28
  • toto66
    #28
    Speciel egyiket sem sorolom előrébb, sőt mindkettőt művelem. c:
    Egyébként mindkettőt tanulnom kellett, tehát nem vagyok született tehetség.
    De a programozás nem mehet tanulás nélkül, a festészetre meg van ilyen példa.
  • Komolytalan
    #27
    Hát pedig a programozás művészet, persze ezt az olyan iparosok nem érthetik, akik a festészetet előrébb sorolják:-P
  • Komolytalan
    #26
    Nekem Junoszt TVm volt kis koromban, előtte a családi ff akármit néztük, ha esett az idő félHM-ben (nem HD, hangya mozi). Szóval ha én látok, a gyerek is fog :-D
  • Komolytalan
    #25
    Na és mitől jobb? Mert egy 60 éves prof ezt gagyogja a tvben?
    A gyereknek az a jó, ha minél többféle dologgal tud foglalkozni.
    Meg tudja etetni a nyuszikat, kézbe tud venni egy 2 hetes kis szőrgombócot, nyilván játszik hagyományos játékokkal is, és persze számítógépen is. A 3 éves lányom ismeri a számokat, és most állandóan azért nyúz hogy tanuljunk meg írni, szóval már jópár betű is megy neki. Sose kérdeztem hogy akar-e ilyesmit tanulni, egyszerűen odajött, hogy ő is írni akar. Aztán word be, 32-es betűméret, aztán betűzzük hogy apa.
  • Komolytalan
    #24
    3 éves már nem néz Bebe tv-t... Az kb 1 éves korig pálya. Addig viszont nagyon jó. Angry Birds meg, pffff... 3 évesen számítógépen kb egy kifestő is kihívás neki. Én mondjuk csak egy notebook egeret vettem neki, most 2 van a gépemen, és így tudunk kifestőzni:-)
  • m minnifield
    #23
    szóval anyuka és apuka helyett már a tábla fogja tanítani a gyereket? utána ki is megy vele hintázni meg focizni a térre?
  • DeviloftheHell
    #22
    édes istenem ilyeneken fog felnöni a jövö generácioja, már jobb ha ássuk a sirunkat :D
  • toto66
    #21
    Informatikát tanítok, de az a megállapításom, hogy csak akik nem értenek az informatikához gondolják azt, hogy a gyermekük informatikai zseni (ezrelékekben lehet mérni a valóban tehetségeseket, de azok is csak tanulással jutnak előre, mert olyan nincs, mint a művészetekben, hogy valaki úgy születik, hogy tud festeni)
  • toto66
    #20
    Igen a virtuális problémákat tényleg jobban oldják meg, és a billentyűzetet is jobban kezelik. De miért is fontos ez?
    A valós problémákat ki is oldja meg jobban? Aki ahhoz szokott, vagy aki a virtuálishoz?
  • MsUser
    #19
    Kb. 20-30 éve bámulják a gyerekek a rossz katódsugaras FF 50Hz-en vibráló KÉSŐBB SZÍNES TV-ket és VHS másolatokat, vagyis mi!
    Csak a szüleinken múlt mennyit, hogy meddig fogjuk még látni az LCD-ket amik sokkal kevésbé roncsolják a szemünket az majd kiderül! És hogy gyerekeink meddig fognak látni, azt nem biztos hogy megérjük, viszont tény hogy a számítógépet használó fiatalok és gyerekek megoldó képessége, logikája a többszöröse a mienkének, nem beszélve a jobb reflexekről, és akármilyen hihetetlen de kiderült még a fizikailag is fejlettebbek a sok stimulálástól és + irányba. Ezek tudományos tesztek több év kutató munkájának eredménye!
    - Persze ez az extrém esetekre és az abszolút kocka gyerekekre nem igaz!
  • RecoPhile
    #18
    Ha adhatok egy jó tanácsot: ne engedjétek a gyereketeket ilyenek előtt tölteni a szeme miatt. Vigyétek el szemorvoshoz és időnként nézessétek meg a szemét gyerkőcnek. :)
  • RecoPhile
    #17
    Az egy mellékes dolog, de azért abba is bele kellene gondolni, hogy az ilyen monitorok roncsolják is a szemet, nem is kicsit...
  • NEXUS6
    #16
    Te figyu! Mit kell színi ahhoz, hogy ilyent haluzzak?
    Nekem bejön!
  • Tetsuo
    #15
    A sok monitorhasznalat fizikailag es mentalisan sem egeszseges egy kisgyereknek.
    A "sok" az egyentol es korulmenyektol fugg, mindenesetre ha ehelyett jatszanak vele mondjuk fajatekokkal vagy labdaznak vele v meselnek neki, vagy csak valaszolnak a kerdeseire ehelyett a szamitogeppel eltoltott ido helyett, mar jobb.
  • Spy32
    #14
    Apám, én 3 évesen örültem hogy van egy "labdám" :S
  • lpmaskmancick
    #13
    Minek kell egy babának számítógép? D:
  • torzsvendeg
    #12
    Beteg a világ én mondom! Aztán majd leshettek mikor az lesz a híradóban, hogy egy hároméves feltörte a pentagon rendszerét és titkos dokumentumokat juttatott el a wikileaksnek.
  • Gerygrey
    #11
    Szerintem inkább ilyennel játsszon a gyerek, mint hogy a tévét bámulja... Egy Angry Birds azért valamivel hasznosabb 2-3 éves korban, mint mondjuk egy Bebe TV :)

