37
  • narumon
    #37
    És általában kell is.
  • sanyicks
    #36
    Nem fognak... mint ahogy a pc-k 90%-án most is csak úgy VAN a vörd meg ekcel, "me kellhet", meg hát a pécé az "péntium vindózzal meg vördel meg ekcellel meg kék e betűvel" :)
  • Spy32
    #35
    A Kutya sem használja? Akkor én mi vagyok? Macska??? XD
  • narumon
    #34
    "Egy gimnáziumban tartott felmérés egyik kérdése az volt, hogy kinek van otthon legális operációs rendszere. Olyan, amit külön vett meg.
    Egész pontosan 23 ilyen személy volt. 458 tanulóból.."

    Akkor ne ferdíts! A legális oprendszer nem egyenlő azzal amit külön vett meg!!!
    Ugyanis általában OEM szoftvert vesznek géppel együtt. Nem olyan nagyon rossz az arány magyarországon sem mint ahogy lefested.
  • vjanika
    #33
    "A szakember hozzátette: mivel gyakorlatilag az okostelefonok jelentik a következő PC-ket"
    Ez a "szakember" ez mit szívott, hogy ilyen látomásai vannak? Majd okostelefonon fognak excel-ezni, meg word-özni??? Szeretem az ilyen szakemberetek....
  • 5c0rp330n
    #32
    nahat, ezen aztan meg kell lepodni. egy szamologepnek pedig kevesebb vedelmi rese van, mint egy windows pc-nek. kb igy viszonyul egymashoz az android es ios "nyitottsaga". az lenne inkabb a muveszet, ha megis lenne a szamologepre virus meg ezer biztonsagi res, ami raadasul ios eseten nem ritkan fent is all :)
  • Major
    #31
    Miről van már megint szó? A Linuxtroll. Azt hiszem 1-2 kommentelő megint nem kapta be a szokásos gyógyszeradagját.
  • lordofchaos
    #30
    Ezt hol olvastad? Mindig is a Linux volt piacvezető szerver oprendszerek terén. Én ahol eddig dolgoztam szinte mindenhol Linux szervert használtunk. IT iparágban dolgozó ismerőseim (pl. banknál, forgalomirányításnál, webszolgáltatónál) kivétel nélkül mind Linux szervert üzemeltetnek.
  • lordofchaos
    #29
    Parancsolj:
    http://www.top500.org/stats/list/36/os
  • hurkaur
    #28
    :D:D
  • DontKillMe
    #27
    #8-tól kb...
  • Rotyoka
    #26
    Hogymi? A szerverek kb seholse windows-ok, vagy miről volt szó mert lemaradtam.
  • DontKillMe
    #25
    "Ne égesd már tovább magad :)" Én?.:)..
    Két hsz- kellett, hogy eljusson a tudatig, amit írtam?

    "A szerverekkel is befürdesz... :)
    A windows messze vezeti a szerver piacot, már sokéve. Egyedül a webszerverek és a HPC szegmens ahol nem piacvezető,.... "
    -Ugye nem baj, hogy világosan leírtam, webszerverről beszélek?

    "Magyarországon a windows server, vállalati környezetben 80% körül mozog..."
    -Atyám....na, szia..
  • Kheller
    #24
    Ne égesd már tovább magad :)
    Szerverpiac neked egyenlő a webszerverekkel? Az a töredéke a szerverpiacnak, ahogy a HPC is...
    Magyarországon a windows server, vállalati környezetben 80% körül mozog...
  • Kheller
    #23
    A szerverekkel is befürdesz... :)
    A windows messze vezeti a szerver piacot, már sokéve. Egyedül a webszerverek és a HPC szegmens ahol nem piacvezető, de ezek igen kis részei csak a teljes szerverpiacnak.

