17
Zend Framework
  • binarpy
    #17
    NetBeans tapasztalat: üvölt a file szerverem a szekrényben, mert 70%-os gépkihasználással fut a samba:D Van egy kis hálózat kommunikációja a drágának...
  • binarpy
    #16
    Majdnem jól megértetted, de jó volt a segítséged, ami nekem kellett:
    $uri = Zend_Controller_Front::getInstance()->getRequest()->getPathInfo();
    Szóval köszi! :)
  • Voyager5
    #15
    Jó kérdés
    talán

    $controller = Zend_Controller_Front::getInstance()->getRequest()->getControllerName()

    $action = Zend_Controller_Front::getInstance()->getRequest()->getActionName()

    de nembiztos :D, meg lehet, hogy félre is értettem, hogy mit akarsz.
  • binarpy
    #14
    Én szeretem a végső helyen fejleszteni egy védett aldomain-en, kiküszöbölve ezzel a php verzió és a mysql verziókülönbségeket.

    Más: Próbálkozok a plugin írással, és le kellene kérdeznem a path infót. Ha controlleren belől lennék akkor ennyi lenne: $this->_request->getPathInfo() (azthiszem) de mivel egy library-ben vagyok ezt így nem tehetem meg.
    A view-t pl így érem el:
    $view = Zend_Layout::getMvcInstance()->getView();
    Hogy tudnám hasonlóan elérni a getPathInfo()-t?
  • Voyager5
    #13
    Na azt nemtudom, én mindig localhoston dolgozok, és ha minden oké akkor megy fel FTP-re külön programmal.
  • binarpy
    #12
    Kipróbáltam ezt a NetBeans-t ma, egész jó, csak csinál egy érdekességet. Beállítottam neki az ftp dolgokat, hogy mentésnél töltse fel. Minden mentésnél dob egy hibát hogy jaaaajjj jaaaaaajjjjj nem sikerült feltölteni, de eközben jól megcsinálja a feltöltést... szóval nem értem.
  • Voyager5
    #11
    Nemigazán van sajnos.
    Talán szjani blogja, meg találtam 1-2 blogbejegyzést más fejlesztőktől.. de ennyi.

    Angolul viszont vannak jók.
  • Me0w
    #10
    A ZF nem rossz, de inkabb Prado vagy Yii.
  • Bercy #9
    Tudtok valami jó magyar nyelvű tutorialokat, közzösségeket a ZF-hez?
    Én hiába kerestem nem nagyon találtam.
    Vanez a blog, de elég inaktív sajnos.
  • Voyager5
    #8
    Én NetBeans-t használok, szerintem nagyon jó. Ingyenes, van Win/Linux/OSX-re is, és támogatja is a Zend frameworkot (meg a Symfonyt is).
  • binarpy
    #7
    Ezt az Aptana-t nem ismerem, de ahogy nézem ez is eclipse utód. Egyébként ezek tudnak olyat, hogy pl beállítom hogy Ctrl+Shift+S és feltölti SFTP-vel a szerverre a megfelelő helyre? Csak mert szeretem megspórolni a totalcommanderes másolgatást. :)
  • Cat 02 #6
    Azokkal én is hadilábon állok, de arra pont jó, hogy kiírja, ha error van és nem kell alt+tab-ot nyomnyi (Aptana, mikor CI-t tanulgattam, bár a szerkesztő megmaradt)
  • binarpy
    #5
    Kipróbáltam már, de nekem csak és kizárólag java fejlesztéshez jött be az eclipse, a Zend Studio meg ugye eclipse alapú. Most PhpDesigner 7-et használok, ez is új nekem, de ez jobban tetszik.
    Viszont sosem tudtam kihasználni ezeknek a csoda programoknak a debuggerjét...
  • MerlinW
    #4
    Ajánlom hozzá a Zend Studio-t mint környezetet. Évek óta használom, jó cucc
  • binarpy
    #3
    Köszi a linkeket.
    Ezt a Doctrine dolgot még nem ismerem, de kénytelen leszek belefolyni:) Tegnap még a saját plugin regisztrálásával küzdöttem.
  • Voyager5
    #2
    Üdv.

    Én is nemrégiben kezdtem el ZF-el foglalkozni.
    Doctrine-al használom, de egyelőre én is csak alap dolgokat csinálok vele.

    Neten ajánlom figyelmedbe a
    http://www.zendcasts.com/-ot, itt screencastes tutorialok vannak Jon Lebensold jóvoltából. Sokat lehet belőle tanulni.
    Illetve Rob Allen (twitteren @akrabat)website-jából is lehet tanulgatni. Ő az egyik írója a Zend Framework In Action könyvnek. Szintén jó kis olvasmány.
  • binarpy
    #1
    Mostanában kezdtem el foglalkozni a framework-ökkel, a Zend Framework tűnt leginkább úgy, hogy kiforrott, de nem agyonbonyolított. Miután elkezdtem használni és próbálok alap dolgokat megvalósítani (valamint elolvastam millióegy MVC-s cikket), nem mondom hogy egyszerű, de tényleg jó.
    Az érdekelne, hogy aki használta már komolyabb dolgokhoz, tapasztalt e valami komoly buktatót, vagy olyan dolgot amit csak nagyon kacifántosan lehet megoldani, mi a véleményetek róla? Illetve az is érdekelne, ha nem zend, akkor milyen php-s framework vált be nektek?