25
Magnószalag digitalizálás és háttérzaj csökkentés
  • jackoneill90
    #1
    Találtam pár régi magnószalagot a szekrényemben. Belehallgattam és régi megmentésre váró pótolhatatlan beszélgetések vannak családtagokkal. De észrevettem még valamit: elég zajos a háttér. Ehhez kérnék tanácsot, amúgy csak egy walkman-em van amivel gépre tudom felvinni. Ott milyen szoftvert tudtok ajánlani 1. Ami a lehető legjobb minőségben vesz fel 2. és általában jó munkát végez a zajcsökkentéssel? ELsősorban ingyenes megoldásokra gondolok, de a többi megoldás is érdekel. Egyes és kettes pont akár két külön szoftver is lehet.
  • Unreal1942
    #2
    Ezzel esetleg...

    Vagy a cikkben leírtak szerint...akár.
  • jackoneill90
    #3
    köszönöm válaszod, de az eszköz ami lejátsza az megvan. Inkább szoftveres megoldásokra vagyok kíváncsi.
  • Unreal1942
    #4
    A cikkhez tartozó fórumban szerintem akad erre is válasz. Nézd át! Nem hosszú :)
  • mousee
    #5
    Audacity-nek van egy olyan okossága, amivel ha "megmutatsz" neki egy adag háttérzajt, akkor azt nagyjából leszedi az anyagról. Persze ront a minőségén is, de lehet konfigurálni, állítgatni.
    Én sok beszélgetést mentettem meg így a múltból.
  • Panzermeyer
    #6
    Lehet, hogy hülyeség, amit mondok, de elméletben működőképes
    .
    Fogsz egy walkmant, vagy akármit ami lejátssza a kazettát, és van fülhallgató kivezetése. Szerzel egy jack-jack kábelt és beledugod a hangkártyád mikrofon bevezetésébe. Megszerzed a Total Recorder nevű programot, ami mindent felvesz, ami átmegy a videókártyádon (bár ez nem ingyenes, de azzá lehet tenni ). Aztán kell még hozzá a GoldWave nevű program is, amivel az utómunkát elvégzed. Én így csinálnám. Nem tudom... nagy hülyeség? :D
  • VinylToy #7
    Csak a videókártyát keverted, de egyébként így kell csinálni.
  • sanyicks
    #8
    és ehhez miért kell 8 program?
    audacitybe felveszed és zajtszűrsz, és hello. de 6346 másik program is tudja ugyanezt.
  • stationx
    #9
    hasonló módon tudnám a régi videókazikat is digitalizálni?
  • jackoneill90
    #10
    videókazettához tvtuner kell asszem
  • stationx
    #11
    aha. nem nagyon értek hozzá. tehát ha van egy ismerősöm akinek van tv tuneres videókártyája akkor elvileg tudjuk digitalizálni az esküvő kazettát? :)
  • VinylToy #12
    igen
  • stationx
    #13
    értem, köszi.
  • Armagedown
    #14
    nem tudom miért ajánlottam ezt , a fórumozók ott arra jutottak hogy ez egy vacak , sokkal jobb egy kazettás deck ha digitalizálni akarsz
  • Balumann
    #15
    Nagyjából leírták, csak apróbb tévedésekkel a megoldást.
    A fülhallgató kimenetét a hangkártya LINE IN (vonal szintü) bemenetébe kell bedugni, mikrofonéba nem jó. (a line in -nek szabvány szerint KÉK a színe). Még a laptopok nagy részén is van ilyen bemenet, ha külön nincs is, cserélni lehet (a netbookomon mondjuk sajnos nincs, de nagyobb laptopokon szokott).

    Ezután BÁRMILYEN felvevő ill. hangszerkesztő szoftverrel föl lehet venni, vagy szerkeszteni. Ingyenesnek ott az Audacity - felvételre egyébként ez tökéletes, további funkciókra én nem találom kielégítőnek a minőségét, (legálisan) nem ingyenesek közül az Adobe Audition -t javaslom, én ezzel csináltam ilyenről zajszűrést, de nem mondanám olyan egyszerűnek. Youtube-n egyébként tudsz keresni tutorialokat hozzá, gyakorlatilag akármilyen szoftverhez.
  • Balumann
    #16
    *a cserélni lehet -et úgy értem, hogy szoftveresen lehet beállítani, hogy az éppen mikrofon vagy line in bemenet
  • lpmaskmancick
    #17
    Mikrofon bemenetbe soha ne dugjátok, 1. mert mono jel, 2. előerősítő van benne ami zajossá és torzzá teszi. Tehát a vonalbemenetbe kell tenni.
  • Zephyr Retiring
    #18
    #11-re:
    sima tv tuner kártya nem elég.
    a legtöbb csak kimeneteket tartalmaz (rca, svideo) bemenetet, ahová a videólejátszót dughatod, azt nem. az 1 külön aljzatra csatlakozna..
  • rumkola
    #19
    legkényelmesebb :)
  • Zephyr Retiring
    #20
    #1-re:
    nero. van freeware verzió is.
    azon belül: nero wave editor.
    rögzít, szerkeszt, ment.
  • stationx
    #21
    értem. kösz a választ neked is.
  • Zephyr Retiring
    #22
    #21-re:
    not at all.
    sok sikert és kitartást a mentéshez.
  • mrzed001
    #23
    Nem ismer valaki olyan céget, aki régi (talán 8sávos a neve? Nagy talán 8 centis) szalagról tudnak digizni, talán restaurálni is ?
    A Tesla magnó ami lejátszotta rég nem megy már, de van pár felvétel rajta ami mikrofonnal készült, és pótolhatatlan.
  • Wescone
    #24
    Itt a megoldás!
  • mrzed001
    #25
    Voooaaaa, pont ilyet kerestem :)
    Örök hála.