    A bsa-nak meg az az érdeke, hogy minél nagyobb illegális használatot jelentsen, mivel ezzel erősiti meg a saját szükségességét, igy az a 30-40%-os magyarországi illegális szoftverhasználat valószinűleg még kevesebb. Fejlettebb országokban meg annál is kevesebb. De mondom teljesen mindegy, hogy mennyi az illegális használat, a linux a béka segge alatt sincs, a kutya sem használja. A windows 90% fölött van. Ennek x része megvette, y része meg a büntetést is inkább választja, minthogy linuxal szopjon. Ennyi. De te pöröghetsz még bármeddig, hogy milyen okos vagy és mindenki hülye, attól még pont ugyanott fog toporogni a linux ahol az elmúlt tiz évben: a mérési hibahatáron.
  • DontKillMe
    #22
    Steve bácsi is elismerte, hogy a server fronton igen cudarul áll az MS. (most asszem 40% körül, de Steve szerint még ennyi sem) Ohh, meg is van:
    September 2010 Units (Web) Linux: 63.7% MS: 33.7%.(webservers)
    A supercomputerek Top 500-as listájában ez az arány 91% a linux alapú OS-ek javára.
    Netbookok:


    "The netbook market has been dominated by Microsoft Windows, with Linux in second place.
    Initially, Linux dominated the netbook market when Asus started it with the Eee PC in October 2007, but this lead did not last long. Asus and Acer, which accounted for 90% of the early netbook market, installed Linux on 30% of their machines.[6]
    Microsoft responded by extending the life of XP. By February 2009, Microsoft cited data from NPD Retail Tracking Service which showed that US market share of Windows on netbooks went from under 10% to 96%.[7]
    In November 2009, an analyst at ABI said that of the 35 million netbooks to ship globally in 2009, 68% would have Windows and 32% Linux.[8]
    According to DisplaySearch, netbooks and tablets rose from just under a 14% share of the overall portable computer market in third quarter of 2008 to around 20% in the second quarter of 2009, and remained at around 20% until the middle of 2010. During 2010, Apple's iPad tablet computer gained a 6.5% share of this market sector in the first quarter and DisplaySearch forecast this will rise to 30% in the second"
    (wikipédia: http://en.wikipedia.org/wiki/Usage_share_of_operating_systems)
  • DontKillMe
    #21
    Nézd meg pls a szervereket is..:)).
  • DontKillMe
    #20
    A barzilok, a kínaiak, az indiaiak, az unio több tagállama, az oroszok mind térnek át linuxra. A braziloknál 52 millió linux pc van az oktatásban. A facebook csak LAMP szervereket használ..valahol olvastam (talán wikipédia)hogy az usában a nagy studiók csak linuxot használnak.

    A statcounter.com a következő módszert alkalmazza:
    Az általa 3 millió weboldalba beépített kód alapján számolja ki az értékeket. Erősen valószínű, hogy a legtöbb ember bele sem botlik ezekbe az oldalakba, mivel jobbára a látogatottabb oldalak része a kód.
    Ezek alapján az össz lekérések száma 2010-ben 16.3 milliárd volt.
    Konkrétan:
    4.0 billion United States
    1.2 billion Brazil
    782 million United Kingdom
    633 million Germany
    625 million Thailand
    539 million Turkey
    477 million Canada
    451 million Indonesia
    426 million India
    395 million China

    ..nem találom a Hungary-t..:).
    Visszatérve a statisztikára. Azt kellene megnézni, hogy az MS mennyi kulcsot értékesített és akkor arányaiban következtetni lehet, hogy mennyi az illegal és mennyi a jogtiszta OS. Lenne meglepi szerintem.
  • DontKillMe
    #19
    "Az esetek (gépek) 99%-ban arra jutunk, hogy sokkal olcsóbb, ha nem linuxal és gagyi programokkal szopunk, hanem kifizetjük a profi szoftverek árát, amik általában egyetlen projekt alatt behozzák az áruk többszörösét.
    "
    -Nézd aki nem ért hozzá, annak szopás, a többinek munka.