  • tricky
    #10
    nem kell csodálkozni, hogy már a mai 3-5 évesek is emeszeneznek, neteznek stb. ha már a szülők is ilyen ultra modern kütyüket vesznek nekik

    kicsit siet a világ a fejlődésben, de hova?

    legközelebb majd az anyukába is benyomnak egy tetriszt, hogy a gyerek már megoldó képességgel szülessen a világra
  • roliika
    #9
    Még nem, de fog.
    A béta már megy, vagy pre béta vagy mi a szöszmösz.
    Ez az izé kakóbiztos?
  • Cat #8
    Igen, a CES-en jelentette be Ballmer. (Illetve még nem, de menni fog.) Itt is volt két diadalittas ARM cikk egyből.

    http://www.sg.hu/cikkek/79251/arm_chipeken_is_fut_majd_a_windows_8
  • kicsizoz
    #7
    Segítsetek, mert úgy érzem hiányosak az ismereteim:
    "ARM Cortex A8 típusú, 1 GHz órajelű processzor" <-> "Windows 7, a Vista, a Windows XP, illetve a Mac OS X 10.5.8 vagy újabb operációs rendszer"

    ARM-en megy a win?
  • kriszwells
    #6
    jah és az 'vödör' akart lenni
  • kriszwells
    #5
    Ez nekem olyan vicces hírnek számít... 480 dollár az kb. 110.000Ft???

    Nem tudom, saját technikai kellékekre telefon, számítógép, amit mondjuk használok, munkához is, nehezen tart összekaparni valakinek van rá pénze, hogy a 3 éves gyereknek ennyit kiadjon ilyenre? :) Inkább kapna egy vödö Dupló-t :) Nah nem mintha a Lego olyan olcsó lenne. :)
  • MsUser
    #4
    Az én lányom 3éves kora óta nagyon ügyesen használja a gépet, most 4évesen a párom Androidos telefonját tökéletesen kezeli. És a NET-en 3.mp alatt megtalálja a tegnap bezárt ügyességi játékot, és folytatja! A Win7 jobban bejön neki, mint az Xp. érdekes...
  • redfish
    #3
    Egy 3 éves gyereknél nem a digitális világ követelményeivel való találkozás alapjait kellene lefektetni, hanem az anyanyelv alapjait!!!
    Mesélni kellene neki sokat, versecskékre és mondókákra tanítani!...
    Beszélgetni kellene vele sokat, dédelgetni, LEGO-val építeni tanítani, babázni, rajzolni, énekelni...
    A digitális világgal ráér 7-8 éves korában is találkozni, nem marad le semmiről, viszont behozhatatlan veszteség éri, ha alapvető dolgokra nem tanítják meg, illetve nem tapasztalja meg milyen a valóságban rajzolni, kockákból tornyot építeni...
  • Bimbike
    #2
    u.i:

    jobb a képe mint az én 17" omnak :D
  • Bimbike
    #1
    Ez kell a kölöknek na!
    Má a rácsosba is emesenezhet!