1898
\'Uplifting

\"Trance is a natural drug that will heal us all\"
  • [HUN]FaTaL
    #218
    MP3/320-al szolgálhatok. :)

    01. Nocturne (Original Mix) 08:43
    02. Nocturne (Hardcore Mix) 08:35
    03. Key To The Garden (Original Mix) 07:56
    04. Key To The Garden (Club Mix) 09:48
    05. Key To The Garden (Orchestral Mix) 09:48
  • IMYke2.0.0.0
    #217
    (trance)DJ-barát zenének az ilyet nevezem:



    Hosszú az eleje, de mégis történik valami benne.
  • Cucmey
    #216
    ezt nevezik dj barát zenének. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #215
    Az a baj, hogy a készítője szerelmes lett a bass-alapjába és másfél percnél is tovább csak arról szól a zene :(

  • gabi89
    #214
    Zseni a srác :)







    Nem csak trance -ben utazik...


    Nincs meg valakinek véletlenül az album ? Mert kerestem de sehol semmi :(
  • Cucmey
    #213
    tavalyi szám de ma hallottam. Gyilkos! egy kis sebességet ráadva és természetesen jó minőségben nagyon nagyot üt. :)

  • [HUN]FaTaL
    #212
    What.CD-n is sok a 320as release, amiből nincs FLAC abból azt szedem le.
  • Cucmey
    #211
    Ez igaz. tranceroute-on hála isten olyan release van csak amit eredetiből konvertálnak 320ba. ezek tökéletesen megfelelnek.
  • [HUN]FaTaL
    #210
    Ha direct downloaddal töltöd akkor nincs várakozási idő. Bár az a mirror nem mindig él, nem tudom mitől függ. :)
  • IMYke2.0.0.0
    #209
    Köszönöm szépen, le is perkáltam érte a várakozási időt, és már "gyün" :)
  • [HUN]FaTaL
    #208
    A probléma inkább avval van, hogy a legtöbb release nem 320as hanem 192es, és az bizony messze nem a legjobb. Ha meg már leszedem a FLACot akkor nem fogom 320ba konvertálni, mert minek rontsak rajta.

    i2k: BUY NOW :D
  • Cucmey
    #207
    Másik ami hirtelen eszembe jutott az az hogy a veszteség mentes/wav/eredeti cd-k minőség különbsége általában komoly stúdióban drága eszközökkel drágán felvett eredeti hangszeres zenén jön ki. Hiába nagyképűsködik akárki de a gépzenék 90 százaléka nem ilyen. Trance-en belül is nem kevés olyan zene van hogy meghallom és rögtön látom hogy ezt nem tudták normálisan felvenni. Andy Bluemant vagy Arctic Moont tudnám most hirtelen említeni akiknek nagyon komoly hangzásuk van. Az mp3 pl direkt azokat a frekvenciákat "kerekíti le" a zenéből amiket egy átlagos ember füle úgy sem hall. nagyon kevés trance zene van amiben 16Khz illetve 60Hz alatti hangokat használnak. Ez akkor jött le legjobban amikor az autóhifiben vágni kellett a hangokat és pl subsonic filtert felesleges volt használni mert nem is volt annyira mély hang a zenében. A lényeg az hogy egy bizonyos stílus(pl trance) sajátosságainak megfelelően próbáljuk finoman színezni a zenét. Akkor nagyszerű hangzást lehet elérni 320mp3-al is. Persze ízlések és pofonok itt is különböznek. De én ebben látom a dolog lényegét.
  • Cucmey
    #206
    sokáig autó hifiztem is na abba tényleg elég komoly cucc volt. és ott is hosszas beállítás után alig volt hallható a különbség a 320 és a flac között akkoriba pedig pláne nem érte meg hogy néhány dal 1 gigát kitegyen. manapság a terrás vinyók korában persze hogy flacot szedek ha lehet.
  • Cucmey
    #205
    nekem egy komoly japán fülesem van és egy nem olyan komoly japán 5.1. hallatszik a különbség igen. de sok munka után kb annyira hogy a 320at 96 a flacot 98 százalékra értékelném. 100 százalékot még életemben nem hallottam. mindig mindenhol volt valami bajom. :DD
  • IMYke2.0.0.0
    #204
    Az a baj, hogy hallható a különbség.
    Még ha nem is annyira, mint egy youtube - aac - mp3 128/192 kbit/s vs. FLAC/WAV esetében.

