32
Avar és más rokon népek zenéi
  • Motoroj
    #32
    Igen, #27.
  • Montanosz
    #31
    avar írás
  • Montanosz
    #30
    kösz nem ismerem átböngészem
  • Motoroj
    #29
    Ezekkel a százalékos dolgokkal az a bajom, hogy állítólag 94-99%-ban a csimpánzokéval is megegyezik az emberi DNS. Mégis mennyit számít az a pár százalék.

    Persze hogy nehéz lenne szétválogatni, de ez nem is feltétlenül szükséges, a DNS vizsgálaton kívül is léteznek módszerek (100 éve még azt sem tudták igazán mi az a DNS, mégsem tudtunk lényegesen kevesebbet mondjuk a magyarok múltjáról). Egyébként nem az egyén DNS-e a lényeg a vizsgálat szempontjából, hanem egy nagyobb közösségé, abból meg már le lehet vonni következtetéseket.

    A nyelvi és genetikai rokonság kérdésében már írtam, szerintem kb. ugyanarról beszélünk.

    Az utolsó bekezdéssel kapcsolatban jobban nem nagyon mennék bele a dologba, persze ha gondolod és nincs más téma, akkor természetesen erről is mehet az eszmecsere.

    Addig is ha van kedved és időd, akkor ajánlom ezt elolvasásra:
    [link]
  • Montanosz
    #28
    szerintem már úgy össze vagyunk kavarodva hogy nehéz lenne szétválogatni

    - miota a boszniai piramisban is székely rovásírást találtak,meg a etruszk sírokon is, értelmetlen ezen rágódni))

    - amúgy a nyelvegyezés ne jelent semmit, mivel volt olyan több eset is a történelemben hogy két nép találkozott,teljes nyelvcsere történt, aztán szétváltak,megint összetalálkoztam és megint nyelvcsere történt.

    - dns amiben bízhatunk az meg azt mondja hogy 65% szláv, a többi török, héber,német, satöbbi..magyart sajna nem találunk magyarországon..ezen a mélymagyarok el is gondolkodhatnának, de persze nem teszik))
  • Motoroj
    #27
    Én ezekben a rokonsági kérdésekben szkeptikus vagyok. Konkrétan ennek a feltevésnek sem igazán értem hogy mi az alapja.
    Egyszerű ember azt gondolhatná hogy például a szláv nyelvű nemzetek a nyelvrokonság következtében egymással genetikai rokonságban is állnak.
    A bolgárokról biztos nem mondható el, mert bár délszláv nyelven beszélnek, de türk eredetű népnek tartják. Hozzáteszem ez is vitatott.

    Mondjuk az hogy avar felirat nem tudom mit jelent, ők is cirill betűs írást használnak, mint az oroszok.
  • Montanosz
    #26
    Akkor jó van, csak avar felirattal nem találtam hozzá videó klippet.

    Próbáltam méd/maghar(kurd) zenét is keríteni,de letölhető albumot nem találtam,nem tesz jót a rokonságnak hogy nincs önálló államiságuk, de azért még nem adtam fel a reményt
  • Motoroj
    #25
    Ezzel egyetértek.
  • Motoroj
    #24
    Csak a #18 van oroszul a többi tuti nem.

    És még egyszer kihangsúlyoznám hogy a két nyelvnek nem sok köze van egymáshoz, még csak nem is egy nyelvcsaládba tartoznak.

    Az meg nem érv hogy sok benne a réshang és a zárhang (kh-szerű), mert az oroszban gyakorlatilag egyféle van, tehát ennyi erővel a hollandhoz is lehetne hasonlítani, nyilván ahhoz sincs sok köze. Így hallásból meg tudom mondani hogy palatalizáció sincs benne, pedig az az orosznál elég alapvető.
  • Montanosz
    #23
    Mui Hasanov - best of mui hasanov

