3514

By Tyia


NEW WAVE 2.0


Újraindítva: 2016. 12. 01
Flag Counter

Különleges zenék, zenei különlegességek


a Föld minden pontjáról!



Kommersz Ede és a Család
  • Musachy
    #3514
    Nagy kedvelője vagyok a Celebrate The Nun zenéknek, H. P. Baxxter formációja volt még mielőtt elkezdett scooterezni. Szerintem ez azért jobb volt, mint a Scooter.

  • becauseIsaid
    #3513
  • Bitva
    #3512
    Magam részérők bírom ezt a fajta experimentalis kissé "fáradt" darkos zenét.
    Nem véletlen a műfaj részükről, hiszen, mind a Japan, mind a Bauhaus ilyen világot képviselt, bár a korai Japan még a disco-t is megkostolta.
    Még van egy ilyen típusú kedveltem: a Dophpin Brothers.
    Sajnos nem jutottam még hozzá eredeti darabhoz, de törekszem.
    A Dolphin Brothers két Japan muzsikus duoja...Richard Barbieri & Steve Jansen.

    Személyes kedvencem:


    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2024.01.21. 19:28:01
  • becauseIsaid
    #3511
    Nekem csak rip van belőle, de a Create and Melt a jó szám rajta, az biztos
    Többi nem annyira
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.01.21. 15:41:56
  • Bitva
    #3510
    Rendelkezem ezzel az LP-vel



    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2024.01.21. 09:33:37
  • becauseIsaid
    #3509
    A Dalis Car nóta neked is kedvenced lehet, mert ráraktad a Karácsonyosra is meg az ahogy te látodra is
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2024.01.20. 10:46:09
  • becauseIsaid
    #3508
    Nem rossz, én amúgy is szeretem a rockos hangzást, csak kicsit zavar a dojcs ;)
  • Musachy
    #3507
    Köszi!
  • becauseIsaid
    #3506
    Meg fogom hallgatni, meg fogok lepődni :⁠^⁠)
  • Bitva
    #3505
    Van egy kis meglepetésem, és szerintem igen-igen meg fogtok lepődni....
    Belepiszkáltam a Kommunista Blokk nem magyar zenei kinálatába...és..bizony ha azok a zenészek nem ott és nem akkor mocorognak....akármi is lehetett volna...úgy, mint nálunk...

    NDK-s zenék következnek:
    01 - Berluc - Rocker Von Der Küste (GDR) 1984
    02 - Dieter Birr - So Ist Das Leben (GDR) 1986
    03 - Karat - Der Doppelgänger (GDR) 1987
    04 - Dieter Hertrampf - Rock´n´Roll Ballerina (GDR) 1987
    05 - Stern Meissen - Wir Sind Die Sonne (GDR) 1985
    06 - Puhdys - Computerkarriere (GDR) 1983
    07 - Berluc - Sind Wir Allein (GDR) 1979
    08 - Karat - In Deiner Gallerie (GDR) 1987

    Én szívesen hallgattam őket...


    East-Germany


    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2024.01.14. 21:15:56
  • Bitva
    #3504
    Nem teljesen....

    A '83-as előtt volt még a '82-es La Varieté és a két cím alatt futó '81-es Night People / Classix Nouveaux...
    Mint írtam a 1983-as "Secret" utáni első sorlemez a 2023-as Battle Cry... :)

    rendkívűl jó zene...akkor és most is...

    Az énekes/frontember Sal Solo a zenekear feloszlását követően, 1985-2013-ig számos albumot adott ki.
    Én speciel a '85-őst ismerem....nekem tetszik...az is
  • becauseIsaid
    #3503
    Amennyiben a 40 év alatt 2 lemezt sornak lehet nevezni :⁠-⁠D
  • Bitva
    #3502
    Ajánlom figyelmetekbe a 60+ -os Sal Solo én népi zenekara a Classix Nouveaux 2023-as az 1983-as "Secret" utáni első sorlemezét.
    címe: "Battle Cry"
    2005-ben már kiadtak egy régi dalos session lemezt, de azt nem tekintem sorlemeznek.

    Ízelítőnek a címadó dal:
  • becauseIsaid
    #3501
    Anno felénk egy forgalmas közterületen egy házra felfestették hatalmas betűkkel a cpg-t, nagyon sokáig ott volt
  • Bitva
    #3500
    A CPg-s fiúk kaptak is... főleg Erdős Péter édesanyjával foglalkozó szerzemény okozott biztosíték olvadást bizonyos körökben.
    A felszínalattisággal foglalkozott a "Pol Pot megye punkjai" címú dokufilm...

