3518

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • ndmlovag
    #275
    Okszi semmi akadálya!!

    Akkor a(#272) hozászolásomban bemutatott hanganyag ilyen formába jött ki a kemencéböl:


    Tracklist:
    1 Oliver Mtukudzi & The Black Spirits - Ndima Ndapedza - (Zimbabwe)
    2 Soul Brothers - Thandaza - (South Africa)
    3 Afia Mala - Segne - (Togo)
    4 Johnny Clegg and Savuka - Love is Just a Dream - (South Africa)
    5 4 Etoiles - Doly - (Congo)
    6 Samba Ngo - Sa Ntima - (Congo)
    7 Habib Koité & Bamada - Wassiye - (Mali)
    8 Oom - Anoma - (South Africa)
    9 Diaou Kouyate - Gafale - (Guinea)
    10 Henri Dikongue - Francoise - (Cameroon)
    11 Sam Mangwana - Ya Mbemba - (Congo)
    12 Ricardo Lemvo & Makina Loca - Manuela - (Congo)

    Style:Jazz, blues, rock and roll, gospel, salsa, samba, funk, hip-hop, reggae, zydeco, zouk
  • Tyia
    #274
    Kicsit emlékeztet a Travel Channel-es "Lonley Planet"-re...
  • Tyia
    #273
    Örülök, hogy foglalkozol a témával...

    Nehogy abbahagyd!:)

    Arra gondoltam, hogy talán az éppen megemlített/megemlítendő "Putumayo Presents" album tracklistáját bedobhatnád, illetve, ha tudsz letöltési helyet, legyen az bármilyen (még a torrent is) akkor azt is.
    Ha pedig neked van meg, és nem okoz gondot - kérésre!!! - megoszthatod.

    Nagyon jónak igérkezik ez a széria...
  • ndmlovag
    #272
    Na megint itt!!
    S,hogy hivek legyünk a forum ciméhez akkor elkezdenék egy válogatás sorozatot.

    Megzámolhatatlan lemezt megért(ha vkit érdekel,nézzen utánna mélyebben)válogatás sorozat indult el vmikor a 90-es években!
    Ez a sorozat a Putumayo Presents!!A világ szinte összes világzenei stilusát probálja bemutatni,cd-n ként!!
    Elsönek egy elég nagy földrészel kezdem:Afrika!!
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=K4VRGALZdBA]Habib Koite "Wassiye" (Live)[/URL]
    Ha elnyerte tetszésteket,jelezzétek,s megprobálom folytatni!!
  • ndmlovag
    #271
    Akkor még egy hozzászolás erejéig engedjétek meg ,hogy bemutassam egy másik kedvencemet is.Ök ha jól tudom 1 afrikai formáció keleties hangzással,de egész jó csinálják!Volt szerencsém élöbe is találkozni velük,hidjétek el ugy aztán az igazi látni és hallani is öket!!Szeged 2005 Transglobal Underground
  • Tyia
    #270
    Nem hiszem, hogy elveszed a kedvét bárkinek is...

    Itt tuti, hogy nincs felszínes buzi-zene....aki meg azt szereti ugyse jön még véletlenül sem erre/ide.
    ---
    katt visitors :)
  • ndmlovag
    #269
    Remélem én is,és nem veszem el a kedvét senkinek ettöl a forumtol!!Addig is Zenéljenek nekünk Reactorék:):)Állat!
  • Tyia
    #268
    Ez nagyon állat.