    Letölt


  • Motoroj
    #22
    Na ezt majd délután meghallgatom, hátha tudok rá mondani valami okosat. :)
  • Motoroj
    #21
    Egyfajta kaukázusi nyelvről van szó. Viszonylag kevés köze van az oroszhoz, mivel még csak nem is indoeurópai nyelv.
  • Montanosz
    #20
    az is lehet oroszul énekel,mert oroszul tudtam rákeresni a youtubon,de a linkelt albumokon eredeti nyelven énekelnek,inkább türk szerű, igaz nekem ehezz bot fülem van
  • pett3rson
    #19
    nem egyszerű énekelni ezen a nyelven úgy látom. ez az orosznak egy ága, ha jól hallom, legalábbis a sok khö hangból.
  • Montanosz
    #18
    Живи и веруй

    Film a csecsenföldi harcokról,a kozák 694th Független Gyalogos Zászlóalj története.
    A film szigorúan 18 éven felülieknek, mivel élőben forgatták, a háború minden brutalitásával szembesülhetünk.



    Letöltés

  • Montanosz
    #17
    Shahzoda - Unutmadim (2009)

    Download
  • Montanosz
    #16
    Közben átugrunk Bukharába))

    Shahzoda (SHAXZODA) - Erkala

  • Montanosz
    #15
    viszont ők tudják hogy rokonok vagyunk, a kirgizek is nyugatra ment testvéreknek tartanak minket,csak nálunk ezeket a dolgokat a finnugor elméletek kimosták az agyunkból
  • mstummer
    #14
    Ezek az avarok nem azok az avarok. A kaukázusi avaroknak nincs sok közük az eurázsiai avarokhoz. Az utóbbiak asszimilálódtak a szlávok és a magyarok közé.

    Ettől függetlenül a zenék és a környék nagyon szépek.
  • Musachy
    #13
    Egész szép hely.
  • Musachy
    #12
    Ami nem is csoda.
  • Montanosz
    #11
    Abkhazia
    - talán nem véletlen hogy a szimbolikájuk megegyezik a miénkel, piros-fehér-zöld,turul,csodaszarvas,stb






  • Montanosz
    #10
    Avarok nem szlávok, viszont nem rég olvastam, mi kárpát-medencei magyarok dns alapján 65%-ban igen,de szerintem ez tökmindegy.
  • Robez84
    #9
    Nagyon szép zenét csinálnak
  • Musachy
    #8
    rokonok, amennyiben szlávok vagytok
  • ahddub
    #7
    Az valójában onogur, a kései avarok giffes indás onogurok voltak. Emese és a Turul is ábrázolva van, a 7. században! Ergo vagy illignek van igaza és 200 évet betoldottak a korszakok közé, vagy Álmos ősanyjáról van szó. Valszeg utóbbi hiszen a szumír Anzu is azonos ezzel.
  • Montanosz
    #6
    tényleg ki kellene kiáltani az Avar Köztársaságot Szeged fővárossal)))

    Vannak ősi hangszeren játszó zenészek))
    Duduk nevű hangszer Jivan Gasparyan előadásában



    Narıman Sahbuzlu dudukon játszva,instrumentális album

    1.rész
    2.rész
    3.rész
    4.rész
    5.rész
  • hunbasser
    #5
    :DDDDDddd
  • kastil
    #4
    türüp türüp zsámó zsá pippóó. nekem ez az.
  • Zephyr Retiring
    #3
    az 1800-as évek elején nagyszentmiklóson (ma románia)
    23 avar aranykorsót találtak. ma bécsben őrzik, nagy becsben
    sajnos avarkori zeneszerszámokra nem bukkantak.
    pedig akkor nyomathatnánk az avar zenéket ezerrel
  • Montanosz
    #2
    ...és egy kis bemutató hol élnek))




  • Montanosz
    #1
    Meglepődve láttam hogy mindenféle "magyarkodó", meg egyéb blogokon, sőt félhivatalos történelem portálokon is az avarok ismertetése kimerül az 5-600 évekbeli kialakuló meg felbomló avar birodalom ismertetésében.
    Jó, megemlítik hogy rokonok vagyunk,aztán kész.
    Pedig az avarok köszönik szépen jól vannak))
    Talán jobban megismerhetjük őket a zenéiken keresztül is.

    Elsőnek egyik kedvencem, Laura Alieva népdal feldolgozása.