31
  • Egerwin
    #31
    A postamester(Going Postal) volt szerintem a legjobb film az évben, de a listában nem tudom miért nincs benne!
  • Celern
    #30
    A Szemekbe zárt titkok 2009-es. El is vitte a legjobb külföldi filmért járó oscar-t akkor. Igaz, nálunk csak 2010-ben lehetett látni a mozikban. Tényleg remek film.
  • tatish
    #29
    Szerintem meg teljesen feleslegesek ezek a rangsorolások, úgy is mindenkinek más a saját listája :)
  • koschwarz
    #28
    tavalyi legjobb film a szemekbe zárt titkok (de lehet hogy az valójában tavalyelőtti?)
    azelőttről meg nekem a pankrátor tetszett iszonyatosan.
    de sok más film meg egyszerűen egy kellemes szórakoztató élményt jelent. nem kell mindig mindennek kimoshatatlan kulturális értéket közvetítenie. van, ami pont arra jó, hogy szórakoztasson, így pl. az eredet vagy a kick-ass (ez utóbbi pl. nekem "maradandóbb" volt, mint az eredet, epdig az is nagyon tetszett).
  • smaszi
    #27
    Egy szubjektív vélemény:

    Tetszett: Kick-ass, Toy Story 3, Vasember 2, The Expendables - A feláldozhatók, A tetovált lány

    Nem tetszett: Eredet, Így neveld a sárkányodat, A szupercsapat

    Egyszer elmegy: A tolvajok városa, RED, Shrek a vége, fuss el véle, A titánok harca, Sejtcserés támadást, Az amerikai.

