53
kint élő magyarok gyertek!
  • bakkerman
    #13
    én úgy vagyok vele,mindenhol jó,de a legjobb nem itthon :) azért gürizek,azért spórolgatok,itthon nem tervezek hosszútávra,hálistennek fiatal vagyok még,van időm itthon tötyörészni,de előbb utóbb irány külföld
  • Tigristank
    #12
    A sok tüntetésből nekem nem az jött le, hogy olyan boldogak lennének. :S
  • bakkerman
    #11
    DE! ha viszont van munkád,akkor ott boldog ember vagy,míg itthon szeretett hazánkban azokat is megeszi a stressz,akiknek VAN munkájuk,"vajon lesz-e a jövő hónapban is?"...
  • bakkerman
    #10
    van is egy mondás asszem így van,hogy spanyol ember naplemente előtt nem vacsorázik :) főleg nyáron,Sevilla,Malaga környékén ahol 10 előtt nem nyugszik le a nap,addig otthon vannak,és utána indul be az élet :)
  • mila69en
    #9
    1 évet éltem kint Valencia-ba, és szerintem sokkal de sokkal jobb élet van ott! először is hagyják élni az embert:) színes a környezet, vidámak az emberek, nappal tűzijátékot lövöldöznek mert jól érzik magukat, fizetések nem rosszak, és iszonyat olcsó.... ott élnek! nyáron valszeg tűzök vissza
  • Narxis
    #8
    Sok sikert, Európában náluk a legmagasabb a munkanélküliségi ráta.
  • IXEMGabeo
    #7
    az jóféle életmód, nagy lenne, ha egyszer sikerülne kijutnom oda. Főként egyszer egy Barca meccsre mennék ki
  • IXEMGabeo
    #6
    hola amigo!
  • hunbasser
    #5
    a mentalitás már jobb. meg a spanyoltanárom anno mesélt sokat,pl hogy sokkal lazábban dolgoznak az emberek és siestáznak is munka közben.hiába kezdődik a meló 8-kor,ők 9-re meg 10-re járnak be dolgozni,déltől 2-ig siestáznak,dolgoznak 5-ig,6-ig aztán meg mennek étterembe meg bulizni és azért mennek másnap csak 9-re mert éjfél után mennek csak haza. minden el van kint kicsit tolódva,később reggeliznek,később ebédelnek,10 körül vacsiznak.
  • bakkerman
    #4
    +fav

    egy szép napon én is szeretnék ott letelepedni,és egy kis étteremben főzőcskézni,de addig még sok pénzt kell gyűjtenem,meg jobban kitanulni a szakmámat :) Engem a legjobban Mallorca,és a keleti part vonz,Barcelonától egészen Almeriáig akárhol el tudnám képzelni magam :)
  • UniverseOfficeR
    #3
    Véleményem szerint jobb világ nem fog várni. Annyiban lesz más, hogy a mentalitásuk sokkal jobb, mint a miénk. A munkanélküliségi ráta nagyobb mint nálunk.
  • jhetedikj
    #2
    lehetőségek, gyes... wtf? :D
  • hunbasser
    #1
    sziasztok!

    azért nyitottam ezt a topikot,mert szeretnék mindent megtudni a spanyol lehetőségekről. nekem a kedvenc országom,szeretem a kultúráját,a nyelvét is,van is nyelvvizsgám spanyolból,habár rengeteget felejtettem azóta.

    szeretnék kiköltözni Spanyolországba a jobb remény érdekében és szeretnék minél többet megtudni a lehetőségekről,gyesről,ilyesmi