12
  • morden
    #12
    "240 országban van jelen" itt is van egy kis csalás, mert összesen 194 ország van a földön :D
  • bakagaijin
    #11
    Ha elolvastad a cikket akkor pont ezzel az értékelési rendszerrel csaltak: fals eredményeket meg eladási státuszokat állítottak be nekik. Másrészt az alibaba NEM magánszemélyeket céloz mint az eBay; magánszemély legalábbis ritkán vesz pl. százas nagyságrendben tökugyanolyan csaptelepet.

  • zola2000
    #10
    Meg kell nézni, én csak az ebayt használom, és ott is csak olyanoktól veszek bármit is, akinek legalább 100 eladása van, és legalább 98 százalékban pozitív.
  • MsUser
    #9
    A lényeg hogy több száz vagy több ezer csalót engedtek itthon is, itt mindent lehet, ezt nem csak halottam személyesen is buktam rajta. A rendőrség széttárt karokkal közölte mit tegyünk? A botrány miatt ki derültek a jogi és hivatalos csalások is a két "valójában egy aukciós" portálról Link: Az igazság.... de mai napig virulnak, hajuk szála sem görbült "és továbbra is zsebre vágják mindenkitől a sok kicsit" ami egyébként sok száz millió havonta, ilyenek a monopóliumok ők diktálnak! Pénzel minden elsikálható!
  • MsUser
    #8
    Itthon is működik a hasonló módszerekkel élő "online kereskedő oldal" SG. is irt róla Megsarcolják az online aukciókat
  • fade2black
    #7
    100 :)
  • Crane
    #6
    Ali baba és a negyven rabló. - Ennyi! :D (bár ha jól látom, más portálokon már lelőtték ezt a poént. :S)
  • MacropusRufus
    #5
    az nem olyan sok zsé!
    200Ft/USD- esetén kb. 10milla.
    Az egy gép esetében nem nagy összeg, bár kérdés az, hogy milyen gép. Apám gépészmérnök, volt szerencsém látni 50-60milliós CNC gépeket, szikraforgálcsológat meg ilyenek. (ezek 300ezer dollár felett vannak)
  • TreDoR
    #4
    "50000 USD nettó értékű" Nem a NASA-tól vetted véletlenül?
  • MacropusRufus
    #3
    erősen off:
    vitzesek ezek az ősi Kínai keresztnevek...
    David meg Elvis, Jonathan és Jack :))) marha mókás...
    Ez olyan mint a Kovács Lee vagy a Szabó Woo Lee Cheng meg az ilyenek :))

  • Landor
    #2
    milyen gépet?
  • WiZe
    #1
    Én is már vettem rajtuk keresztül egy 50000 USD nettó értékű gépet és hála égnek meg is jött Kínából. Elégedett ugyan nem vagyok vele, de legalább nem vertek át.

    Amúgy abszolút nem idegen ez a fajtájuktól.