19
  • Szerinted ki
    #19


  • Szerinted ki
    #18
    Kalóz kiadás


  • G_ArchAngel #17
    nekem ez van: 3333 dalt lehet offline mode-ban letolteni, 3 gepre szinkronizalhatod, £10
  • Rotyoka
    #16
    Ez már nálunk rég be van építve a havidíjba csak nem tudunk róla :D
  • tatish
    #15
    jó kezdeményezés, támogatom ...csak még jobban át kéne gondolni és finomítani, pl a netszolgáltatóknál legyen warez csomag is amire elő lehet fizetni, és aki warezolni akar fizessen arra elő (ennek az árába bele van építve ez a különdíj, esetleg több warez csomag pl warezZene +1000Ft, warezZene+Film + 3000Ft, warezSzoft + 6000 Ft) aki meg sima netre fizet elő azt meg ellenőrizgetni (figyelni a hálózati tevékenységet, esetleg házhoz kimenni), persze ebbe is bele lehet kötni :)
    ez DVD-be Artisjus-os dolog meg pont olyan mint a TB, lehet egy életen át fizeted aztán max.3x mész dokihoz amikor a jogsidhoz a egészség.felmérést csinálják meg amikor hosszabbítod a jogsid
  • atomkrumpli
    #14
    jól hangzik, modern kori búcsú cédula - váltsd meg a bűneidet egy kis zsetonért :-D
  • Hungarikum
    #13
    Az ötlet jó, de szerintem kivitelezhetetlen, 2 oldalról is.

    Mr. VadKapitalistaMágnásBéla azt mondja, hogy hát jójó, de ő neki sokkal több pénz csurranjon ebből, ez igy neki nem kóser, nem kell, majd a jogvédők megvédik.

    Mr. FreeforallBloodSteven meg azt mondja, minek fizessek vmiért is ha INGYÉ van!
  • Wittgen
    #12
    Ez jó módszer lehetne nálunk is. Én szívesen fizetnék pl 10 EUR.nak megfelelő összeget, ha cserébe legálisan tölthetnék le sorozatokat, filmeket, esetleg 1-2 szoftvert (zenét, játékot nem szoktam).

    Persze az is kell ilyenkor, hogy az átalányt befizetőknek ne kelljen az artisjust féle adókat megfizetni a vásárolt termékek után (immunitás).

    Bár félek, hogy itt nálunk elszaladna a ló, és a felhasználókat úgy kezelnék, mint az autósokat: még több rókabőrt próbálnának lehúzni még nagyobb összegekben.
  • hangulati
    #11
    ez nem kulturalis atalanydij. ha nem toltesz le, nem fizetsz. ha letoltesz,(es nem csinalsz penzt belole) tiz dollarert biztonsagban vagy. ennyi. nem korrekt?
  • hangulati
    #10
    mindazonaltal kivalo eszkoz a termekek (zene es film) tesztelesere. mivel gondolom, a letoltesi liszensz pontosan tajekoztatna a kovereket, hogy mibol es mennyit toltottek le. „az indianok meg soha nem vagtak ki ennyi fat” elv alapjan. higyje el barki: amit szeretek, azert szivesen fizetek. ami meg nem jo, azt is megorzom, ami pedig ismet jo mindenkinek. akkora tulkinalat van, hogy igazan nagyot mar csak keves dolog durranhat. igy (elvileg) le lehetne osztani a dolgokat korrektul. lassuk, mi lesz belole.
  • Mcsiv
    #9
    Én, aki ha évente 10e ft-ot fizethetek maximum artisjus felé jogdíjakat, nem tartom annyira problémásnak a magyarországi rendszert. Persze ezzel a fájlcserélés nincs legalizálva, csupán a letöltés és az se mindenre.
    Persze ha te tonnaszám veszed az üres dvd-t és írod ki a reggeltől-estig letöltött warezolt filmet, sírsz mindenesetre jogtalanul.
    Másrészt, ilyenkor mindig jön valaki, hogy lehet hogy csak családi fotókkal tölt meg egy DVD-t, aztán vigyorog mert tonnányi méretekben van a vinyóján a letöltött film és zene.
    Kevésbé felháborító szerintem éves szinten 10e ft jogdíj kifizetése mint az álszent sírás amit a magyarok rendszerint levágnak
  • hangulati
    #8
    na vegre! errol lenne itt szo. ha nem toltesz le, nem fizetsz. ha letoltesz, fizetsz tiz dollart, es bekenhagyjuk egymast. szerintem igy rendben van. 10 dollar havonta teljesen korrekt, es egyaltalan nem hasonlithato ossze az ures adathordozok adoztatasaval. tovabblepve: ha ezt bevezetik, nincs tovabbi indok az ures adathordozok megadoztatasara. egy lepessel kozelebb kerulhetunk a megoldasoz. mar csak azt kell garantalni, hogy ez a havi tiz dollar (na jo, 9.50) valoban keruljon az eloadok, vagy keszitok bankszamlajara. ezen kivul en megtiltanam, es szigoruan buntetnem a szofverek „feltort” valtozatanak terjeszteset. a szoftver keszitoit pedig koteleznem arra, hogy a trial verziok teljes tudasuak legyenek, es ne idokorlathoz legyenek kotve, hanem felhasznalt idomennyiseghez. nem baj, elso lepesnek nem rossz!
  • csulok0000
    #7
    Ezzel csak azt akarják hogy az így is egeket verő bevételeik még tovább nőjenek.
  • FoodLFG
    #6
    Ez a lehető legrosszabb megoldás, mert csak még több élősködő tetvet szabadít a nyakunkra. + technikailag sem megvalósítható.
    Ami megvalósítható, az a #2-ben van leírva.

  • miszterjoe
    #5
    Már csak egy lépés és díjcsomagokat létrehozni.
    Zene letöltés $10/hó
    Játék letöltés $10/hó
    Film letöltés $10/hó
    0-day letöltés $8/hó
    Máricus 31-ig tartó akció keretében a Zene és Film letöltés csak $17/hó.

    satöbbi.

  • Roma Peti
    #4
    Nálunk ezt már a gyakorlatban alkalmazza az ArtistJEWS nevű szekta, akik előre beszedik a még el sem követett bűnökért az adót.
  • bigjoe
    #3
    Nálad a pont!
  • passatgt
    #2
    akkor már egyszerűbb lenne egy olyan oldalt csinálni, ahova befizetek havonta 10$-t és jó minőségben bármennyit letölthetek hivatalosan:)
  • bigjoe
    #1
    Egész jó ötlet.