkiknál vmi választásosdi? lehet vmi előszele volt ennek.
  • Tetsuo
    #20
    Aki leszed 40 setup file-t, az nem fog fizetni virusirtoert. A tort virusirto pedig vicc..
  • Balumann
    #19
    Szerintem meg egy Avast Free teljesen elég egy otthoni számítógépre, gyors és szépen felismeri az újabb vírusokat is, és (csendes/játék üzemmódban) nem zaklat semmi hülyeséggel.
    Független tesztek meg annyira léteznek, mint rendes politikusok (előfordul, de azt nem találod meg, vagy pont arra hiszed azt, hogy nem független) xD . Ha független is, akkor sem biztos, hogy a te esetedben is az lesz a legjobb (figyelembevéve az internetezési szokásokat, a gép teljesítményét, a hozzáértést - hogy letöltesz-e minden gyanús programot és elindítod-e vagy sem, stb.).

    Én szinte mindenkinek az Avastot ajánlom, illetve teszem fel, én is több, mint 2 éve használom, nem tapasztaltam, hogy beengedett volna bárkinél is vírusokat. Azzal meg ne érveljen senki, hogy ha leszednék 40 setup.exe meg grandtheftauto5installer.exe szerű fájlokat limewireről meg torrentről, akkor abból lehet, hogy 3-4 -et beengedne. Azoknak tényleg kaspersky -t, de szerintem ugyanúgy megfogja a norton vagy nod is őket.
  • Tetsuo
    #18
    OK, meg nem is flamelni akarok, csupan annyit mondtam, hogy en akar a "3. legjobb" virusirtoval is jol ellenek.
    Az ingyenesseg pl. fontos nekem. ;)
    Regen sokaig a Norton volt az allitolagos legjobb, neha meg a Panda, a MCAphee..
  • Rotyoka
    #17
    Most egyet értek veled, az Avast a legjobb ingyenes, de fizetősbe a Kaspersky MINDENT ver.
  • Zoli007
    #16
    Tesvír, van egy Fiátöccáz eladó!
  • Hugo Chavez
    #15
    Nekem a kasperskyben az nem tetszik, hogy folyton blokkolják a kalózkulcsokat. :)
  • rágógumi
    #14
    kezdődjék a "szerintem xyxyx a legjobb vírusírtó" flém. :D
  • torzsvendeg
    #13
    Az szerintem is elég hülye cím. Inkább ez kellett volna:

    Fiátkiszabadították fiátaz fiátantivírus fiátszakértő fiátKaszperkij fiátfiát
  • Tetsuo
    #12
    LOL Hat szerintem sok kulonbseg nincs a virusirtok kozott, foleg ha fizet erte vki.. ugyanis az adatbazisok allandoan frissulnek. A heurisztikus vedelemben, az ergonomiaban es az eroforrashasznalatban vannak a kulonbsegek.
    Az AVAST a legjobb ingyenes virusirto, szinte soha sem teved. ;)
    A "legjobb" helyezes pedig allandoan evrol-evre, honaprol-honapra valtozik..

    A Kaspersky virusirto nagyon jo virusirto a Kaspersky pedig nagyon nagy agy, de hogy a legeslegjobb?? Azt nem lehet kijelenteni. ;)
  • tricky
    #11
    hehh, nem csak szerintem az egyik legjobb és inkább A legjobb vírusirtó.
    nod, avast avg, ezek mind szemetek, a legtöbb trójait és vírust átengedik.
    a kaspersky, ha át is engedi, az max 0.01 százalék, de ennyi hiba határral még messze a legjobb.

    az avast, nod és avg 10 programból 8-at vírusnak észlel, de a vírusokból 10 ből 2 ismer fel max 3-at.
    és ezt eddig én tapasztaltam, de nem hiszem hogy egyedül lennék ezekkel a tapasztalatokkal.
  • jAMEsbAUd
    #10
    Elfelejtetted észbentartani, hogy nem csak windows létezik... ;)

    Nekem sincs szükségem víruskeresőre... és nem csak szerintem ;)
  • Zoli007
    #9
    Ismétlés a tudás anyja!
  • Rotyoka
    #8
    Nem csak szerinte, valóban a LEGJOBB ami jelenleg elérhető, bárki bármit is mond. Nézz független teszteket, és ne ESET álltal készített szemeteket.
  • willcox
    #7
    Senkinek nem bökte a szemét a cím?
    "Kiszabadították az antivírus szakértő fiátKaszperkij fiát" - fiátKaszperkij. Ez valami vicc?
  • willcox
    #6
    Az egész bulvár, miért kéne külön rovat?
  • willcox
    #5
    Elfelejtetted odaírni, hogy szerinted.
  • CheeBee9
    #4
    Nekem meg semmi szükségem vírusírtóra :]
  • M0RN1NGST4R
    #3
    először a forráskód, utána meg a fia....
  • tricky
    #2
    egy dolog hogy talán nem ide való ez a cikk, de nem mond hogy nem hallottál még a világ legjobb vírusirtó készítőjéről ?

    Kaspersky a legjobb az összes között, én is ezt használom.

    Kaspersky Internet Security 2011 (11.0.2.556) kis 2011
  • Amergin
    #1
    Lassan nyitni kéne egy bulvár rovatot, mert oda való ez a cikk.
    Ugyan mi köze van a tartalmának az IT/Tech-hez? Ez egy bűnügy, nem IT.