    "Még egy statisztikát benyeltél... Még a bsa szerint sincs 30-40%-nál nagyobb illegális szoftver magyarországon."
    -Ha te ezt most komolyan érvnek szántad, akkor nem kommunikálok veled többet.
    Szerinted honnan a bánatból tudná a BSA (vagy akárki), hogy Pistike a Ráday utcában a nagymamival együtt milyen OS-t használ? Most komolyan..szerintem, te ugratsz, mert magadtól ilyen baromságot nem mondhatsz. A BSA a grafikonjait abból állítja össze, ahol ügye volt. És ez messze nem az igazi kép a valóságról, mert többnyire céges környezetben turkál. Ott jogos ez a százalékos arány. De - mint bizonyára a többi közt ez is elkerülte a figyelmed - az előző hsz-ben kifejezetten utaltam arra, hogy NEM CÉGES környezetről van szó az említett százalékban.
    Egy gimnáziumban tartott felmérés egyik kérdése az volt, hogy kinek van otthon legális operációs rendszere. Olyan, amit külön vett meg.
    Egész pontosan 23 ilyen személy volt. 458 tanulóból..
    ..most komolyan..BSA stat..:L.O.L.
  • passatgt
    #18
    parancsolj:)

    http://gs.statcounter.com/#os-ww-monthly-200901-201101-bar

    eu-ban több mint 1%, de mindent nézve kevesebb
    mondjuk bizots lehet olyan statisztikát is taálni, ahol még a maceket is megelőzi:)

    amúgy nekem semmi gondom nincs a linux-al, másik gépen ubuntu van felrakva
  • Kheller
    #17
    Még egy statisztikát benyeltél... Még a bsa szerint sincs 30-40%-nál nagyobb illegális szoftver magyarországon.
    Persze ez is durva dolog, azt jelenti, hogy 30-40% inkább a büntetést, vagy akár a börtönt is kockáztatja, minthogy használhatatlan linuxal szopjon, a 60-70% (minusz 1%) pedig inkább fizeti a windows, office árát, minthogy gagyi szoftverekkel, oprendszerrel szopjon. Nálunk minden évben van linux, openoffice és még pár opensource szoftver tesztje, hogy kiváltható-e valamelyik fizetős termék. Az esetek (gépek) 99%-ban arra jutunk, hogy sokkal olcsóbb, ha nem linuxal és gagyi programokkal szopunk, hanem kifizetjük a profi szoftverek árát, amik általában egyetlen projekt alatt behozzák az áruk többszörösét.

    De te csak röhögjél percekig triviális dolgokon és durrogtass akkora "észérveket" mint a sok légy nem tévedhet, addig a világ 99%-a körberöhög a hülyeséggel...
  • DontKillMe
    #16
    Jó8 trollok..:).
  • DontKillMe
    #15
    Szép eredmény statisztikailag az, hogy a nem céges gépek közül Magyarországon több, mint 90%-ban nem jogtiszta rendszer van.
  • DontKillMe
    #14
    Ez aztán ismét egy észérvekkel alátámasztott vélemény. Gratulálok! Nem meglepő itt ilyet olvasni..:)).
  • DontKillMe
    #13
    "2005 óta a linuxot futtató gépeket nem kellett lecserélnünk. "
    -Látom, nem megy a matek..hagyjuk..:). ..Bár, ahogy nézem, nem csak itt vannak hiányosságok.

    "mert linuxon jó esetben van 3-4 év support, szemben windowson ahol tizensok évig is van support egy rendszerre.
    -Most éppen a saját tudatlanságodat röhögteted ki mással..:D.

    "A win7-en meg nem kell túl sok mindent magyarázni, még ki sem adták, béta állapotában 1-2 hónap alatt többszörösen meghaladta a 10+ év alatt összegörcsölt összes linuxot, messze a leggyorsabban terjedő platform."
    -Az a sok légy csak nem téved..:))). De gratulálok. Indoklásod tisztán nélkülözi az észérveket.

