110
Poszt-apokaliptikus környezetben játszódó FPS CryEngine2 motorral
  • Landor
    #41
    mi ez az elbaszott url te!? :D
    lol...
  • tttttom
    #42
    Én legalább tudom miről beszélek, mert volt benne tapasztalatom oszt kész. :) Téma lezárva a részemről.
  • Muttley
    #43
    Büfizgetünk-büfizgetünk? :DD

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    #42 Hát miben is van neked tapasztalatod??
    ha csendben maradtál volna... :)
    bújjál el, de jó messze :)
    annyit mondok: ÉÉÉN vóóóótam katona, kispajti, nem is akárhol
    ha elsütnék 15 m-re tőled, nem egy AK-t, egy sima PA-t, csokis lenne a gatyád
    egy AK-tól meg életre depressziós lennél :)
    gyere még nyugodtan az airsoft-éles összehasonlításaiddal
    akarsz még égni, vagy eloltsunk?
  • Muttley
    #44
    és a mai kép
  • kastil
    #45
    de méd mindig nem mondassz semmi értelmeset baszod.

    én is voltam. és nem értek veled egyet
  • Muttley
    #46
    hát miben is nem értesz velem egyet?
  • kastil
    #47
    az ak dologban
  • Muttley
    #48
    bővebben
  • kastil
    #49
    bővebben mit? írtál egyáltalán valamit, amit lehetne cáfolni? nem, lófaszt, csak beböfögtél valamit, ahogy én is. semmi konkrét érvelés, csak "pedig de"
  • Muttley
    #50
    plagizálsz, mi, okosfiú? :)
    szeretnéd tőlem megtudni a frankót, hogy utána azzal májerkodhass máshol
    te akkóóó vótááá katona, amikor én fellépek az x-faktorban lányként
    maximum konyhás...
    a videon - meeee'hogy innen indultunk ki mielőtt bekapcsolódtáááá - az animáció jobb kezes, jobb vállgödör és bal kézzel nyúl át fegyver felett
    ha ilyet csináltááá vóóóna kiképzésen a szakaszvezető úgy belelép a gyöngysorodba, hogy egy hétig 46-os fogkefével mostááá vóóóna fogat
    peched van, ha neked a balkézből mingyáááá rögtön van kettő ;)
    magyarázat egyszerű: mehetsz vagánykodni vele ->
    bal kézzel nem húzunk fel AK-t, meee abban nem kotongumi van, hanem egy baszott erős rugó
    arra "rá kell rántani" - bal kézzel nem tudsz akkora erőt kifejteni
    ha nem így teszel, nem tölti csőre és megint kapsz egy surranót az orcádba, éles harc esetén meg lövést a szemed közé
    és ott nincs restart gomb, májer-fiú

    szóval legyünk konstruktívak :) , ezt kőőő korrigálni az animációban
  • kastil
    #51
    teljesen mindegy ember, hogy mikor voltam, és hogy voltam e. nem, kurvára nem voltam. ahogyan te sem mondtál semmit, amivel ezt hihetővé tetted volna. csak mi nem neveztünke gyből hazugnak.
    mindenesetre nem olvastam tovább a hszed, mert olyan szépen kezdted, és mert olyan kibaszottul kiváncsi vagyok az ak ra.
  • Muttley
    #52
    Érzed, vagy mondjam? :))



    Tudod mi jár annak, aki lebukik, hogy durván hazudik? ;)



  • kastil
    #53
    Persze tudom, lenyom 20 fekvőt aztán hadbíróság. faszfej :)
  • kastil
    #54
    mindenesetre köszönöm az infót, mostmár legalább megközelítem a nagyságodat
  • Solt
    #55
    No igen, ezt tanították nekünk bokorugrógnak. De a jobb kézzel történő felhúzás nem kizárólagos, csak ugye nyilván nem a mi kiképzési szintünkön. Ezt már említettem...