    Egy jó fülessel, vagy annál is jobb rendszeren (nekem egy német 5.1 jutott, a középszar kategóriából) hallható.
  • IMYke2.0.0.0
    #203
    Ha nem nagy fáradtság, akkor szőnyeg szélére állva elkérném Tőled :)))
  • [HUN]FaTaL
    #202
    "Persze azonnal ritka kivételtől eltekintve 320ba jön ki."

    Új számok általában egyszerre jönnek, kivéve a mixből kivágott cuccokat, azokból meg nincs 320 maximum vmi felkevert fos.

    Ez pedig messze nem új, 2003as.
  • Cucmey
    #201
    Nem tom ti hogy vagytok vele de én sose várom meg a flac kiadásokat. Inkább egyszer keverem a hangzást két napon keresztül de utána amint kijön egy szám ami tetszik az rögtön meg is van. Persze azonnal ritka kivételtől eltekintve 320ba jön ki. De nálam szinte nem hallható a különbség úgy van kikeverve a hangzás egyszóval totál napra kész tudok maradni. :D
  • [HUN]FaTaL
    #200
    Olyan verziót találtam FLACban amin ezek a verziók vannak:

    01. Mark Otten - Mushroom Therapy (Lightscape Mix) 08:58
    02. Mark Otten - Mushroom Therapy (Armin Van Buuren Remix) 09:39

    Ha kell szólj. :)
  • Cucmey
    #199
    320ba van meg csak.
  • IMYke2.0.0.0
    #198


    A csúcs az lenne, ha valakinek a 2003-as maxi losslessben meglenne:

    Mark Otten...Mushroom Therapy (Armin van Buuren Remix)
    Mark Otten...Mushroom Therapy (Lightscape Remix)
    Mark Otten...Mushroom Therapy (Original mix)

  • [HUN]FaTaL
    #197
    Original jobb, de nem rossz. :)
  • Cucmey
    #196
  • Cucmey
    #195
    Isteni vokál. Általában csak a női énekeseket kedvelem de ez nagyon komoly. :)

  • [HUN]FaTaL
    #194
    A nick thompson szám is rohadt jó erről az albumról, de még mp3ban sem találom most, pedig valahonnan az akesson számot is letöltöttem.

    Esetleg valakinek nincs hozzá forrása?:)

    Link

    Erről lenne szó :)
  • [HUN]FaTaL
    #193
    Akesson összes száma isten. :)

  • IMYke2.0.0.0
    #192
    Saját mixem végén is ott van, szerintem, hatalmas zene!


  • gabi89
    #191
    Nem rossz vittem is :)
  • Cucmey
    #190
  • [HUN]FaTaL
    #189
    Még néhány fav, akinek kell valamelyik jelezze :)












    Majd még később lehet hogy rakok :)
  • IMYke2.0.0.0
    #188
    Nem rossz-nem rossz...
  • IMYke2.0.0.0
    #187
  • IMYke2.0.0.0
    #186
    Nem mai, és nem klasszikus uplifting, de imádom, és úgy gondolom, Nektek is kellhet a gyűjteményetekbe.



    Ellenőriztem, még fenn van a réges-régi feltöltésem: BESZERZES - FLAC, sajat ripből
  • [HUN]FaTaL
    #185
    FLAC powa :)
  • IMYke2.0.0.0
    #184
    Brutálisan szól! 1000 kbps+ FLAC! Yeah!
  • viizo
    #183
    minden upliftingek egyik legjobbja miért nem volt eddig linkelve? :o :)

  • IMYke2.0.0.0
    #182
    Nem győzök hálálkodni!
  • [HUN]FaTaL
    #181
    BUY NOW!

    :D
  • Cucmey
    #180
    Mikor nyitottam ezt a fórumot nem gondoltam volna hogy lesznek akik látogatni fogják ennek ellenére vannak.... :) Ennek örülök.

    5000. kommentnél Uplifting trance party-t rendezek!! :DD
  • Cucmey
    #179
    Általában nekem is jobban tetszenek az eredeti szerzemények bár ha keményebb vonalra írnak át valamit akkor az többségében jobban bejön.
    Sean Tyas stílusát is ezért bírom. Mikor néha "beindul" hajlamos 144 bpm-en nyomatni a zenéket :DD