    " Nem biztonsági hibákból sok tizezer van benne."
    -Ezen hangosan röhögünk már öt perce..:))). Örülök, hogy te ezt egymagad átlátod. És hogy tisztában vagy a VAN szó értelmével. Mondanál akkor FEJBŐL egy biztonsági hibát? :))))))))))))))))).
    Azt hittem, egy kicsit ritkultak a trollok az SG-n..de tévedtem..
  • passatgt
    #12
    1% sincs:D
  • Kheller
    #11
    Mutass akkor egy aktuális linux statot. Nyugodj bele, hogy 1% körül tántorog, akármennyi marketing bullshitet nyeltél be a guglitól. Megjegyzem több ismerősöm is dolgozik a google-nél, ott nincs meghatározva, hogy milyen oprendszert használsz, ha akarsz linuxozol, ha akarsz winezel, vagy osx-ezel, rád van bizva.

    A linuxos hibákba is nyugodj bele, irgalmatlan mennyiségű biztonsági hiba van benne. Nem biztonsági hibákból sok tizezer van benne.
    A win7-en meg nem kell túl sok mindent magyarázni, még ki sem adták, béta állapotában 1-2 hónap alatt többszörösen meghaladta a 10+ év alatt összegörcsölt összes linuxot, messze a leggyorsabban terjedő platform.

    A cégnél ahol dolgozol, 13 éves linuxos gépekkel dolgoznak a userek? Ahhoz csak gratulálni tudok. Hogy fut rajta egy mai ubuntu? Csak egy kis ram kellett neki, ugye? Na ne röhögtessük már egymást. Egy mai linux alá pont úgy kell korszerű gép, mint egy win alá. Régi linuxot meg nem érdemes használni, mert linuxon jó esetben van 3-4 év support, szemben windowson ahol tizensok évig is van support egy rendszerre.

    De mindegy, ez a topic nem a hibahatáron szenvedő linuxról szól, hanem az android biztonságáról.
  • DontKillMe
    #10
    Szerintem te egy 10 évvel ezelőtti statot néztél (be)..:D. De semmiképp nem szeretnék belemenni egy meddő vitába. A veszélyt továbbra is OS-től függetlenül 90+ %-ban a userek rejtik. Nagyon sokan, (főleg, akik többnyire neten keresztül kommunikálnak)térnek át valamiylen linuxra, vagy macos-re. Pl a google is most vágott ki az ablakon több tízezer win-t és helyette macos-t és egyéb linuxot alkalmaz. Nem képezheti vita tárgyát szerintem az, hogy jelen pillanatban egy linuxos pc-t sokkal kevesebb veszély fenyegethet, (normal usert értünk ezalatt) mint egy win-es klienst. Sajnos pl az xp is (legtöbben még mndig ezt használják) alapból admin jogokat ad, míg egy akármilyen disztro is minimum jelszót kér a usertól a fontosabb dolgok előtt. És amíg a fórumokon a legelső kérdés az, hogy hogyan lehet kikapcsolni az UAC-t, addig nincs miről beszélni user szinten. De láttam már bődület hibát céges szinten is, nem is kicsi cégnél.