    "Tényfeltáró dokumentumfilm a nyolcvanas években legendássá vált CPg (Come on Punk group) együttesről. A zenekar neve sok félreértésre adott okot. "Cigánypusztító/püfölő galeri"-nek is nevezték őket. Mindez részben egy félillegálisan terjesztett hangkazettának, részben Erdős Péternek, a Hanglemezgyár igazgatójának volt köszönhető. A CPg a legelső punk- (és nem skinhead!) zenekarok közé tartozott Magyarországon. Ők voltak az akkori társadalmi-politikai rezsim számára a legreakciósabbak, a legpimaszabbak. "Pol Pot" (Csongrád) megye fiataljainak szövegei valóban naiv társadalombírálatként hatottak. ("Áll egy ifjú élmunkás a téren").

    Dalaik nyers, anarchisztikus, egyetlen mondatában sem rasszista, viszont nyíltan kommunistaellenes, ellenzéki világnézetről árulkodtak. A Hatalom éppen ezért alaposabb és tényszerűbb ismeretekkel rendelkezett róluk, mint azok a bértollnokok, akik a gyűlölettől elvakultan hazudoztak a cenzúrázott sajtó hasábjain a CPg-ről, csupán azért, mert a zenekar nem óvatos szalonértelmiségi módjára fogalmazta meg rossz közérzetét.

    A CPg tagjait két év börtönbüntetéssel jutalmazta a támogató-tűrő-tiltó rendszer. A filmben Haraszti Miklós (aki a szamizdat kiadásban megjelenő Beszélőben tudósított az első punk perekről), valamint Nagy Feró, Sebők János és Pálinkás Szűts Róbert elemzi a CPg-jelenséget."

    By: Port.hu
  • becauseIsaid
    #3499
    Jó lett ez is, az első ötös után látható az irányváltás, ami nem baj. Bár elismerem a történelem része már, meg valódi underground, de a CPg és Mos-oi nem a kedvenc műfajom, nem is a zene, hanem inkább a mondanivaló miatt. A gyűlölködést kimondottan utálom és megvetem. Minden irányból, a felénk és az ellenünk irányulót is. Úgy, mindenestül. Ha van létjogosultsága a cenzúrának, akkor az ilyenek esetében jogos.
  • becauseIsaid
    #3498
    Dalis Car számot kifejezetten kedvelem!
  • becauseIsaid
    #3497
    Szerintem egy hordóérlelt nedű elég jónak számít. Még van itthon egy palackkal! }⁠:⁠‑⁠)
  • Musachy
    #3496
    Jó sör illik ezekhez!
  • becauseIsaid
    #3495
    Én is hamarosan leülök a hangfalak elé és bontok egy sört, majd pedig fülelek
    ;D
  • Musachy
    #3494
    Ezt is köszi, meg lesz hamarosan hallgatva. Biztos jók, első blikkre többnyire ismeretlenek nekem, de ebben te profi vagy, úgyhogy rendben lesz.
  • Musachy
    #3493
    Értelek. De ami Pressert illeti, számomra ő az egyik a kevés hiteles zenész közül.
    Ami az R-GO-t illeti, hát azért lehet, ha én vagyok Presser, akkor is kimaradt volna. Azért valljuk be, csak akkor lenne racionális gondolat, ha még többet akartak volna gyűjteni a szegény, éhes afrikaiaknak. Mert volt egy méretes rajongótáboruk, kétségtelen. De az nem jelenti azt, hogy attól ne lett volna gagyi.
  • becauseIsaid
    #3492
    Köszönet mindkettőt, jónak tűnnek a listák
  • Bitva
    #3491
    Én úgy látom...talán "egy piaci űrt" próbált betömni, hiszen Vogáék paródia lemeze/kazettája csak 1988-ban jelent meg, persze biztosan hallható volt itt-ott egy-egy mű a korongról, hiszen 1983-ra keltezett és könnyen beazonosítható szerzemény is hallható a '88-as kiadáson.
    A Gúnya meg már rég nem létezett, csak úgy, mint a Neoprimitív.
    Biztosan akadtak ilyen-olyan paródiák, de nem jelentek meg hivatalosan.
    Szikora kettő Lp-t is kinyomott magából, mire a Vogáékat kiadták. Tudom, volt nekik egy 1987-es lemezük (húzódal a "Bunkó blues"), de az nem tartalmazott igazi paródiát.

    Látok némi összefüggést az R-GO akkori válásága és a paródia lemez között, szerintem kellett neki egy kis "levegő" IS.

    Illetve nem tudom nem észre venni azt a fricskát mely a lemez megszületése volt szives prezentálni.
    Mire gondolok?
    Nos volt egyszer egy Live Aid...nagy sikerrel két helyszínen a nyáron. sok-sok régi és kortárs menővel.
    Az itthoni popszakma is gondolt egy ilyenre, hogy jól megsegítsék szgény afrikaiakat....1985 december végén
    A Presser "Művek" által megszervezett buli nagy segítség volt....valakinek/valakiknek....nem emlékszem, hogy elszámoltak volna bárhol, bárkivel....bárhogy...de már régen volt és nem voltam csak 14.....ha értitek.. :)
    Presserék nem tudom pontosan miért, de az R-GO-t kihagyták, de pl. a Satöbbit meghívták..

