72
Angry Birds
  • Smithwarden
    #1
    Ugy tunik hogy a Plants vs Zombies mellett vegre a masik "agyatlanul jo" kis jatek is kijon/kijott PC-re a mobilos verziok utan:




    Angry Birds PC (Intel AppUp Store)
  • FZoleee
    #2
    jeee, mobilon fasza :D
  • Cat 02 #3
    PC-re elég sok hasonló flash game van már ;)
  • Smithwarden
    #4
    Par hete korbeneztem milyen hasonloak vannak, de sajnos meg sem kozelitik ezt a "szinvonalat".
    Gyenge utanzatok nagyon.
    De ha tudsz valami normalisabbat akkor linkeld be persze, meglessuk.
  • LoSA
    #5
    Itt fizetős, vagy mi? :O
  • Cat 02 #6
    [URL=http://www.kongregate.com/games/ArmorGames/crush-the-castle?acomplete=castle]#1[/URL]
    [URL=http://www.kongregate.com/games/ArmorGames/crush-the-castle-2?acomplete=castle]#2[/URL]

    Én elvoltam velük :)
  • Arcor
    #7
  • Smithwarden
    #8
    Ezek meg a jobb felek ebbol a stilusbol amiket PCn lattam, de azert elmaradnak erosen az Angry Birdstol feelingben/hangokban/animacioban/valozatossagban/stb.
  • CamelX
    #9
    Ezt pc-re? lol. iphone-on vagy htc-n OK, de könyörgöm, mit akarnak ezzel pc-re? :)
  • G_ArchAngel #10
    mit? amit Plants vs. Zombies-zal, Bejeweled-del, Peggle-vel... - penzt keresni!:)
  • R0zs0máK
    #11
    AHH imádom ezt a játékot :DDD
  • CamelX
    #12
    Kezeltessék magukat, majd meglátjuk hányan adnak ki ezért ki pc-re pénzt :)
  • passatgt
    #13
    nem mindenki gta-val meg call of duty-val játszik ám
  • Maxtreme
    #14
    zsír. Telefonon nemrég végeztem vele :))
  • Dzsini
    #15
    Csak csendben megjegyzem, hogy a casual/kisjátékpiac az MMO-k után (egyelőre) a második legnagyobb még PC-n is (és a leggyorsabban fejlődő), az eladási és játékos számokat tekintve... és az 5-10 dollárért eladott játékok tízmilliói elég jól hoznak ám :)

    A Bejeweled például 50 millió eladott példány fölött jár PC/Mac-en, ilyesmit a nagy játékok között nem nagyon lehet látni. A PopCap a saját játékaival 10 év alatt 1,5 milliárd(!) eladást produkált, a PC/Mac piacon.
  • Smithwarden
    #16
    Huu de meglepo hogy PC-re eloszor nem az ingyenes warez verziot adjak ki ugye...?
  • Unreal1942
    #17
    Telefonon jó és szórakoztató. Bár nagyon egysíkú egy idő után.
    PC-n hiánypótló, de PC-n nem is nagyon érdekel. Ott azért vannak komolyabb szórakozási lehetőségek is.
  • G_ArchAngel #18
    Nem kellene osszehasonlitani egy COD-dal vagy WoW-val.
    Ez olcso, elfut egy ablakban, azaz munkahelyen is konnyen jatszhatsz vele raadasul lanyoknak, titkarnoknek is konnyen kezelheto:)
  • VRSDM
    #19
    régen mocskos nagy játékos voltam, órákat, napokat toltam egy huzamban az aktuális vagy az örök kedvencekkel.
    mára ott tartok hogy évek óta egy játékot sem telepítettem a gépemre.

    apró kis flash (akár mint ez) játékok bőven kielégítik a napi <30perces játékra szánt / maradt / jutó időmet.

    vagyis? szeretem! :)
    a legviccesebb meg hogy lehet hogy nincsenek gigapixel textúrák meg polygonmilliók, de sokkal több kreativitást, kihívást, fejmunkát igényelnek. amit én szeretek :)
  • CamelX
    #20
    Közel sem ilyenekkel játszom, de azért ezt túlzásnak találom, hisz egy ingyen webböngészős játéknak is elmenne :) ettől függetlenül AppStore-ból/Android Marketből simán megéri, nem hiába ezeken a platformokon ütött sikert.
  • Unreal1942
    #21
    Ilyen aspektusból meg micsoda remek dolog, hogy a cigi,kávé, pasziánsz,e-mail, msn, facebook mellé most jön egy angry is.
    Már azt a 45 percet se kell munkával tölteni majd ami maradt :D
  • Dynamic
    #22
    Szeretem az ilyen kis apró egyperces játékokat(Cut the Rope, Tilt to Live, Edge), de érthetetlenül nézek az AB őrületre. A demót már a negyedik pályán meguntam.
  • Dynamic
    #23
    Nem tudom milyen utánzatokra gondolsz, de pont hogy az AB az utánzat. Egy x-edik klón. Meglovagolt egy már létező játékstílust egy vicces rajzfilm-szerű köntösben. Ugyanúgy ahogy a Plants vs. Zombie alkotói tették(egy bugyuta tower defense tulajdonképpen. A változatosság kedvéért ezt is meguntam fél óra után, mert imádom a TD-t, és műfajon belül sokkal jobbak vannak). Szóval ajánlott a fejlesztőknek odafigyelni arra, hogy talán ez a cartoon stílus lehet a siker titka:)
  • Dzsini
    #24
    Én meg a TD-ket nem kedvelem igazán, a Plants and Zombies-al viszont nagyon jól elszórakoztam :) Valahogy pont jól sikerült.

