25
  • bippo
    #25
    Nekem is bejött az amcsi godzilla. Jó kis popcorn-movie.
    A Monsters biztos jó, de én unatkoztam alatta. Lehet, hogy csak hangulat kell hozzá.
  • bmw
    #24
    Nekem bejott az Emmerich-es....
  • zola2000
    #23
    Én sem, csak azt a kettőt láttam (az 1954est, és a 2004est), de most keresgéltem a googlen és a magyar oldalakon szinte kizárólag a 98as jön be, mintha soha nem is lett volna más godzilla film, pedig:

    godzilla.wikia.com
    en.wikipedia.org/wiki/Godzilla
    elég kiterjedt műről van szó...
  • kanduhr
    #22
    Ennyire azért nem ismerem a Godzilla filmeket:)
    Mindenesetre továbbra is kötve hiszem, hogy nagy mennyiségben adnák ezeket a csatornák.
  • zola2000
    #21
    A godzilla: final wars és a tokyo sos azok 2000 utániak, mindenki elismeri hogy az eredeti a jobb, mindenki elismeri hogy a 98as gagyi lett, mégis a 98asal jópárszor összefutottam ilyen film+on/retekklubbon/mittudoménmin, az eredetivel csak egyszer ezer éve asszem a duna tvn (valami őskori feketefehér godzillával). A final wars egyáltalán le van szinkronizálva? (japán hang/angol felirattal néztem amikor kijött)
  • kanduhr
    #20
    Egy baromi régi, japán, godzillás filmet szerinted hányan néznének meg kis hazánkban, főműsoridőben?
  • zola2000
    #19
    A cikk szerint az 1998as amerikai godzilla film gyenge lett? Én nem láttam de azt láttam hogy a sok japán godzilla filmet összesen nem adták le annyiszor a magyar tvkben mint az amerikai feldolgozást...
  • dzsagon
    #18
    Ne basszatok már ki velem! Minek ezt folytatni?
  • IMYke2.0.0.0
    #17
    Aha, tehát atomrakéta-kísérlet... értem én...
  • kanduhr
    #16
    Egyébként a cikkben ott a kulcs mondat is:
    "A tervek szerint az új Godzilla a szörnyfilmek Batman: Kezdődik!-je lesz, teljesen újragondolják a címszereplő karakterét, s a készítők megpróbálnak minél inkább hűek maradni a japán gyökerekhez."
  • kanduhr
    #15
    A Monsters inkább az emberi kapcsolatokra épít, mintsem a szörnyek elleni háborúra. A 98-as Godzilla tényleg többször nézős, de nem azért mert zseniális alkotás lenne, hanem mert egyszerű mint a faék és szórakoztató. És most van egy újonc rendező, aki a figyelmesebb nézők számára forgatott minimál pénzből egy érdekes filmet (az, hogy te unalmasnak találtad, az lényegtelen), így a stúdió egy nevesebb címnél rengeteget tud majd spórolni, és a minőséget sem érheti panasz.
    Emlékezetes jelenet, olyan amire te gondolsz, nem igazán van. Ez nem látvány film, vagy olyan amit direkt Oscarra gyártanak. Ott van a Donnie Darko is, ami a világ egyik legjobb filmje, azonban ha mesélnem kéne róla, elsőre mindig csak egy nyúl ugrana be.
  • Kisvesza
    #14
    Kövezzetek meg, de én szerettem az Emmeriches Godzillát...
  • KillerBlue
    #13
    De szart se tudtál meg a filmből. Az első két percben öt mondatban leírták ezt a műholdas sztorit (amit már ismertünk az előzetesből) és ennyi ezután annyi volt hogy keresztül mentek a fertőzött zónán és megálltak a benzinkútnál. És az a "hatalmas érzelmi töltettel" bíró befejezés is a film elején volt. Mikor kiderült, hogy ők voltak akik az elején meghaltak nekem a szemem sem rebbent mert már annyira nem érdekelt.
  • Barakukk
    #12
    1954 óta valóban 1998-ban reboot-olták a Godzillát, de 2004-ben jelent meg utoljára a Godzilla: Final Wars című filmben, melyet Ryuhei Kitamura rendezett. Klafa is volt az a film!
  • Etinger
    #11
    Kösz a szpojlert... ejnye.
  • mad363
    #10
    igen másoknak semmit mondó neked nem,ennyit erről ... nem értem minek ennyit kihozni ebből.a monster egy tipikusan egyszer nézhető film semmi több.a godzilla (a 98as) ellenbe lényegesen többször nézhető az átlag néző számára(persze nem kell itt túl misztifikálni a nem átlagot: azok akik kurva intellektuálisak legalábbis annak hiszik magukat).
  • Ender Wiggin #9
    Semmitmondó befejezés? Kb. 2 perccel az első csókjuk után a szerelmesek meghalnak baráti tűzben (lebombázzák őket)...
  • KillerBlue
    #8
    És ha ki kellene emelned a Monsters egyik meghatározó momentumát melyik lenne az? Mert szerintem a sejtelmes kezdettől a semmitmondó befejezésig egy olyan jelenet sem volt aminek lett volna valami információ értéke. Ugyan az áll mint a Tron-nál: hiába a látvány és a hangulat ha sztori jóformán nincs is.
  • kanduhr
    #7
    Szerintem nem volt rossz a Monsters. Nem kell minden űrlényes filmnek ugyanolyannak lennie. Kissé bátor dolog őt engedni a Godzilla elé, de vszeg meg fog vele birkózni, mert tehetsége az van.
  • winnie
    #6
    de épp ilyen alaapon sokan végignézhették volna. nem tették. azért,m ert nem vonzotta az embereket a film ötlete, úgy tűnik.
  • AZTA
    #5
    Pont azért nézte végig hogy el tudja dönteni hogy történik-e benne valami.. :D
  • winnie
    #4
    ilyen alapon te miért nézted meg? ahhoz, hogy ezt tudd, meg kell nézned. utólag nem tudod visszakérni a jegy árát.
  • Locutus51
    #3
    Miért hozott volna jobban, gyakorlatilag semmi nem történik benne.
  • Ender Wiggin #2
    Callahan zseniálisan szar forgatókönyveket írt munkássága során. A Godzilla biztos jobb lesz, mint Emmerich-é, ha ő írja...:-D
    Persze hálivúdban nem gond, ha a reboot sokkal szarabb, mint a korábbi próbálkozások, a lényeg, hogy pénzt hozzon.
  • Etinger
    #1
    A Monsters ilyen gyengén hozott????