92
  • Anademok66
    #81
    Amúgy meg nekem is van hasonló művem ehhez :) Tessék megfejteni.

    http://fenyhozo777.atw.hu/kep007.jpg
  • Anademok66
    #82
    1-121 minden növény amit a következő bolygókon látott.
    A kézirat 122. oldalától kezdve leírja hogy hol van az a bolygó, amelyiken az előbbi oldalakon található növényzet található meg. Úgy gondolom hogy több bolygó herbáját is leírta. a 122. oldal -> megmutatja hogy a napunktól hány csillag távolságra vannak azok a lakható bolygók, amikről írt. a Kör külső részén mutat egy célkeresztet, mintha azt mondaná: ez az irányzék, mivel nem gondolkodhatunk 2D -be, a csillagok elhelyezkedési pályája az adott kör irányába helyezkednek el, szögenként.
    a 123. oldalon a csillagok elhelyezkedését mutatja a nap és a hold viszonyításának függvényében, míg a 124 -oldalon a csillagok elhelyezkedését mutatja a galaxis függvényében.
    125. oldal a Földről látható legfényesebb csillagra utal, s onnan nézve a többi csillag koordinátái láthatóak.
    126. oldal bolygó leírás. az első egy dús zöld növényzettel megáldott, a középső egy tengerekben gazdag hely, a harmadik örök nap országa, talán egy száraz, és kegyetlen sivatagi táj.
    127. - 134. oldalig állatövekhez tartozó "emberi élet" azaz élőlényeknek a fajtáit sorolja fel
    135. - 155. A 3 bolygó szokásait, technológiáját, fejlettségi struktúráját, rendeket, szabályzatokat, használt különleges berendezéseket, szokásokat ír le.
    156. - Bolygó melynek élhető vidéke a bolygó központjában helyezkedik el. Mind ott van nappal s éjszaka. A bolygón sűrűn vannak gejzír kilövések. A külső felszín lakhatatlanul forró.
    A 157. oldal elmondja hogyan képesek az itteniek a többi bolygóra átjutni.
    A 158. oldal mutatja a központi bolygót, mely körül elhelyezkedik a többi 7 lakható bolygó, melyet terra formálással létesítettek. Mind valamilyen erénnyel bír, az egyik pl a jobb alsó ipari létesítményekben gazdag.. a jobb felső pedig mezőgazdasági telep. a Központi bolygó ipari illetve minden tekintetben és erényekben gazdag bolygó, ez a kiinduló pont. A többi egy -egy erényt mutat nekünk.
    159. - 182. oldalig újabb növényi tájékoztató a központi bolygón megtalálható legfontosabb növényekről, illetve az abból kinyert fontos gyógy készítmények előállításáról.
    183. - 205. egy gyors lista az eddig meglátogatott csillagokról, illetve alapvető tulajdonságaikról, mennyi bolygó, milyenek, alapok.
    206. oldal a végszó.

    Remélem segítettem :)
  • archrodney
    #83
    Leonardo gyerekkori muve a vilag legtitokzatosabb kezirata
  • trenmost
    #84
    köszönjük hogy megoldottad az évszázados rejtélyt az SG.hu olvasóinak, ezen a hétfői délutánon, két pirítós elfogyasztása közben :D

    viccet félretéve forrást tudsz adni? érdekel a dolog :)
  • Kara kán
    #85
    Jó, hogy szóltál, rég nem ettem fokhagymás, vajas pirítóst.
    Jujj!
  • Anademok66
    #86
    Én vagyok a forrás. Leírtam amennyire le tudtam nektek fordítani, ha ez nem elég.. majd egyszer lefordítom rendesen 3,5 hónap múlva.
  • Buzzword
    #87
    A XV. század elején szerintem csak a sima helyettesítéses kódolást ismerték, azt pedig statisztikai módszerekkel már rég feltörték volna. Hajlok arra, hogy halandzsaszövegről van szó, vagy egy közösség, szervezet saját megkonstruált nyelvén írt dokumentumára, amelynek nyelvtana nem követ semmi ismert szabályszerűséget.
  • nemlehetigaz
    #88
    Erről a könyvről említést tesznek a Darkness Wihtin című kalandjátékban.
  • Tetsuo
    #89
    A szamitott idoszakban Leo még nem szuletett meg, sajnos.
  • Tetsuo
    #90
    Ajanlom az avokados, fokhagymas piritost! A csaladban tobben erre vannak rakattanva. :) Nekem tul zold.
  • Sir Ny
    #91
    az a legjobb :) ( csak nem fogszabályzóval )
  • DontKillMe
    #92
    ...mire nem képes a meszkalin..:))))