    Az animáció szempontjából meg befordíthatná csuklóból balra, és akkor nincs gond a balkezes felhúzással...
  • Muttley
    #56
    így bizony
  • Svenhassel
    #57
    Teljesen igaza van Muttley-nak... A stílusa más kérdés (bár nekem nincs bajom vele) de egy airsofthoz hasonlítani egy igazi fegyvert... nos hogy is mondjam elég nagy baromság. Egyébként biztos fel lehet húzni bal kézzel is, nem azt mondom, de kérdem én ki csinálja így? Esetleg (ahogy előttem is leírták) ha elforgatod balra 90 fokkal a fegyvert de még úgy sem az igazi.
  • karajjj
    #58
    airsofthoz hasonlítani az igazi fegyvert kb olyan, mint egy nőhöz hasonlítani a jobbkezed...
  • Muttley
    #59
    deeehogy is... :)
    a száááááááája, de az nagyon ;)
    a lényeg, hogy így kell neked meg a haverodnak maximum respect-et csinálni magatoknak egy fórumban
  • Solt
    #60




    A specnazos kiképző csóka videóját nem találtam meg... :S
  • kastil
    #61
    haverom? respect? hagyd már, ki a faszt érdekel, a lényeg, hogy 3 napodba telt mire írtál valami értelmeset is :)
  • Svenhassel
    #62
    Mondjuk nem tudni a játék alapsztoriját, de gondolom nem különleges egység tagja a főszereplő szóval nem túl jó példa :D De legalább tudni, hogy van aki így csinálja.
  • Svenhassel
    #63
    Ráadásul ez szerintem egyik sem 7.62-es.
  • Solt
    #64
    Háát... én nem vagyok rambo, de, ha kakiban lennék én is így csinálnám... gyorsabban vagy újra tűzkész állapotban... ami azért nem lényegtelen! :) Mondjuk a fronton a lövészárokban fetrengve tök mindegy, de pörgős szituációban azért nem... Gondolom ők is ezért választották ezt a verziót! :)
  • Solt
    #65
    És akkor mi van? :)
  • Svenhassel
    #66
    Nem vagyok egy nagy szakértő, de kisebb lőszer gyengébb rugó. Illetve ezek már kicsit "finomabb" műszerek, mint a jó öreg AK-47. Szerintem. Egyébként igazad van szoros helyzetben jól jöhet ez a technika.
  • Muttley
    #67
    MH-ban rendszeresített AK-47-tel ezt nem tudod megcsinálni így
    éles helyzetben nem állva lősz
    lövés közben sem a tárat fogod

    1ébként száj-VanDamme-ot támogatod, vagy szereted az alternatív megoldásokat? ;)
  • Solt
    #68
    Az első csak a válltámasz más... :)
  • Solt
    #69
    "MH-ban rendszeresített AK-47-tel ezt nem tudod megcsinálni így"

    Miért? :)

    "éles helyzetben nem állva lősz"

    Helyzetfüggő! Terepen valószínű, hogy fekszel, de városi harcban? :) Kezdem úgy érezni, hogy felderítő voltál... engedd el! :)) Ráadásul a játék videójából indultunk ki... ne kalandozzunk! :)

    "lövés közben sem a tárat fogod"

    Indulj ki onnan, hogy a tár már a kezedben van. Fogod a fegyvert, kiürült, tárat kéne cserélni... ez a módszer gyorsabb mint a hagyományos.

    "1ébként száj-VanDamme-ot támogatod, vagy szereted az alternatív megoldásokat? ;)"

    Nem támogatok senkit, csak a saját verziómat vázoltam! :) Igyekszik az ember mindent a szituációhoz igazítani... :)
  • Svenhassel
    #70
    Nem akarok vitázni de: http://www.ak-47.us/MAK-90.php
    Az nem AK-47 :)
  • Solt
    #71
    Hanem mi? :D M16? :D Ott van a linkeden, hogy az AK47 alapján... ráadásul ez is 7.62-s...