    Az "Így jácctok ti" első dala az LGT-t mímelni szándékozó "Egy Frászt!" című eposz. a leghosszabb dal és fő motívuma a "van egy jó meg egy rossz híííííírem.....Soha sem szerettelek......."

    Nekem elegendő... persze ezt lehet csak én látom így...
  • Bitva
    #3490
    Dehogy, jól van ez így... Köszi
  • Bitva
    #3489
    New Wave ahogy én látom

    (szerintem) kevésbé ismert gyöngyszemek a New Wave alkonyából...1984-ből...

    01 - B-Movie - A Letter From Afar
    02 - Cocteau Twins - Pandora (For Cindy)
    03 - Dens Dens - Meaning Of Words
    04 - Dalis Car - Create And Melt
    05 - Garbo - Radioclima
    06 - Fred Schneider The Shake Society - Cut The Cocrete
    07 - Karin Glenmark & Anders Glenmark - Kall Som Is
    08 - Illogoco - Abilitá Motoria
    09 - Palais Schaumburg - Beat Of 2
    10 - Models - Big One Love
    11 - The Cult - Sea And Sky
  • Musachy
    #3488
    Köszi, még vízkereszt előtt meghallgatom :)

    Csináltam egy tracklistát hozzá, sorrenddel, hogy mégis legyen már valami formája is a dolognak - ha meg nem bánom!
    Remélem nem kavartam bele az elképzelésedbe.

    01 Asztronauta (LGT & Neoton Família) - Magyar a világűrben
    02 Le Prelude - Maradj velem
    03 Hobo Blues Band - Leples bitang
    04 URH - Temesd el!
    05 Európa Kiadó - Nem vagy olyan jó
    06 CPG - Áll egy ifjú élmunkás a téren
    07 Mos-Oi - Románia
    08 Cro-Magnoni Cola - Nincs tánc, nincs zene
    09 Neurotic - Tudok egy nőt...
    10 Beatrice - Viszlát
    11 Satöbbi - Gyerekvers
  • Bitva
    #3487
    A felszín alatt 6

    meglepi Vízkeresztre, vagy amit akartok.. :)


    Utoljára szerkesztette: Bitva, 2024.01.06. 12:51:37
  • becauseIsaid
    #3486
    Jó lesz ez!
  • Musachy
    #3485
    A felszín alatt 5
    01 Kft - A fodrász
    02 Bikini - Elegünk van az egészből
    03 Moho Sapiens - Menetelő
    04 Névtelen Nulla - Diadal
    05 Kampec Dolores - Suhanni
    06 A.E. Bizottság - Kamikázé
    07 Lacht el Bahhtar - Halhatatlan
    08 F.O.SYSTEM - Nézz Rám
    09 Prognózis - Az abszolút balszerencse dala
    10 Rolls - Feladat
    11 Dr. Beat - Iskola
    12 Kft - Ha jön a péntek
    13 Kimnowak - Gyémánt
    14 Pierrot - Az első hó (snowball edit)
    15 Beri Ary & A Pillangók - Goodbye (MC rip)
    BÓNUSZ:16 Voga Turnovszky - Sztárock 33-on Magyarországon 1989-ben (twist)
  • Musachy
    #3484
    Ez így van. Csinált jót, rosszat, ami jó volt azt én elismerem, de amúgy egy eléggé elvarázsolt figura. Megtekeredett a Feróval együtt, az sem százas. Igaz nem is volt az soha, de mostanság...
  • becauseIsaid
    #3483
    Ezeknek a Szikora által készült paródiáknak az az egy nagy baja van, hogy rohadtul nem tudta letagadni magát, mert az énekhangja meg a stílusa azonnal felismerhető. A zenei részét még egész jól megcsinálták, de nem tudta jól utánozni az énekeseket.
  • Musachy
    #3482
    Hamarosan jön a következő rész!
  • becauseIsaid
    #3481
    Szuper. Kicsit fura volt a kibontáskor, de megvan
  • Musachy
    #3480
    2024 van, s akkor jöjjön A felszín alatt 4!


    Utoljára szerkesztette: Musachy, 2024.01.01. 21:21:13
  • Bitva
    #3479
    Boldog Neww Avet!
  • becauseIsaid
    #3478
    2 0 2 4
  • becauseIsaid
    #3477
    Én is BÚÉK Nektek :))
    Meg még több jó "földalatti" összeállítást
    Utoljára szerkesztette: becauseIsaid, 2023.12.31. 12:48:27
  • Musachy
    #3476
    Kellemes Ünnepet és Boldog Új Évet kívánok! Meg boldog NEW WAVE-et is! :Đ
  • becauseIsaid
    #3475
    Kösz, Békés Boldog Karácsonyt Kívánok!