35
A film Biszku Béláról szól.
  • yeeenky
    #35
    Egy kis frissítés a témához: http://index.hu/belfold/2011/02/24/leallt_a_biszku-per/ Már a pert is felfüggesztették ellene.
  • Qwerty4
    #34
    Persze, meg a "demokrácia, béke, igazságosság" királya az USA is támogatta a vagyon újbóli ellopását és mai napig védelmébe veszi a gazembereket.Így nem került szinte semmi vissza jogos tulajdonosához.Ezt terrornak nevezik, amit művelnek/tek.
  • sanyicks
    #33
    nem, a lakosságnak kellett volna...
    ők tudták hogy ennek így annyi, meghúzták magukat kicsit, és lásd milyen jól jártak. Szétlophatták az állami vagyont, mind milliárdos, és az emberek olyan hülyék hogy még 3x rájuk szavaztak, és az a gyanúm hogy lesz ez még több is...
  • Bulics
    #32
    "Ezért kellett volna 89-ben szépen kiszögelni az összes addig a parlamentben dekkoló mszmp-s képviselőt"
    Namármost, tudomásom szerint saját magát oszlatta fel a párt, nem mások oszlatták fel, vagy vették át a hatalmat stb.
    Saját magukat lincseljék meg?
  • Qwerty4
    #31
    Szánalmas a te felfogásod...
    Ez a Biszku ügy teljes összefüggésben van minden jelenlegi gonddal, ha érted, ha nem, ez így van.Csak itt most nem fejtem ki, mert nem SG-re való ennek a témának a teljes kivesézése.
  • Unreal1942
    #30
    Be fogják zárni ezt a topikot.
    Maradjunk annyiban. Szégyen, hogy ilyen ember békében élheti a nyugdíjas éveit.
  • Mor3llo
    #29
    Itt inkább sokan a következetességet hiányolják. Bár jól mondta egy neves történész(a neve nem jut eszembe): az a baj a jogállammal, hogy nem tud mit kezdeni a diktatúra bűnöseivel.
    Akinek pedig a barátait, nagyszüleit, szüleit elhurcolták, kivégezték, azért engedtessék már meg, hogy sírjanak a múlton:)
  • Yeltzin
    #28
    "El kéne kapni a régi bűnösöket és a maiakat is"

    Jó program, de akinek van élete, az szerintem ne másokkal foglalkozzon. Tök szánalmas ez a "sírjunk a múlton" életérzés....
  • sanyicks
    #27
    mert a mai politikusok szeme előtt lebegne a '89 falra szögelt és ott megdöglött elődeik sorsa, így 3x is meggondolnák mit művelnek a zemberekkel, meg hogy lopjanak-e.
    Ellenben most azt látják, hogy semminek nincs következménye, ha megvan a mandátum érinthetetlenek, ez a hülye birka népség úgysem tesz semmit, mehet az offshore, a közbeszerzés, haveroknak osztogatás, mutyizgatás.
  • sanyicks
    #26
    mi az hogy kit érdekel? Éppen azért mernek megtenni azok a tetvek is manapság bármit, mert látják hogy úgysem kapják el őket. El kéne kapni a régi bűnösöket és a maiakat is. Ezért kellett volna 89-ben szépen kiszögelni az összes addig a parlamentben dekkoló mszmp-s "képviselőt", és akkor ma nem Európa szégyene lenne Magyarország, meg nem fagynának halálra az albérletben az emberek...
  • Koppixer
    #25
    Ajánlom figyelmetekbe: Biszku és a többiek - A legvidámabb barakk
    "A rendszerváltozás idején a Kádár-korszak vezető politikusait ültette kamera elé Vitézy László filmrendező. A mindmáig egyedülálló filmsorozatban többek között Biszku Béla, Kállai Gyula, Gáspár Sándor, Papp János, Czinege Lajos, Puja Frigyes beszélnek egykori tetteikről olyan időszakokat felidézve, mint a Rajk-per, az 1956-os forradalom és az azt követő megtorlás, a csehszlovákiai bevonulás, az 1968-as gazdasági reform vagy az 1989-es változást megelőző évek."
  • Koppixer
    #24
    Ma szereztem meg a filmet, de még nem néztem meg.
    Ezeket viszont már láttam:
    Ami a Biszku-filmből kimaradt
    Duna tv-s interjú
  • Zsolek123
    #23
    Letöltöttem, de még nem jutottam el odáig hogy kicsomagoljam... :)
  • bertino
    #22
    valakiket erdekel.
    es valakiket ugyanugy erdekel az is, mi tortenik manapsag.