    A többit értelemszerűen nem láttam...
  • WoodrowWilson
    #26
    Bírom azokat az embereket, akik nem csak azt mondják meg, hogy szerintük mi volt jó és rossz, hanem azt is meg akarják mondani, hogy szerintem mi lehet jó és rossz. Szubjektivitásról hallottatok már?
  • narumon
    #25
    Vagy lehet, hogy sok filmet néztek és rájöttek, hogy 2010-ben az eredet egy elég jól sikerült alkotás volt, persze akkora volt a szardömping hogy nem volt nehéz kiemelkednie.
  • Rotyoka
    #24
    Éppen, hogy a Kick/Ass való az idősebbeknek, persze feltéve ha fel tudják fogni a filmet
  • kalapos01
    #23
    A Kick-Asst inkább csak 25 éven felüliek értik meg. A 16-on aluliak csak azt látjuk, hogy "hú, egy kislány lövöldözik, naon faja". Aki idősebb, annak le fog jönni a film lényege. Az, hogy kinek tetszik, nem korfüggő.
  • funkyman
    #22
    Eredet a legjobb. A toystory, Sárkány jó. Vasember2, Shrek4, Expendables, közepesen jó.
    A kickass szigorúan csak 16 éven aluliaknak való. 25 fölött már befejeli az ember tőle a kijelzőt.
  • fika ferenc
    #21
    Kedves Apu, akkor segítek Neked megérteni:
    A Scott Pilgrim vs. the World c. film egy verekedős játék alapján készült. (igen hasanló mint pl. a street fighter)úgy jön ez ide.
    Nem baj ha nem nézted végig de akkor ne "Minden idő egyik legrosszabb filmje nálam" nevezd hanem "olyan rossz hogy csak 20 percig bírtam nézni"-nek.
    Ha úgy gondolod, hogy az apukám lehetnél az azt feltételezi, hogy minimum 35-40 éves lehetsz, akkor meg minek fiataloknak készült filmeket nézel?
    A filmeket a saját kategóriájukban hasonlítsd össze, pl.a Kick/Ass-el.
    Bunuel '83-ban meghalt haladj egy kicsit a korral :)
  • Atkamon
    #20
    Semmi fordulat?? Én sem vagyok annyira iszonyatosan oda az Eredetért, de azt aztán nem lehet rá mondani, hogy nincs benne fordulat :D Kb minden szinten átlagosan 2 dolog derül ki, amire nem számítottak...
  • Rotyoka
    #19
    hopsz, mekkora baromságot írtam a Social network el és a dátumokkal. Picit bekavartam nem? :D Mind1 aki tudja melyik film az tudja :D
  • Rotyoka
    #18
    hahó a Social Network is 2010 es... Az nem lényeg hogy a magyar filmipar egy szánalom és csak 2011 ben jelent meg. Ill. a Babylon AD sem 2010 es hanem 2008-as....
  • buklee
    #17
    Nem kell ahhoz filmesztétának lenni, hogy valaki belássa, hogy az eredet nem jó film. Kurva látványos, a hangmérnök is jólvégezte dolgát, de a történet egy bonyolult és logikusnak beállított banalitás:D Mint ahogy előttem is írták nem szól másról, minthogy három szinten alszanak. Semmi fordulat, elhatározzák, hogy na bemegyünk három szint mélyre berakjuk amit kell kijövünk és megyek haza a gyerekeimhez, és mindvégig ez is történt. Az egyetlen elgondolkodtató dolog a végén a búgócsiga, amivel előrevetítették a második részt. Nem aztmondom, hogy rosz, de nem érdemli meg azt a rivaldafényt amiben tündököl.
  • mayerpeti
    #16
    Na jó a Győzike és Való Világ rajongókat én is fikázom. :))
  • mayerpeti
    #15
    :)
    Ebbe nem akarok menni. Lényeg a lényeg, rengeteg filmet láttam életem során a popcorn mozitól kezdve a nehezen emészthető művészfilmig. Volt amelyik tetszett annak ellenére, hogy tömegfilm, ugyanakkor művészfilm is volt olyan amire azt mondtam, hogy kalap szar és fordítva. A tömegfilmek lényege a szórakoztatás, a rétegfilmeké a szórakoztatás mellett az elgondolkodtatás illetve a mélyebb mondanivaló. Ha valaki szimplán kikapcsolódásképpen megnézi az Eredet-et és tetszik neki, azt nem kell kapásból lefikázni, azért mert egyesek értékrendjében alacsony esetleg nullás értéket képvisel. Nekem is tetszett, pedig nem igazán tartozom a haladjunk az árral kategóriába. Én speciel ki nem állhatom a Harry Potter sorozatot, mégsem fikázom azt akinek felnőtt létére tetszik. Ha neki ez 2 óra önfeledt kikapcsolódás, akkor lelke rajta.
  • Wolfman017
    #14
    Eredet jó film? Álomban álmodnak egy álomról amiben álmodnak? Mennyire összetett és mennyire jóóó, fúúú 0o Szeretem diCaprionak az összes filmjét, de ez az valami ritka nagy baromság...
  • Ender Wiggin #13
    Szerintem ott a baj, hogy a mélyen tisztelt "nagyközönség" csupa plázabunkóból áll, ami nem lenne baj, de ugye ők a leghangosabb fikázók, megmondók és kritikusok. A józan ész "hangját" felvágásnak értelmezik, és mindent, ami nem remake, reboot, vagy idősebbekről szól, mint 12, már műsznobnak címkézik.
