79
Székelyföldi turizmus: \"tippek, tanácsok utazóknak, utazni vágyóknak\"
  • cobranco
    #39
    Mint emlitettem ez egy csak egy bemutató:
    Három útifilm összefoglalója,melyek a közeljövőben kerülnek feltöltésre:

    1- Gyilkos-tó,Békás-szoros,Kis-Cohárd 2011.06 /Gyalogtúra/
    2- Erdélyi Körútazás 2011.05.26-06.04./autós/
    (Észak-Erdély,Székelyföld,Moldova,Keleti-Kárpátok)
    3- Pádis 2011.06.21.-23./extrém gyalogtúra/
    (Csodavár,Galbina-kőkert,Szamos-Bazár)

    Mint emlitetted,a zene izlés kérdése,a teljes filmek alatt szöveg van.

    Nem volt cél profi művészfilm készitése/nehéz lenne állványt használni autóvezetés közben vagy láncokon lógva egy vizesés felett/...és,hogy ez mennyire első film,javaslom nézz fel ide: Cobranco honlapjavan itt még néhány próbálkozás az előző 20 évből,...ezek többnyire előzetes forgatókönyv nélüli spontán/néha szélsöséges körülmények között/ készült amatör filmek,helyben rögtönzött szöveggel,vágatlanul.

    ...ezt is érdemes figyelembe venni...
  • 89
    #38
    ha lesz még ilyen próbálkozás, inkább ilyesfajta zenét ajánlanék :)
  • Higany
    #37
    A remegő kezű operatőrrel... Az ötlet jó, a helyek szépek, a zene izlés kérdése, a kivitelezés és a vágás pocsék... Első videónak jó, de legközelebb használj állványt is! Üdv!
  • cobranco
    #36
    Akit érdekel itt egy rövid videós "best of": /HD 720p/

  • Higany
    #35
    Én készítettem a honlapot. Lazán kapcsolódik, annyiban, hogy valszeg sok erdélyi utat szervezünk majd szeretett szülőhazámba. Csekkoljátok a honlapot itt. Köszi! Üdv!
  • Montanosz
    #34
    kár hogy Eurabia-ban is majd Romániához csatolják((

  • Shortstop
    #33
    Sok sikert, eddig mindenki aki járt ott csakis pozitívumot mondott, sőt van olyan barát is aki a kiköltözést fontolgatja.

    Én még nem voltam de remélem hamarosan ellátogathatok e vidékre.
  • HuffnagelSteve
    #32
    Az lehet, észre sem vettem ;)
  • moor09
    #31
    jobb szeretnék "lábon" menni :), csak az "íze" miatt is, az árak mennyire ember barátak ?
  • 89
    #30
    Nyáron voltunk autóval 10 napos körúton...sosem foglaltunk előre, mindig találtunk helyet panziókban, motelekben, de rengeteg családnál is meg lehet szállni, ahol jelezve van. Stoppolni sokan stoppolnak és fel is veszik a stopposokat, de jobban jártok ha autóval mentek.
  • moor09
    #29
    látom "megyeget" a topic....:) ennek örülök...ha már így összegyűltek itt az oda valósiak akkor kérdeznék, mennyire nehéz szállást találni ha már az említett spontán hátizsákos módszerrel járja be az ember a vidéket, úgyértem akkor nem lehet előre tudni hol áll meg nap végén vagy az éjszaka közepén, illetve a közlekedés esetlegesen hogy oldható meg a falvak között a sétán kívül, stoppal, busszal ?
  • Montanosz
    #28
    ...talán túl kicsi szmájlit tettem...
  • HuffnagelSteve
    #27
    Minden tiszteletem mellett! Teller Edére sem azt mondod, hogy ámedikai hanem azt, hogy ámedikai magyar. A székelyföldi magyarok sem románok hanem romániai magyarok. Én így gondolom és így is érzem.

  • Grenzjager
    #26
    :)

    ...arról van szó, hogy attól még hogy román állampolgár nem jelenti azt hogy a nemzetisége is román lenne, legyen az székelyföldi, brassói vagy partiumi magyar. Az hogy székelyföldi (vagy esetedben viharsarki) még nem nemzetiséget takar.
  • Montanosz
    #25
    ja én is mindig megsértődöm ha magyarnak hívnak, én viharsarki vagyok, hívjanak is úgy..álmom úgyis a független Viharsarok
  • LeonSilver
    #24
    Én még nem voltam de a nejemmel már tervezgetjük, hogy 2-3 hétre elmegyünk és körülvizuálunk.
    Kárpátalján voltam, igaz csak "átutazóban", na erről mesélhetnék mert egy zászlóaljjal mentünk, "lábon", tankokkak, BMP-vel :)
    Sír a szívem akárhányszor eszembe jut és nyugodtan mondhatom, hogy igaz ez már cirka 25 éve volt azóta is sokszor eszembe jut.

    **--**
    @ Martinez01

    Székelyföldet romániának titulálni kb. akkora baromság, mint az erdélyi magyarokat lerománozni.
  • kifli
    #23
    Románia nem szép, sőt, ahol te jártál az székelyföld!
  • Martinez01
    #22
    Én gyáron voltam kin 2[!]Hetet valami gyönyörű egy hely Románia:) (LÁVOLOM)!