    ----------

    Reméljük annak a modinak is tetszenek az új dalok/videok, aki korábban is örömét lelte bennü(n)k...:)
  • ndmlovag
    #267
    Ezek a Deutsch-ok mit ki nem hoznak kecskeduda és kürt-böl Tanzwut modra!!Hüha!!
  • Tyia
    #266
    Ne fogd vissza magad!
  • ndmlovag
    #265
    1987 Elsö project Delerium!!Lejebb már irtam róla,de majd bövebben is vmikor!!Ezt követte a Noise Unit formáció!!Ez a project inkább monoton dallamokra épül egy kis old scool és ebm dallamokkal kiegészülve!!Marc Verhaegen a társ ebben a formációban,és akik ismerik öt tudhatják a Klinik együttes oszlopos tagja ként egész jó zenéket müvelt-müvel!!Elsö közös albumuk 1989 Grinding Into Emptiness nagyon old school igazábol nemnagyon szakadtak még el az alap együteseik zenei irányzataiktol!!
    Dry LungsMajd ezt követte az 1990-ben kiadott Response Frequency cimü album ezen anyagon már dallamosabb "táncolhatobb" zenék is helyet kaptak,mégjobban elötérbe kerültek az acélos hangzások és a dobgépek monoton ritmusai!Disease
    Majd eljött 92, s uj album Strategy Of Violence.Meghatározó albumnak minösült nagyon sok hangsujt fektetve a ritmusokra(Bár itt már az FLA tagokkal kiegészülve)
    egy teljesen ujj ritmusvilágot megcélozva,teljesen ebm alapokon nyugvo lemez lett nagyon sok loop ritmussal!Corroded Decay Majd két album követte 94-ben a Decoder és 97-ben a Drill nevezetüek.Ismét egy ujj irányzatot megcélozva,elektonikusabb hangzásvilággal és néhol fellelhetö downtempo ritmusokkal!Decoder - AscentÉs Drill - Otherworld
    S elérkeztünk sok sok várakozás után az eddigi utolsó lemezükhöz!!
    2005-ben adták ki a Voyeur lemezt itt már 1-2 vendégzenésszel kiegészülve nagyon jó irányzatot bemutató album készült,fantasztikus dalokkal amik igazán a Noise unit!!Teljesen átalakult és spirituális hangzást felvéve még erösebben elötérbe helyezve az electronikus hangzást a lehetö legjobb albumot készitették el sokak nagy örömére,s sajnos még koncertet mindidáig nem adtak ezzel a formációval sem,bár elég érdekesen lehetne "tombolni" a noták egyvelegére!
    Illicit Dreams (feat. C. Huxtable and J. Inkel),Monolith (feat. M. Balch and J. Inkel),Submerged (feat. J. Filipchuk),sajnos csak ezt a vidit találtam és nem teljes az élmény igy de Surveillance (feat. J. Filipchuk and R. Holland)ez van!!

    Remélem még több ijesmi anyagot hallhatunk még töllük,várom már nagyon,s ezzel nem csak egyedül vagyok!!
    A köv project majd vmikor,ha kiváncsiak vagytok még rájuk!
  • ndmlovag
    #264
    Másodszor ,elkezdem az elejétöl(Bill Leeb munkásága)!!
    Nagyvonalakban:Eredetileg németajkú pontosabban Bécsen született Wilhelm Anton Leeb néven! Majd 13 évesen Kanadába emigráltak családjával,itt ismerkedett meg az akkor induló és a kezdetekben döcögösen induló industrial bandával melyben billentyüsként tag is volt a Skinny Puppy-val!!Itt 1984-86 között munkálkodott,majd 86-ban kivált és megalakitotta Michael Balch-al a Frontline Assembly formációt!
    Az elsö két demó tape sajnos nemsok sikert aratott(Nerve War,Total Terror),bár alapmüvek,nem adták fel!1987-ben jelenkeztek az esö hivatalos lp-vel The Initial Command ezen a lemezen már letisztultabb és zseniális hangzásvilágú dalok is helyet kaptak mintAusgang zum Himmeldal!Még egy lemezt jegyeztek Blach-al State Of Mind cimen itt már kicsit probálkoztak más hanzásvilággal is Resistanceami egészen jónak bizonyult!Majd tagcserét követöen az uj projectek is elkeztek megjelenni!!
  • ndmlovag
    #263
    Elösszöris azzal kezdeném,hogy sajna a meghirdetett koncertek napolodtak,a német kapcsolattartó vagy ki nem egyeztetett normálisan az együttes és a magyar szervezök között,igy europában több helyen is elmaradnak koncertek!!Sajnos!!
    De Bill kitartott MO-mellet,gondolom köszönhetö volt ez az elsö Mo-i koncert meglepetésnek,meghát a magyar fanoknak,ugy döntött nem hagyja veszni ezt a koncertet!

