13
  • Loverman
    #13
    kár hogy kimaradt a hozzászólásból a "szerintem" szó...

    "Ezekkel a gépekkel ezerszer jobb képeket lehetett/lehet csinálni" szerinted.

    "sokszor élettelibb, játékosabb a kép, mint a nikonnal" szerinted.

    Azért szubjektív véleményt ne jelentsünk már ki tényként
  • Zoli007
    #12
    Ez egy blődség. Szkennelj be egy olcsó filmes géppel készített negatívot, és meglátod, hogy 5 Mpixel jó ha van benne, cserébe sokkal több a pepecs.
  • Nightwish006
    #11
    a crt nek van értelme, fps játékokban mai napig verhetetlen. :)
  • culas25hc
    #10
    :( már megvették előlem. De majd elhintek barátnőmnek pár morzsát, hogy milyen egy olcsó és tökéletes karácsonyi ajándék XD
  • pasi29uk
    #9
    Szerintem pedig ráadásképp nagyon jó buli a házi előhívása a ff filmeknek :)
  • Ferrer
    #8
    Van a filmnek értelme, pl. fekete-fehér esetében karakteresebbek lesznek a képek + lehet akár 40 megapixelig is nagyítani, legalábbis a 35-ös filmet (nem tudom, a polaroid-féle filmek képkockái mekkorák).
  • enkido
    #7
    persze, csakúgy mint a bakelitnek, crt-nek, kazettának meg minden egyéb dolognak ami nem trendi. Ezekkel a gépekkel ezerszer jobb képeket lehetett/lehet csinálni, mint a mai tucat 10enX megapixeles, 200 arcot/mosolyt/lófaszt felismerő, akár márkás gépekkel. Hiába csinálsz a 26e forintos kodak gépeddel 4231 képet, ha közülük egy sem nézhető minőség. És nem, nem akarom azt mondani, hogy mindenkinek ilyet, vagy 200e+ SLR/dSLR gépet. Csak nem mondjuk már, hogy értelme semmi...
    Egyébként nekem még van egy Smena Symbol gépem, valamikor a 90es évek közepén kaptam és nagyon sok jó képet csinálok vele a mai napig, sokszor élettelibb, játékosabb a kép, mint a nikonnal (d40).
  • keysersoze
    #6
    Ez max hobbinak jó, értelme semmi.
  • bestpixel
    #5
    Nem véletlen, hogy a Fujifilm nem hagyta abba az instant film (azaz a Polaroid nyersanyagok) gyártását. Veszik is a mai napig ezeket.
  • gosub
    #4
    Eskü kötelez, akkor várjuk a képeket, mert jó párat hirdetnek akár 1000ft-ért is!
  • Utokverek
    #3
    Hehe, pont 2 hete vettem elő a polaroidot, csak sajnos a kazetta már nincs valami frankó állapotben :)

    De ha lehet, veszek hozzá filmet :)
  • gabpapa
    #2
    http://fenykepezo-kamera.vatera.hu/egyeb/polaroid_1000_instant_kamera_186825631.html

    Ha még nem nézted volna meg,de ez csak egy a sok retro jószág közül :-).
  • culas25hc
    #1
    :D:D esküszöm, ha találok egy ilyen gépet vaterán, én veszek egyet...