    Egyébként mi a műsznob pontosan? Attól mű, hogy színlelt? Ha őszinte, akkor csak szimplán sznob? És mi ennek az ellentéte? Mi lenne a jelzője annak, aki nem az ilyen értékrenddel ül be a moziba? Műbarom?
  • mayerpeti
    #12
    Szerintem meg te vagy az aki most jött le a falvédőről. Teljesen fölösleges itt ez a "hú én micsoda film műértő vagyok, fikázok mindent és a nagyközönség által nem ismert rendező filmjeire vágok föl" stílus. Ha te történetesen Bunuel filmjeit szereted akkor nézd azokat, a kutyát nem érdekli. De ne jellemezz másokat azért, mert az ő ízlésük eltér a te műsznob ízlésedtől.
  • Ender Wiggin #11
    Bunuel? Ne mondj ilyeneket, mert az olvasó-hozzászóló törzsközönségnek szétrobban a feje :-)
  • Ender Wiggin #10
    Nem a képregény adaptációval van a baj. A Watchmen vagy a 300 nagyon tetszett. Vagy a Burton féle Batman-ek vagy akár az X-men Singertől (vayg az Időzsaru, Sin City és Hellboy). Számomra ez azt bizonyítja, hogy nem mindenki képes jó feldolgozást készíteni, vagy írni (a forgatókönyvek minősége is megérne egy misét).
    Amikor viszont trehány, öncélú, idegesítő stilisztikai, dramaturgiai hibákkal teli, felesleges feldolgozást látok (nem csak a Pilgrimre gondolok - de ez művészileg olyan szar volt, hogy kicsapta a biztosítékot), akkor muszáj szólnom. Steel, Catwoman, Jonah Hex (bár ennek annyi szól mentségére, hogy megőrizte a képregény szín és hangulat világát), Incredible Hulk (az Ang Lee adaptáció nagyon tetszett), Iron Man (szörnyű), Ghost Rider...nem, nem és nem.
  • sugarman
    #9
    A babylon AD nem is 2010es.
  • Silenzio
    #8
    Akik szerint az Eredet jó film, vagy most jöttek le a falvédőről, vagy nem néznek filmeket. Nem hogy az Egy makulátlan elme örök ragyogását, de még egy Bunuel filmet sem láttak életükben.
  • DaemoonHunter
    #7
    Képregényadaptáció, magyarországon pedig ennek semmiféle múltja nincsen szinte, nem olyan felkapott manapság sem mint az amcsiknál pl. így simán megértem ha valakinek nem tetszik, pláne a 25-30 feletti korosztályból, egyszerűen nem volt/nem divat itt.
    Nálam egyébként simán nézhető volt.
  • Ender Wiggin #6
    Ne haragudj, de ha 20 perc alatt semmi értékelhetőt nem találok egy filmben, onnantól csupán önsanyargatás lenne, nemde? Korábban akkor is végig szenvedtem, ha máshogy nem, hát fast forwardolva a filmeket, ha már rosszul voltam tőlük. Ezúttal olyan mélységekbe süllyedt a színvonal, hogy ez már nem bírtam. Én kérek elnézést. Másrészt milyen verekedős játékra tetszik gondolni? Mortal Kombat, Tekken, Street Fighter? Hogy jön ez ide? Nem kell leírni? Akkor még is mi szent szarra való ez a fórum? Nem vélemény nyilvánításra? Okos vagy, a tanító néni biztos büszke lenne rád.
    A Pilgrim számomra egy teljesen érdektelen történet volt, idegesítő stílusban megfilmesítve, semmi több. De tudjátok mit? Ízlésről minek vitatkozni? Köszi egyébként, hogy lesrácoztál, hízelgő, tényleg, mert gyanítom az apád lehetnék...:-)
  • daninet
    #5
    Scott Pilgrim geek film, attól, hogy te nem játszottál soha verekedős játékokkal, és nem a te világod nem kell leírni. Én pl a háborús történelmi filmeket nem tudom megnézni. Ízlések és pofonok.
  • fika ferenc
    #4
    Hogy lehet "Minden idő egyik legrosszabb filmje nálam" egy olyan film amit végig sem néztél? Tényleg srácok kicsit elhamarkodottan ítélkeztek.
    Ennél már csak az rosszabb amikor egy előzetes vagy egy moziplakát alapján írjátok, hogy ez milyen szar film.
  • Ender Wiggin #3
    2010 pocsék év volt. Voltak jó filmek, de én személy szerint nem tudnék közülük egyet kiemelni, mint legjobbat. Szarból is rengeteget láttam, a Ha/Ver, Vasember 2, salt, de csak egy olyan volt, melyet nem bírtam végig nézni és 20 perc után kivettem a lejátszóból: a Scott Pilgrim. Minden idő egyik legrosszabb filmje nálam (a Vágy és vezeklés majd nem holtversenyben vele).
  • Mat666
    #2
    Egyetértek veled.
  • NovaTerra
    #1
    Eredet, Ha/Ver, Toy Story 3? Most komolyan e 3 film közül kellene eldönteni egy egész év legjobb filmjét?

    Egyébként logikus, hogy az ilyen populáris filmeket sokan megnézik, ha tetszett nekik egy-két poén vagy jelenet, talán az egész film, akkor ráböknek arra, hogy jó volt. De ettől még messze vannak az év filmjétől.