31
Ingyenes MMO
  • JonasSandor
    #31
    Működik még?
  • PLaci #30
    Igen, igen, lehet kis hazánkban garázdálkodni..... izé... gazdálkodni...
  • Fura Alak
    #29
    Úgy látom halott a topic....

    Csak azért írok ide, mert MÁTÓL él a Europe 1 szerver, amin a jelenlegi IRL határok mentén lehet majd egész Európán, köztük Magyarország területén is tolni a játékot!
  • tutituti
    #28
    Játszik vele még valaki?
    én naponta rákukkantok azért.
    Ha valaki csinált már magyar groupot benne akkor szívesen csatlakoznék
    D4M13N néven vagyok fenn a World 5-ben
  • FL Zoli
    #27
    Ja 2011...akkor semmi:D
  • FL Zoli
    #26
    A kutató oldalon át lehet állítani "fa" nézetre, úgy könnyebb eligazodni, a kis szám a sarokban azt jelenti mekkora szint kell hogy ténylegesen használhasd is
  • marchi
    #25
    sziasztok!
    Annak ellenére hogy tapasztalt stronghold crusder játékos vagyok,engemet a kingdoms megizzasztXDnincs meg egyből minden épület az elején.valaki megtudná mondani azt hogy kaszárnya,market gyártásához,íjjászok képzéséhez mit kéne kutatnom?érthetetlen a dolog,képileg is mutatja a játék hogy amit fejlesztek az mit eredményez.

    -Hiába fejlesztettem az íjászatot vagy a a matekot de a táblázat valamiért BLOKKOLJA a kívánt dolgok elérését.gondoltam az íjhoz kellen eszközök hogy íjjat gyártsak,kiuppoltam de még mindig nem engedi hogy ájjászokat gyártsak..

    valaki megtudná hogy mit hogyan kell?vagy 1 oldalt ami leírja mihez mit kellfejleszteni?
  • kluge
    #24
    world 1 ben ki játszik?
  • gazgoblin
    #23
    nem

    magadnak nem tudsz küldeni semmit úgyse (ugyanazon az IP-n)
  • kerla
    #22
    monjduk most két accom van...ebből nem lesz multi??
  • kerla
    #21
    megvan a bibi, enter game és random learakott vlahova... nem pedig a kis ikon, hogy speciel enter game...itt választhattam volna...fazsa...
  • kerla
    #20
    háát, nem engedi törölni, újat csinálok, aztán mjad lezúznak multiért...nem vagyok boldog... 4 napja elég sokat játszottam vele és minden huss...
  • gazgoblin
    #19
    raktárbővítés ráér..ha lesz trader-ed akkor simán el fogsz tudni adni mindent ami nem kell
  • gazgoblin
    #18
    4-es szórzó nagyon helyes! viszont az adót később majd felejtsd el, hadd legyenek boldogok!
  • kerla
    #17
    nagyjából így tettem, bár a matekre most gyúrok rá a market miatt :-) ezt későn fedeztem fel sajna :-) még a raktárat volna jó bővíteni, mert mindig tele a kajaraktáram... pedig 4x-es szorzóval osztom a kaját, hogy adózzon a plebs :-)
  • gazgoblin
    #16
    aki most kezdené azoknak egy kis help hogy mit érdemes fejleszteni kezdetben:

    tools: olcsóbb lesz az építkezés
    forestry és stone quarrying: több fa és kő
    farming-on belül legalább 2-3 kajatipust érdemes (boldogabb népek=több xp
    mathematics és utána trade: hogy a felesleget el tudd adni és tudjál venni research pontokat
    Hop farming: sörgyártás hogy még jobban örüljön a paraszt

    mindig megtanulandó amint lehet: Arts, Literature, Decorations (sok xp szerzéshez elengedhetetlen skillek)
  • kerla
    #15
    Rád írtam, jó messze vagy :-)
  • gazgoblin
    #14
    amúgy írj rám ingame ha akarsz, azt valszeg hamarabb elolvasom
  • gazgoblin
    #13
    settings melletti leaderboards gomb alatt lehet névre keresni
  • kerla
    #12
    megtaláltam és veszettül messze van...
  • kerla
    #11
    Gazgoblin, kérdeznék egyet. olvasgatom a fórumot ill. a szabályokat, de egyvalamit nem találok. Egy msik település-játékos hűbéruram akar lenni (offer to be your liege lord from xy), ha jól értem, de nem találom a térképen az illetőt, pláne nem az én "járásomban"... hogyan tudom megkeresni? gondolom nem ajánlatos elfogadni, ha egyszer más a parish főnököm, nem?
  • kerla
    #10
    köszönöm! este tanulmányozom, azt keresem főleg, hogyan tudok kártyákat vásárolni, látom, hogy vmi korona kell hozzá,de gondolom nem az amiből a rangomat növelem. na, utánanézek.
  • gazgoblin
    #9
    Szia!