    S most ugy néz ki,remélem ez már végleges,bár már az oldalukon hirdetik


    2011 09 09 A38-as HAJÓ FRONTLINE ASSEMBLY - CONJURE ONE LIVE
  • ndmlovag
    #262
    Szivesen!
    Nagy örömmel!
  • Tyia
    #261
    Folytasd...kérlek!
  • Tyia
    #260
    ...vagy ők:Kurul Dobosok

  • Tyia
    #259
    ...meg a Szkítia
  • ndmlovag
    #258
    És ha már megtetszett, akkor fojtatnám Bill Leeb munkáságának következö project-jét!
    Szerintem ezt a formációt ismerik a legtöbben,mivel 1-2 "nagy névnek" mondható DJ feldolgozta(és kiadta sajátjaként!!!),modjuk néha egész hallgathatóan!
    Ez a csapat A:Delerium!!
    Elég sok lemezt megért,pontosan 12 album és egy két válogatás lemezt!
    1987-töl létezik a formáció,bár eleinte inkább dark ambient vonalon zenéltek!
    Amit egy szám eleéjig itt meg hallgathattok!
    Aztán 1994-töl egyre inkább keztek áttérni a dallamosab bár még néhol instrumentális,de énekeseket is felsorakoztató zenei irányzatok felé!!
    A kedvencem és az örök No1 Silence!!! Hosszú -hosszú idö kellet és eljött a pillanat 2008-ban és hazánkba is ellátogatott ez a formáció,nagy örömömre!!

    Ha esetleg vkinek felkeltettem az érdeklödését,van még egykét formáció,amit Bill képvisel és nagyon jónak bizonyulnak,szivesen irok még roluk bemutatásként!!
    S végül elsö találkozásom2006 Práganagy élmény volt!De erröl majd késöbb!
  • ndmlovag
    #257
    Sziasztok!
    Kirakom ide is!
    Frontline Assembly+Conjure One live 2011 09 08 dürer kert!
    Nagy meglepi igérkezik,majd kiderül!Ilyen még nem volt MO-on!!Külön-külön már felléptek itthon de igy együt még nem!Remélem Rhys Fulber’s most beáll 1 kicsit az FLA-ba is!Egyébként akit érdekel nézzen utánna érdekes kis együtesek,FLA egy kicsit inkább indusztrialosabb Conjure 1 meg Downtempo-világzenei motivumokkal!
  • Tyia
    #256
    A TransylMania jut eszembe...

    Vasárnap okosabb leszek...:)...legalábbis ezügyben.
  • Musachy
    #255
    Rejtsd el jól azt a lemezt. ...majd én megmutatom neki, amikor nem vagy otthon...
  • Zephyr Retiring
    #254
    #253-ra:
    kikre gondolsz?
  • Tyia
    #253
    Azon tűnődtem, hogy a nemzeti rock képviselői között is akadnak olyanok, akik világzenei fesztiválokon is felléphetnének.
    Az ősi és/vagy népi hangszerek mellett, a mondák és regék (is) adják a táptalajt a szövegeiknek...
  • Tyia
    #252
    ...Akkor jól vigyázz a kátrányos cuccra...
  • Tyia
    #251
    Volt egy az első LP-n nem szereplő dal, ami talán az első megnyílvánulásuk volt...