    A linuxos buglistek legtöbb eleme nem biztonságtechnikai jellegű, hanem egyéb. De ezek is többnyire azért vannak, mert én, meg te, meg a többi user jelzi, és javítják. (Azonnal) Win esetében központilag akkor javítják, ha (főleg hackerek, crackerek, egyéb biztonsági cégek) észreveszik és már kritikus jellegűek, azt is egy héten egyszer, vagy rosszabb esetben egy hónapban egyszer, kedden. Sajnos, ha hatékonyan szeretne valai egy biztonsági szoftvert használni, akár virkill, vagy más, komplex rendszert, az annyira lefoglalja a normál pc erőforrásait, hogy (ha tényleg úgy használnánk, állítanánk be, hogy teljes biztonságot adjon (majdnem)) szinte használhatatlan egyébre.
    Nem beszélve arról, hogy míg egy akár 6-8 éves gépre is feltelepíthetek egy új, linux os-t úgy, hogy teljesen elfogadhatóan, gyorsan fusson, addig ez nem mondható el a win7-ről, ha már új OS-ről beszélünk - ugyanarra a gépre, minden olyan szoftverrel, ami a másik OS-en is telepítve van (funkciójában).
    '96 óta foglalkozom Linuxokkal, 97 óta vagyon admin egy cégnél, ahol mindegyik képviseli magát.
    2005 óta a linuxot futtató gépeket nem kellett lecserélnünk. (Csak rammal bővítettük őket1 GB-ra) A wines munkaállomásokat kétszer is.
    Egy mai kisvállalkozás a legkevesebbet pont a szoftverekre költi. Így vagy nem jogtiszta OS-t fog használni, vagy sokba fog neki kerülni az, ami linuxnál nem.
    Evidens, hogy sok helyen nem lehet ezt megvalósítani, de a legtöbb helyen sikerül. Netkávézókban, e-pontokon, könyvtárakban egyértelműen jól működnek ezek a projektjeink.
    Persze, ez az én véleményem.
  • Kheller
    #9
    Tedd hozzá, hogy a linux 10+ éve a mérési hibahatáron tántorog elterjedtség szempontjából, nem éri meg rá virust irni. Technikailag lehet, jópár létezik rá, de olyan kevesen használják, hogy minimális az esély az elterjedésének. De pl anno a slapper linuxos szerverek(!) ezreit vágta haza pár óra alatt. Ennyit az urban legendekről.

    De ha körülnézel egy linuxos buglisten, akkor lehet, hogy meglepődsz mennyire hemzseg a hibáktól, biztonsági lyukaktól.
  • DontKillMe
    #8
    "Mivel az Android nyílt forráskódú, ezért a támadók is képesek megérteni a felépítését és kódokat, ezáltal könnyebben megtalálják a biztonsági réseket."
    -Gondolom ezért olyan szar a linux is, hogy még viri sincs rá igazából..:).
    Vagy csak nekem tűnik ez logikailag egy rosszul felépített baromságnak?:)))))))
  • vato loco
    #7
    Mekre csak azért nincsenek vírusok, mert abból a maréknyi felhasználóból 1-et nem érdekel annyira az egész hogy írjon rá. Ugyanazzal az erőfeszítéssel 10x annyi windowsos gépet meg tud fertőzni, és mivel ezek ugyanúgy pénzért dolgoznak mint a többi szoftvergyártó, a vírusíróknak is az egységnyi munkával elérhető legnagyobb haszon a fontos, tehát Apple helyett Windows.
  • Kheller
    #6
    iOS-t és úgy általában apple terméket biztonságban alulmúlni, mindenképpen elismerésre méltó.
  • lordofchaos
    #5
    A kattintható link: Android Security
  • lordofchaos
    #4
    Na most ez vagy egy fizetett cikk az Apple-től vagy Mr. Chang nem tudja mit beszél. Az Android is külön sandboxokban futtatja az alkalmazásokat. Ebben nem tér el az iOS-től. Ez aligha lehet így az Apple sikerének a titka.

    http://developer.android.com/guide/topics/security/security.html
  • maxy182
    #3
    "az Apple sikerének titka alighanem az lehet, hogy"
    A folytatás lényegtelen, egyáltalán nem ez az Apple sikerének titka... A titok annyi, h egy divatcikk az egész, és mint manapság minden divatcikkre, erre is ráugrottak a fogyasztói társadalom tehetősebb (és kevésbé tehetős, de divatbuzi) tagjai...
    Mint minden trend, ez is elmúlik idővel...
  • maxy182
    #2
    Munkák...
  • vato loco
    #1
    LOL! Savanyú a Szőlő Munka Istvánnak. ^^