    Egész pontosan Gyergyóújfalunál voltam vagyis 15km-re fenn a hegyekben egy házban 6km-re Libán-tól:).De voltam Parajdon is :).
  • Montanosz
    #21
    Valóban a WWI végén arról volt szó hogy független román-magyar köztársaság lesz, persze ez a román katonaság bevonulása után már csak álom maradt((
    Sajnos szégyenfoltja a székely nemzetnek hogy feladták 19-ben a határt, igaz ez inkább a vezetőikre igaz akik átálltak és árulást követtek el, persze jobbára a megtévesztett tömegek erről nem igazán tehettek((
  • 89
    #20
    Két székely beszélget a háború végén, az egyik asszongya:
    -Te én megértem, hogy elveszítettük a háborút, de akkor miért csatolták hozzánk Romániát???
  • Montanosz
    #19
    ..most meg oda jutottunk hogy a határmanti kisvárosunkba annyi román költözött be hogy már van román kissebségi önkormányzat, illetve pár hete avatták a román közösségi házat...gyerekkoromban egy család sem volt.

    ...hogy változnak az idők abból is látszik hogy több újgazdag cigány család van saját önkormányzattal, és saját fehér ember kertésszel meg csicskással. Hát ha ezt is a gyerekkoromban mondja valaki akkor kinevetjük mert csak egy cigány volt a faluban, a Bolond Tóni, aki egy kicsit ütődött volt..

    ..bocsánat a OFF elkalandozásért,csak hirtelen a topikkal kapcsolatban előjöttek hogy mennyire megváltoztak a dolgok)))

    ON
  • Montanosz
    #18
    gőzöm sincs)) de a nagyapám a horty-érában még jómódú gazda volt, több száz birkával és volt egy bibliája amiben 1830-tól vezetve volt a leszármazás és abban szerepelt késfa (vagy kútfő,,sajna ezt már nem tom kideríteni)
  • Montanosz
    #17
    ...gyerekkoromban aradig juttottunk, emlékszem hogy szétkapkodták a margarint meg cukrot ezek a szőrös talpú szerencsétlen balkáni népség, még a cipőkrémet is rájuk sóztuk mint májkrémet))
  • Mr_no_NaMe
    #16
    És mit mondanál neki? Ídösapám, maga felé dőlt a fa? XASD
  • 89
    #15
    +fav :)
  • moor09
    #14
    igen, nagyrészt ismerem a földrajzát :) ezek igen népszerű és szép helyek....Mohos-láp, Szovátai Medve-tó, Bözödújfalu mint szomorú mementó, Retyezát, Fogarasi havasok, Kézdivásárhely a Gábor Áron szoborral és múzeummal, Farkaslaka a Tamási Áron szülőházzal, a kastély Gyergyószárhegyen, Bögöci, Felsőboldogfalvai, Székelyderzsi templomok a Szt. László legenda ábrázolásokkal....
  • Gvik
    #13
    Bár még csak gyerek vagyok, de én már voltam néhányszor életemben arrafelé (2-3 alkalomra emlékszem is, de lehet, hogy többször is csak akkor még olyan kicsi voltam). Laknak ott szüleimnek nagyon régi barátai, + mindkét szülőm tanár és mindkettőjüknek az egyik szakja földrajz.

    Ha földrajzos látnivalókat ajánlhatok, akkor: Békás-szoros, Tordai hasadék, Gyilkos-tó, Szent Anna-tó + a mellette lévő láp (talán "Mohosi láp" a neve de ebben nem vagyok biztos), Parajdi sóbánya. Ezek azok amik gyerek fejjel is megragadtak bennem.
  • cargame
    #12
    Varunk Udvarhelyre :P:D
  • Montanosz
    #11
    Egyszer szívesen elvándorolgatnék, az én őseim is székelyek anyai ágon, az 1830-as években vándoroltak be Kútfő vagy Késfa alól a Viharsarokba, jó lenne utána járni merre élhettek mert nagyon ritka családnév ezért talán meglehetne a nyomokat találni.
  • Mr_no_NaMe
    #10
    :SADS:A:AS:D:AS:DA:XAS:D:ASD
  • moor09
    #9
    az biztos :), ha letudom az államvizsgát....:)
  • N o N a m e
    #8
    hosszú a nyár :)
  • moor09
    #7
    ha minden igaz jó 100 km-re vannak egymástól (Székelyudvarhely és Sepsiszentgyörgy), jó lenne minél több helyre eljutni...
  • Higany
    #6
    Sepsiszentgyörgyre is mindenképp látogass el. Én ott születtem és baromi sok látnivaló van a környékén.
  • moor09
    #5
    oda mindenképpen el szeretnék jutni... :)
  • N o N a m e
    #4
    Székelyudvarhelyt ki ne hagyjátok! :) Ha itthon leszek, sörözünk egyet valamelyik székelyesebb kocsmában :)
  • Fresh Duke
    #3
    Vigyél magaddal szilvás buktát, mert azt szeretik.
  • Higany
    #2
    Lávolom a topikot! Én is onnan származom és épp jövőre tervezem, hogy végre hazalátogatok, 11 év után...
  • moor09
    #1
    Üdv mindenkinek !

    Nincs "sok közöm" a székelyekhez vagy Székelyföldhöz az egyik tanáromon ill. az egyik általam hallgatott tárgyon kívül. Egy ideje viszont egyre inkább gondolkozom azon hogy 1-2 hétre hátizsákkal nekivágok a "vidéknek". Földrajzos hallgatóként érdekel a terület, hisz földrajzi szemmel nézve (is) sok érdekességet tartogat az ember számára. Jelen állás szerint a leghamarabb nyáron kerülhet sor a túrára, amihez sikerült pár jó cimborát is toboroznom, remélem összejön. Ezt a topicot is ezért hoztam létre. Tudom hogy jó pár fórumozó székelyföldi, és minden tippre, tanácsra kíváncsi vagyok, akár a látnivalók, akár a szállás, akár a tömegközlekedés terén. Szerintem jöhet ide minden: leírás, beszámoló, képek...:)
    (tudom hogy mostanság egyre több topicban előkerül a politika, de megkérek mindenkit hogy legyen szíves NE itt vitát kezdeni, maradjon meg a topic arra a célra amire létrejött)