12
  • B0nFire
    #12
    </b> – vegyétek úgy, hogy nem felejtettem le...

    Komolyan az agyamra bír menni ez a logikázó nyelvészkedés! Latinban többes szám a média, de a magyarban nem. A magyar többes szám jele a "k". Ez akkor is így van, ha a média szó latinul egyébként többes szám. Magyarul nem, mert nincs rajta többes szám képző. Sosem mondunk ilyet, hogy "A média megírták" vagy "A médium megírták", sem pedig azt, hogy "Az újságok megírta". Aki ilyen hülyeségeket beszél, annak megromlott a nyelvérzéke.

    Tessék letölteni és elolvasni, mielőtt nekiállunk hülyeséggel szétoffolni a topicot!
  • B0nFire
    #11
    "Olyan, hogy »médiák« nincs. Van »médiumok« és van »média«."

    Bunkó vagy Bákszi, illetve ülj le, fiam, egyes!

    Akkor a te lehetséges verzióid szerint:

    •"A közösségi média egyszerre jelent[b]enek[/i] kihívást és esélyt a rendőröknek"
    •"A közösségi médium egyszerre jelent[b]enek[/i] kihívást és esélyt a rendőröknek"

    Wazze, komolyan te beszél nem magyar vagy csak jár ide flém direkt?
  • tntmax
    #10
    A közösségi mik?
  • atomkrumpli
    #9
    nem nyert
  • Sir Cryalot
    #8
    hát már hogyne lenne , médiák, métanár, métábla
  • MsUser
    #7
    Volt szerencsém megtalálni engem megkárosító személyt ezeknek a közösségi oldalaknak köszönhetően! Az anyja címe, ő és barátai fotói, iskolai eredményei, ezeket kinyomtattam és a rendőrségre bevittem az eljáráshoz, meg lett a tettes, de megjegyzem csodálkoztak hogy hogy tudtam meg mindent az egész életét, anyja nevét, lakcímét egy nap alatt mikor ők még semmire sem jutottak. De miután elmagyaráztam az internetes csalásokkal foglalkozó rendőrnek hogy első lépésben a googlén kezdtem keresni, és így tovább akkor már megköszönte ezt a jó tippet, persze csodálkoztam rendesen hogy ez nem evidens az ez irányú szakembernek!
  • Justil
    #6
    biztos?
  • Amergin
    #5
    Háát...a Borsod-megyei kistelepüléseken lévő (nem létező) rendőri állománynak garantálom, hogy nem a közösségi oldalak jelentik a legnagyobb kihívást!!!
    Az adóhivatalnak, gyámügynek és még egy pár szervezetnek viszont melegen ajánlanám, hogy többet használják a közösségi oldalakat, hogy például utánanézzenek, hogy a fészbúkon fotózott csilivili autó, fux és pénzhegyek tulajdonosai vajon mekkora jövedelmet vallanak be.
    He-he-he...
  • lamer the true
    #4
    "kiderült, hogy a kontinens rendőri szervezeteinek a közösségi oldalak jelentik a legnagyobb kihívást."

    Hát szerintem csak a jo jo Józsefvárosban nagyobb kihívás lenne, mint a sok láma a "Számítógép függő vagyok" bögréjével ;)
  • Penge4
    #3
    Igen, van média és vannak médiumok is:
  • Fresh Duke
    #2
    Olyan, hogy "médiák" nincs. Van "médiumok" és van "média".
  • Cat #1
    Nálunk is vannak kihívásai a rendőrségnek, például rájukszakad a plafon az őrszobán.
    http://www.origo.hu/itthon/20110407-kis-hijan-a-rendorokre-szakadt-a-plafon-jozsefvarosban.html