    Ilyen ágyúzósdi is ezer meg egy van a flashes játékok közt is, az AB meg pont megütött egy olyan húrt, amivel rákattant a fél világ. Valahogy pont jól sikerült :)

    Az meg, hogy utánzat vagy sem... a C64 óta "minden utánzat", rámondani akár egy PvsZ-re vagy az AB-re dőreség. Játék és kész :)
  • zorrobomber
    #25
    Egyetértek. PC-re miért hozták ki? Mondjuk mert azért még mindig több embernek van PC-je mint szarFone-ja vagy bandidroid-ja* :) Ja és a disznók röhögése priceless. Az ilyen apróságok miatt letehetetlen ez is és a PvZ is.

    *ha egy kis utálat érezhető ki a mondatból, az pusztán a véletlen műve
  • Smithwarden
    #26
    Szinvonalban ertettem az utanzatokat, nem pedig idosorrendben.
    Szinte mindennek az alapjat kitalaltak mar valamilyen modon, majdnem mindenre ra lehet mondani hogy ez csak "masolat", de az a lenyeg hogy milyen szinvonalon csinaljak meg az uj verziokban.
    Nem fogok a "regi" alappal jatszani ha az uj nekem tobbszorosen jobban tetszik minden szempontbol.
  • msstz
    #27
    szerintem borzasztó ez a játék, és nem érdemli meg a hype-ot.
    tengernyi csúzlis, lövegtornyos, röppályát számolós flashjáték van a neten, ezek után ez nekem karcsúnak tűnt androidon.
  • G_ArchAngel #28
    PvZ es a TD-k kozott annyi a hasonlosag, mint Neverwinter Nights es Tomb Raider kozott - van benne kincs...
  • Dynamic
    #29
    Hullámokban támad az ellenfél miközben önműködő fegyvereket telepítesz, hogy visszaverd őket. Ez a TD játékok és ugyanakkor a PvZ lényege is, nem értem miben látod az orbitális különbséget.
    De biztos a wikipedián rosszul kategorizálták a játékot.
  • G_ArchAngel #30
    azon gondolkodom, hogy melyik TD jatekban eszik meg a fegyvereket, jatszhatsz tobbfele minijatekot, kereskedhetsz az altalad nevelt novenyekkel...

    ...vagy TD az Imperium Galactica es mas korokre osztott strategia is, ahol egyre nagyobb tomegben ozonlo ellenfelek neznek szembe az onmukodo/telepitett fegyverekkel?
  • Dynamic
    #31
    Jó, hát ilyen erővel az összes létező játékot különböző kategóriába kell sorolni, mert mindegyikben van olyan egyediség, ami a többiben nem található meg, és akkor neki is kezdhetünk 15623 új kategória kreálásának.

    Amit írtam, az az összes TD játék fő irányvonala. Ez a lényeg. Attól még nem lesz más típusú a PvZ, csak mert ötletes apróságokkal egészítik ki. A Puzzle Quest is ugyanúgy Match3(vagy Gem Swapping) marad, mint pl. a Bejeweled, mert ez a játék fő mozgatórugója, hiába van benne karakterfejlődés, harc, meg varázslatok.

    Arról nem is beszélve, hogy a nagyobb oldalakon (wikipedia, IGN, Gamespot, Touch Arcade) is egyaránt TD-ként emlegetik. Érthetetlen...
  • Pio
    #32
    Azért ha tartósan pvz-ztél volna, akkor tisztában lennél vele, hogy abban nem kizárólag a - némileg újragondolt - TD játékmód a lényeg, hanem a rengeteg ötletesebbnél ötletesebb minijáték és a különböző módok kötik le hetekre, hónapokra a rajongókat.
    Lásd még a legújabb Bejeweled, abba is került egy csomó játékmód.
    A popcap szerintem bőven rászolgált a sikerre.

    Épp ez a fő különbség a pvz és az angry birds között. Mindkettő egy a casual piacon közismert játékműfajból építkezik, de míg a pvz továbbgondolja és rengeteg dologgal kiegészíti azt, addig az Angry Birds megragad azok szintjén és elsősorban egy "jókor, jó helyen"-nek köszönheti a közismertségét, nem pedig annak, amit a már lentebb linkelt ingyenes flashjátékokhoz hozzátett. Szerintem.
  • ajem kisa
    #33
    Már az új nokiára is kintvan egy ideje vigyázzá'!;)
  • Sir Quno Jedi
    #34
    pvz űbergém
    angry birds semmi extra, középfos
  • Dzsini
    #35
    PvZ-ben Jackson bácsit cserélték le a GoTY edition-ban:
    előtte: utána:
  • kirol
    #36
    Laptopomon miért nem akar ez a játék elindulni?

    Ezt írja ki: "Texture is too large: 2048x2048, maximum supported size: 1024x1024"
    Pedig config.lua -ban már átírtam 1280x800 ra is, de úgy is ezt írja.
  • Dzsini
    #37
    Nem a felbontással van gondja, hanem a videokártya (chip) textúrázó képességével - lehet, hogy nem írták meg úgy, hogy a régi gépeken is elinduljon.
  • Sir Quno Jedi
    #38
    behonyám, semmi baja a felbontással.
  • Pio
    #39
    Frissíts videókártya drivert.
  • eZo
    #40
    nálam win7 alatt ha a basic téma pl. a kasszikus windows téma van beállítva akkor nem indul ( nem ír ki semmit, csak nem történik semmi ), viszont aero-s win7 téma van bekapcsolva akkor hibátlanul fut... ez mitől lehet ? barátnőm laptopján pl win7 starter van azon el se fog indulni ?