    a ketto nem zarja ki egymast es nem is kene igy gondolnod, mert ez erosen nemjo hozzallas.
  • Mor3llo
    #21
    "Ez az, ilyen gyokersegekkel kell foglalkozni, kit erdekel mi tortent 50-60 eve"
  • Gladiator
    #20
    Lol, úgy látom se a történelemmel, se a szavak jelentésével nem vagy tisztában:D Szánalom:D
  • FSpofon
    #19
    ORBAN MUST DIE
  • Alexease
    #18
    Ez az, ilyen gyokersegekkel kell foglalkozni, kit erdekel mi tortent 50-60 eve, ugy sem lehet mar rajta valtoztatni.
    De erre van penz, erre sokan ugranak, es verik a melluket.

    De az, hogy manapsag emberek ezrei, tizezrei (ugyvedek, jogaszok, birok, politikusok, cegvezetok stb.), igazsagtalanul, aranytalanul - kihasznalva a tobbseget - keresnek, haracsolnak ossze tizmilliokat, szamilliokat, milliardokat, es kozben azok, akik az elmult 50 evben felepitettek NEKIK az orszagot, az utcan vagy egy szutyok alberletben fagynak halalra, az mar senkit nem erdekel...
  • Narxis
    #17
    Megölte, nem megverte.
  • cmsworld
    #16
    Szerintem érdemes lenne megnézned a filmet és megértenéd mivel is érdemelte ő ki, hogy filmet készítsenek róla.
  • bertino
    #15
    fail.
  • kifli
    #14
    Pl tulajdonképpen ő ítélte halálra többek közt Nagy Imrét. A magyar nép történetében nem kell Napóleon szintű ember ahhoz, hogy valami olyat csináljon valaki, ami kihat a jövőre...
  • sanyicks
    #13
    ennek fényében fura hogy azt az ausztráliában élő bácsit haza akarták hozatni, mert EGY zsidót állítólag összevert (béla bácsi meg legalább 10-et kivégeztetett...).
    Hát igen itt is a kettős mérce megy, azok akiket biszku kinyírt nem voltak elég zsidók, így "nem számítanak"...
  • Montanosz
    #11
    Mert ki ez hogy film készül róla?
    Most nem arra gondolok hogy a gugliban utána nézhetnék, pusztán arra célzok hogy nem Napoleon vagy Alexandros karizmáju emberke lehet hogy film készüljön belőle...
  • bertino
    #10
    "2010-ben Biszku Bélát feljelentették, emberiség elleni bűncselekményekkel vádolva, a Fővárosi Főügyészség azonban a bűncselekmény elévülésére hivatkozva megtagadta az eljárás megindítását."

    no comment.
  • bertino
    #9
    wikipedia-n megtalalhato a dokumentumfilm keszulesenek tortenete
  • bertino
    #8
    mondanek ra szivesen valami durvat, de az acc tobbet er egy banannal.
  • cmsworld
    #7
    Egyszerűen láttam, hogy még nincs neki fórum, ezért nyitottam. Szerintem sok megdöbbentő tényre mutat rá a film, így megérdemel egy külön topikot. A helyesírási hibáért bocsánat.
  • cmsworld
    #6
    Személy szerint ezt a végén már csak hatásfokozásnak tartottam...
  • LaszloLedzenyi
    #5
    nem rossz téma csak át fog menni keményen politizálásba sajnos
  • Mor3llo
    #4
    Én is láttam, megdöbbentő. Annyiban kicsit hülyeségnek tartom a végét, hogy ugyebár kérik a riporterek, hogy ugyanmár Béla bácsi, tessék már bocsánatot kérni. Ezt ők komolyan gondolták? Hogy egy keményvonalas kommunista, egykori majdnemhogy mindenható ember, majd pont most fog bocsánatot kérni azokért a tettekért, amiket ő meggyőződésből tett? Na nemár...
  • Fresh Duke
    #3
    Topik-nyitási kényszer?
  • Rage47
    #2
    büntetlenség*
  • cmsworld
    #1
    Ezt a fórumot egyfajta beszélgetés helyének szánnám a filmről, annak mondanivalójáról, illetve hatásáról.