    Maradjunk annyiban, hogy a hagyományos fatusás ak-47-l is meg lehet ezt csinálni... ;) Kizártnak tartom, hogy a rugóerő mássága miatt ez kivitelezhetetlen lenne!
  • Svenhassel
    #72
    Ott a link. Ez egy kínai gyártmány MAK-90, igaz AK-47-re épül de nem az. Sőt még az sem biztos, hogy 7.62-es mert ha jól tévedek gyártják 5.56-os, illetve 5.45-ös lőszerhez is. Hidd el nagyon sok AK-47 másolat/változat van és különbség is van közöttük. És most nem a kinézetre gondolok.
  • Svenhassel
    #73
    Egyébként nagyon sok mindentől függ, hogy mekkora erő kell a felhúzáshoz. Elsősorban a rugó, aztán milyenek az illesztések(tűrések), kenőanyag, szennyeződés(tehát mennyire van karbantartva). Szóval egy poszt-apokaliptikus világban, ahol netán még cserélve is van benne alkatrész stb. nem túl valószínű, hogy így táraz valaki. Egyébként nem írtam, hogy kivitelezhetetlen, mert jómagam még nem próbáltam, de az, hogy egy bizonyos fegyverrel fegyverrel meg lehet csinálni (gondolok, most arra, hogy ezek nem mezei AK-k) nem jelenti azt, hogy mindegyikkel meglehet.
  • Muttley
    #74
    Miért? :) - tényleg erős a rugó, nem úgy mint a linkelt videókon; elfordítás nélkül nem tudsz akkora erőt kifejteni
    Kezdem úgy érezni.. - Szolnok ;) elengedtem csak nehéz vóóót szó nélkül hagyni, amikor sarlatánok osztják az észt :) amúgy városi harcban is több, mint valószínű h fekszel, hacsak nem gyors előrenyomulásról van szó és eközben komoly biztosítás is van
    Indulj ki onnan.. - nagy veszélye a dolognak, hogy a recoil és a kezed ellenállása kicsap(HAT)ja a tárat helyéről lövés közben és.. nekünk tiltották :)
  • Solt
    #75
    Ne csináljuk ezt! :) Komolyan gondolod, hogy számít valamit ezen a szinten a rugóerő?

    Nagyon sok AK változat van, tudom jól, de ez irreleváns a tárcsere szempontjából. A játék videójából indultunk ki, és az azon látható tárcseréből. Hoztam analógiát... az egy dolog, hogy nem pont ugyanaz a típus, de a lényeg ugyanaz egy jobbkezesnek, vagyis, hogy van olyan technika amit használva bal kézzel kell felhúzni. A kaliber illetve a rugóerő ebből a szempontból totálisan irreleváns...
  • Svenhassel
    #76
    Te sem egy "mérnök" ember vagy az biztos :) Nem számít a rugó-erő? Akkor mi számít? De mindegy ne folytassuk ebből jó nem sülhet ki...
  • Solt
    #77
    Sejtettem! :))

    Max annyi a különbség a videóhoz képest, hogy nem menne ennyire gyorsan... de az alapművelethez képest akkor is gyorsabb térdelve, vagy állva! :) A játék videón a rambónk meg ugye állva osztja az "ólmot"! :)

    A valós környezet nyilván szituáció függő, ami lehet ezer féle... csak gondolj bele egy gyors visszavonulásba...

    Nekünk sem engedték, hogy a tár a kezünkben legyen, de az előbb rosszul fogalmaztam. Úgy értettem, hogy mindkét kéz a fegyveren, majd tárcsere. Ez a balkezes módszer gyorsabb...

    Egyébként nekünk azt sem engedték, hogy felhúzás után a zárkeretet visszakísérjük... el kellett engedni. "Csattanjon!!" :)) Mondjuk nekünk behajtható válltámaszos AMD volt... :))
  • Solt
    #78
    Figyu! Tudod, hogy mit akarsz sejtetni? Azt, hogy az eltérő rugóerő miatt nem kivitelezhető ez a technika! Komolyan gondolod, hogy egy férfi ember ne tudna felhúzni bal kézzel egy AK-t? Mellesleg nem azt írtam, hogy a rugóerő nem számít, hanem azt, hogy ezen a szinten nem számít... ergo a balkezes felhúzás szempontjából nincs akkora különbség az AK változatok közt, hogy ezt a technikát kivitelezhetetlenné tegye...

    Már miért ne sülhetne ki ebből jó? Lehet, hogy csak félreértjük egymást... beszéddel ez tisztázható! :)
  • Svenhassel
    #79
    Ennél csak az a gond, hogy ha megfigyeled olyan kéztartásban nem tudsz nagy erőt kifejteni. Egyébként, mint írtam kivitelezhető, de ha a játék szempontjából nézzük már nem ez a helyzet. Egy poszt-apokaliptikus világban, egy valószínűleg minimális katonai múlttal rendelkező ember, egy akár 50 éves fegyverrel szinte biztos, hogy nem így fog tárazni :)
    A "jó nem sülhet ki"-t főleg azért írtam mert nagyon makacs vagyok :D
  • Solt
    #80
    Nem tudom "hősünk" miféle, kiféle, de tény, hogy viszonylag kevés átlagember állna neki így tárazni! :D

    Én is kurva makacs vagyok, de amíg a tiszteletet megadjuk egymásnak, addig nem lehet gond! :)