    Parish:
    Minden falu kap három szavazatot naponta és úgy kell megválasztatni magadat. (par5ish tab -> pipás négyzet gomb)

    Ezt a hivatalos wiki oldalt érdemes tanulmányozni kezdetben!
    http://help.strongholdkingdoms.com/

    meg ezt:
    Kastélly építési tippek - fórum

    De elsőnek ezt! Playstyles
  • kerla
    #8
    szia!
    én is w2-ben kezdtem el 2 napja. kezdem felfedezni, bár pár dolog még nem világos, pl, hogy a parish kastély hova tartozik, ki menedzseli? ő a város a járásban?
  • gazgoblin
    #7
    Tolom a bétát world2-ben

    Van itt más is aki nyomja?
  • Csodássrác
    #6
    Több évet játszottam Travianon (most az új 4es verzión is fent vagyok). Pár napja találtam rá a Strongholdra. Ehhez képest az új travian is unalmas és egyszerű :P

    Egyáltalán nem travian utánzat. Ha arra gondoltok hogy falufejlesztős, támadgatós, és van térkép , akkor elárulom hogy minden stratégiai játék alapja ez :D

    Ebben sokkal több van.
    - interaktív térkép: láthatod az egységek mozgását, nagyítható.
    - un. járások vannak amihez tartozik egy város, amit a környező faluk fejleszthetnek (bónuszokat ad a járáson belül lévő faluknak) adományokból , és belőlük kerül ki szavazás útján hogy ki irányítsa a várost.
    - fejlődési rendszer: csak bizonyos rang után elérhetőek el bizonyos fejlesztések, és ezek után az épületek.
    -fejlesztési fa (közel 700!) :)
    - 24 féle árucikk ( travianban csak 4 van :D)
    - várépítés , és megjelenített csaták.
    - 12 féle területtípus, van ahol lehet bort készíteni , valahol több fa van , stb.
    - rengeteg épülettípus, amiket szabadon elhelyezhetsz a faluban, az elhelyezésük is taktikát igényel, ha több fát akarsz akkor a raktárat közelebb kell építeni a favágókhoz.
    - természeti csapások, terjedő pestis, megjelenő farkas odúk, gép által irányított táborok (ahonnan portyázó csapatok indulhatnak a közelben lévő falukba) mind befolyásolják a népszerűséget.
    - nincs népesség, hanem ha nagy a népszerűséged időnként jönnek parasztok (persze építened kell nekik lakhelyet), akiket befoghatsz dolgozni , vagy fegyvert adhatsz a kezükbe.
    - és még sorolhatnám :)

    Ez nem travian, ez kemény Stronghold, mint a neve is sejteti ;)
  • kerla
    #5
    Sziasztok!
    Nagy Stronghold rajongó voltam, várom is a márciusra beharangozott 3. részt! Meglesem ezt is, vmi online kattintgatós, az baj egy idő után zavaró az állandó belépési kényszer...
  • Medwyn
    #4
    A második Alpha-teszt óta látom, mi és hogyan alakul benne, és nem vagyok bizakodó. Nekem elég nagy csalódás az egész - sokkal több potenciál lett volna benne. A fórumok tele voltak/vannak jó ötletekkel, de mivel a játék motorján és alapmechanizmusán nem akarnak változtatni a fejlesztők (még kommunikálni sem róla), még ha tele is van hibával meg következetlenséggel, az egész projekt megrekedt egy igen elmaradott, idejétmúlt szinten. Valóban a böngészős játékokra hajaz, de azok már jobbak ennél - a puszta izometrikus Stronghold-hangulat pedig nem elég, nem fogja a hátán elvinni a játékot.
    Kár érte, sokkal jobb lehetne, ha csak egy kicsit is hallgattak volna a fejlesztők a teszterekre lényeges kérdésekben.
  • nyirog
    #3
    Én most kezdtem, majd elvállik :D. De a traviános hasonlóság nekem is feltűnt... habár egyenlőre még nem annyira...
  • buklee
    #2
    Travian stronghold bőrbe bújtatva. Azthittem valami eredetivel elő tudnak állni de sajnos ez nem jó játék. Vannak benne jó ötletek az elején még majdnem azthinné az ember, hogy nem kell egész nap előtte ülni, de ott kell később.
  • nyirog
    #1
    Nem láttam neki témát ezért nyitottam egyet. Aki még nem ismerné az látogasson el IDE. Ingyenes akárcsak az NFS World, vagy a Battleforge....