21
  • kalapos01
    #21
    Az lenne a baj, ha nem arra szavaznának, ami szerintük szimpatikus. Inkább arra kéne, ami nem tetszik nekik?
  • pasi29uk
    #20
    Trainspotting: Oscar egy szimpatia szavazas.
  • Justil
    #19
    A másik meg az - ami még most jutott eszembe - hogy sajnos hatalmas tévedés, hogy szólhatott volna bármi másról a film. A SN beszélgetős film, és én alapvetően szeretem az ilyeneket, pl.: El Metodo, vagy The Man From Earth a kedvenceim közé tartoznak. Azonban az ilyen filmek egyik kritikus pontja az, amiről szólnak.

    Tehát a témaválasztás igenis meghatározó, és fontos egy ilyen film esetében.
  • Justil
    #18
    "Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy egyeseket, hogy nem ragadta magával a forgatókönyv, meg a szövegelés... Ez a film jobban pörgött, mint az akciófilmek majd 95 százaléka..."

    azt adom, h pörgött, viszont hatásvadász volt. nekem ezért nem jött be.
  • unrealnoise
    #17
    Erőől van szó. Az a szar facebook film tavaly nálam porrá alázott mindent. Pedig nem kevés filmet láttam... Lehengerlő dumák (Sorkin...), nagyszerű vágások, fényképezés és színészi alakítások, valamint egy percre sem lankadó figyelem - tőlem. Megközelíteni sem tudta a többi.

    El kellene felejteni, hogy a facebook a film apropója, nem az a lényeg (hanem ahogy zetortraktor mondja, "szólhatott" volna akármi másról is a film, ami később ugyanúgy sikeres lesz...), hanem az, milyen áldozatok árán lehetünk "kiskirályok", és hogy miképpen jutunk el oda...

    Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy egyeseket, hogy nem ragadta magával a forgatókönyv, meg a szövegelés... Ez a film jobban pörgött, mint az akciófilmek majd 95 százaléka...
  • fejo1989
    #16
    Nem tudom nem egy az ízlésünk az biztos, mert hogy nekem ez a film semmit nem mondott. De ízlések és pofonok persze :). Nem szeretem az ilyen filmeket. Nálam vagy a látvány és akció vagy a jó poén vagy izgalom és a fordulat a nyerő.

    Ezért mondom h monoton számomra
  • zetortraktor
    #15
    Például arról, hogy a film csak érintőlegesen szólt a Facebookról - szólhatott volna akármiről, egyáltalán nem volt lényeges. Egy korról szólt, álmokról, barátságról, árulásról, amit akarsz. És egy kibaszott jó forgatókönyvről, eszméletlen jó párbeszédekről.
  • fejo1989
    #14
    Tudom de ennyi erővel az internetről miért nem csinálnak filmet?Vagy már van csak lemaradtam? :)
  • Justil
    #13
    "Jó-jó a facebook keletkezése ilyen nagy szám lenne?"

    bár a film nekem sem jött be különösebben, ezt a kérdést azért te sem gondolod komolyan. kb korunk egyik legmeghatározóbb tényezője a Facebook. akár tetszik, akár nem.
  • fejo1989
    #12
    Nem tudom hogy a Social network-be mit látnak az emberek. Jó-jó a facebook keletkezése ilyen nagy szám lenne? Én ettől a filmtől nem vártam semmit és nem is csalódtam benne, de hogy oscar-t nem ér az tuti. Nekem az a film olyan mintha megnézném egy film dvd extráit hogy hogy készült a film csak itt azt vették fel ahogy a facebook készült. Animációba nálam az Így neveld a sárkányod vitte el a tavalyi évet.

    Jaspercry ha szted az avatar silány volt akkor neked mi a látványos film?
  • tommygear
    #11
    social network egy hype film 10/6 max... az eredet a nyerő az egy igazi ötlet volt
  • sanyicks
    #10
    Hát pedig a tavalyi kb ennyire lesújtó volt az avatarral az esélyesek között...
  • yesname #9
    +1
  • a bajusz
    #8
    Nem igaz, hogy nem lehet egy normális szavazást megcsinálni. Mi az , hogy csak a király beszédére és a közösségi hálóra lehet csak szavazni, mikor számomra például a 127 óra és a Black Swan is magasan felülmúlta a fent említett alkotásokat.

    Az eredet nagyon jó popcorn mozi, de vicces ilyen alkotásokkal egy lapon emlegetni, de a közösségi háló istenítését sem nagyon értem. A jelenség tényleg popkultúra lett, érdekes történet de szerintem semmilyen szemszögből nézve nem mutat kiemelkedő értéket.
  • m minnifield
    #7
    ja. az első kérdésre nincs...bocs
  • m minnifield
    #6
    az minek? nem tudod eldönteni, hogy jók voltak-e vagy nem?
  • alph4
    #5
    The Fighter
  • Örült kutya
    #4
    Tudja valaki hogy lent jobbra, az kép melyik filmből való?
  • IMYke2.0.0.0
    #3
    Már megint hiányzik az az "Egyik sem" szavazati lehetőség!!!!
  • jaspercry
    #2
    Halivódban minden lehetséges!(avatar,jobb volt ,mint a az "eredet",pedig az is elég silány volt)Azt érzem,minél nagy hülyeséget,nyakatekernek,jól becsomagolva "hype" annál többen meg beveszik.
  • Timbu
    #1
    Nekem tetszett az eredet, de azért az elég lesújtó a tavalyi év színvonalát illetően, hogy ez meg a Social Network Oscar esélyes...