13
  • Elk Hunt
    #13
    Ne beszélj, ne kérdezz és legfőképpen ne gondolkozz! Aki gondolkozik, az kellemetlen kérdéseket fog feltenni amivel kénytelenek foglalkozni. Nem ez a cél. Megmondják mi a frankó és be kell állni a sorba a többiek mellé. Ez a cél. Könnyen befolyásolható tudatlan embertömeg. A társadalom egyik gerincét adó értelmiségi réteg meg az elmúlt évek (20-25) áldásos tevékenysége által eltűnt. Aki fizet annak van igaza.
  • Garrett27
    #12
    ha már a háttérerőről van szó...

  • Garrett27
    #11
    Információs terrorizmus? oO Na igen, ha Amerika szemszögéből nézzük, nekik biztosan annak tűnhet (mint minden, ami leleplezi a diplomácia hátterének egy leheletnyi szeletét).
    De a mi szemszögünkből nem az, hanem nagyon fontos bizonyítékok nyilvánosságra hozatala - főleg azok számára, akik eddig az összeesküvésnek csak elméletében hittek, valóságtartalmában pedig nem. Például a Wiki-lék első reakciói között volt az is, hogy megegyeztek a világ legnagyobb újságaival, hogy ők majd lehozzák a szerintük "jelentős" dokumentumokat. Ez például egyenes bizonyítéka annak, hogy valami aljas dolognak vagyunk szemtanúi a demokrácia bajnokainak kikiáltott "nagyon független" szervezetek részéről.
  • leeloodallas
    #10
    A fidesz "intézkedései" furcsamód a kommunizmust juttatják eszembe. Egypártrendszert, diktatúrát igyekeznek kiépíteni, ahol csak lehet, korlátozzák (bocsánat, "ésszerűbben szabályozzák") az emberek jogait, most pedig elindultak egy ősrégi intézmény, a cenzúra visszaállítása felé. Nagyon, nagyon rosszat sejtek...
  • morden
    #9
    Még mindig nem értem, kiderült egy csomó törvénytelenség és ahelyett, hogy egyre másra mondanának le a korrumpálódott/erkölcsileg nulla politikus és perek 100-i indulnának világ szerte, még mindig a szivárogtatást akarják megakadályozni törvényekkel...
  • halgatyó
    #8
    Én Kövér Lászlót korábban nagyrabecsültem, de újabban egyre többször nem szerencsésen "adja el magát". Mintha kezdene beállni a sorba.

    Pedig előtte lebeghetne az MDF (igen, volt ilyen párt:-) kalapos elnökasszonyának a félresiklot életútja. Aki korábban bátran kiállt a törvénytelenséget elkövető (és mint tudjuk a pénzeszsák-kisebbséghez tartozó) Kunos börtönbe küldése mellett, az óriási ránehezedő nyomás ellenére, és mi lett belőle néhány év alatt? Inkább nem is írom le...

    Gyanítom, hogy Kövér László nem a saját véleményét mondja. Óriási (és nagyon szennyes) erők állnak az internet megregulázása mellett, a szólásszabadság utolsó morzsáit is felszámolandó

    Igazi ezerkarú polip, amelyenk a fejei nem Magyarországon vannak.
    Én azokat a politikusokat tudom becsülni, akik ellenállnak a nyomásnak, és az emberek érdekeit, értékeit, céljait képviselik.
    Sajnos, a jelek szerint "elhasználódnak" , megtörnek eközben.

    Egy dolgot azonban nem értek: miért nincs egy sem közöttük, aki -- még a megtöretése előtt -- kiállna a közvélemény elé, és beszámolna a tapasztalatairól?
  • vatuszi
    #7
    Én megértem Kövért. Szegény attól tart, hogy már sose tudja eltüntetni a kommunista múltja nyomait. A MSZMP Központi Bizottsága Társadalomtudományi Intézetének egykori káderéről a tévében, rádióban, nyomtatott sajtóban már senki nem meri azt mondani vagy írni, hogy komcsi volt és komcsi maradt egész eddigi életében...

    A sajtószabadság utolsó mentsvára Magyarhonban az internet. Büdös bolsevikok, el a kezekkel a szabad sajtótól!
  • morden
    #6
    Amúgy meglepően egységesek még az ellenséges országok vezetői is a Wikileakszel kapcsolatban, azért nem semmi szinte az összes létező kormányt egy véleményre terelni, a szólásszabadsággal szembe...
  • morden
    #5
    Én pedig a dokumentumokban elkövetett törvényteleségeket gondolnám rossznak.
    Amúgy hogy lehet az internetet ellenőrizni ? Beírom msn-re hogy Assange jó ember és lekapcsolják az áramot itthon, vagy mégis fizikailag hogy, ( elmegyünk kínába tanácsot kéri :D )
  • mrzed001
    #4
    Nem akarlak elkeseríteni, de az internetes ÚJSÁGOKAT, híroldalakat és blogokat akarják ellenőrizni.
    Tudod, a szervert.
    A TOR-ral ugyan sokra nem mész, ha lekapcsolták a szervered, vagy a BIX-ben blokkolták az IP-jét ...
  • dzsagon
    #3
    mikor fogja már az isten megrogyasztani ezt az embert?
  • Szarvas tag
    #2
    "Kövér László ellenőrizné az internetes hírközlést"

    Tied a projekt , haver !



    https://torproject.org
  • mrzed001
    #1
    "információs terrorizmusnak tartja"

    Én pedig azt tartom információs terrorizmusnak, ha egy idegen ország nagykövetségét arra utasítják, hogy amely országban vannak ott szerezzék be a politikai és gazdasági vezetők személyes adatait (név, cím, telszám, email, munkahely, beosztás, gyerekeinek adatai), meg az olyan apróságokat, mint a biometrikai adataik (fénykép, ujjlenyomat ... DNS?).

    Ezek alapján BÁRKI zsarolhatóvá válik.

    Ez a vén tróger meg örüljön, hogy holnap nem egy CIA osztag csap le rá és viszik Gvantanamo Baybe ... mert ujjlenyomatát megtalálták egy terrorista kiképzőbázison (mint a vegyi fegyverek ugyebár ... van nekik, tudjuk ... mi vittük oda), és le is van fotózva miközben kiképez (photoshop) ... majd lesz kettes számú közellenség oszama bin kövér néven ...

    Az információ hatalom !!