    Arra emlékszem, hogy tartalmazott egy "Bo-bo-bo-bocs" -ot.
    ...de lehet, hogy Republic volt...má' nem nagyon tudom.
  • Zephyr Retiring
    #250
    ..az exem kedvence a `86-os interpop fesztivál győztes dala a faképnél történő hagyás..
    ez utóbbit a kapcsolatunk végén már olyan sokat hallgatta, hogy engem is faképnél hagyott :)
    akkor szarul esett, (lassan két éve) de időközben rájöttem, hogy végül is jót tett velem.
    egyébként sosem ismerem meg az életem új párját, akivel mostanság költözünk saját, közös lakásba :p
    már nem aggódok, tudom, hogy minden rendben van és lesz is..
    ..amíg az új párom is el nem kezdi hallgatni a faképnél történő hagyást :)
    akkor egy kicsit deja vu-m lesz majd.. :)
  • Zephyr Retiring
    #249
    #232-re:
    nekem az utolsó tangó párizsival volt a favorit :)
    emléxem, milyen örömmel vettem kezembe annak idején a fekete korongot..
    természetesen még ma is féltett kincsként őrzöm, de nem a fizikai, hanem az eszmei értéke miatt..
    létezik egy 7" -os kislemez is.
    abszolút new wave a discogs szerint...pedig a "b" oldalon egy 2`42-es nyeső mária dal is található. emiatt én inkább világ zenének tekintem..
  • Musachy
    #248
    Nem láttam, de a neten van pár albumuk, még lossless is.
  • Tyia
    #247
    Az e heti "Színes RTV" hasábjain találtam egy remeknek tűnő, de ídőközben sajnos már elmúlt koncert ajánlót.

    Ha koncertet már nem is lehet elérni, az Ő hanghordozóit bizonyára igen.
    Innen, vagy onnan.

    A Tinariwen nevű mali-béli zenekarról van szó.

    "A tuaregekből álló csapat tradicionális arab dallamait nyers, amerikai gyökerű blues-gitározással kiséri.
    Ez a különleges recept tette őket a világzenei szcéna egyik legnépszerűbb előadójává; olyan világsztárok tartják őket inspiratív kedvenceiknek, mint Carlos Santana, Henry Rollins, The Edge, a Coldplay tagjai.
    Mágikus erejű koncertjeiken különböző kulturák ösztönvilága mosódik egybe."

    by: Színes RTV

    A koncert egyébként 27.-én volt a Z.P.-ben...
    Hátha járt arra valaki...

    Egy kis bemutató:

  • Tyia
    #246
    Lépjünk.
  • Tyia
    #245
    Mi van?
  • eksy
    #244
    Én értem, sajnos megtörtént velem, elmagyarázni meg jobban nem tudom.
  • Musachy
    #243
    Mostmár totál össze vagyok zavarodva. Remélem te legalább érted.
  • eksy
    #242
    :D

    Kerekes klippek lettek volna...
  • eksy
    #241


    Hm:) Az úgy volt...
    Szóval. A Kerekes Band-et akartam a kedves fórumozók figyelmébe ajánlani, de, gondoltam rákeresek nem-e megelőztek már.
    És de, az 1. oldalon már meg lett említve, ez a számomra, nemrég megismert és elfogadható együttes. Ekkor kicsit bántott, hogy nem tudok érdemben a témához tenni semmit, ám olvasgattam és az oldal tetejére érve, egy nyitott kérdést-kérést láttam: Klip?
    Kapva az alkalmon, klip megkeres, megnéz (egész jó, ahoz képest hogy nem a "stílusom"), aztán bemásol, üzenetet elküld és...
    És egész más környezetben jelenik meg, mint amire számítottam. (2. oldalon már szerepelt a klip) én az első oldalról küldtem, elmélyedvén a témában , kiment a fejemből hol (mikor) is vagyok. Természetesen a harmadik oldalon jelent meg pf.
    Erre én... csendben... halkan...el-set-ten-ked-tem.
    Most meg magyarázkodhatok, ha kell, ha nem.



  • Tyia
    #240
    Örülök a látogatásoknak...

    Egy kis türelmet kérek még és megyünk tovább...
  • Musachy
    #239
    Igen, szeretem én is. Már volt is a #83 és 84-es hsz-ben.
  • eksy
    #238


    és tényleg egész hallgatható music
  • Tyia
    #237
    ...de majd lesz...
  • Tyia
    #236
    Szép Napot/Estét!

    Ahhoz képest, hogy 1 hónapja nem volt hozzászólás, egész sokan benézegettek.

    Örülök!

    Folytatni fogom, igérem!